Jak vložit fotku z flickr.com nebo z vlastního webu

- informace pro nové členy, diskuze nad podobou fóra

Příspěvekod Martina » 30 dub 2024, 19:03

Na flickr.com si založíte účet a vložíte tam snímky. Výhodou je, že nejste limitovaní velikostí snímku jako tady na fóru a můžete tam dát i větší fotky bez výrazné komprese degradující kvalitu.

Vkládání fotky pomocí odkazu z flickr.com:
Kliknete u rozkliknuté fotky na šipku "share photo" vpravo dole, vyberete volbu BBcode, zkopírujete ten řádek s kódem (ctrl+c) a odkaz na fotku je tam ukrytý mezi tagy [img], konkrétně část začínající https a končící jpg:
https://live.staticflickr.com/65535/535 ... 4ad9_k.jpg

(Nejjednodušší pro ty, kterým ta změť znaků nic neříká, asi je zkopírovaný text vložit např. do Poznámkového bloku ve Windows a vybrat potřebný kus v něm - vždy půjde o část začínající https a koncovka bude jpg. A nesmíte omylem zabrat znak navíc, např. tu hranatou závorku na začátku a na konci.)

Tady tu vybranou část kódu pak stačí znovu zkopírovat ctrl+c. A vloží se sem tak, že se v okně s odpovědí tady na fóru klikne na [hsimg] a dá se ctrl+v. Odkaz se tak vloží mezi tagy [hsimg] a bude vypadat nějak takto:
Kód: Vybrat vše
[hsimg]https://live.staticflickr.com/65535/53586265740_dd3be04ad9_k.jpg[/hsimg]

Při zobrazení náhledu před odesláním byste měli vidět náhled fotky. Pokud ho nevidíte, udělali jste něco špatně. Nevíte-li si rady, zeptejte se tady v tom vláknu.

Vkládání fotky pomocí odkazu z vlastního webu:
Rozkliknete snímek na svém webu, kliknete pravým tlačítkem myši na fotku a zobrazí se nabídka. Z nabídky vyberete "Kopírovat adresu obrázku". Pak tady na fóru v okně odpovědi kliknete na [hsimg] a dáte ctrl+v. [hsimg] najdete v tom řádku hned pod předmětem zprávy:
Přílohy
Naposledy upravil Martina dne 06 kvě 2024, 23:33, celkově upraveno 3
Martina
VIP

Příspěvekod relux » 02 kvě 2024, 12:28

Vyzkoušel jsem a funguje to. Dík : good: : good: : good:
relux
VIP

Vlastním jménem: Jiří Náhlík

Příspěvekod Mouka » 02 kvě 2024, 17:15

A já úspěšně vyzkoušel přidání z vlastního webu :-), takže dík, Martino!
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

Příspěvekod r1j1 » 02 kvě 2024, 20:11

Zdravím všechny. Jelikož se tak trochu ztrácím vtom, jak sem vlastně správně dávat fotky, aby se zbytečně nečerpaly data či co, tak se zeptám rovnou. Pokud zpracovávám fotky v zoneru, následně zmenším pro web(kvalita jpg 90%) a potom vložím sem, je špatně, že ? Na druhou stranu mě trochu uniká to, jak může být problém s daty, když sem fotky poslední 2 roky dává tak cca 10 lidí, no, ale to je jedno. Dejte mě kdyžtak vědět jestli musím ty fotky přeposílat přes ten flickr, dík.
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 03 kvě 2024, 12:20

r1j1 píše:Zdravím všechny. Jelikož se tak trochu ztrácím vtom, jak sem vlastně správně dávat fotky, aby se zbytečně nečerpaly data či co, tak se zeptám rovnou. Pokud zpracovávám fotky v zoneru, následně zmenším pro web(kvalita jpg 90%) a potom vložím sem, je špatně, že ? Na druhou stranu mě trochu uniká to, jak může být problém s daty, když sem fotky poslední 2 roky dává tak cca 10 lidí, no, ale to je jedno. Dejte mě kdyžtak vědět jestli musím ty fotky přeposílat přes ten flickr, dík.

Fórum má u providera zaplacený určitý prostor na disku, který je do nějaké míry zaplněný (všemi fotkami, co se sem za ty roky nahrály). Jestli dobře chápu, tak když se ten prostor zaplní nad nějakou mez, začne mít fórum technické problémy (třeba se nenačítaly fotky, ze kterých se vybíralo foto měsíce - a tak foto měsíce skončilo). Tedy je celkem jedno, že sem přímo vkládá fotky míň lidí, protože ten vymezený prostor se i tak pořád dál a dál zaplňuje. Dřív se to řešilo tak, že se dokoupil další prostor, ale to už nedává ekonomicky smysl, vzhledem k tomu, že spousta lidí přechází na sociální sítě a tady zůstávají jen lidi, kteří upřednostňují tuto formu komunikace.
Pokud jde o místo, tak krátký text (třeba odkaz na web) zabírá na disku pár bajtů, ktežto jeden obrázek stovky tisíc bajtů. Tedy vkládáním fotek se místo zaplní nesrovnatelně rychleji, než když se ten obrázek nahraje jinam a sem se naň vloží jen textový odkaz. Když by většina přispěvatelů přešla na vkládání fotek pomocí odkazů, hodně by se oddálil problém s budoucím zaplněním prostoru. Bylo by tedy fajn na ten Flickr přejít.
Možná někdo objeví i jiné úložiště, ze kterého je možné linkovat fotky v dobré kvalitě. Můžu sem dát návod, jak vložit fotky třeba z 500px.com, ale je to podobně krkolomné, jako vkládání z Flickru, 500px omezuje počet bezplatných fotek na tuším 5 za týden a navíc dává na snímky dost hnusnou kompresi.
Martina
VIP

Příspěvekod r1j1 » 03 kvě 2024, 19:53

Zdarec, prosímtě, na flickr se mě přihlásit podařilo, foto jsem tam taky jaksi vložil, následně jsem se podle tvého návodu doklikal až k tomu bbcode a tam jsem skončil, nevím jak to mám zkopírovat, mačkám ctrl+c a nic se neděje, kdyby to šlo nějak podrobně popsat co, jak mám na klávesnici či myši přesně a v jakém pořadí zmáčknout, byl bych moc vděčný, nehledě na to, že následně stejně nebudu vědět co je to tag nebo [img] : cry: , zatím díkes.
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 03 kvě 2024, 20:15

Většinou stačí do toho textu jednou či dvakrát kliknout myší a text se celý modře zvýrazní. Jakmile je modrý, tak následuje to ctrl+c a zkopíruje se.
Tag je to v hranatých závorkách, ale tato informace není důležitá a není potřeba si s ní lámat hlavu. Důležité je pak vybrat (doporučuji ten kód vložit do Poznámkového bloku, je to přehlednější) z toho textu jen to, co se nachází mezi těmi dvěmi [img] a začíná to https a končí jpg. To je adresa mířící na snímek.
Martina
VIP

Příspěvekod Martina » 03 kvě 2024, 20:23

Pro všechny, kteří s tím mohou mít nějaký problém:
Zkuste si nejprve vložit fotku do tohoto vlákna - pak bude možnost se podívat, co bylo případně špatně.
Martina
VIP

Příspěvekod r1j1 » 04 kvě 2024, 07:54

Řádek sice zmodrá, ale po zmáčknutí tlačítek ctrl a c se nic neděje, tak nevím.
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod r1j1 » 04 kvě 2024, 08:05

A co když svoje starší fota na fóru vždy po nějaké době vymažu, uvolním tím data ? Vkládání přes flickr nebo jiné programy pro mě nebude to pravé ořechové : D .
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 04 kvě 2024, 08:23

r1j1 píše:Řádek sice zmodrá, ale po zmáčknutí tlačítek ctrl a c se nic neděje, tak nevím.

To, že se nic neděje, nevadí - modře vybraný řádek by měl být po stisku ctrl+c zkopírovaný ve schránce. A pozná se to tak, že po otevření Poznámkového bloku ve windows se stiskne ctrl+v - řádek by se měl objevit. Děje se tak? Pokud ano, tak další krok je si ten řádek prohlédnout a vybrat z něj potřebné. Mělo by vypadat nějak takto (modře je myší vybraná část, kterou je pak potřeba znovu zkopírovat):
Přílohy
Martina
VIP

Příspěvekod r1j1 » 04 kvě 2024, 08:42

Nééé, to už je na mě fakt moc, opravdu nestačí mazání starších příspěvků :) ? Ten poznámkový blok ve windows mám hledat kde :search: ?
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod r1j1 » 04 kvě 2024, 09:10

Tak jsem ten poznámkový blok našel, modře označil tu danou část textu a opět zkopíroval. No a teď zase nevím kde to mám dál hledat, kam jsem to vůbec zkopíroval a jak to sem následně vložit ?
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 04 kvě 2024, 15:35

Kopírování probíhá tak, že se daná věc uloží do dočasné paměti počítače. Není tedy nikde vidět a je tam jen tak dlouho, než ji v té paměti nahradí pomocí ctrl+c něco jiného (nebo než se počítač vypne). Stiskem kláves ctrl+v se pak ta věc z paměti vyvolá (pokud v té paměti ještě je) a vloží, kam je potřeba.
Jde o dočasný úkon, proto je potřeba aby všechny kopírovací a vkládací kroky na sebe navazovaly. Tedy po vložení odkazu do Poznámkovéjo bloku a vybrání myší té části mezi [img] je potřeba znovu stisknout ctrl+c (opět se nic viditelného nestane) a pak otevřít webový prohlížeč, přihlásit se na fórum, kliknout v odpovědním okně na [hsimg] a stisknout ctrl+v.

Mimochodem - když je Poznámkový blok otevřený, tak je dobré na spodní liště Windows kliknout pravým tlačítkem myši na jeho ikonu a z voleb vybrat "Připnout na hlavní panel". Bude pak trvale dole na liště po ruce a nebude ho nutné hledat.
Martina
VIP

Příspěvekod r1j1 » 04 kvě 2024, 19:12

Díky za tvůj čas, ale tohle je fakt na mě moc : cry: , pomůže když budu promazávat své starší příspěvky ? Ještě jednou díkes : wink: .
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 04 kvě 2024, 19:42

Jasně. Ještě jeden lehce upravený postup a pak s tím dám pokoj - zkusím z něj vynechat Poznámkový blok:

Kliknete na flickr.com u rozkliknuté fotky na šipku "share photo" vpravo dole, vyberete volbu BBcode, zkopírujete ten řádek s kódem tak, že do něj kliknete, kód se zbarví modře, pak stačí stisknout ctrl+C.

Pak tady na fóru stačí otevřít okno s odpovědí - kliknete do okýnka, do kterého chcete něco napsat, stisknete klávesy ctrl+V a kód by se měl objevit. Pak stačí označit myší část řádku mezi [img], která začíná https a končí jpg (viz obrázek v předchozím příspěvku). Pak stisknete ctrl+X a označená část "zmizí" (ale bude v paměti počítače). Smažete zbytek kódu, který v příspěvku zůstal. Kliknete na [hsimg] a dáte ctrl+V.
Naposledy upravil Martina dne 04 kvě 2024, 20:33, celkově upraveno 1
Martina
VIP

Příspěvekod r1j1 » 04 kvě 2024, 20:06

Dobře, zítra to ještě jednou zkusím, jen taková maličkost, tu šipku share photo tam mám, ale hvězdička vedle není, v tom by problém, ale asi být neměl ne ? A co teda to mazání starších fotek, uvolní to nějaká ta data ?
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 04 kvě 2024, 20:30

Aha, to bude tím, že nemám flickr, tak jsem se dívala na účty jiných lidí - ta hvězdička tam bude tedy jen kvůli hodnocení návštěvníků a autor fotek ji nevidí. Tohle mi nedošlo, opravím to v návodu, díky za upozornění.
Jinak něco by se tím promazáním uvolnilo, ale nemá smysl se tím trápit. Oceňuji snahu to řešit, ale předpokládám, že časem přejde většina uživatelů fóra na fotky formou odkazu a těch pár vložených fotek pak nebude takový problém.
Martina
VIP

Příspěvekod r1j1 » 04 kvě 2024, 21:05

Tak mi to nedalo a zkusil jsem to ještě jednou, no a něco z toho vylezlo, je to v sekci výr velký, ale fotka se nezobrazuje jako obvykle, je potřeba kliknout na ten odkaz, je to tak v pořádku ? Ještě chci dodat, že potom co jsem klikl na hsimg a zmáčkl ctrl+v, tak jsem ten hsimg, který byl na začátku i konci kódu vymazal, je to správně ?
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 04 kvě 2024, 23:58

r1j1 píše:Tak mi to nedalo a zkusil jsem to ještě jednou, no a něco z toho vylezlo, je to v sekci výr velký, ale fotka se nezobrazuje jako obvykle, je potřeba kliknout na ten odkaz, je to tak v pořádku ?

Není, ale je to na dobré cestě. Je špatně odmazaný kód a vložený je tam 2x, proto to nefunguje.

r1j1 píše:Ještě chci dodat, že potom co jsem klikl na hsimg a zmáčkl ctrl+v, tak jsem ten hsimg, který byl na začátku i konci kódu vymazal, je to správně ?

Ne, [hsimg] tam být musí, díky němu je vidět náhled fotky.

Tady je jednoduchý videonávod, jak to celé provést (trošku jiný postup, ale všechny cesty vedou do Říma...). Větší video se zobrazí po kliknutí na nápis Youtube dole ve videu. Pokud ten návod nepomůže, tak to vzdávám. :)

Martina
VIP

Příspěvekod r1j1 » 05 kvě 2024, 07:01

Heuréka, Martino moc děkuji za podrobnou a dokonalou navigaci :pray: , sice teď budu na fóru za největší tele, ale co už, s tím žít dokážu : D .
r1j1
zkušený stálý

Příspěvekod Martina » 05 kvě 2024, 07:18

Jsem ráda, že to pomohlo, snad se přidají i další a přejdou na Flickr. Tedy pokud toto fórum dřív neskončí.
Martina
VIP

buy registered documents online

Příspěvekod silo » 24 črc 2024, 00:08

At https://eudocumentsexpress.com, Get your documents with outmost convenience.

Say goodbye to lengthy delays and annoying bureaucracy. At https://eudocumentsexpress.com, your convenience is our top priority. We carefully orchestrate every detail and guarantee that your documents are both fully compliant and officially recognized. Enjoy the peace of mind of owning a genuine, government-registered document and be confident that your driving license is above reproach.

Transform your life with newfound vehicular freedom. Whether you're tackling your daily commute, strolling through idyllic landscapes, or taking spontaneous trips, registered documents opens up a wealth of possibilities. Enjoy the joy of seamless travel and the freedom to travel wherever you please.

Our efficient methodology is designed with your well-being in mind. Provide the required details and our experts will take care of the details. No more navigating complicated regulations or jumping through bureaucratic hurdles. With eudocumentsexpress.com, obtaining your documents like passports, driving license, residence permits, degrees, diplomas, etc is quick, straightforward and reliable.

Take control of your time and enjoy the autonomy you deserve. Don't let the lack of a document or documents hinder your ambitions. Join the multitude of satisfied customers who have already benefited from our straightforward and convenient service.

Ready to embark on your odyssey? Visit eudocumentsexpress.com today and start your journey towards unrestricted mobility. Get your registered Documents now and open up a world of new opportunities. Don't hesitate - act immediately and drive with unshakable confidence!

CONTACT US

WhatsApp +4917688740233

Website.
........http://https://eudocumentsexpress.com
Website.
........http://https://eudocumentsexpress.com

E-mail:
contact@eudocumentsexpress.com

Buy a German driver's license
Buy a registered driver's license
Buy a real driver's license
Buy a driver's license without MPU