Info pro nové členy WL fotofóra

- informace pro nové členy, diskuze nad podobou fóra

Info pro nové členy WL fotofóra

Příspěvekod administrator » 15 úno 2011, 22:40

>>Registrace<<
Pro přispívání do fóra je nutné se zaregistrovat, získáte tak i přístup k některým funkcím, které jsou neregistrovaným návštěvníkům blokovány.
Používejte prosím smysluplné nicky i e-maily. Pokud jste aktivnějším členem, je vhodné vyplnit svoje jméno a používat avatar (obrázek pro identifikaci) - usnadňuje orientaci v diskuzích.
A neměli byste rozhodně opomenout pročtení našeho kodexu.

>>Přispívání do diskuzí<<
Než se rozhodnete založit novou diskuzi, tak se přesvědčte, zda už na fóru neexistuje, nebo zda není Váš dotaz již zodpovězen - okno pro hledání je vpravo nahoře. To platí především pro zakládání diskuzí pro nový druh fotografovaného zvířete.
Do diskuzí přispívejte jen v rámci daného tématu. Co se reklamy týče - pokud se jedná pouze o upozornění na zajímavý produkt, obchod apod., tak rozhodně nevadí. Cílená reklama, netýkající se tématu, může být považována za nežádoucí.
Na fóru se k sobě chovejme slušně, nebudou trpěny protizákonné, extrémně vulgární nebo jinak nežádoucí příspěvky. V opačném případě může dojít k cenzuře příspěvku, banování autora či až k jeho vyloučení z fóra.

>>Vkládání fotografií<<
Preferovanou volbou by mělo být vložení fotografie ve formě odkazu z vlastního zdroje (webu, galerie apod). Důvodem pro to je, že prozatím je hosting dotován z vlastní kapsy, přičemž fotografie na rozdíl od textu zabírají dost místa. Pokud využijete této možnosti, je zapotřebí si uvědomit, že odkazy jsou ve Vaší režii a pokud změníte např. strukturu webu a změní se i odkazy, tak odkazované fotografie z fóra zmizí. Řešením je tedy např. adresář, který si pro tyto účely vyhradíte a přes ftp do něj budete ukládat fotografie, případně dopředu vědět, že delší dobu do budoucna nebudete měnit odkazy na svoje fotografie ve fóru.
Návod jak vložit fotografii z flickr.com nebo z vlastního webu je zde.

>>Soutěž<<
Za každý uplynulý měsíc dochází k hodnocení snímků a tři nejlepší jsou vybrány k všeobecné úctě a podivu ostatních. Soutěže se automaticky účastní fotografie vložené do sekce NEJNOVĚJŠÍ ÚLOVKY. Pokud vkládáte fotografii jako odkaz z nějakých stránek, tak pro účast v soutěži je potřeba, aby snímek měl koncovku jpg nebo jpeg - mód na soutěž jinak nerozpozná snímek.
Vítězné snímky se pak postupně přesouvají do Galerie, aby existoval nějaký historický záznam.

>>Lokátor<<
Díky němu zjistíte, zda ve Vašem okolí není podobně fotograficky postižený jedinec. Není potřeba vyplňovat přesnou polohu bydliště, stačí orientačně - třeba na blízký les nebo hospodu.

>>Lokality<<
Nevkládejte přesná umístění na lokality s výskytem vzácných druhů.

>>Administrátoři a Moderátoři<<
Všemožnými způsoby povznášejí kvalitu fóra. Většinou všechno pročítáme, ale pokud i přesto narazíte na příspěvek, který zřejmě patří jinam a je tam už pár dní, tak nás upozorněte - soukromou zprávou nebo přes kliknutí na vykřičník u příspěvku. Dotazy k chodu fóra směřujte pod Dotazy k fóru.

Přesnější popis funkcí a možností fóra je popsán v Aktuality fóra.

Dobré světlo všem. :o:
Uživatelský avatar
administrator
administrátor
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20 kvě 2009, 17:57

Zpět na INFORMACE, PŘIPOMÍNKY, DOTAZY

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník