Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod orchidej » 27 led 2014, 21:31

Vím, že je tu mají kluci ze zajetí, tak jim založím vlákno - z přírody. Třeba sem nějaké kousky přibudou. Tahle je z Kostariky.

Uživatelský avatar
orchidej
zkušený běžný
 
Příspěvky: 784
Registrován: 30 črc 2009, 14:20
Vlastním jménem: Petr Bambousek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod stugent » 27 led 2014, 22:14

osobně bych zkusil ten list komponovat více uhlopříčně, tou špičkou do LH rohu, takhle na stojáka uprostře mi to úplně nesedí. Co se týče zbytku, nemám výhrad, to oko tam parádně vyniká!
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
Uživatelský avatar
stugent
VIP
 
Příspěvky: 4931
Registrován: 27 kvě 2009, 23:26
Bydliště: Štětí / Praha
Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod Šeba24 » 07 úno 2014, 17:15

už jsem se díval na Photoservereu, libí se mi celková atmosféra snímku! Jen tak ze zvědavosti jak je to nasvíceno?
Technika: Canon 5D mark III, Canon 500 f/4 IS USM, Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, Canon EF 16-35mm f/4,0 L IS USM stativ GITZO GT4542LS Systematic, dálková spoušť atd.
Uživatelský avatar
Šeba24
zkušený vzácný host
 
Příspěvky: 299
Registrován: 30 led 2013, 22:17
Bydliště: Jeseníky
Vlastním jménem: Vladimír Šebík

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod orchidej » 06 srp 2015, 14:57

Jsem zpět ze své třetí výpravy do Kostariky, tak sem zas občas něco hodím. Jedním z mých cílů návštěvy v období dešťů byla listovnice červenooká. Našel jsem jich celkem 15 (všechny na focení samozřejmě nebyly) a povedlo se mi zdokumentovat celý její vývojový cyklus - od vajíček po dospělce a páření. Tak začnu takovou jednodušší fotkou, kterou jsem si nastavil jako pozadí v telefonu :)

Uživatelský avatar
orchidej
zkušený běžný
 
Příspěvky: 784
Registrován: 30 črc 2009, 14:20
Vlastním jménem: Petr Bambousek

Re: Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod Siplace » 06 srp 2015, 15:06

Nádhera Petře. Krásná žabka. Těším se na další.
Uživatelský avatar
Siplace
 

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod aqualife » 06 srp 2015, 15:58

No ta ale je, akorát že málokdo uvěří že to není v teráriu, protože je chovaná v zajetí dost často. Já tomu samozřejmě věřím :-), ale existuje spousta hezkých snímků téhle žabky a z fotek se nepozná jestli terárium nebo wild.
Nádherná fotka.
Předem se omlouvám za svou zvědavost, ale dovolím se zeptat - chodíš pralesem, hledáš žabky a fotíš anebo sbíráš žabky a pak fotíš třeba někde na verandě ubytovny s naaranžovaným prostředím a vhodným světlem a někdo hlídá kdyby odskočila aby neutekla? Ptám se aby se poučil jestli ssebou táhnout plastové dózičky, ale spíše jo. Bohužel nebudu mít po ruce chladničku.
Těším se na další a jsem zvědav jestli malé jsou doopravdy modré.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod Siplace » 06 srp 2015, 18:44

Nevím, ale vzhledem k Petrovu popisu (všechny na focení nebyly) usuzuji, že se je snaží vždy vyfotit v přirozeném prostředí tak jak jsou.
Uživatelský avatar
Siplace
 

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod jirfren » 06 srp 2015, 20:12

paráda ...nádhera
Uživatelský avatar
jirfren
VIP
 
Příspěvky: 3501
Registrován: 21 úno 2014, 13:19
Bydliště: Frenštát p R
Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod Klaca » 06 srp 2015, 21:43

Listovnice pěkná!
aqualife píše:Ptám se aby se poučil jestli ssebou táhnout plastové dózičky, ale spíše jo. Bohužel nebudu mít po ruce chladničku.

?? Pevně věřím, že mám jen velkou představivost...
Uživatelský avatar
Klaca
VIP
 
Příspěvky: 1080
Registrován: 04 lis 2012, 16:34
Bydliště: Říčany
Vlastním jménem: Tomáš

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod orchidej » 06 srp 2015, 23:07

Aqualife: Je to tak, rozeznat, co je z terária a co wild, co je náhodné setkání a co je kontrolovaná aranžovaná fotografie, se nedá. To je stejné jako s dravci (savci) z workshopu. Jediné, co autora prozradí, je nevhodně zvolené prostředí, pro mnohá zvířata netypické. Moje fotky z cest jsou mixem přirozených a kontrolovaných scén. Pokud někde narazíš na fotku listovnice (či jakéhokoli nočního živočicha) v denním světle, jde až na drobné výjimky o aranž. Stejně jako u téhle fotky. Listovnice červenooká je nejfotografovanější žába na světě, přesto drtivá většina fotek téhle žabky z jejího domova, zejména Kostarika, pochází z místních terárií nebo expozic. Je to sice dost běžná žába, ale najít ji v lese není tak snadné, jak se zdá.

Plastové dózičky jsou běžnou součástí mého batohu. Lednička na obojživelníky a plazy !nikdy! Asi dvakrát jsem zchladil brouka, což je ale fyziologicky úplně jiná skupina. Nejde mi o to získat fotku za každou cenu. Třeba noční hledání listovnic mi zabralo odhadem asi 12 hodin nočních procházek. Našel jsem jich 15, ale to neznamená, že jsem každou dal do krabičky pro focení. Noční fotky mám z minulé cesty (př. viz výše), proto jsem jich moc nefotil, stejně by se nikomu nelíbilo, jak ta scéna vypadá. Chtěl jsem si vyzkoušet hlavně denní. Pro tyto účely jsem si odchytl dvě žabky. Ty jsme přes den vyfotili, v noci jsem je zase vrátil na místo odchytu. Odchytit by se jich dalo asi 6, ostatní byly mimo dosah lidské ruky.

Co se týče vývojových stádií, tak mláďata nemám, ty jsem nenašel. Mám čerstvá vajíčka, vajíčka před kápnutím do vody, pulce, pářící se dospělce. Nemám mláďata, smrt hubou nějakého predátora a lov. No, ale to je, řekl bych, hodně vyšší dívčí. Ono jen je najít je dost oříšek :-)
Uživatelský avatar
orchidej
zkušený běžný
 
Příspěvky: 784
Registrován: 30 črc 2009, 14:20
Vlastním jménem: Petr Bambousek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod orchidej » 07 srp 2015, 04:07

Jet Lag je mrcha, tak jsem si z nespavosti upravil jednu zajímavou fázi vývoje listovnice ... z vajíček dozráli pulci a ti co nevidět kápnou z listu do louže pod ním, aby žili svůj klasický pulčí život :-)

Uživatelský avatar
orchidej
zkušený běžný
 
Příspěvky: 784
Registrován: 30 črc 2009, 14:20
Vlastním jménem: Petr Bambousek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod Klaca » 07 srp 2015, 08:43

Supr věc!
Uživatelský avatar
Klaca
VIP
 
Příspěvky: 1080
Registrován: 04 lis 2012, 16:34
Bydliště: Říčany
Vlastním jménem: Tomáš

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod MartinP » 07 srp 2015, 09:23

na mobilu jsem neviděl obrázek pořádně, ale na PC jsem našel ty pulečky ve vajíčku - super ! : good:
Olympus/OMD OM-1 a EM1 mkII + 150-400/4,5 Pro + 300/4 Pro IS + 12-100/4 Pro + Sony A9 + 200-600
dříve: Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
Uživatelský avatar
MartinP
VIP
 
Příspěvky: 7397
Registrován: 15 zář 2009, 09:01
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Martin Pelánek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod Ymi » 07 srp 2015, 09:29

ty jo, hodně zajímavé
Nikon D750/D700, Nikkor 400/3,5, Nikkor 105/2,8 VR a další udělátka... nově N 200-500
https://ymiprvni.wixsite.com/mysite
Uživatelský avatar
Ymi
VIP
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 15 kvě 2013, 13:35
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jaroslav Fojt

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod P.C. » 07 srp 2015, 12:29

Pěkný, doufám že i eticky vyfocený.
Uživatelský avatar
P.C.
zimní host
 
Příspěvky: 83
Registrován: 28 kvě 2014, 16:24
Bydliště: Kutná Hora

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod JirkaL » 07 srp 2015, 12:54

Nádhera Petře. To je zase o něčem jiným... Umíš.
Uživatelský avatar
JirkaL
VIP
 
Příspěvky: 1842
Registrován: 11 čer 2013, 08:53
Bydliště: Nosislav okr. Brno venkov
Vlastním jménem: Jiří Liščák

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod orchidej » 07 srp 2015, 13:34

P.C. - add etika: dlouho jsem dumal, co s tím, pak jsem zaryl do bahna vedle klacek, list přichytil kolíčkem, aby byl kolmo k rovině čipu ... ke stromku za tím jsem chytil držák na baterku a podsvítil ... pak stativ, asi 8 variant záběrů ... kolíček pryč, list do původní polohy ... odchod. Jediný neetický byly nadávky směrem ke komárům :-D
Uživatelský avatar
orchidej
zkušený běžný
 
Příspěvky: 784
Registrován: 30 črc 2009, 14:20
Vlastním jménem: Petr Bambousek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod aqualife » 07 srp 2015, 16:44

Klaca píše:Listovnice pěkná!
aqualife píše:Ptám se aby se poučil jestli ssebou táhnout plastové dózičky, ale spíše jo. Bohužel nebudu mít po ruce chladničku.

?? Pevně věřím, že mám jen velkou představivost...

Myšleno jako fór, asi blbej. Nedělám to, ale že se to dělá, o tom bych nepochyboval.
Nechci rozpoutávat polemiku jako byla okolo focení hnízda, ale je to nepochybně stejné - kdo nechce ublížit a umí s živočichy zacházet, ten mírným podchlazením neublíží. Ovšem že ne v tropech, ale třeba u nás v období, kdy je v noci na nule a před den teplo jistě jde ten noční chlad prodloužit do denní doby, kdy je dobré světlo.
Nic takového jsem nikdy nedělal je to jenom hledání odpovědi na to, jak vznikají překrásné fotografie pohybově aktivních a plachých živočichů v atraktivních pozicích. Třeba hadů namotaných na hezké větvi a se suprovým prostředím, hlava hezky v popředí, rozeklaný jazyk venku. Tak hady nepotkáváme.
Na fotografy ležící v lese a čekající až okolo poleze střevlík a před objektivem se na chvilku zastaví také moc nevěřím.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod Enter » 07 srp 2015, 16:54

Super, těším se na další :) ..
aqualife - tak věř, že pár takových taky existuje.. : wink:
Uživatelský avatar
Enter
zkušený běžný
 
Příspěvky: 659
Registrován: 01 črc 2013, 21:13
Bydliště: Žacléř
Vlastním jménem: Martin Ertner

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod aqualife » 07 srp 2015, 17:01

orchidej píše:P.C. - add etika: dlouho jsem dumal, co s tím, pak jsem zaryl do bahna vedle klacek, list přichytil kolíčkem, aby byl kolmo k rovině čipu ... ke stromku za tím jsem chytil držák na baterku a podsvítil ... pak stativ, asi 8 variant záběrů ... kolíček pryč, list do původní polohy ... odchod. Jediný neetický byly nadávky směrem ke komárům :-D


Fotka je úžasná. Problém stejný - neodlišitelná od fotky v teráriu.
Protože vím že je wild tak blahopřeji dvojnásobně. Ještě pár dalších a je to pro National Geografic.

No a k té etice: jenom když si člověk klestí cestu v pralese, nepochybně spadne na zem a zahyne více vajíček a pulců, než jich za celý svůj život viděl a ani o tom neví.
Kolik je na světě lidí kteří se vydají do tropické džungle fotit wild listovnice? Jestli moc tak deset. Rozhodně neohrozí populaci.
Já bych sem prostě etiku toho vyfocení 8 pulců nezatahoval, samozřejmě bych se snažil neublížit, ale aby se po každé takové nádherné fotce ozývalo volání po etice mi přijde trochu pokrytecké.
I kdyby ta vajíčka spadla a zahynula, fotky díky své kráse a hlavně zajímavosti mají význam nejen kvůli poznání, ale i vštěpují lidem do hlavy důležitost ochrany biotopů.
Obzvláště pak v kombinaci s vhodným textem.
Etika je velmi důležitá, vůbec ji nepodceňuji, ale občas těm narážkám nerozumím.Prostě bych to neřešil.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod orchidej » 15 srp 2015, 17:55

Tak přidám další do série "ze života listovnice" :-)

Uživatelský avatar
orchidej
zkušený běžný
 
Příspěvky: 784
Registrován: 30 črc 2009, 14:20
Vlastním jménem: Petr Bambousek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod relux » 15 srp 2015, 18:52

Moc hezké to máš Petře.
Uživatelský avatar
relux
VIP
 
Příspěvky: 1699
Registrován: 18 srp 2012, 21:06
Bydliště: Opava
Vlastním jménem: Jiří Náhlík

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod jirfren » 15 srp 2015, 18:58

jenom zírám co dokáže správná představivost, dobré oko a šikovné ruce :-)) Nádhera Petře...
Uživatelský avatar
jirfren
VIP
 
Příspěvky: 3501
Registrován: 21 úno 2014, 13:19
Bydliště: Frenštát p R
Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod aqualife » 19 srp 2015, 18:41

Super.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Listovnice červenooká - Agalychnis callidryas

Příspěvekod orchidej » 19 srp 2015, 19:18

Tak ještě jedna pro ty, co mají rádi představivost :-)

Uživatelský avatar
orchidej
zkušený běžný
 
Příspěvky: 784
Registrován: 30 črc 2009, 14:20
Vlastním jménem: Petr Bambousek

Další

Zpět na OBOJŽIVELNÍCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník