Volavka popelavá - Ardea cinerea

Pravidla fóra
JEDNOTLIVÁ TÉMATA PROSÍM ZAKLÁDEJTE VE TVARU: ČESKÝ NÁZEV - VĚDECKÝ NÁZEV

Volavka popelavá - Ardea cinerea

Příspěvekod Krafra » 19 čer 2009, 21:16

Takhle se na mě přišla podívat,když jsem fotil podruhé Skorce : wink: .Asi hodinu se motala dokola a Skorci se ani nepřiblížili k hnízdu aby jej neprozradili a já jsem místo skorce na hnízdě ulovil volavku : pardon: .
Přílohy
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Photomecan » 20 čer 2009, 11:55

Františku, paráda, chtělo by to ostřejší oko. Vzdálenost luxusní, byls v krytu nebo pod sítí? Doufám, že jich máš víc : shock: !
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 20 čer 2009, 12:50

Martine díky-byla tak blízko,že středový bod nešel umístit na oko :) .Foceno při ležení pod maskovačkou.

Ulovila i rybu,ale byla otočena zády : cry: .Pomalu procházela okolo břehu a hledala něco k snědku v trávě.
Přílohy
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 24 čer 2009, 21:35

Stále leje a nikdo nic ,tak dám ještě jednu
Přílohy
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod ptacatko1 » 25 čer 2009, 12:32

Pro Krafra, máš pěkné záběry, dovedu je ocenit, vím jak volavky jsou ostražití, mám jen malou poznámečku, u té poslední fotky se mi zdá, že přepal na čele je až moc viditelný, skoro každý znás je na fotce má, nejen přepaly i podpaly, když už se mi je podaří vytvořit, tak ve PS editoru pomocí houby se snažim přepal trochu ztmavit, nebo v Zoneru dám dost velké zvětšení, přepnu na zobrazení přepalů a pomocí klonovacího razitka s snažím vše napravit, nebo další finta je ,že si udělám ze stejného snímku tři různé fotky (tkz.falešné HDR), ale s rozdílnou expozicí, které spojím. Určitě někdo jiný má jistě jiné metody.Další věc, píšeš, že volavka byla tak blízko, že jsi ostřil středovým bodem a nešlo to zaostřit na hlavu,jestli jsem to dobře pochopil, to se dělá tak, že středový bod se posune na oko, domáčknutá spoušť s foťákem se přesune na kompo a udělá cvak, nebo se přepne na jiný zoostřovací bod ve fotoaparátu.
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5367
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 25 čer 2009, 13:31

S těma přepalama máš pravdu : oops:
S tím ostřením,je to tak ,že když nasadíš TC1,4 tak ti ostří jen střed.bod-při nejnižší cloně 8-mám nastavené stále all servo,
a protože jsem nechtěl volavku vyplašit tak jsem vypnul AF a doostřoval ručně. Šlo byto i tak jak říkáš ty ,ale to by musela stát na místě a neotáčet hlavou :) .
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod ptacatko1 » 25 čer 2009, 16:54

Pro Krafra: nevím co máš za foťák, ale podle tvé aktivity na vlákně Canon EOS 450, se domnívám, že máš tuhle značku, co máš za sklo to nevím, ale u mého canonu, při nasazení TC 1,4 jdou přepnout všechny ostřící body, nevím co tě vedlo k vypnutí AF, když jsi přešel na MF, normálně, když nechci rušit při zaostřování, vypnu signální pipání v těle objektivu, prosím o vysvětlení, které jsem nepochopil........při cloně 8 mám pořád zapnutý al servo, já jsem jej (al servo) zatím nikdy nepoužil, byl bych rád, kdybych se mohl něčím novým přiučit. Ještě k tvým fotkám, ty dvě nahoře nemají chybu : D : D : D .
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5367
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 25 čer 2009, 18:09

ptacatko 1:
AF jsem vypnul přímo na těle objektivu-protože potom při správném zaostření ti hlásí správné zaostření,ozve se zvuk signál.Ten signál nerušil volavku,protože hučel potok,ale kdybych manipuloval s foťákem tak bych ji vyplašil pohybem byl jsem jen pod maskovačkou ne v krytu.
A ani v krytu nemáš moc šanci pohybovat objektivem volavka je dost plachá :) .All servo používám stále-zaostřuje při pohybu zvěře,ptáka.Já jsem měl nasazený TC od Canonu takže jsem nemohl přepnout na jiný zaostřovací bod-myslím,že u tvé 450 by jsi už nemohl používat AF-jen manuálně.Používám C1D řady a objektiv 400/5,6 nebo 300/4.
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod ptacatko1 » 25 čer 2009, 20:19

Pro Krafra: Děkuji za vysvětlení, Al servo v nejblížší době prubnu, já použivám TC kenko 1,4 s přelepenými piny, AF funguje, sice ne tak rychle, jak bych si představoval, ale lepší jak nic a normálně zaostřovací body přepínám dle dané situace, aniž bych sundal foťák z očí.Když jsem měl sklo 70-2004L, tak jsem použival neznačkové TC 2x, bez přelepení pinu a u této sestavy fungoval AF, je nasnadě, že origo TC od canonu je jiny kafe.
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5367
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod stugent » 14 črc 2009, 09:45

Dneska mám za sebou vyjímečné ráno. Volavky naháním už hodně dlouho, ale ještě nikdy se mi nepovedlo je vyfotit a dostat se k nim na dostřel. Teď když mám prázdniny a víc volna, tak jsem se rozhodl, že tu smůlu prolomím a prostě ji na ten čip dostanu. :)

Místo mám vyhlídlé už od podzimu, ale bohužel na jaře zvýšili na rybníku hladinu a na mém místě bylo 30cm vody. O víkend jsem byl na projížďce a všiml jsem si, že voda je opět v normálu. Hned jsem si vytvořil úkryt v rákosí a druhý den ráno vyrazil na jistotu. Vstávám ve 4, o půl hodiny později už lezu do krytu a ejhle, volavka už je na lovišti a startuje pryč. Až do půl sedmé se nic neděje (alespoň byl krásný východ slunce - tu atmosféru po ránu zbožňuju) a já musím balit (na sedmou jsem měl už domluvenou schůzku). Ještě, než se zvednu, přilétá volavka, zakrouží nad rybníkem a mizí. Je mi trochu líto, že nemohu dál čekat, ale po vysoukání z úkrytu vidím břeh obsypaný rybáři, tak jsem nakonec rád, že odcházím, protože volavky bych se stejně nedočkal.

Na dnešek jsem se rozhodl přitvrdit a vstát ještě o hodinu dřív (kdyby ani tohle nevyšlo, tak snad u toho rybníka přespím). Ve 3:30 s baterkou lezu do rákosí a zasedám. Z lesa slyším houkat výra, štěkat lišku a jiné skřeky, které jsem neidentifikoval. Svítá jen velmi pomalu, je zataženo a ještě v půl páté nebylo pořádně vidět. Je mi divné, že se volavka stále neukázala (včera ve stejnou dobu už byla na místě). Polevuji v pozornosti (říkám si, že mě určiě zahlédla z nějakého stromu a nepřiletí), zkouším si štelovat foťák (ještě to s ním moc neumím), koukám do hledáčku a jezdím si sem a tam. Pak jsem zvednul hlavu a volavka přede mnou. Pěkně ve mě zamrazilo, vůbec nevím, kde se tam vzala, nic jsem neslyšel. Byla tak 10 metrů, ale jako na potvoru se postavila za jedinné houští, které jsem měl ve výhledu. Tak konečně se zadařilo a teď to hlavně nepos. Asi deset minut se krůček po krůčku posunovala k vodě, pořád za keřem, až pak vystrčila hlavu. Po všech těch radách (před volavkou se nesmí ani hnout objektivem...) jsem rozmýšlel, jestli cvaknout a riskovat vyplašení nebo počkat, až mi dojde tam, kde ji chci mít. Protože už mi ale v minulosti plno snímků uniklo právě kvůli vyčkávání, tak jsem cvaknul poprvé (při pozdějším prohlížení snímků jsem si všiml, že měla rybu v zobáku). Dokument jsem tedy měl, volavka nereagovala a šla dál, přesně tam, kam jsem plánoval. Dělám druhý snímek, ale podle expozičního času jsem se bál, že bude mázlý. Přidal jsem citlovost a mačkám spoušť potřetí. Chvíli na to se volavka zastavila, ztuhla a bylo jasné, že mi už dlouho společnost dělat nebude. Nevím, co přesně ji vylekalo (když jsem se ze sedu shýbal k hledáčku a pohyboval, objektivem byla v klidu a sotva jsem se uvedl do klidu já a nehýbal se, tak si odletí).

Bylo ještě dost brzo a zatím jsem neslyšel přijíždět rybáře, tak jsem se rozhodl ještě chvilku posedět a dobře jsem udělal. V šest hodin přifrčel ledňáček (letos jsem ho tam pozoroval poprvé) a po břehu začali cupitat pisíci (ty jsem tam neviděl nikdy). Tak se zdá, že s vesnického kačáku se stává zajímavá ornitologická lokalita :)

Omlouvám se za delší povídání, pro některé z vás jsou podobné zážitky možná rutina, ale mně se takto zadařilo po dlouhé době a mám z toho radost. Výsledná fotka (mimochodem ze tří fotek jen tato nebyla rozmazaná) sice není úplně pravé ořechové (trochu šumí, ale proti olympus e-410 je to nádhera), mám ale motivaci se na místo vrátit a napravit chyby.
Přílohy
Naposledy upravil stugent dne 22 srp 2009, 17:27, celkově upraveno 1
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
Uživatelský avatar
stugent
VIP
 
Příspěvky: 4687
Registrován: 27 kvě 2009, 23:26
Bydliště: Štětí / Praha
Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod honziceks » 14 črc 2009, 12:05

Stugent: Gratuluju. To se nekdo ma ze ma prazdniny :) :) :)
Uživatelský avatar
honziceks
zkušený běžný
 
Příspěvky: 661
Registrován: 25 kvě 2009, 22:45
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Honza

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod ptacatko1 » 14 črc 2009, 12:18

Nádherná fotka, napinavé povidání, +++++, : D : D : D : D : D .
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5367
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Photomecan » 14 črc 2009, 12:26

Gratuluji! Proč máš jen 3 fotky? Nastav si seriové snímání a jakmile to bude stát za to, pusť celou dávku až do vyprázdnění bufferu...jen tak nakonec vybereš tu pravou ostrou včetně odletu apod. Že by se volavka vyplašila, to pochybuji, má zkušenost je, že když už volavka přistane a zklidní se, vyleká ji až nový podnět zvenčí (někdo přijede), přítomnost krytu již akceptovala a zahrnula do okolí a víceméně si ho dále nevšímá. Kontroluje pouze změny prostředí.
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod stugent » 14 črc 2009, 18:23

Photomecan píše:Gratuluji! Proč máš jen 3 fotky? Nastav si seriové snímání a jakmile to bude stát za to, pusť celou dávku až do vyprázdnění bufferu...

byla to pro mě tak vzácná chvíle, že jsem se bál, abych ji nevyplašil, tak jsem byl opatrný :-) Navíc jsem měl místo asi na poslední 10 snímků (většinou chodím s prázdnou, takže i těch 10 bývá zbytečně moc) :)


Photomecan píše:přítomnost krytu již akceptovala a zahrnula do okolí a víceméně si ho dále nevšímá. Kontroluje pouze změny prostředí.

Ten kryt spočívá v tom, že jsem si našel mezeru v rákosí, vysekl několik kusů, které v něm zbyly a tam si dám rybářskou stoličku, objektiv vystrčím skrz okraj rákosin, přehodím celtou a sebe maskovačkou. Nezdá se mi to moc efektivní (navíc celta i maskovačka jsou jiné barvy a v tom křiklavě zeleném porostu to musí svítit). Raději bych si postavil nějaký bunkr přímo z rákosu, ale moc nevím jak na to (vymýšlím nějakou konstrukci, kterou bych vypletl, ale aby byla malá, nenápadná a zároveň pohodlná na pobyt)

honziceks píše:To se nekdo ma ze ma prazdniny :) :) :)

nj, ale jen zpoloviny, střídá se mi den volna a den práce (musím taky z nečeho to focení dotovat), ale i tak dobrý. Hlavně jsem rád, že mám volné všední dny, kdy jsou rybáři, houbaři a další živly v zaměstnání : D .
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
Uživatelský avatar
stugent
VIP
 
Příspěvky: 4687
Registrován: 27 kvě 2009, 23:26
Bydliště: Štětí / Praha
Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod honziceks » 09 srp 2009, 22:35

Nejake nove fotecky i kdyz po tech tuhycich se nemuzu rovnat :) . Neco z dneska povidani bude u jineho druhu. Obe foceny v Praze.

Foceno za poledniho slunicka. Protoze misto je zhruba 15 minut autem od mista kde bydlim, tak jsem zkusil zajit jeste vecer ale nafotil jsem uz jenom kormorany. Volavky se zdrzovali mimo dostrel.



a druha

Uživatelský avatar
honziceks
zkušený běžný
 
Příspěvky: 661
Registrován: 25 kvě 2009, 22:45
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Honza

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod M.H. » 19 srp 2009, 18:13

Jedna volavka ve večerním světle...
Přílohy
Miloš Hrdlička, www.mhfoto.cz
Uživatelský avatar
M.H.
vzácný host
 
Příspěvky: 27
Registrován: 03 čer 2009, 13:20
Bydliště: Teplice, ČR
Vlastním jménem: Miloš Hrdlička

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 19 srp 2009, 22:37

Miloši -zajímavý záběr : good: .
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod honziceks » 30 srp 2009, 01:05

přidávám jednu z dnešního focení. A zároveň konečně už jsem udělal webové stránky na adrese http://www.ponga.cz , pokud budete mít zájem můžete mrknout. Zatím tam toho moc není, ale doufám, že postupně tam budu dávat další fotky :) Rád bych tímto také poděkoval TAEKOVI za zprovoznění stránek.

Uživatelský avatar
honziceks
zkušený běžný
 
Příspěvky: 661
Registrován: 25 kvě 2009, 22:45
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Honza

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 03 zář 2009, 22:40

Snídaně
Přílohy
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod stugent » 04 zář 2009, 00:09

uff, z náhledu to vypadalo jako by po té volavce skákala z vody ondatra, to by byl záběr sezóny! Tenhle je samozřejmě taky pěkný : D .
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
Uživatelský avatar
stugent
VIP
 
Příspěvky: 4687
Registrován: 27 kvě 2009, 23:26
Bydliště: Štětí / Praha
Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Photomecan » 04 zář 2009, 08:11

Krafra: paráda :) Je to foceno už více přes den, že? Na pozadí je vidět tetelení vzduchu...
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2017
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 04 zář 2009, 19:23

Martine díky,právě ,že je to brzy ráno .Bylo chladno a jak vylezlo slunce tak se začala odpařovat voda-něco jako mlha.V některých chvílích jsem nemohl ani fotit : wink: : x , no lepší už to u nás nebude. Ale bude se dát fotit ve dne když nebude moc svítit sluníčko.
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 04 zář 2009, 21:55

Tady mám další z toho samého ráno.Tentokrát vyšel útok na rybku naprázdno : wink: .
Přílohy
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod Krafra » 04 zář 2009, 22:07

tady je jen o trochu jinak natočená -těsně před útokem-a barvy jsou jiné.

Taky jsem udělal asi 50% výřez -aby byla trochu vidět : D .
Přílohy
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2244
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Volavka popelavá

Příspěvekod honziceks » 06 zář 2009, 23:27

Byl jsem dneska na té samé lokalitě jako minulý týden, s tím, že konečně nafotím něco jiného než volavky. Nezadařilo se a tak přidávám jednu z mnoha, které kolem mne neustále kroužili. Stravil jsem dneska pod maskovací síti skoro celý den. Docela mne naštvali nějací ptáčkaři, kteří na protější straně jako by se nechumelilo vlezli na místo kde toho bylo nejvíce , nafotili co ulétalo a se slovy to dourčíme z fotek(slyšel jsem přes vodu). Na to jak někteří kolegové ornitologové nemají rádi fotografy, že všechno vyplaší, tohle byla fakt síla. Docela sem koukal.

Další fotky jsem přidal ke mě na stránky.

Uživatelský avatar
honziceks
zkušený běžný
 
Příspěvky: 661
Registrován: 25 kvě 2009, 22:45
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Honza

Další

Zpět na BRODIVÍ, TRUBKONOSÍ, PLAMEŇÁCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků