Jak upravuji já.

- postproces, správa barev, katalogizace, zálohování...

Jak upravuji já.

Příspěvekod ptacatko1 » 11 led 2010, 19:06

Po vložení Jíkavce, jsem slíbil , kdo bude mít zájem, tak napíší, moje poslední úpravy fotek, zájem je,tak plním slib, ale můj postup se dále vyvíjí, co dnes platí dnes to nemusí platit zítra, chci podotknout, že jsem pouhý amatér a fotím, že mně to baví.
Alfa a omega je dobře nasnímaná fotografie, to je základ. Aparát je nastaven ostření 0 a všechna nastavení, např: redukce šumu, víc barevnější, jsou vypnuty.
Pří úpravě fotek používám PS CS4 a Zoner Photo Studio12.
Křivky v PS mám nastavené takhle: otevřu křivky a na první kapátko zleva dvakrát kliknu a nastavím pro R7-G7-B7, dvakrát kliknu na prostřední kapátko R133-G133-B133 a poslední R245-G245-B245 kliknu na OK.
Fotím jen v RAW a ten konvertuji v camera raw, který má nastaven všechny hodnoty na nulu i doostření a redukce šumu, pouze měním expozici a to podle světlost nebo tmavosti fotek a vyvážení bílě řeším, dle nálady fotek. Camera RAW nastavení : s RGB, 16bitů na kanál a největší velikost.
Po převedení raw do tifu je fotografie otevřená v PS.
Otevřu úrovně a tam posouvám troujúhelníček stínu zprava doleva k začátku grafu a to samé udělám se světly ,ale zprava doleva.
Převedu RGB do LAB: obraz-příspůsobení-lab.
Dále: obraz-použít obraz-kanál a -režim měkké světlo, když jeto moc barevné tak se ubere krytí z 100% dle potřeby, převede zpět do RGB.
Když vidím moc šumu v pozadí, tak hlavní objekt vyberu a to dělám tak, v kanálech vyberu ten nejvíc rozdílný světla a stíny a z toho udělám kopii, třetí ikonka zleva, provedu výběr a to magnetickým lasem s prolnutím 2 až 3 ob, když jsem hotov tak v kanálech kliknu na první ikonu zprava načíst výběr a potom označím všechny kanály mino kopie a kliknu na horní lištu na ikonu výběr-doplněk, když jsem hotový, tak přejdu na horní lištu vrstva-nová-vrstva kopirováním a výběr je hotový.
Pozadí vrstvy přejedu filtr-šum-potlačit šum a jsme hotový. Hlavní motiv, vrtva1, ostřím až na konec a to pomocí masky, v zoneru dělám ořez, zmenšení atd.
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
ptacatko1
VIP

Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Jak upravuji já.

Příspěvekod taek » 23 srp 2012, 22:37

Nevím, kde jsem to vyhrabal, ale je to docela pěkný tutorial na zpracování fotky. Třeba se to hodí někomu, kdo má problém s postprocesem.
http://www.flickr.com/photos/soffia/505766043/
Nikon D70 | N 18-70/3,5-4,5 AF-S | N 300/4 AF-S | N TC1,7 | N SB800 + BB | N Monarch 10x42 || LTL Acorn 5210
taek
moderátor

Vlastním jménem: Martin Švarc

Zpět na Editace a katalogizace