Úhlový hledáček na Nikon D810

- dalekohledy, batohy, pomůcky a technické vychytávky...

Příspěvekod Gigerich » 04 čer 2018, 19:34

Jak nasadit úhlový hledáček?
Pořídil jsem si k Nikonu D810 úhlový hledáček, ale nemůžu přijít na to, jak nenásilně sundat očnici, abych jej místo ní mohl našroubovat. Gumička z očnice šla dolů lehce, ale ten zbytek je nedobytný a pokusy o odšroubování cvičí celým zadním rámečkem hranolu. Hasák už mám nachystaný, ale raději se ještě ptám, než to zničím úplně : x
Nebo se mezi nasazuje nějaký adaptér?
Pár fotek, ale především lokalit na focení najdete na webu www.birdarea.com
Osobní (skoronefoto) stránky www.gigerich.cz
Gigerich
zimní host

Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Příspěvekod radek » 04 čer 2018, 21:55

Jestli to je stejný jako u 850, tak je třeba netlačit a páčku na uzavření hledáčku přitlačit na doraz a zpět, zároveň zkusit povolovat a na poněkolikáté to najednou povolí, vytáčíš doleva jako u metrického závitu
Nikon D850 + náhradní tělo D7100, objektiv AF-S VR 500/4G IF ED,-AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR + TC-14EII a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Příspěvekod Blaník » 05 čer 2018, 07:15

Když to nejde sílou, tak se to musí zkusit ještě větší sílou : P
Nevím jak u Nikonu, ale u Canonu je po stranách gumové očnice vroubkování a to stlačíš dvěma prsty proti sobě a očnice se bez problému vysune nahoru z drážek současně i s plastovým rámečkem na kterém je nasazena.
Canon 7D, C EF-S 15-85/3,5-5,6 IS, C EF 100/2,8 L IS Macro, C 100-400/4,5-5,6 L IS II, stativ Velbon Sherpa, monopod,The Pod
Blaník
VIP

Vlastním jménem: Martin Růžek

Příspěvekod Gigerich » 05 čer 2018, 09:56

Děkuji Vám oběma za rady.

Canony jsem měl a u nich je spíš problém hledáček neztratit. U rysů v Bavorském lese se jich několik povaluje ve výběhu.
Pomohla Radkova rada. Bez ní už bych asi objednával D850... Takže ještě jednou díky. Jen mě pak hrozně vyděsilo, že v hledáčku nic nevidím, a to dokonce ani po sundání víčka objektivu. Dokud jsem hledáček znovu neotevřel :-D

Takže nutný postup u D810, když konečně vím, jak na to, je nejdřív zavřít hledáček. Současně se tím totiž povolí pojistka proti vyšroubování a ztrátě hledáčku (to je takový lesklý plíšek vpravo dole schovaný uvnitř v okuláru). Při vyšroubovávání (doleva) je opravdu nutné netlačit, ale naopak tahat ven, protože hliník je zakouslý do hliníku. No a nakonec si ušetřete leknutí posunutím uzavírací páčky hledáčku. A je to!
Pár fotek, ale především lokalit na focení najdete na webu www.birdarea.com
Osobní (skoronefoto) stránky www.gigerich.cz
Gigerich
zimní host

Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Zpět na Příslušenství