Wildlife photographer of the year - diskvalifikace

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

Příspěvekod zdenekbrtek » 03 črc 2018, 18:44

Tak si přečti odkaz daný sem 007 a mělo by ti to být jasné.
zdenekbrtek
VIP

Vlastním jménem: Zdeněk Kratochvíl

Příspěvekod MartinP » 03 črc 2018, 18:56

DusanV píše:...Každopádně, mezi Babišem a Martinem je jeden rozdíl. Babiš nikdy neřekl, "práskal jsem a stydím se za to". Martin o svém rybaření tohle prohlášuje.

Dušane, jen pro upřesnění, ty o tom bowfishingu mluvíš jako o rybaření? Já za to jeho rybaření považoval muškování, ale to, že je od roku 1996 zaujatý střílením zvířat lukem, roku 2003 provádí první pokusy a v roce 2007 i první akce pro veřejnost (ty jsi to nečetl celé, že? ono to není moc pěkné čtení, to uznávám, vyfiltrovat z toho ty zabíjeníchtivé magory dá zabrat), tak to mě hodně zaskočilo.

viz např.:
--------------------------------------------
XAXAP - ® Út 12.6.2007 15:31:19
Salzman: jak ty vis, jaky ja mel umysl? Kdybych mel v kratkosti a bodech popsat genezi meho zajmu o bow kaprarinu:
- 1996 ... seznamuji se kamaradem Elbertem, presbiterianskym knezem z Mississipi, ktery lovi lukem jeleny ... zaujalo me to
- 1999 ... seznameni s nekolika americkymi vojaky toho casu v Nemecku, kteri maji zkusenost s bow fishingem
- 2003 ... prvni pokusy s lukem u nas
- 2007 ... prvni ohlasene a legalni dohody, v dohledne dobe i prvni akce pro verejnost
A muj umysl je jasny: privest tenhle adrenalinovy a krasny konicek i do Cech, rozvinout ho ve vetsi mire, abychom byli schopni kuprikladu konkurovat i na mezinarodnim poli.
--------------------------------------------

Takže já to za krásný koníček ani v nejmenším nepovažuju, za rybářství už vůbec ne a pokud bych se někdy do něčeho podobného namočil nebo to dokonce organizoval, tak bych se pak po zbytek života na ochránce přírody styděl podívat i v televizi. Tož tak, za mě. Ale každý to můžeme cítit jinak, jen jsem si z Tvých příspěvků dřív myslel, že věci cítíme podobně, tak mě to překvapilo.

P.S. Ten Tvůj rozdíl mezi Burešem a xaxapem nevidím - xaxap taky nikdy neřekl - "Práskal jsem ryby (a jeleny?) lukem", mluvil jen o vysoce etickém muškování..
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Příspěvekod DusanV » 04 črc 2018, 07:20

Martine, přiznám se, že celý "odhalujicí" příspěvek jsem nečetl, předpokládal jsem, že relevantní je ta část, která tu visí. Takže moje chyba.
Otázky jako jestli lovení ryb lukem říkám rybaření nijak nesouvisí s obsahem příspěvku. Stejně tak jako fakt, že jsi že mě měl nějaký dojem. To je takový běžný diskuzní bulshit, který pomáhá diskutujícímu vyfutrovat vlastní argumenty. Myslím, že to není potřeba, protože se nad tvými argumenty zamýšlím i bez podobných lehce manipulativních vsuvek. Opravdu.

S Martinem jsem o lovení ryb mluvil osobně, a vím, co říkal. O lovení ryb lukem konkrétně nemluvil.
Nechci mu tu dělat advokáta. Předpokládám, že to čte, tedy pokud bude chtít se vyjádřit, učiní tak.
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
DusanV
stálý

Vlastním jménem: Dušan Vainer

Příspěvekod MartinP » 04 črc 2018, 10:08

007: video hodně poučné! Pustím to i svým dospívajícím dětem, myslím, že se jim to v životě může hodit znát. Aby pochopily, že nejsme všichni stejní a je potřeba být trochu ve střehu stále.

DusanV: Víš, Dušane, já nejsem trénovaný v diskuzích, takže mi ten můj "běžný diskuzní buLLshit", prosím, odpusť. Prostě píšu, jak to cítím. Ale ta souvislost, jestli vidíš rovnítko mezi rybařením a střelbou lukem do ryb, podle mě, značně souvisí s Tvým příspěvkem. A klidně příště napiš česky, že píšu "srágory", bude mi to asi i příjemnější, než přemýšlet, cos myslel chybně napsaným slovem bulshit a pro jistotu to ještě hledat ve slovníku, abych nevypadal jako blbec, kdybych to špatně pochopil. Mně ta přímost nevadí :-)
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Příspěvekod aqualife » 04 črc 2018, 11:14

MartinP píše:007: video hodně poučné! Pustím to i svým dospívajícím dětem, myslím, že se jim to v životě může hodit znát. Aby pochopily, že nejsme všichni stejní a je potřeba být trochu ve střehu stále.

Vůbec se nevyjadřuji ke komukoliv zde na fóru, jen k tomu videu.
To video je stejně skvělé jako všechna videa, knihy i celá práce pana docenta Koukolíka, je absolutní špičkou svého oboru. Doporučuji si postupně pustit všechna jeho videa, je to na dlouhé zimní večery. Od a ještě Radkin Honzák opravdu mají co říct, na rozdíl od různých módních a mediálně známých psychiatrů, jmenovat nebudu.
Psychopatů je opravdu dost. Stačí si vzpomenout na jednoho se sedmi miliony v krabici od vína, který léta velmi často obviňoval své široké okolí z korupce. To hlava prostě nebere. Zkazil si však pracovní kariéru a vlastně i celý život. Společnost kdekoliv na světě to často neumí vyřešit. Velký průser, když uchopí moc.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Příspěvekod DusanV » 04 črc 2018, 11:35

Martine, argumentovat gramatikou a podsouvat mi, že dávám nějaká rovnítka mezi rybaření a lov ryb lukem jsou dva další argumentační fauly. Ten první je mimochodem tvůj oblíbený. Ostatní ti to samozřejmě neřeknou, protože jsi momentálně na jejich straně.

Tak ještě jednou: Samozřejmě, že to nevnímám stejně. Asi jsem to jen nevhodně zjednodušil a ty ses toho chytnul v domnění, že potřebuješ nějak vyztužit svoje argumenty. Lov ryb lukem se mi ani trochu nelíbí, ale nevím, jak se k téhle epizodě jeho života staví Martin T. dneska. Je ale jenom na něm, jestli to bude tady nějak komentovat. Jinak se mi nelíbí ani klasický "etický" rybolov, rybáři se svou argumentací, že se starají o přírodu jsou úplně stejně mimo jako myslivci. Třeba to vysazování ryb, kterým argumentoval Petr, je hnůj a ničí biotopy stejně jako řepka na polích. Když už jsme nakousli toho Babiše. And Petrovi to nikdo nevmete do tváře, protože teď přeci jedeme hejt na Xaxapa.

Pokud vám vadí, jak se Martin vyjadřuje, máte jednoduchou možnost, jak tomu (alespoň tady) zabránit. Já se budu jen dobře bavit, až se tu zase objeví série stejných kulíšků z Brd.

A závěrem, celá tahle off topic diskuze mi připomíná situaci, kdy mě ex mojí současný holky vysvětluje, jaká je to megera.

Každopádně mám dojem, že jsem s většinou z vás na stejné potápějící se lodi alespoň trochu kritického myšlení a říkám upřímně, že bude-li ještě někdy nějaký sraz, rád přijedu, pokud mi to čas dovolí a probereme to osobně, bude-li ještě co probírat. Diskuze přes internet je na hovno.

Mizím na čundr do Karpat, takže už asi nebudu reagovat. Nikoli z nezájmu o diskuzi jako kvůli absenci signálu.
DusanV
stálý

Příspěvekod XAXAP » 10 črc 2018, 14:00

Dušane, ta obhajoba je zbytečná. Muláček se vědomě snaží kamuflovat své týrání a Pelánek nevydejchal dva roky starou frustraci a nalže si evidentně cokoliv, aby se cejtil dobře.

Kolik asi myslíš, že jsem zastřelil kaprů nebo ryb lukem? : D Nebo kolik myslíš, že jsem v životě měl v ruce luků?

Oba dva výše zmínění mají dost mentální kapacity, aby si zjistili kontext, ani jeden to z výše uvedených důvodů neudělal, protože se jim to hodí.
Bowfishing (mimochodem u nás samozřejmě zapovězený, tuším funguje akorát v USA) byl na tom rybářském serveru postaven jako téma vyprovokovat tehdy tzv. "moderní sportovní kapraře" k sebereflexi. "Naházet stovky kilogramů sajrajtu do nádrže a vyvalit se pak na hodiny na lehátko a čekat, to přeci není sport!", vysílali jsme k nim. "Podívejte, lukostřelba je přeci sport!" : crazy:
Najít k tomu pár obrázků z USA, kde je kapr mnohde považován za odpadní rybu a fakt je tam tak loví, k tomu přidat strach z prosazení do ČR, to už bylo snadné. Potažmo to mělo vést i k diskusi o stavu celého rybářského svazu (respektive svazů) a jejich přístupu k vodním biotopům. Mimochodem je to platné až dosud. "Dej nám svaze kapry, my ti dáme naše prachy a budeme tě mít rádi! Na všechno ostatní prdíme."

Podobné provokace jsem použil dokonce několikrát. Když jsem kritizoval závody v chytání ryb (jinými slovy živých tvorů), tehdy mimochodem i u "vlastních", tedy muškařů. Byl jsem ostrý i v argumentaci okolo rybožravých predátorů (kormorán, vydra), protože jsem na rozdíl o nesmysly hýkajících kolegů rybářů přečetl v angličtině obě rozsáhlé studie na daná témata. Pěkná řádka rybářů mě dodnes nemusí. A třeba myslivcům jsem navrhl, když tak často argumentují tradicemi, že bychom mohli obnovit tu prastarou tradici obětovávaní dětí a zavést Den grilování mysliveckých dětí. Ti pitomci to používají dodnes v argumentaci, jaký je XAXAP zločinec : x

Suma sumárum, když je někdo hodnotový mrzák nebo línej na sebereflexi, vezme do ruky cokoliv, aby zakryl vlastní trabl. To je smutný stav společnosti.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Příspěvekod jirfren » 10 črc 2018, 15:41

[quote="DusanV"].... Třeba to vysazování ryb, kterým argumentoval Petr, je hnůj a ničí biotopy stejně jako řepka na polích. ...

No, já nevím...ale třeba vysazování lososa (v rámci projektu vrátit tuto kdysi běžnou rybu v našich řekách) nazývat hnojem mi přijde už taky fanatický --a to jako že dost. A nejen Losos...ale lipan...Ryby z našich řek vymizely díky chemičkám, přehradám a intenzivnímu zemědělství, ne díky rybářům (jak si asi někteří fanatici myslí). A mimochodem- větší zhoubou pro ekosystémy než řepka jsou pole s kukuřicí...když už :-) To jenom na okraj.

Je normální mít na jednu a tutéž věc rozdílné (případně úplně protichůdné) názory... co ale není normální je ZPŮSOB, jakým někteří svoje názory prosazují a vnucují (výraz fanaticky je v řadě případů zcela na místě). Tady to už dávno překročilo jakékoliv hranice diskuse (smysluplné).
jirfren
VIP

Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Příspěvekod zdenekbrtek » 10 črc 2018, 16:36

V tomhle sporu už vůbec nejde o týrání zvířat a ochranu přírody, to by se musela začít z úplně jiného konce, už jsem to tu psal, daleko nejvíc ničí přírodu zemědělci a následuje autodoprava, vždyť každý vidí, kolik zvířat umírá na silnici. Tady jde jen o to, že zázračně prozřelý bývalý rybář Xaxap se snaží pod těmito průhlednými záminkami dostat z fóra dalšího člověka, který si dovolil ho zkritizovat. A kdo je hodnotový mrzák, nebo línej na sebereflexi to si snadno každý soudný člověk po přečtení pár Xaxapových příspěků udělá představu sám.
zdenekbrtek
VIP

Vlastním jménem: Zdeněk Kratochvíl

Příspěvekod DusanV » 12 črc 2018, 14:40

jirfren píše:
DusanV píše:.... Třeba to vysazování ryb, kterým argumentoval Petr, je hnůj a ničí biotopy stejně jako řepka na polích. ...

No, já nevím...ale třeba vysazování lososa (v rámci projektu vrátit tuto kdysi běžnou rybu v našich řekách) nazývat hnojem mi přijde už taky fanatický --a to jako že dost. A nejen Losos...ale lipan...Ryby z našich řek vymizely díky chemičkám, přehradám a intenzivnímu zemědělství, ne díky rybářům (jak si asi někteří fanatici myslí). A mimochodem- větší zhoubou pro ekosystémy než řepka jsou pole s kukuřicí...když už :-) To jenom na okraj.

Je normální mít na jednu a tutéž věc rozdílné (případně úplně protichůdné) názory... co ale není normální je ZPŮSOB, jakým někteří svoje názory prosazují a vnucují (výraz fanaticky je v řadě případů zcela na místě). Tady to už dávno překročilo jakékoliv hranice diskuse (smysluplné).

Fanatik.
Losos.
Lipan.
Tak určitě.

Milí Spravedliví, Neomylní a Ctnostní, mějte se tu hezky!
DusanV
stálý

Předchozí

Zpět na VOLNÁ DISKUZE