Houby

- fotografie krajin, rostlin atp.

Houby

Příspěvekod ladysk » 13 lis 2019, 05:01

prostě - houbičky
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 13 lis 2019, 16:54

Má to docela nahnutý ...
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod Libor K » 13 lis 2019, 19:37

ladysk : ty žluté prašivky se mi vyloženě líbí, radost na tu fotku pohledět : good: . Dosvíceno baterkou ?
Canon EOS 700D, 6D, objektivy Canon MP-E 65, Canon EF 100 Macro a Mitutoyo Mplan APO 10x
https://www.flickr.com/photos/144909747@N03/
Libor K
VIP

Vlastním jménem: Libor Kubát

Houby

Příspěvekod ladysk » 14 lis 2019, 06:15

Baterku jsem zavrhl, nikdy jsem neodhadl, co to udělá s časem / a ostrostí / ... tohle je s jedním dvojčetem od Hahnelu, umísťovaným podle situace tak od dvaceti cm do půl metru daleko. Jen jsem do mokrýho listí přecenil funkci dodaného stojánku, ten je do terénu k prdu, musím doladit něčím stabilnějším ... A je to na manuál přes LV s použitím barevného zvýraznění, takže odpad tak 95 % ... : D
Ale jako tradičně, zábava stojí za to ...
Tak přemýšlím, až mi od Aliho dojde grip, že se na tyhle vzrůstem nižší stejně dolů nedostanu, výklopný displej nevýklopný displej ... že by do výbavy patřila i malá lopatka pro pro vyhrabávání minizemljanek..? Nebo v některých případech i aku pneu kladivo a sekáč..? Gripu se vzdát nechci - nejen kvůli sekvenci střel ...
:)
Naposledy upravil ladysk dne 14 lis 2019, 06:23, celkově upraveno 1
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 14 lis 2019, 06:22

Jo, ještě k prohlížení fotek ...
Zjistil jsem / brzo /, že na takové ty vypichované ale větší detaily není ono koukat v sedě před obrazovkou, ale v klidu zvolit polohu zády dolů - na délku gauče už je to o něčem jiném. Třeba ty tvoje detaily zase musím očumovat s nosem / a +1,5D na něm / těsně před monitorem ...
Ale to nejsou žádné novinky, jen na těch pokusech s Laowou a teď hraním si s focením přes LV si to daleko víc uvědomuju ...
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 15 lis 2019, 05:21

parůžky
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 08 pro 2019, 11:01

... nějaké další houbičky ...
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 17 pro 2019, 05:22

a ještě ...
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod jurkovicovic » 17 pro 2019, 08:22

Celkem povedená fotečka :)
jurkovicovic
běžný

Vlastním jménem: Filip

Houby

Příspěvekod ladysk » 17 pro 2019, 10:15

No, člověk musí krapítek měnit priority ... zábava, něco čerstvého vzduchu a pár kroků pro zdraví, a až pak ty výsledné dojmy. Takže za cokoliv né úplně hned do koše jsem rád ... :-)
A tyhle prckové mě baví, i když - veselá historka se zase najde: Našel jsem si takový pěkný krásnorůžek, doma vyrobil forichtung pro focení u země / ještě bez gripu /- foto dám časem - a nafotím sérii ca deset fotek. Doma ouha, po houbě lezlo tak 99 jakýchsi mušek či čeho, okem jsem je neviděl, až na obrazovce monitoru. A když píšu lezlo, ve výsledku je to tak, že každý snímek je jiný, takže skládačka se nekonala ...
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 19 pro 2019, 09:51

tak jen pro info - fotka s těma breberkama, ty jsou vyloženě Liborova parketa, já si jich opravdu nevšiml ... :-)
Fotku přípravku hodím za chvíli do techniky.
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod Martina » 19 pro 2019, 11:33

Myslím, že u náročnější skládačky by měl první krok v terénu spočívat v odstranění co nejvíce rušivých prvků. Ne, že by to muselo být dokonale sterilní, ale tady u té fotky je mimo hloubku ostrosti nevzhledný chaos, který nepříjemně zasahuje i do houby. Tolik práce a přitom o špatném výsledku bylo rozhodnuto ještě před stiskem spouště.
Ve svých začátcích jsem si na jednom fóru přečetla jednu z nejlepších pouček, tedy že se nemá fotograf soustředit jen na hlavní objekt, ale má se naučit vnímat i to okolo něj. Ne vždy to člověk vychytá, ale je dobré se o to snažit.
Martina
VIP

Houby

Příspěvekod Libor K » 19 pro 2019, 23:55

Martina má pravdu, ale to je to vyšší dívčí na kterém ujíždím taky. :)
Přípravek máš skvělý, jen ten výsledek tomu neodpovídá. Přijde mi to tmavé a bez detailů a přitom jich tam je určitě spousta. Lepší postproces by to určitě vylepšil. Makro, a tohle už je asi makro, je především o detailech, si myslím. Houba nikam neutíká, tak proč ISO 1800 a ne 100. Už výsledek ISA 200 je vždy horší než 100. A asi i zmenšit clonu a snížit krok posunutí, kvůli kresbě objektivu. S tím forichtungem co máš, klidně i časy osvitu 1 sec. To jen tak co mne napadá, když koukám na fotku a Exif, který tam naštěstí od některých jiných necháváš. :)
Jinak mi to přijde jako jedna samo fotka, ne skládačka.
Canon EOS 700D, 6D, objektivy Canon MP-E 65, Canon EF 100 Macro a Mitutoyo Mplan APO 10x
Libor K
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 27 pro 2019, 14:50

... tak abych to upřesnil - to je jedna fotka, jen pro představu těch breberek na houbě ... ke skládačce jsem se nedostal právě kvůli tomu, jak byla každá fotka jiná ...
Forichtung, myšlenka asi dobrá / pak by platilo to o delším osvitu, malým ISO - jak píše Libor /ale ... nedomyslel jsem štelování - ty cíle, houbičky jsou většinou dost nízko u země / a tím i dost v neodstranitelném okolním bordelu / a můžu sice jednu nožičku " zabořit " nebo něčím kolem opačně podložit, ale není to přesné ani stabilní, a je to už dost vysoko. Bordel odstranit je dost na nervy, protože většinou to pigluju kolem houby, ale ono je to na celé cestě, což neumím vychytat... Tak jsem přípravek zatím odložil " na potom ". Ale určitě se k tomu vrátím, stejně nikde nemám jiné fotocíle ...
Zatím se s novou technikou sžívám obecně, včetně napůl fungujícího gripu od Aliho, a tak ... to mi taky bude chvíli trvat, než se do toho dostanu, člověk by řekl, že jednička nebo pětka u stejné řady nemůže být tak moc rozdíl ... :-)
Děkuju za připomínky, chystám se na houbičky co to půjde, tak pak zase něco naházím, zatím to mám o jiném pohledu na věc než o aspoň trochu zvládnuté technice ... :(
Taky snad houba:
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 26 led 2020, 14:55

něco z posledních loňských ...
Přílohy
ladysk
VIP

Houby

Příspěvekod Libor K » 27 led 2020, 00:32

Stále se opakující problém, vysoké ISO = zrnitost. Nikam to neutíká. :) Jinak dobré.
Libor K
VIP

Houby

Příspěvekod ladysk » 27 led 2020, 08:11

Nojo, máš pravdu. Ale z přirozené lenosti nejsem úplně příznivcem stativů " za každou cenu ", takže když procházkou po lese potkám něco k vyfocení, tak vesměs z ruky. A na cloně ubírat nemůžu, na čase trochu asi jo, ale že bych uměl jít nějak razantnějc s Isem dolů, to si nejsem jistý ... A taky na to myslet, že... :-)
Musím provést nějaké pokusy, ale když zrovna není není moc času, a venku slota ... a až bude sluníčko, bude už zase víc světla, sakra - to je situace : D
ladysk
VIP

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ