Los evropský- Alces alces

Pravidla fóra
JEDNOTLIVÁ TÉMATA PROSÍM ZAKLÁDEJTE VE TVARU: ČESKÝ NÁZEV - VĚDECKÝ NÁZEV

Los evropský- Alces alces

Příspěvekod jirfren » 16 zář 2024, 11:53

souhlasím s martinou. přidám 2 poznámky: Topaz Sharpen (případně i jiné doostřovací programy) dokážou opravdu hodně, ale není to AI a je třeba (pokud o tu fotku stojíme) dodržovat dvě pravidla: 1. zásadně doostřovat lokálně , nikdy ne plošně celou fotku (a už vůbec ne celou fotku, pokud doostřujeme v režimu pohybová neostrost). 2. provést to lokální doostření klidně i na 2 či 3 kroky (s různě nastavenou plochou a různou intenzitou (či režimem) zaostření .. A ta druhá je spíše jenom můj názor: v tomto případě bych klidně zkusil doostřit tu hlavu a třeba i trochu ten hřbet a horní část boků...ale ty nohy bych klidně nechal i lehce máznuté (zrovna tak jako pozadí). Nevím jak vypada originál... takže to berte ode mě s rezervou.
Uživatelský avatar
jirfren
VIP
 
Příspěvky: 3335
Registrován: 21 úno 2014, 13:19
Bydliště: Frenštát p R
Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Los evropský- Alces alces

Příspěvekod relux » 16 zář 2024, 14:31

Jak píšou přede mnou, bylo by to fajn kdyby....
Uživatelský avatar
relux
VIP
 
Příspěvky: 1650
Registrován: 18 srp 2012, 21:06
Bydliště: Opava
Vlastním jménem: Jiří Náhlík

Los evropský- Alces alces

Příspěvekod JakubCh » 17 zář 2024, 16:06

Martina:

Ahoj, máš pravdu, fotka mázlá byla, nevyšlo mi to optimálně (los pádil a nebyl jsem na tuhle variantu úplně připravený, i vzhledem ke světelným podmínkám).

Ad doostření - koukám, je to trochu moc, jak jsem zmenšoval, příliš jsem v PS doostřil.

jirfren: Lokálně to doostřené je, nikdy nenechávám celou fotku, na pozadí se nesahalo. Stejně tak zkouším různé režimy, možná se podívám, jestli ty nové nedají lepší výsledek. Doostřoval se skutečně jen los, ale celý a je to dobrý nápad, možná stačila ta hlava.
Používaná technika: Olympus OM-1, Olympus 300 mm f/4.0 IS PRO, Olympus 40-150 mm f/2.8 PRO, MC-14 telekonvertor, Olympus 8-25 mm f/4 PRO, editace Adobe Lightroom + Photoshop + Topaz PhotoAI, Apple MacBook Air M1 + BenQ PD2705Q
Uživatelský avatar
JakubCh
vzácný host
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 bře 2024, 19:41
Vlastním jménem: Jakub Chrudina

Předchozí

Zpět na SUDOKOPYTNÍCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník