Gimbal Head

Gimbal Head

Příspěvekod Gigerich » 09 čer 2016, 19:12

Ahoj,

máte, prosím, někdo zkušenosti s těmito karbonovými gimbal hlavami?
SevenOak SKGH02
Movo GH800

Vycházejí na 250 a 200 USD a kromě ceny, když u nás jsou dvojnásobné, se mi líbí uváděná váha - 1,1 a 1,25 kg. I když je divné, že není stejná, protože fotky obou hlav jsou nachlup stejné. Váhám, zda dát přednost ceně a váze nebo osvědčené značce za x-násobnou cenu a o vyšší váze. Přeci jen by bylo nepříjemné, kdyby něco v nepravou chvíli povolilo nebo se ulomilo.
Srovnatelná Benro GH2C Gimbal vychází v ČR momentálně na 11990 Kč, váha 1,3 kg. Wimberley WH-200 je za 18629 Kč a váží 1,4 kg.

Srovnávali jste někdo focení s gimbal hlavou a s dvoucestnou nebo třícestnou hlavou?

Dá se fotit s těžkým teleobjektivem posazeným na mimostředovou kulovou hlavu Gitzo? Nepadá objektiv do strany? Používám kulovou hlavu Gitzo GH5381SQD a na krajiny super pevná, ale na zvířátka problematická právě z toho důvodu, že se objektiv po uvolnění hlavy skácí na stranu.
Galerie fotek a také lokality na focení jsou k nalezení na webu www.fotodoma.cz
Uživatelský avatar
Gigerich
zkušený protahující
 
Příspěvky: 320
Registrován: 09 čer 2016, 18:37
Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Gimbal Head

Příspěvekod michy » 09 čer 2016, 20:54

Přijde mi to jako jasná kope Benrea:), tu už používám nějakou dobu a jsem s ní naprosto spokojený. Dřív jsem měl klasickou kulovku od gitza, ale neunesla sestavu, pak tu co máš ty. Tomu kácení zabráníš, když si správně nastavíš tuhost hlavy. Když máš tu tuhost vyšší, tak jí pouhé povolení nerozhodí, i když na rybník bych si ji nevzal. Právě z toho důvodu jsem přešel na gimbalku.
Uživatelský avatar
michy
VIP
 
Příspěvky: 1783
Registrován: 25 kvě 2009, 17:44
Bydliště: Plzeň-jih
Vlastním jménem: Jiří Míchal

Gimbal Head

Příspěvekod dady » 20 čer 2016, 09:46

Mám stejnou zkušenost. Mimo to závěs pod těžištěm má vždycky menší kmitání než opačně. Nikoho nenapadlo dát protiletadlový kulomet na kulovou hlavu.
Canon EOS 5D Mark III a Canon EOS 7D Mark II, objektiv Canon EF300/2,8, Canon EF100-400/4-5,6 L USM IS, blesk Canon SPEEDLITE 430EXII, fotokryt, trpělivost ....
Uživatelský avatar
dady
zkušený zimní host
 
Příspěvky: 497
Registrován: 22 říj 2009, 18:29
Bydliště: Praha 6, ale velmi často CB
Vlastním jménem: Zdeněk Ondrášek

Gimbal Head

Příspěvekod Gigerich » 04 črc 2016, 21:34

michy a dady díky za odpovědi.

Jen si dovolím nesouhlasit s tím, že:
Mimo to závěs pod těžištěm má vždycky menší kmitání než opačně.

Za ideální naopak považuji zavěšení v těžišti nebo lehce nad těžištěm sestavy. Gimbal hlava by měla fungovat jako videohlava vzhůru nohama.

Měl jsem možnost vyzkoušet si hlavu SevenOak. I když, kromě nápisu, vypadala úplně stejně jako Wimberley, měla jedinou výhodu, a to nízkou cenu. Bylo možné buď šrouby povolit mírně, ale pak pohyb nebyl vůbec plynulý, ale docela drhnul nebo povolit víc a to se pak hlavně ve svislé ose tak nějak kvedlala do stran. Po rozmontování se z axiálního ložiska sypaly hliníkové špony.

Současně jsem zkoušel hlavy Wimberley a Jobu. Ty šly obě naprosto lehce v obou osách a přitom držely pevně. Koupil jsem Jobu, protože váží jen 1010 gramů a při upevnění objektivu s foťákem a dostatečného drcnutí se skutečně lehce otočí několikrát dokola. Doporučuji, přestože nikoňácká šestistovka má už těžiště mírně nad osou hlavy. To možná vyřeším v budoucnu výměnou destičky na objímce objektivu, ale je to momentálně i tak obrovský posun v pohodlí při jakémkoliv focení s teletem (nejen letící ptáci) oproti kulové hlavě. Zavěšení jde otočit nahoru - to je pak sestava jako ve stavu beztíže, ale nemám odvahu riskovat, že šroubečky vydrží.

Fotím hodně krajiny a chystám se na sever na "pochoďák", proto jsem hledal kompromis v mimostředové kulové hlavě.
Galerie fotek a také lokality na focení jsou k nalezení na webu www.fotodoma.cz
Uživatelský avatar
Gigerich
zkušený protahující
 
Příspěvky: 320
Registrován: 09 čer 2016, 18:37
Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Gimbal Head

Příspěvekod Vlatoman » 26 dub 2018, 15:40

Asi to zde už nikdo nepotřebujete, ale asi je dost začínajících fotografů, kteří možná o "gimbalce" uvažují a na tohle fórum chodí pro rady. Teď je jedna obyčejná od SHOOT za 49,99 dolarů. Je to "čína", ale lepší než drátem do oka a lepší než videohlava PH 157Q. Myslím, že kdo začínal s Beike 45 bude vědět o čem to je.

https://www.amazon.com/SHOOT-Aluminum-P ... =srch&th=1
Uživatelský avatar
Vlatoman
běžný
 
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2012, 12:56
Bydliště: Most
Vlastním jménem: Vladimír Toman

Gimbal Head

Příspěvekod aqualife » 26 dub 2018, 16:34

Vlatoman píše:Asi to zde už nikdo nepotřebujete, ale asi je dost začínajících fotografů, kteří možná o "gimbalce" uvažují a na tohle fórum chodí pro rady. Teď je jedna obyčejná od SHOOT za 49,99 dolarů. Je to "čína", ale lepší než drátem do oka a lepší než videohlava PH 157Q. Myslím, že kdo začínal s Beike 45 bude vědět o čem to je.

PH 157 Q mám a mám ji rád :-)
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Gimbal Head

Příspěvekod Ondra87 » 23 kvě 2018, 18:58

Tak jsem se konecne odhodlal a taky jsem si poridil poradnou gimbal hlavu. Je to krasny kus poctive vybavy, stabilni, lehky a (doufam) neco vydrzi...
Muj novy milacek se jmenuje Gimbal Katana Junior (https://www.ngpro.eu/cs/17-hlavy-gimbal) :)
Uživatelský avatar
Ondra87
zatoulanec
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 kvě 2018, 18:47
Vlastním jménem: Ondrej Zivny

Gimbal Head

Příspěvekod aqualife » 23 kvě 2018, 19:51

Ondra87 píše:Tak jsem se konecne odhodlal a taky jsem si poridil poradnou gimbal hlavu. Je to krasny kus poctive vybavy, stabilni, lehky a (doufam) neco vydrzi...
Muj novy milacek se jmenuje Gimbal Katana Junior (https://www.ngpro.eu/cs/17-hlavy-gimbal) :)

Je to na pohled opravdu mistrovský kousek, ale je opravdu poměr cena - výkon vpořádku ? Posune to fotografa? Věřím že ano, proto se kupují, ale mohli byste tu nanést. v jakých situacích? Určitě v ateliéru, to chápu. U extrémně dlouhých skel to také chápu. Každopádně je do jen dotaz, blahopřeji k nové radosti, je překrásná.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Gimbal Head

Příspěvekod Petr Muláček » 23 kvě 2018, 22:27

: D 16 litrů : D : D Za hlavu : fool:

Karle určitě posune.Za tu cenu to snad ani nejde neposunout : D
Uživatelský avatar
Petr Muláček
zkušený stálý
 
Příspěvky: 885
Registrován: 18 srp 2016, 17:59

Gimbal Head

Příspěvekod Ondra87 » 23 kvě 2018, 22:41

aqualife píše:
Ondra87 píše:Tak jsem se konecne odhodlal a taky jsem si poridil poradnou gimbal hlavu. Je to krasny kus poctive vybavy, stabilni, lehky a (doufam) neco vydrzi...
Muj novy milacek se jmenuje Gimbal Katana Junior (https://www.ngpro.eu/cs/17-hlavy-gimbal) :)

Je to na pohled opravdu mistrovský kousek, ale je opravdu poměr cena - výkon vpořádku ? Posune to fotografa? Věřím že ano, proto se kupují, ale mohli byste tu nanést. v jakých situacích? Určitě v ateliéru, to chápu. U extrémně dlouhých skel to také chápu. Každopádně je do jen dotaz, blahopřeji k nové radosti, je překrásná.


Dekuji sa sdileni me radosti :) Jestli a kam posune, to nevim, to uvidime casem.
Kazdopadne je krasna, pevna, stabilni a lehka (vazi skutecne kilo, zkousel jsem :D). Podle me idealni pod delsi skla. Jinak co se tyce vykonu, tak nemam jedinou vytku. Krasne hladky chod v horizontalnim pohybu a velice pekne nastavitelna vertikalni osa. Ty knofliky jsou taky z hliniku, takze zadna spuchrena guma po dvou letech. A uz konec reklamy nebo me tady nekdo soupne do spamu..
No a ano, taky byla draha. Na druhou stranu v kategorii profi to myslim neni tak brutalni cena.
Uživatelský avatar
Ondra87
zatoulanec
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 kvě 2018, 18:47
Vlastním jménem: Ondrej Zivny

Gimbal Head

Příspěvekod Vlatoman » 17 črc 2020, 10:05

Vlatoman píše:Asi to zde už nikdo nepotřebujete, ale asi je dost začínajících fotografů, kteří možná o "gimbalce" uvažují a na tohle fórum chodí pro rady. Teď je jedna obyčejná od SHOOT za 49,99 dolarů. Je to "čína", ale lepší než drátem do oka a lepší než videohlava PH 157Q. Myslím, že kdo začínal s Beike 45 bude vědět o čem to je.

https://www.amazon.com/SHOOT-Aluminum-P ... =srch&th=1



Tak jsem po letech používání gimbalky z "Číny" Beike 45 pořídil BENRO GH2 (ne novou). Ta Čína se nedala pořádně aretovat. Při povolení aretace horizontálního pohybu (rotace) se to klimbalo, a chod byl i po vyčištění buď moc volný nebo naopak to drhlo. Benro chodí hladce a lehce, ale nelítá to ani nedrhne. Je o trochu větší než Beike, a trochu těžší (1,5kg). Mám na tom Sigmu 150-600 S + Canon 7D a je to na pohodu. Dnes už nikomu tu Čínu nedoporučuji. Je to asi podobné jako při výběru stativu. K tomu každý musí dojít sám, zkušeností. Akorát, že ten vývoj je drahý : D
Uživatelský avatar
Vlatoman
běžný
 
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2012, 12:56
Bydliště: Most
Vlastním jménem: Vladimír Toman

Gimbal Head

Příspěvekod sci » 07 pro 2020, 23:12

Ahoj nemáte tu někdo zkušenost s gimbal hlavou NEST NT-530H? Potřebuji jí rozberat, vyčistit a použít nové mazivo pro hladký chod a nepřišla jsem na to jak rozebrat tu kývací část. Budu vděčná za každou dobrou radu :)
Uživatelský avatar
sci
vzácný host
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2017, 11:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jana Ščigelová

Gimbal Head

Příspěvekod makara » 08 pro 2020, 00:08

Tam treba tu bocnu krytku vylupnut a pod tym je srubka treba povolit a tak sa to rozoberie :)
Přílohy
www.WildLifeBlog.eu Nikon Z6 / Z50 + Nikon 400mm F/2.8E FL + Sigma 70-200mm F/2.8 Sport
Uživatelský avatar
makara
zkušený běžný
 
Příspěvky: 575
Registrován: 21 led 2017, 14:17
Vlastním jménem: Lubomir Novak

Gimbal Head

Příspěvekod sci » 08 pro 2020, 09:24

makara píše:Tam treba tu bocnu krytku vylupnut a pod tym je srubka treba povolit a tak sa to rozoberie :)


Lubo díky, já to vyloupnout zkoušela, nechtěla jsem použít velké násilí, protože tam sedí jak přibitá, ale přesvědčil jsi mě, že je to nutné. Třeba to po zásahu půjde dát i zpět : D
Uživatelský avatar
sci
vzácný host
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2017, 11:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jana Ščigelová

Gimbal Head

Příspěvekod quapor » 28 zář 2023, 11:01

SEL200600G / salik*akva.sk
Uživatelský avatar
quapor
protahující
 
Příspěvky: 41
Registrován: 11 čer 2021, 12:34
Vlastním jménem: P.

Gimbal Head

Příspěvekod quapor » 06 říj 2023, 13:49

sirui ph-10
Přílohy
SEL200600G / salik*akva.sk
Uživatelský avatar
quapor
protahující
 
Příspěvky: 41
Registrován: 11 čer 2021, 12:34
Vlastním jménem: P.

Předchozí

Zpět na Stativy + hlavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník