Wild ZOO

Wild ZOO

Příspěvekod Jean » 26 kvě 2015, 12:01

Petře, gratuluji k Elišce. Ať roste!

P.
Jean
VIP

Vlastním jménem: Petr Válek

Wild ZOO

Příspěvekod Martina » 26 kvě 2015, 12:39

Také se připojuji ke gratulacím.

Upoutal mě copyright "Caters News Agency" na fotkách. Poslední dobou se u snímků vytrácejí autoři a o to víc se všude prezentují agentury, a tak můžeme vídat na webu "nejlepší fotky Reuters měsíce června", ale kdo ty záběry nasnímal už tam chybí. To mi přijde jako dost silné válcování fotografů agenturami.
Martina
VIP

Wild ZOO

Příspěvekod orchidej » 26 kvě 2015, 13:55

Martina: No popravdě, pro mě je to poprvé, kdy mě oslovila agentura s tím, že je zaujaly moje fotky a že by je rádi nabídli pro šíření v periodikách. Mají kontakty, které bych já nikdy neměl a fotky uvidí víc lidí, než si kdy můžu představit. Takže jsem na to bez váhání kývl, protože prokousat se za hranice našich smrkových monokultur není moc snadné. Vím, jaké to je si všechno neustále zajišťovat sám a popravdě jsem z toho za těch 10 let unavený, tak proč nevyužít příležitost. Shodou okolností moje fotky zaujaly ještě další, pro mě významnější internetový server, tak je super, že se to bude šířit ještě do směru, který je mi o něco bližší. No, ale ještě to na netu není, tak nebudu předbíhat, myslím, že jsem v dlouhé řadě těch, kteří budou teprve publikováni. :-)
orchidej
zkušený běžný

Vlastním jménem: Petr Bambousek

Wild ZOO

Příspěvekod Martina » 26 kvě 2015, 14:56

Jo, rozumím tomu, že z toho jdou peníze snáz, ale z mého pohledu je to zneužívání postavení. Pořád mě zajímá, kdo je autor, ne kdo si koupil práva. Bohužel dobrých fotografů je spousta, tak si to agentury mohou dovolit, stejně jako mohou supermarkety produkovat jogurty pod svým logem a výrobci na to kývnou, protože chtějí přežít. Je to pochopitelné, ale nepovažuji to za správné. Nic by se jim nestalo, kdyby u fotek vždy uvedli i autora, ale oni to nedělají. Dobrých spisovatelů nebo ilustrátorů je málo, tam má pořád jméno svou váhu, z fotek se stává bezejmenný produkt u kterého je nejdůležitější distributor.
Martina
VIP

Wild ZOO

Příspěvekod orchidej » 26 kvě 2015, 15:05

Tak já z toho peníze nemám, to je jen dobrý pocit, že moje fotky někdo vidí. Když je to zasazené do kontextu článku, tak jsem s tím v pohodě. Cestou, jak své snímky propagovat vlastními zdroji, jdu pořád. Tohle je takových těch 5 minut slávy :-)
orchidej
zkušený běžný

Wild ZOO

Příspěvekod Martina » 26 kvě 2015, 15:59

Cpát agenturní copyright na fotky bezplatně je ještě ujetější stav. : D
No, mít někdy tu možnost Warholových 15 minut slávy, tak asi taky kývnu. Ono je fotografování stejně mnohem víc řemeslo, než umění, a to řemeslo zvládá dobře ohromná masa lidí (což umožnil nástup digitálu) takže podle toho se odvíjí situace na trhu.
Martina
VIP

Wild ZOO

Příspěvekod orchidej » 01 čer 2015, 22:10

Tak dneska jsem viděl to pyžamové zvíře naživo. No to vám teda povím, to je úžasný tvor :-)

orchidej
zkušený běžný

Wild ZOO

Příspěvekod Siplace » 01 čer 2015, 22:14

a nádherná fotka
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
VIP

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ