Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Re: Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod aqualife » 21 kvě 2018, 16:26

Siplace píše:
aqualife píše:Dovolím si tedy přidat ještě bokorys :-) Včera ráno jsem doladil N105, chtělo to tři dílky. Pomohlo to. Začínám si myslet že to bude potřeba u více objektivů hned, když se koupí.

Tahle je ještě lepší? Je to aranzovane a nebo seděla na takové rostlině?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Seděla, je to rákosí u rybníka,ale trochu jsem ji "přesadil" aby udělala pozici a nebyla úplně ve stínu, pár cvaků, pak skok a konec focení. Je to pro mne docela vzácný nález. Není to výřez, je to focené do série z ruky, ale je to složené ze dvou fotek, protože oko a "čumák" se mi nevešly současně do hloubky ostrosti. Myslím že by nebylo od věci příště to trochu přiblýsknout a víc zaclonit. Jenom trošičku. Určitě se na to místo budu vracet, protože ten kousek rákosí kam dojdu ještě skoro suchou nohou je úžasný biotop drobného hmyzu.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 04 čer 2018, 16:46

... prťousek ...
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod aqualife » 06 čer 2018, 05:43

ladysk:máš jich tam dost a nalézáš je snadno ?
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 06 čer 2018, 11:50

Řekl bych, letos buď ještě hůř vidím nebo žádná sláva. Dospělců pohledat, to jsou jednotlivé kusy a " daleko od sebe " :-), prcka jsem našel tohohle letos prvního, a ze třech fotek v hledáčku jako že jo, ale doma jen stěží tahle jedna, celkové dva pěknější pohledy oba neostré na hlavě - hrátky s nejmenším mezikroužkem ... :-) By mě zajímalo, jak může takový 12mm kroužek rozhodit nakalibrovanou sestavu těla se sklem, když s 20mm se to zdálo vcelku OK ... měl jsem odpad skoro sto procent díky posunu zaostření ... Ještě že to moje focení je jen pro mou radost a spojené se " zdravotní " procházkou, jinak bych to někdy sežral ... :-)
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 10 čer 2018, 12:57

... tak po dnešní ranní zdravotní procházce se musím poopravit ve smyslu prcek kam se podíváš, pro demonstraci poslední dokument 5in1 ...
a to jsem se zastavil jen u centrálních tůněk :-)
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod Ymi » 10 čer 2018, 17:16

takovéhle zdravotní procházky bych taky bral :)
Nikon D750/D700, Nikkor 400/3,5, Nikkor 105/2,8 VR a další udělátka... nově N 200-500
https://ymiprvni.wixsite.com/mysite
Uživatelský avatar
Ymi
VIP
 
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 kvě 2013, 13:35
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jaroslav Fojt

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 10 čer 2018, 18:12

... však jsem si ji před chvilkou zopakoval, zácpy přetrvávají ... :-)
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod Libor K » 11 čer 2018, 00:31

ladysk : rosničky ti jdou, dobrý.
Canon EOS 700D, 6D, objektivy Canon MP-E 65, Canon EF 100 Macro a Mitutoyo Mplan APO 10x
https://www.flickr.com/photos/144909747@N03/
Uživatelský avatar
Libor K
VIP
 
Příspěvky: 2578
Registrován: 06 úno 2016, 15:18
Bydliště: Děčín
Vlastním jménem: Libor Kubát

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 11 čer 2018, 10:22

Libor: áále, škoda mluvit, se mnou to jsou vždy tzv. veselé historky ...ale to k tomu snad patří ... Ráno, nasazený CPL filtr kvůli eliminaci odlesků, čili tma jak v pytli, a co se nestane - funglovky eneloopy, ty profi, vyndaný z nabíječky jako plný, vydrželi do 5 blýsknutí a šlus, jiné jsem si nebral, na Nissinu mi to dalo vždycky na celou tůru ... teď jsem vyměnil Nissin za SB900. Takže ISO nahoru, a stejně, časy takové, že tak polovina fotek mázlá ... zrno jako prase, kresba taky ... Proto jsem vyrazil odpoledne znovu, bez blesku, ale zataženo čili o moc víc světla se nekonalo a nějaký posun v kvalitě taky ne ... takže ... : oops:
A myšlenka: někde jsem teď při studiu vyčetl, že když se ostří zadním tlačítekem resp. ne spouštecím, že u Nikonu nejde stabilizace, nemáte někdo zkušenost, jak to je..?
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod aqualife » 11 čer 2018, 18:10

ladysk píše:... však jsem si ji před chvilkou zopakoval, zácpy přetrvávají ... :-)

Chodil bych tam každé ráno tak dlouho. až to bude ono, když tam takhle čekají. Asi by to chtělo o hodně víc zblízka a nižší ISO (tohle už hodně šumí- ISO a výřez) a vzít si alespoň monopod. Takovouhle příležitost to chce neprojebat, není to běžný jev.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod Gigerich » 11 čer 2018, 18:20

ladysk: U Nikonu D810 ostřím pouze zadním tlačítkem a stabilizace funguje. Možná máš jen vypnutou nějakou funkcí a je potřeba nastavení někde změnit v menu. Takže studium návodu při tom množství možností, co Nikon nabízí.
Jinak ty rosničky jsou super. Já zelené na zeleném nějak nevnímám, takže je vyfotím, jen když mi je někdo ukáže :-D
Galerie fotek a také lokality na focení jsou k nalezení na webu www.fotodoma.cz
Uživatelský avatar
Gigerich
zkušený protahující
 
Příspěvky: 320
Registrován: 09 čer 2016, 18:37
Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod Libor K » 11 čer 2018, 23:48

ladysk : karel radí monopod, já bych radil přímo stativ a drátěnou spoušť. Žabičky asi rychle nekmitají, takže bych se nebál dlouhých časů a nízkého ISA. Já ráno klidně i čas 1 sec., pokud se nic nehýbe. A ty krásné ocásky nebudou mít věčně.
Canon EOS 700D, 6D, objektivy Canon MP-E 65, Canon EF 100 Macro a Mitutoyo Mplan APO 10x
https://www.flickr.com/photos/144909747@N03/
Uživatelský avatar
Libor K
VIP
 
Příspěvky: 2578
Registrován: 06 úno 2016, 15:18
Bydliště: Děčín
Vlastním jménem: Libor Kubát

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 12 čer 2018, 05:54

Chlapci, děkuji za rady ...
1. jestli mi stabilizace na zadní tlačítko funguje či ne, byla jen myšlenka, spíš si myslím, že jo ... to jen že jsem našel nějaké diskuze ...
2. Stativ - jakýkoliv: jako zarytý apač jdu do terénu nalehko, pokud se ramenu s SBčkem tak dá ještě říkat ... stativ obecně by určitě pomohl, ale jsem rád, že se na měkkém dně mezi sítinami vůbec motám já sám, takže ano, pravdu díte, leč odsouditelně nedbám ... :-)
S tím CPLkem jsem to chtěl vyzkoušet v domnění, že sluníčko vyleze, což se nestalo, proto ta vysoká ISO hodnota, a i když foťáky už umějí hodně vysoká ISO, když je málo světla, šumí to vždycky ... dnes mi možná chvilka vyjde, vzal jsem si foťák do práce a filtr sundám, ony ty žabky se na sluníčku lesknou docela ukrutně, dnes je tady v HK zataženo, tak uvidím, nebo taky neuvidím... :-)
Třeba žádné nebudou ...
Blízkost - myslím, že blízko jsem byl, co to šlo, svírající jíl na dně popř. okolní stonky mi to neulehčovaly, a když jsem se blbě dotknul nějaké snítky poblíž / čelo objektivu při urputném sledování neuhlídám / tak žabky umí pekelně rychle padat dolů ...
No a myslím, že ta " invaze " není nic neobvyklého, prostě je správný čas a jsou všude ... je pravda, že zelená na zelené je trochu oříšek, ale "naučil" jsem se plížit opravdu pomalu, takže průzkum jednotlivých trsů a pak už to je jak s houbama, všude bratříčci ... :-)
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 12 čer 2018, 16:49

Tak mi to nedalo a v mírném mrholení jsem se vypravil ověřit pranostiku o tom, že rosničky za špatného počasí nešplhají vzhůru ... :-)
Blbost, šplhají ... pro ukázku, jak vypadá zelená v zelené, ano, když už je objevená je to jednodušší ... a taky se pozoruji, že se nechám zavádět vsugerovanými fotkami dospělců. Tyhle žabičky mají tak do centimetru bez ocasu a já bych je měl nejraději v dospělácké velikosti - po vyfocení. Což je druhá blbost, musím vycházet z těch jejich rozměrů a nesnažit se je neúměrně zvětšovat " na oko " ... Srovnání s tou sítinou napoví ...
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod DusanV » 12 čer 2018, 20:05

Taky jedna z HK.
Přílohy
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
Uživatelský avatar
DusanV
stálý
 
Příspěvky: 245
Registrován: 10 říj 2015, 18:10
Vlastním jménem: Dušan Vainer

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 13 čer 2018, 05:08

Dobrá je, já na dospělou narazil letos jen jednou a to kvůli změti " větví kolem " nebyla k focení ...
To je od centrálních tůní..?
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod Ymi » 13 čer 2018, 09:31

hoši pěkné to máte, já se snad do toho Hradce budu muset jet podívat :)
Nikon D750/D700, Nikkor 400/3,5, Nikkor 105/2,8 VR a další udělátka... nově N 200-500
https://ymiprvni.wixsite.com/mysite
Uživatelský avatar
Ymi
VIP
 
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 kvě 2013, 13:35
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jaroslav Fojt

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 13 čer 2018, 10:31

Do týdne budou bez ocasů a kdoví jestli budou vůbec, ono - radujme se z užovek, ale aby zbylo něco z žabek, teď tam hnízdí resp. už rejdí s malými taky nějaký ty kachny, protože doktoři na úřadě měli hlavní rybník / Jámu / vypuštěný až do snůšek, za nimi jako diví rejdí nejrůznější pozorovatelé a fotografové, do toho všude na volno psi výletníků / různé velikosti ale stejný stupeň " poslušnosti " /, všechno je zvalchovaný, těžké ...
Kdo by tam jezdil ... :-)
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod aqualife » 13 čer 2018, 12:29

DusanV: ano, tak si představuju "neprojebání" příležitosti. Já vidím rosničku jednou za x let. Moc pěkné. Trošku škoda že nečumí na fotografa :-) Pak by to bylo superB.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 16 čer 2018, 11:37

Situce dnes ráno : Vesměs už bez ocásků, posledních asi " třista " 1cm prťousků ... Někteří provozovali zajímavé prostocviky, asi ranní rozcvička ...
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 16 čer 2018, 11:48

Ještě jedna v protisvětle, ta musela být určitě přes dva metry vysoko ...
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 17 čer 2018, 15:59

Tak ještě jednu s dnešního rána, už mám " přerosničkováno " ... a už by mohly povyrůst :-)
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod ladysk » 04 črc 2018, 14:18

Tak - moc nerostou ... :-)
Pořád to jsou takové 1cm šmudlinky. Sice vypadají dospělácky, ale to bude ještě nějakou chvíli trvat ...
Přílohy
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3611
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod aqualife » 04 črc 2018, 15:40

ladysk píše:Tak - moc nerostou ... :-)
Pořád to jsou takové 1cm šmudlinky. Sice vypadají dospělácky, ale to bude ještě nějakou chvíli trvat ...

To je klika, mít takovou lokalitu. Určitě by prospělo nějaké ne-světlé pozadí.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Rosnička Zelená (Hyla Arborea)

Příspěvekod Libor K » 05 črc 2018, 01:22

ladysk : žabičky ti jdou, paráda.
Canon EOS 700D, 6D, objektivy Canon MP-E 65, Canon EF 100 Macro a Mitutoyo Mplan APO 10x
https://www.flickr.com/photos/144909747@N03/
Uživatelský avatar
Libor K
VIP
 
Příspěvky: 2578
Registrován: 06 úno 2016, 15:18
Bydliště: Děčín
Vlastním jménem: Libor Kubát

PředchozíDalší

Zpět na OBOJŽIVELNÍCI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků