Krmítko

- vábení, balabáni, budky, krmítka...

Krmítko

Příspěvekod Jean » 25 zář 2014, 21:08

Tak tady je odkaz na přenosné udělátko k nepřenosnému krmítku. Třeba se někdo inspiruje, nebo to ještě vylepší: http://www.wild-nature.cz/news/mobilni- ... a-krmitko/

Petr
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Krmítko

Příspěvekod Photomecan » 25 zář 2014, 21:55

Obvykle to chce trochu casu, nez si okolí zvykne na novy zdroj potravy a než se informace "roznese" . Funguje to ?
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Krmítko

Příspěvekod Krafra » 26 zář 2014, 07:53

Přidal bych asi ještě nějaké držáky na soustavu blesků a taky třeba IR bránu a ATOMOVÉ krmítko jak vyšité : no:
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Krmítko

Příspěvekod Jean » 26 zář 2014, 08:28

Photomecan píše:Obvykle to chce trochu casu, nez si okolí zvykne na novy zdroj potravy a než se informace "roznese" . Funguje to ?



Martine, primárně je to určeno ke stabilním krmítkům, co mám různě po lese a doma. Jak popisuji v článku, buď si fóglové sadali na větvičku tak, že krmítko lezlo do záběru, nebo větvičku zvela ignorovali a přistávali přímo v krmítku. Tohle má držet vetvičku tak, aby v záběru nebylo krmítko a ta nádobka na krmení je trochu pozdrží, než se vrhnou do velkého krmítka. Tohle jsem vyzkoušel na předchozím modelu (dřevo a duralové trubky). Zbývá to vyzkoušet v terénu bez velkého stabilního krmítka, k tomu jsem se přes léto nedostal, na to se chytám v zimě.

Petr
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Krmítko

Příspěvekod Jean » 26 zář 2014, 08:33

Krafra píše:Přidal bych asi ještě nějaké držáky na soustavu blesků a taky třeba IR bránu a ATOMOVÉ krmítko jak vyšité : no:


Ale no tak, tohle není krmítko, ale držák větviček KE KRMÍTKU. A nějak jsem se nikde nezmiňoval o soustavě blesků, IR bráně a podobných věcech. Pokud jsi to četl, podmínkou bylo něco přenosného, co neváží kila. Jinak návod na mega atomové krmítko mám tady: http://www.wild-nature.cz/news/samosypn ... lunecnice/

P.S. i prázdné je tak těžké, že je nepřenosné, přesto není vybaveno IR bránou a držáky pro soustavu blesků.

Petr
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Krmítko

Příspěvekod Photomecan » 26 zář 2014, 11:17

Jo tak to mám stejné, několik. Odsedací větvičky jsem vyřešil několika cca 20cm 1/2" trubkami (hostalen), vrutem chycenými k podložce. Zastrčíš do toho co chceš, natočíš jak potřebuješ.. (ten vrut dotáhnout tak akorát, aby snesl i několik sedících hladovců). Stojí to skoro 0 Kč...stejně obvykle potřebuješ jednu větvičku, kterou měníš, jak jich je víc, tak nikdy nesednou, kam mají :)...
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Krmítko

Příspěvekod Krafra » 28 zář 2014, 08:55

Jean-myslím,že složitější už jsi to nemohl vymyslet, právě proto jsem to tak napsal.Stačí přece jedna nebo dvě svorky,nebo drát, :o: a větvičku upevnit k něčemu- krmítko,kůl,stromek apod. :o:
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Krmítko

Příspěvekod Totmi » 30 zář 2014, 15:48

Je to takové "nepřírodní" : no:
Technika: Do roku 2020 Canon, Od léta 2020 Sony A9ii+Sony 200-600/5.6-6.3, Stativ + hlava FEISOL.
http://www.martin-grossman.com
Uživatelský avatar
Totmi
zkušený běžný
 
Příspěvky: 586
Registrován: 25 čer 2011, 21:55
Bydliště: Polešovice
Vlastním jménem: Martin Grossman

Krmítko

Příspěvekod Jean » 01 říj 2014, 08:16

Totmi píše:Je to takové "nepřírodní" : no:


Však to Martine nikomu nevnucuji. Pokud tohle dokážeš postavit z přírodních materiálů, se stejnou hybností, skladností a silou přítlaku a s váhou pod 1 kg, smeknu před tebou. Ostatně, na focení používáme plno pomůcek z nepřírodních materiálů. A složitost? Báječně jednoduché, funkční, přenosné a LEHKÉ. A ani jsem si nevšiml, že by tahle umělá věc byla byť jen na jediné mé fotce pořízené u krmítka. : wink:

Petr
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Krmítko

Příspěvekod aqualife » 01 říj 2014, 18:02

Jean: dík za inspiraci.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Krmítko

Příspěvekod pavelsmycek » 15 led 2015, 15:09

Po Vánocích jsem si vyrobil samosypné krmítko na cca 4-4,5kg slunečnice, plnění z vrchu na pantík, stříšku jsem zatmelil (je to hnus, ale účel splní, v budounu tam dám něco přírodního). Celé je to vyložené šedým plastem tl. 5mm kvůli vodě. Je to v postatě středový sloupek s vnitřními rozměry 18x12 a 50cm vysoký. Celé to vykufrují za 3-4dny. No ale hlavně proč to sem dávám. Začal mi tam lítat Strakoš (slýchávám tam často i žlunu) na hovězí lůj, ale moc nevím jak na něj, neměl by někdo nějakou fotku své laboratoře a nevadilo mu se podělit se o zkušenosti. Nevím jak se na něj připravit, díky, foto z mobilu:(
Uživatelský avatar
pavelsmycek
zkušený běžný
 
Příspěvky: 552
Registrován: 02 lis 2013, 13:33
Vlastním jménem: Pavel Smyček

Krmítko

Příspěvekod duffa » 15 led 2015, 16:17

Já kromě krmítka mám vždycky ještě kus nějakého kmenu, v něm někde v horní části z boku vydlábnu zářez (prostě to dvakrát třikrát olíznu motorovkou, ale ručně to jde taky) a do něj vždycky máznu roztavený hovězí lůj. Strakáči se na to naučili celkem spolehlivě a hlavně co mám tak zkušenost tak neletí přímo, ale sedne o něco níž a k pochoutce došplhá, a při tom se dá pěkně vyfotit. Pak když už se cpe tak to není ono, sice ten zářez dělám tak aby zepředu nebyl vidět, ale strakáč má pak zobák stejně od toho loje umatlaný a nevypadá to dobře.

Mám tu jen nějakou starou fotku, ten kmen je vidět v pozadí. Teď už se snažím vybírat nějaký trochu pokřivený a dát ho trochu zešikma, vypadá to líp. BTW na plotě napravo (za krmítkem) pokus o pozadí vyrobený z větviček olámaných z vánočního stromku :) To jen
http://duffa.zonerama.com | Sony A7III | Sony 200-600
Uživatelský avatar
duffa
VIP
 
Příspěvky: 1898
Registrován: 31 kvě 2012, 10:48
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Dušan Doležal

Krmítko

Příspěvekod relux » 10 lis 2015, 08:53

Moje nové krmítko.Myslíte, že ten průhledný materiál může být problém?
Uživatelský avatar
relux
VIP
 
Příspěvky: 1699
Registrován: 18 srp 2012, 21:06
Bydliště: Opava
Vlastním jménem: Jiří Náhlík

Krmítko

Příspěvekod Jean » 10 lis 2015, 09:19

Jirko, problém to nebude. Mám ze stejného materiálu udělanou podobnou věc (jen misku bez stříšky) co montuji na držák větviček a ptáci z toho bez problému zobou. Jen bych doporučil udělat pár odtokových otvorů, pokud máš rohy lepené a ne jen ohýbané. Jinak cca po týdnu zmizí i ten lesk, ptáci to dost při krmení zaprasí.

P.
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Krmítko

Příspěvekod relux » 10 lis 2015, 10:01

Petře, je to vyrobeno z plného polykarbonátu s UV ochranou, takže by to tak rychle nemělo zajít.Spodek jsou dvě strany ohýbané a dvě vlepené.V každém rohu mám vyvrtanou díru 4,5mm.
Když na to svítilo slunce, tak se to dost lesklo, skoro jako zrcadlo.Z toho mám strach a uvažuji, že bych to z venkovní strany polepil nějakou fólií.
Uživatelský avatar
relux
VIP
 
Příspěvky: 1699
Registrován: 18 srp 2012, 21:06
Bydliště: Opava
Vlastním jménem: Jiří Náhlík

Krmítko

Příspěvekod Jean » 10 lis 2015, 10:57

Já spíš myslel, že se to umaže od krmení, prachu apod.

P.
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Krmítko

Příspěvekod vla » 10 lis 2015, 13:47

Může to být stejné jako okna, skleněné stěny atd. Někteří ptáci lítají na krmítka docela rychle. :(
Uživatelský avatar
vla
zkušený zimní host
 
Příspěvky: 406
Registrován: 27 kvě 2009, 07:14
Bydliště: Praha 6
Vlastním jménem: Vladimír Dráb

Krmítko

Příspěvekod ambayo » 10 lis 2015, 14:11

Mám na dvou krmítkách stříšky ze staršího, mírně zašlého polykarbonátu a stím problém nemají. To tvoje je sice krásně udělané, ale trochu bych se bál, že do něj budou ve stresovějších situacích narážet. Hlavně pokud budou vyplašeni na krmítku.
Uživatelský avatar
ambayo
stálý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 27 úno 2015, 21:55
Vlastním jménem: Radek

Krmítko

Příspěvekod Jirkab » 14 lis 2015, 21:56

Ptákům to asi takhle vadit nebude, ale já osobně (jak to napsat?), tak nějak pocitově a esteticky mi to zkrátka do přírody nesedí a takový výtvor by mně nikdy nenapadl dělat. Já vždy používám pár nehoblovaných prkýnek a hřebíky a řeším spíš velikost, umístění, atd.
Canon EOS 60D, C 400 f/5,6, blesk 430 EX II,TC Kenko 1,5DG, stativ Feisol CT-3401, hlava Vanguard SBH 250, batoh Lowepro Flipside 300, přenosný kryt, fotovor, atd., nadšení a trpělivost, http://www.bartosphoto.cz/
Uživatelský avatar
Jirkab
VIP
 
Příspěvky: 2341
Registrován: 02 pro 2009, 22:36
Bydliště: Ústeckoorlicko
Vlastním jménem: Jiří Bartoš

Krmítko

Příspěvekod relux » 14 lis 2015, 23:49

Jirko, znáš to přísloví našich slovenských přátel: aký mám, taký pchám?
Uživatelský avatar
relux
VIP
 
Příspěvky: 1699
Registrován: 18 srp 2012, 21:06
Bydliště: Opava
Vlastním jménem: Jiří Náhlík

Krmítko

Příspěvekod Lukin » 20 led 2016, 21:38

Také něco přidám, jen prosím nekamenujte mě za kvalitu je to foceno telefonem : oops:
Přílohy
Uživatelský avatar
Lukin
zatoulanec
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 bře 2014, 00:36
Bydliště: Deblín
Vlastním jménem: Lukáš Halouzka

Krmítko

Příspěvekod Bear » 04 led 2018, 22:28

Prosím o radu. Mám letitý špalek na štípání dříví, který používám jako krmítko, protože to staré dřevo vypadá slušně na fotkách.
Mám teď připravené dvě suché větve (největší průměr cca 3 cm), které chci instalovat jako dosedací. Netuším ale, jak je na špalek připevnit a jak je udělat dlouhé. Poradili byste mi prosím?

A ještě dotaz z jiného soudku - proč se ptáci nemají dokrmovat v létě?
Uživatelský avatar
Bear
 

Krmítko

Příspěvekod Petr Muláček » 13 led 2018, 20:39

Bear - tady jsem jednu našel.Žádná krása to není ale účel plní.Teď už je zase trochu jinak.Tu větev vlevo obměňuju a nebo přidávám další.Když to lítá hodně tak nechávám jen jednu
Uživatelský avatar
Petr Muláček
zkušený stálý
 
Příspěvky: 885
Registrován: 18 srp 2016, 17:59

Krmítko

Příspěvekod Petr Muláček » 13 led 2018, 22:27

Klacky připevňuju tak,že do země zatluču železnou kulatinu a k ní klacek přidělám hliníkovym drátkem.Když není tak to vždycky nějak splácám aby to na dobu kdy tam fotím drželo.Vždycky se dá nějak si poradit.Nebo do hlavního kmene (ty do toho špalku)navrtat díry a zastrkat větve.Tak to má udělaný tuším Martim Pelánek.Tohle co mám já je ohavnost,ale funguje.Důležitější spíš je,abys to měl postavý tak,aby za tím bylo nějaký pěkný pozadí
Uživatelský avatar
Petr Muláček
zkušený stálý
 
Příspěvky: 885
Registrován: 18 srp 2016, 17:59

Krmítko

Příspěvekod Bear » 13 led 2018, 22:29

Díky moc! : good:
Uživatelský avatar
Bear
 

PředchozíDalší

Zpět na Krmítka, návnady, budky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník