Mačka divá /Felis sylvestris/

Pravidla fóra
JEDNOTLIVÁ TÉMATA PROSÍM ZAKLÁDEJTE VE TVARU: ČESKÝ NÁZEV - VĚDECKÝ NÁZEV

Příspěvekod aqualife » 28 dub 2018, 12:11

Určitě moc hezká fotka, ale měl jsem kdysi Maxíka, co vypadal úplně stejně. Dá se z této fotky doopravdy poznat kočka divoká ? (samozřejmě že věřím autorovi, jen mě to zajímá).
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Příspěvekod Michal14 » 28 dub 2018, 12:38

Martine dik, jasne ze tam budem cihat, dnes tam idem znova. Karle, so 100% istotou viem ze to je macka diva, okrem vsetkych poznavacich znakov ktore je vidiet na foto som ja videl aj tie ostatne nazivo a to jej velkost a chvost, no aj tak som si to dal overit znamemu co sa venuje savcom a obzvlast dravcom, on mi povedal ze je to istota, ze to bola macka diva.
Canon EOS 5D Mark II/C-600D/C-7D- Sigma 105mm f/2.8 ex dg macro, Canon EF 400mm f/5.6 L USM ,stativ Velbon Sherpa 450R,Fotostan AMERISTEP GUNNER, maskovací oblek ghillie suit, obrovské nadšenie a vytrvalosť ... http://tohbl14.wix.com/wild
Michal14
VIP

Vlastním jménem: Michal Lutonsky

Příspěvekod aqualife » 28 dub 2018, 13:21

Michal14 píše:Martine dik, jasne ze tam budem cihat, dnes tam idem znova. Karle, so 100% istotou viem ze to je macka diva, okrem vsetkych poznavacich znakov ktore je vidiet na foto som ja videl aj tie ostatne nazivo a to jej velkost a chvost, no aj tak som si to dal overit znamemu co sa venuje savcom a obzvlast dravcom, on mi povedal ze je to istota, ze to bola macka diva.

Michale, já o tobě nepochyboval ani na vteřinu, jen jsem se ptal, dá-li se to na fotce poznat od koček domácích nebo od kříženců.
aqualife
VIP

Příspěvekod Michal14 » 28 dub 2018, 14:16

Na fotke iba podla hlavy, bohu zial ani raz sa mi nepodarilo ju cvaknut aj z chvostom, to ma stve. Dnes vyskusam aj,vabnicku.
Canon EOS 5D Mark II/C-600D/C-7D- Sigma 105mm f/2.8 ex dg macro, Canon EF 400mm f/5.6 L USM ,stativ Velbon Sherpa 450R,Fotostan AMERISTEP GUNNER, maskovací oblek ghillie suit, obrovské nadšenie a vytrvalosť ... http://tohbl14.wix.com/wild
Michal14
VIP

Příspěvekod XAXAP » 28 dub 2018, 14:26

Karle, nedá se to 100% poznat. A určitě se nedá vystačit jen s postavou a ocasem. Těch poznávacích znaků na vizuální určení je více a F.silvestris je musí splňovat všechny. Ale i tak jsou známy výjimky, třeba i melanistická verze, nebo i čistě černobílá. Téma divokých koček je strašně široké a dost složité. Ani s genetikou to není vůbec snadné odlišit čistou formu a hybrida.

Fotografové jsou si většinou jisti na beton, protože je kočka divoká cenný úlovek. Přitom v rozlišování znají ti lépe edukovaní tak třetinu znaků.

Michalem vyfocená kočka má podle viditelných znaků slušnou pravděpodobnost, že je to opravdu divoká kočka.
Naposledy upravil XAXAP dne 28 dub 2018, 16:26, celkově upraveno 1
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Příspěvekod Michal14 » 28 dub 2018, 14:48

Je to tak ako pise Martin, je tam tych znakov vela. Tato bola navyse fotena daleko od civilizacie a ani to neni zaruka divocha. No pravdepodobnost je tu obrovska. Znaky, tie viditelne, sedia.
Michal14
VIP

Příspěvekod aqualife » 28 dub 2018, 17:25

Michal14 píše:Je to tak ako pise Martin, je tam tych znakov vela. Tato bola navyse fotena daleko od civilizacie a ani to neni zaruka divocha. No pravdepodobnost je tu obrovska. Znaky, tie viditelne, sedia.

Proto jsem se ptal, protože tohle vím :-)., kočky mě docela zajímají. Ta lokalita tomu dává zcela jistě vysokou pravděpodobnost, otázkou je, jak moc je Evropská příroda osídlena kříženci. Když jsem jezdil na prázdniny do Chrasti u Chrudimě (to ještě jezdily vlaky na páru), tak tam bývalo zvykem odnášet přemnožené kočky na daleko vzdálené místo do lesa(říkalo se tam "u trati"), protože jinak se vracely domů. Kdoví kde všude se tohle dělalo a kolik koček se za těch 60 let zapsalo do genomu kočky divoké či dokonce vytvořilo kočku divokou "neo". :-)
aqualife
VIP

Předchozí

Zpět na ŠELMY