čištění čipu

- dalekohledy, batohy, pomůcky a technické vychytávky...

čištění čipu

Příspěvekod ladysk » 10 kvě 2019, 05:58

V diskuzích je tohoto tématu po troškách, těžko po čase dohledávat ... pokusím se tedy o koncentraci budoucích informací zde...
Po čase chci vyměnit čisticí kapalinu, mám vyzkoušeno, že " nová " funguje vždycky líp, nevím, vytěkání, absorbce vlhkosti ap ... Takže i když je to ekonomicky méně příjemné, nemine mě to. Chip vypadá, že už to mělo přijít dávno :-)
Jaképak máte zkušenosti se současnými kapalinami na trhu..? Nějaké převratné změny, nějaká super vodička ..? Jako třeba " nětěkavé ale neleptací " nové Eclipse, no prostě co osvědčeného používáte a je to ještě na trhu... děkuji za vaše myšlenky.
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3610
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

čištění čipu

Příspěvekod Petr Muláček » 10 kvě 2019, 07:50

Já už několikrát použil na flíčky od vysrážený vody a nečistoty co nejdou dolu suchou cestu tuhle kapalina a funguje dobře.
https://www.fotoskoda.cz/kinetronics-ci ... kai706916/
Píšou,že je jen na optiku,ale mě funguje i na čip.Rychle vysychá a nedělá šmouhy.
Uživatelský avatar
Petr Muláček
zkušený stálý
 
Příspěvky: 885
Registrován: 18 srp 2016, 17:59

čištění čipu

Příspěvekod ladysk » 10 kvě 2019, 08:02

nojo - píšou, ale taky píšou, že už není v prodeji ... :(
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3610
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové

čištění čipu

Příspěvekod Petr Muláček » 10 kvě 2019, 08:33

https://www.fotomalek.cz/fotomalek/e-se ... bmit=&qm=2

Tady jsem ho kupoval já a máj ho skladem
Uživatelský avatar
Petr Muláček
zkušený stálý
 
Příspěvky: 885
Registrován: 18 srp 2016, 17:59

čištění čipu

Příspěvekod aqualife » 10 kvě 2019, 08:50

Kluci kolikrát za rok to potřebujete? K foťáku je poukaz na 4 čištění. Mě to stačí jednou za rok a rád to svěřím profíkům, kteří to dělají denně. Na expedici se to jistě hodí, ale doma bych to nedělal. Viděl jsem špičkového chirurga sundávat nehet na palci u nohy. Byla to tragédie. Nedělá to denně, možná to nedělal nikdy. Banální pětiminutovka. Přitom transplantuje játra a dobře.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

čištění čipu

Příspěvekod Petr Muláček » 10 kvě 2019, 09:53

Mám známého co mi to vždycky čistil.Za DX čip 500kč.Dělá to precizně a vždycky jsem byl spokojenej.Ale když jsem to musel čistit i třikrát do měsíce,tak už mi bylo fakt těch peněz líto a zkusil to sám.Těch poukazů mám doma asi dvanáct a nikdy jsem to nevyužil,protože nejbližší servis mám 100 kilometrů.A vzhledem k tomu,že těm "profíkům" moc nevěřim,tak se mi nechce nic posílat.Poštovný tam a zpátky a jsem na ceně čištění (skoro)A ještě je výsledek nejistej
Uživatelský avatar
Petr Muláček
zkušený stálý
 
Příspěvky: 885
Registrován: 18 srp 2016, 17:59

čištění čipu

Příspěvekod ladysk » 10 kvě 2019, 10:15

jo, asi tak ... Karle, ty to bereš jinak, do Prahy jezdíš jestli to dobře chápu často, náhradní techniky " plný regál ", tak proč nevyužít kupony, to je v pořádku ... ale myslím, že dost lidí má jedno / používané / tělo a nechce ho na iks dnů postrádat díky servisování, k tomu balení, odesílání, no - docela otrava už i takhle na " papíře " ... :-)
A taky přicházíš o ten adrenalin, když poschováváš tyčinky do igelitu, nahodíš sklo a jdeš kontrolovat, jak to čištění dopadlo ... adrenalin se zvyšuje úměrně se vzrůstajícím počtem pokusů o dobrý výsledek, to ničím nenahradíš ... : D
Uživatelský avatar
ladysk
VIP
 
Příspěvky: 3610
Registrován: 27 kvě 2012, 19:34
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník