Úprava videa - Adobe Premiere

- raw, grafické editory, pluginy, archivace fotografií ...

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod DusanV » 29 kvě 2017, 13:50

Jaké máte zkušenosti s programy pro úpravu videí? Já si teď rok platil Adobe Premiere Pro a teď uvažuju o jednorázové investici do Adobe Premiere Elements, která by mi zřejmě mohla v pohodě stačit. "Pro" verzi jsem využíval tak na 2% jejích možností (to je stejné jako u Photoshopu). A od video programu potřebuju jen několik základních věcí - střih, crossfade (zvuku i obrazu), možnost přidat titulek. Prima bonus by byla možnost barevných a expozičních úprav obrazu a nějaké možnost ekvalizace zvuku.
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
Uživatelský avatar
DusanV
stálý
 
Příspěvky: 245
Registrován: 10 říj 2015, 18:10
Vlastním jménem: Dušan Vainer

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod RollsRojs » 30 kvě 2017, 07:48

Já jsem teď rok a půl prakticky nic nestříhal, ale sem tam potřebuju něco vyexportovat, tak jsem teď stáhnul free verzi Davinci Resolve 14 a na první dojem to vypadá, že si budeme rozumět : wink:
Uživatelský avatar
RollsRojs
VIP
 
Příspěvky: 2399
Registrován: 26 říj 2010, 20:20
Vlastním jménem: Lukáš Pich

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod DusanV » 30 kvě 2017, 09:58

Díky, Lukáši. Vyzkouším.
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
Uživatelský avatar
DusanV
stálý
 
Příspěvky: 245
Registrován: 10 říj 2015, 18:10
Vlastním jménem: Dušan Vainer

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod DusanV » 31 kvě 2017, 10:35

Tak jsem stáhnul Adobe Premiere Elements a dost mě překvapilo, že nefunguje tlačítko Play, což je u programu na úpravu videa dost problém. Prolezl jsem fórum na Adobe, FAQ a tak podobně a našel několik zaručených způsobů, jak to vyřešit. Ještě jsem je nezkoušel, včera nebylo moc času, ale připadá mi, že to je dost neštěstí, že si člověk nainstaluje software a musí v něm ještě něco bastlit.Takže asi ne...

DaVinci Resolve 14 se mi líbí, po roce u Adobe Premiere mi připadá daleko intuitivnější, pár věcí je tam jinak, ale to je o zvyku. Full verze je dost drahá, ale chci se zeptat: na webu mají i verzi DaVinci Resolve 12.5, která je zdarma. Vzhledem k tomu co od programu potřebuju, by určitě stačila. Jen moc nechápu, proč je zcela zdarma. To je jako kdyby Adobe uvolnil PS CS5...
Lukáši, zkoušels ji? Má nějaká výrazná omezení? Já ji dnes večer určitě stáhnu a vyzkouším, jen je mi to divné a třeba jsem něco nepochopil :-)

Jinak, před asi dvěma měsíci jsem ještě zkoušel MAGIX Vegas Pro, která taky není zlá, jen se - alespoň mně - trochu hůř ovládá.

Díky
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
Uživatelský avatar
DusanV
stálý
 
Příspěvky: 245
Registrován: 10 říj 2015, 18:10
Vlastním jménem: Dušan Vainer

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod RollsRojs » 31 kvě 2017, 11:10

Já jsem to zatím víceméně jen stáhnul, vyzkoušel, jestli to umí exportovat 4K v 50p a dál se nedostal : D Nemám to naštudovaný úplně přesně, ale ze zásadnějších věcí, které by mi ve free Resolve mohly chybět oproti placené verzi, vím jen o nástroji na odšumování videa. Budu si s tím hrát až někdy časem, teď v hlavní jarní sezóně radši jezdím a točím.
Uživatelský avatar
RollsRojs
VIP
 
Příspěvky: 2399
Registrován: 26 říj 2010, 20:20
Vlastním jménem: Lukáš Pich

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod Jirka H. » 17 črc 2018, 15:08

RollsRojs píše:Já jsem to zatím víceméně jen stáhnul, vyzkoušel, jestli to umí exportovat 4K v 50p a dál se nedostal : D Nemám to naštudovaný úplně přesně, ale ze zásadnějších věcí, které by mi ve free Resolve mohly chybět oproti placené verzi, vím jen o nástroji na odšumování videa. Budu si s tím hrát až někdy časem, teď v hlavní jarní sezóně radši jezdím a točím.


Jak jste si porozuměli? Máš poslední verzi nebo starší? Mám Adobe elements 11 a chtěl bych upgrade na něco, co zvládne 4K (když už to ten foťák umí)...
http://www.jirihornek.cz/
Nikon D300, D3s, AFS 500/4, AFS 18-35/3.5-5.6 G, SB800, telekonvertory TC 1.4E a 1.7E, stativ Feisol a Manfrotto 055DB, HDV501
Uživatelský avatar
Jirka H.
běžný
 
Příspěvky: 195
Registrován: 07 srp 2009, 18:09

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod RollsRojs » 17 črc 2018, 19:28

Porozuměli jsme si velmi dobře, v Resolve od té doby stříhám a jsem spokojený :) Akorát je to celkem opruz na začátku, než člověk vychytá různé zapeklitosti a může konečně plynule pracovat.
Uživatelský avatar
RollsRojs
VIP
 
Příspěvky: 2399
Registrován: 26 říj 2010, 20:20
Vlastním jménem: Lukáš Pich

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod aqualife » 29 dub 2019, 12:12

Potěšilo by mě, kdyby někdo věděl. Natočil jsem dnes pro mne důležité rodinné video omylem 4K zpomaleně. Že je bez zvuku by až tolik nevadilo, ale dá se tomu dát normální rychlost?
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod RollsRojs » 29 dub 2019, 21:09

Kolikrát jsi ho zpomalil, tolikrát ho zrychli a jsi na normálu : pardon:
Uživatelský avatar
RollsRojs
VIP
 
Příspěvky: 2399
Registrován: 26 říj 2010, 20:20
Vlastním jménem: Lukáš Pich

Úprava videa - Adobe Premiere

Příspěvekod aqualife » 16 čer 2019, 14:12

Je to slabé, ale na zlepšení se pracuje :-)
https://www.youtube.com/watch?v=-htqY_5 ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka


Zpět na POSTPROCES

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků