Ryby

Ryby

Příspěvekod aqualife » 14 srp 2018, 17:48

Martina: potěšilo, žes jednou něco neznala, protože Tě považuji za chodící encyklopedii :-). Ten článek je slabý, ale lepší než nic. Ve skutečnosti je to mnohem zajímavější. Mimochodem, otřesné je, že ilustrační fotky se tématu vůbec netýkají (až na jednu) a citovaná je 50 let stará literatura. Hodně kvalitní je toto: http://killi-data.org/
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Ryby

Příspěvekod Martina » 14 srp 2018, 18:18

Chodící encyklopedie rozhodně nejsem, třeba o Brockenském strašidle jsem četla asi před rokem, vůbec jsem si nezapamatovala název toho jevu a musela jsem ten text hledat. A koneckonců na všechno je dnes google.
Uživatelský avatar
Martina
VIP
 
Příspěvky: 2579
Registrován: 07 pro 2009, 23:30

Ryby

Příspěvekod aqualife » 15 srp 2018, 08:31

Martina píše:Podívala jsem se co jsou ti halančíci zač a bylo to hodně zajímavé. Pro ostatní, kteří taky o těchto rybkách nic nevědí:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/akvarijni-ryby-halancici-0xu-/p_zviretnik.aspx?c=A140716_124913_p_zviretnik_kosa

Ještě bych doplnil pro ty, kteří si přečetli ten nic moc článek :píše se tam, že rybky žijí i ve "sloní šlápotě". To svědčí o velké nevědomosti. "Sloní šlápota" domorodci říkají malým vodním nádržím v buši, jsou to jezírka asi velikosti našich koupališť. Samozřejmě, když voda vysychá, tak se zmenšují, ale nemají nic společného s otiskem nohy slona. Pitomost, která se donekonečna opisuje.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Ryby

Příspěvekod aqualife » 20 led 2019, 20:25

Když příroda čaruje. Příprava na podzimní výstavu.
Přílohy
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Ryby

Příspěvekod radek » 21 led 2019, 20:12

Pěkná rybka, znovu začínám s akvaristikou, tak ten halančík potěšil
Nikon D850 + D500, objektivy NIKKOR AF-S VR 500/4G IF ED,- NIKKOR 300mm f/2.8G ED VR II AF-S + TC-14EII a stativ manfrotto
Uživatelský avatar
radek
VIP
 
Příspěvky: 2993
Registrován: 22 zář 2010, 21:25
Bydliště: Pohorovice-Kloub Vodňany
Vlastním jménem: Radomír Šálek

Ryby

Příspěvekod aqualife » 22 led 2019, 14:09

radek píše:Pěkná rybka, znovu začínám s akvaristikou, tak ten halančík potěšil

No to mám radost.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Ryby

Příspěvekod ladysk » 22 led 2019, 14:12

... mívával jsem svého času pouze jakási úplně začátečnicky osazená akvária, takže to jistě omluví můj laický dotaz: ... na podzimní výstavu..?
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Ryby

Příspěvekod aqualife » 22 led 2019, 14:22

ladysk píše:... mívával jsem svého času pouze jakási úplně začátečnicky osazená akvária, takže to jistě omluví můj laický dotaz: ... na podzimní výstavu..?

Nojo, na podzimní, bývá v září.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Ryby

Příspěvekod ladysk » 23 led 2019, 06:02

tý brďo, to je budeš půl roku dostávat do kondice, to jsou věci ... to by chtělo je na léto vypustit do bazénu, aby se delší rozplavbou posílili :-)
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Ryby

Příspěvekod aqualife » 23 led 2019, 10:55

ladysk píše:tý brďo, to je budeš půl roku dostávat do kondice, to jsou věci ... to by chtělo je na léto vypustit do bazénu, aby se delší rozplavbou posílili :-)

Ale ne. Nejsou to moje ryby a přípravou jsem myslel práci na propagačních materiálech. Jo a bazén by těmhle určitě dobře neudělal. Kluci si to jezdí nachytat do Afriky, piplají to, starají se o každou jikru, tak to ani nejde, jen tak je hodit do bazénu. To je úplně jiná disciplína než normální akvaristika, taková královská disciplína, řekl bych.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Ryby

Příspěvekod turekm » 23 led 2019, 18:58

Ale ne. Nejsou to moje ryby a přípravou jsem myslel práci na propagačních materiálech. Jo a bazén by těmhle určitě dobře neudělal. Kluci si to jezdí nachytat do Afriky, piplají to, starají se o každou jikru, tak to ani nejde, jen tak je hodit do bazénu. To je úplně jiná disciplína než normální akvaristika, taková královská disciplína, řekl bych.[/quote]

Karle, královská disciplína možná,ale…
Jepičí život halančíků i přes jejich krásu mě vždy spolehlivě odradil od jejich chovu.
Za mých akvaristických časů bývala královská disciplína trochu jiná.
Vždy jsme považovali za vrcholný um udržení při životě a následně i případné rozmnožení každé F1 generace z přírody od skoro jakéhokoliv "nového" druhu ryb.
Obzvláště vzácní sumečci bývali problematičtí až neadaptibilní a nerozmnožitelní.
No a pak přišla doba japonců a číňanů s jejich "světélkujícími" rybami a to už byl začátek konce seriózní akvaristiky.
Jsem se nějak rozepsal, holt bývalý profesionální akvarista :-)
Canon R6 Mark II + Canon RF 100-500mm f 4,5 - 7,1 L IS USM + Canon RF 70-200 f4 L IS USM + Canon EF 50mm f1,8 STM + Canon EF 16-35 f4 L IS USM + stan Tragopan + stativ RT90S Carbon
Uživatelský avatar
turekm
zkušený běžný
 
Příspěvky: 679
Registrován: 10 bře 2016, 19:02
Bydliště: Příbram
Vlastním jménem: Milan Turek

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků