Motýli (NO WILDLIFE)

Motýli (NO WILDLIFE)

Příspěvekod Frca » 09 čer 2016, 20:35

Cítím to stejně, dávat úmyslně neostré fotky je .... no hodně zvláštní.
Canon 600D, Tamron 150-600 Di VC USD,Canon Eos 450d,manuální Exakta 500mm,f8 ,Tamron SP 70-300mm F4-5,6 Di VC USD,
Frca
VIP

Vlastním jménem: František Kroupa

Motýli (NO WILDLIFE)

Příspěvekod jirfren » 09 čer 2016, 20:57

souhlas s předchozími názory
než v rozlišení které je nekoukatelné tak sem radši nedávej nic. nedává to totiž smysl pro tuto galerii. P.S rozlišení kolem 500 (600) na kratší stranu už dá hodně slušný pokoukání a zároveň pro nějaký tisk "načerno" to je nepoužitelný (leda tak snad na tisk známek nebo samolepek .-)))
jirfren
VIP

Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Motýli (NO WILDLIFE)

Příspěvekod ladysk » 10 čer 2016, 06:36

nebo je v pozadí / nám neznámá / jakási velká fotokrádež... když i titulní foto na domovské stránce je vyvedeno v souladu s touto myšlenkou ... třeba ale je někde nějaký okruh čtenářů pozorovatelů, zaměřených na sledování záměrně neostrých fotek, já se zatím budu držet jiných standardů :-)
ladysk
VIP

Motýli (NO WILDLIFE)

Příspěvekod Dinor » 10 čer 2016, 08:34

Tak teď je to pro mě trochu záhada, když jsem si prohlížel fotky na ipadu, tak jsem si říkal, že máte pravdu a budu to muset vážně přegenerovat, ale když se dívám na svém pracovním monitoru, tak jsou fotky dobré a žádnou degradaci kresby nevidím. Testoval jsem náhledy i na mých stránkách a taky dobré. Takže nevím kde je chyba.
Dinor
zatoulanec

Vlastním jménem: Norbert Oríšek

Motýli (NO WILDLIFE)

Příspěvekod Dinor » 10 čer 2016, 09:07

Tak jsem si vzal vaše postřehy k srdci a fotky jsem z fóra smazal, sám jsem z nich měl rozporuplné pocity, když si je prohlížím v různých prohlížečích, tak se výsledky dost liší. Pokud budu mít někdy něco zajímavého, tak to vložím na fórum asi jako přílohu v rozlišení 300dpi.
Dinor
zatoulanec

Vlastním jménem: Norbert Oríšek

Motýli (NO WILDLIFE)

Příspěvekod duffa » 10 čer 2016, 10:32

Důvod bude prostý, iPad má displej s vysokým rozlišením (pokud tedy nemáš první verzi s 1024x768) a obrázky se resamplují, jinak by byly hrozně mrňavé. A to má na ostrost velký dopad, je to pak takové rozplizlé. Znám to velmi dobře, mám doma i v práci hi DPI monitor (doma 2560x1440 na 25", v práci dokonce 4K), zobrazení fotek v plném rozlišení v editoru nebo prohlížeči fotek je úplně boží a třeba jemné struktury peří tam vypadají nádherně, ale doostřování pro publikování na web je tam za trest, tím že už nemám ani jen normální monitor tak nikdy pořádně nevím, jak to bude na něm vypadat. Kdybych měl víc místa na stole, tak si tam jeden starý monitor strčím jen za tímhle účelem.

Protože si tu ale stěžovali všichni tak předpokládám že v tvém případě budou ty fotky neostré moc, takže to ani na tom normálním monitoru nebude žádná hitparáda.
duffa
VIP

Vlastním jménem: Dušan Doležal

Motýli (NO WILDLIFE)

Příspěvekod Martina » 10 čer 2016, 11:33

Dinor píše:Pokud budu mít někdy něco zajímavého, tak to vložím na fórum asi jako přílohu v rozlišení 300dpi.

Moc nerozumím tomu argumentu 72 vs. 300 DPI. 300 DPI je norma pro tisk, pro web se používá rozměr v pixelech a DPI je v tomto případě jako měřítko kvality celkem k ničemu.
Martina
VIP

Předchozí

Zpět na OSTATNÍ