Dron

- dalekohledy, batohy, pomůcky a technické vychytávky...

Dron

Příspěvekod Photomecan » 29 črc 2015, 20:41

No? Ještě nikdo nemá nebo nepřemýšlí ? :) Tohle by se mi líbilo https://hracky.alza.cz/dji-phantom-3-ad ... toChange=1
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Dron

Příspěvekod srajbr » 29 črc 2015, 21:18

Uživatelský avatar
srajbr
protahující
 
Příspěvky: 43
Registrován: 12 zář 2013, 11:14
Bydliště: Ústí nad Labem
Vlastním jménem: Vladislav

Dron

Příspěvekod aqualife » 29 črc 2015, 21:23

Vyhrál bych si od rána do večera.
Jenže buď makáš,máš na to,ale protože musís dál makat,nemáš čas, tak to neužiješ.
Nemakáš,nemáš na to i když máš čas.
Mít čas i peníze je ojedinělé a kupovat tyhle věci na později,až bude čas,je blbost.Zlevní a budou lepší.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Dron

Příspěvekod P.C. » 30 črc 2015, 08:25

Jednoduchá quadrokoptéra se dá z komponent sestavit za nějaký 3-4 tisíce.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__592__501__Multi_Rotors_Parts-RTF_PNF_ARF.html
Tyhle komerční produkty jsou akorát totéž zatavený do plastu, propojený s japkem a opatřený pěknou cenovkou.
Uživatelský avatar
P.C.
zimní host
 
Příspěvky: 83
Registrován: 28 kvě 2014, 16:24
Bydliště: Kutná Hora

Dron

Příspěvekod Photomecan » 30 črc 2015, 10:04

Lily vypadá hezky, ale má v tech.spec. dostup jen 15m (výška). Asi vazba na ten ovladač, podle kterého se řídí, takže lily určitě ne. Nedostal bych ji nad stromy.
Aqua: jojo a jak se stárne, tak energie ubývá a nechce se ani o víkendu :(
Já se jen bojím, že používání bude časem tak okleštěné, že budou chtít něco jako pilotní osvědčení :( ... prodávat se to bude jen po jeho předložení apod...proto o tom uvažuju teď. Jak se toho chytne nějaký politik a průzkumy mu doporučí téma k jeho zviditelnění, je to v pytli.
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Dron

Příspěvekod RudaK » 30 črc 2015, 10:41

Ahoj,
pořídil jsem DJI - chce se to naučit s tím létat, ale stabilizace je hodně slušná: https://www.youtube.com/watch?v=JWvOFt6h5rw
Ahoj Ruda
PS: nejsem tak šikovnej abych to dokázal sestavit z dílů
Uživatelský avatar
RudaK
vzácný host
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04 kvě 2011, 22:39
Vlastním jménem: Ruda

Dron

Příspěvekod Photomecan » 30 črc 2015, 14:37

a který typ od DJI ? Mě se líbí ta trojka a taky si na skládačku netroufám. Jestli budou časem lepší drony ... tak to určitě ano, ale čas letí :) a mám velkou cukatůru. Sranda je, kde to mají v Alze zatříděné. Hračky pro kluky. Přesně :)
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Dron

Příspěvekod aqualife » 30 črc 2015, 14:58

Když už něco, tak pořádný stroj s live view a kvalitním foťákem a videem. A tam to ještě za normální peníze není.
Představa že s tím člověk slídí a fotí v horním patře pralesa je úžasná, ale to bude ještě pár let trvat, než tohle půjde.
To nejdražší DJI na Alze vypadá už hodně dobře, ale ta cena. A až ta cena spadne, koupí to zase každý moula a bude tak předronováno, že naši skvělí zákonodárci vymyslí tisíc a jedno omezení.
Ale do pralesa by to byla paráda, ovšem musel by člověk táhnout ještě benzinovou elekrocentrálu na nabíjení a kanystry benzínu, což ovšem na lodi lze.
V tomhle životě se mi asi už tahle hračka nepoštěstí :-)
Naposledy upravil aqualife dne 30 črc 2015, 15:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Dron

Příspěvekod MartinP » 30 črc 2015, 15:08

Photomecan píše:a který typ od DJI ? Mě se líbí ta trojka a taky si na skládačku netroufám. Jestli budou časem lepší drony ... tak to určitě ano, ale čas letí :) a mám velkou cukatůru. Sranda je, kde to mají v Alze zatříděné. Hračky pro kluky. Přesně :)

Rozdíl mezi klukem a chlapem je přece stejně pouze v ceně jejich hraček : D
Olympus/OMD OM-1 a EM1 mkII + 150-400/4,5 Pro + 300/4 Pro IS + 12-100/4 Pro + Sony A9 + 200-600
dříve: Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
Uživatelský avatar
MartinP
VIP
 
Příspěvky: 7397
Registrován: 15 zář 2009, 09:01
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Martin Pelánek

Dron

Příspěvekod RudaK » 30 črc 2015, 18:57

Já mám DJI Phantom 3 professional na video to je určitě dostačující, kamarád filmař (a ne hobby :) ) prohlásil, že jediný problém by měl s nemožností výměny objektivů
Ahoj Ruda
Uživatelský avatar
RudaK
vzácný host
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04 kvě 2011, 22:39
Vlastním jménem: Ruda

Dron

Příspěvekod Jean » 30 črc 2015, 20:04

Pánové, položte si otázku - svěříte vaší fototechniku nějaké hračce od Alzy? Pokud chcete větší jistotu, tak je lepší nechat si něco postavit a zalétnout. Budete potřebovat poměrně kvalitní RC Tx a Rx, dkvalitní regulátory, kapacitní LiPo accu. Model bude dobré vybavit GPS modulem (aby se dokázal sám vrátit zpět). Dále pak nabíječku, další accu, balancer.... je toho hodně a cena bude začínat minimálně na 50 tis. Kč. Jinak existují specializované weby, kde lze sehnat přesné informace ohledně jednotlivých komponent. Pro základní orientaci je dobré i fórum www.mojehobby.cz.

Jinak s focením ze vzduchu jsem experimentoval s plošníky a kinofilmovými foťáky, dále pak s malými kamerami a bylo to zajímavé... Třeba nafilmovaný pád, když se zablokovalo křidélko....

No, kdyby měl někdo zájem, tak vyprodávám svůj letecký park, stejně tak torpédový člun a Tiger (Tamyia)

P.
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Dron

Příspěvekod Photomecan » 06 srp 2015, 16:06

Tak už je doma DJI Phantom 3 Advanced ... za 10 dní ho beru do JAR, ještě jsem ho ani nevybalil. Mám na to víkend :) Pokud se nestane nějaká katastrofa, tak ho vezmu na sraz.
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Dron

Příspěvekod Photomecan » 06 srp 2015, 16:18

aqualife - už teď s tím je dost opruz. http://www.andruvision.cz/povoleni-k-le ... cke-prace/
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Dron

Příspěvekod aqualife » 06 srp 2015, 17:20

Photomecan píše:aqualife - už teď s tím je dost opruz. http://www.andruvision.cz/povoleni-k-le ... cke-prace/
¨

Hmm,dík za odkaz, stačí nakouknout aby jeden ztratil chuť, což vítám, protože neutratím (několikrát jsem si s tou myšlenkou pohrával, ale neee).
No a JAR ? Hlavně nedostat díky hračce příležitost kecat po večerech s Krejčířem.
Blahopřeji, hračka je to krásná, ale strašně by mě s.alo narvat do státu a do pojišťoven ty poplatky za provoz. 26 litrů ročně jako "daň" z toho že mám drona je fakt trochu moc.
JAR neznám, tam co to znám bych se bál. Oni umí udělat problém i tam kde není, třeba jen kvůli úplatku.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Dron

Příspěvekod MartinP » 06 srp 2015, 17:29

Photomecan píše:aqualife - už teď s tím je dost opruz. http://www.andruvision.cz/povoleni-k-le ... cke-prace/

Jsem zvědavý, kolik s tím toho nalítáš.. :)
Olympus/OMD OM-1 a EM1 mkII + 150-400/4,5 Pro + 300/4 Pro IS + 12-100/4 Pro + Sony A9 + 200-600
dříve: Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
Uživatelský avatar
MartinP
VIP
 
Příspěvky: 7397
Registrován: 15 zář 2009, 09:01
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Martin Pelánek

Dron

Příspěvekod Photomecan » 06 srp 2015, 17:59

Určitě opatrně, ono tam kde budeme, nikdo skoro není... a určitě se zeptám, pokud bude koho. Nechci nic plašit. Ono když je to vysoko, tak o tom ani nevíš...
MartinP - vyzkoušíme, zhodnotíme, nějaké nápady jsou, pokud se na to bude prášit, pošlu dál.
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Dron

Příspěvekod aqualife » 30 srp 2015, 11:21

Tak jak bylo v JAR s dronem? Kdyby to bylo hodně super, no... radši nic neříkám.
Jsem na výsledky fakt moc zvědavý.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Dron

Příspěvekod Jean » 30 srp 2015, 19:54

Chlapi, za co a komu to poplatky platíte? Létám s RC modely už dloooouho a omezení je na stroje nad 20 kg. Můj nejtěžší stroj váží 11 kg a povolení / oprávnění nemám - nikdo jej nepožaduje. Možná mi něco uniklo, ale pochybuji.... Nevím, kolik váží ten Mecanovo dron plně naložený, ale pochybuji, že má 20 kg. Navíc si myslím, že nějaký papír od ÚCL odněkud z Tramtárie budem mít v JAR fakt váhu... osobně bych si spíš dával hodně majzla, aby frekvence, na které létám, byla v souladu s legislativou příslušného státu, protože to je větší malér, bez ohledu, jestli éro váží pod kilo, nebo kilo 10! Další problém může nastat při transportu, protože celníci a aerolinky jsou hákliví na LI-xx články. V parcích by dron mohli považovat za pytláckého špiona a zlikvidovat včetně pilota (věřím tomu, neb jsem se připletl jedné akci na pár stovek metrů - psala o tom i MF Dnes (minulé úterý) a ta střelba byla fakt vostrá. Aleto jsem odbočil. Na hračku prostě povolení nepotřebuji.

P.
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Re: Dron

Příspěvekod poltergeist » 31 srp 2015, 11:08

Jean: přesně tak to je i u dronů, víc jak 20 kg poplatek a nebo v případě komerčního využití si musíš stroj registrovat na ÚCL a pojistit. V případě hobby létání se nemusí platit nic.
Phantom váží tak do 3kg.
Canon EOS 6D, Canon 100mm macro USM, Sigma 150-500 f5-6,3, APO DG OS, Canon EF 24-70mm f/4,0 L IS USM IS blesk yongnuo YN460, reverzní kroužek
Uživatelský avatar
poltergeist
stálý
 
Příspěvky: 209
Registrován: 27 pro 2012, 15:01
Vlastním jménem: Tomáš Caska

Dron

Příspěvekod aqualife » 31 srp 2015, 18:14

Jean píše: Další problém může nastat při transportu, protože celníci a aerolinky jsou hákliví na LI-xx články.P.


Jean: teď jsi mi nasadil pěkného brouka do hlavy. Za pár dnů se chystám do Peru, mám 7 baterek EL15, asi 5 batererk EL 12 a ještě Li-pol powerbanku 30000 mAh.
Normálně jsem tím míval vycpané kapsy a nebyl problém, ale 3 roky jsem nikde nebyl.
Je lepší dát je do bagáže nebo je mít v příručním zavazadle ?
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Dron

Příspěvekod Jean » 31 srp 2015, 19:26

Karle, baterky do foťáku jsou v pohodě, mají pevný obal a krytku přes kontakty a vozím je v brašně s foťákem. Problémy jsou s Li-xx tzv. měkkými, které se používají v RC modelech. Ony jsou tyhle accu náchylné na propíchnutí a pak nastává mazec. Z accu začne stříkat hořící kov, doprovodným jevem je vůně jahod. Stejně smrtící je nechat tyto accu na sluníčku - jakmile stoupne teplota nad 60 stupňů, nastane nevratná chemická reakce - hoření. Doma létací accu raději skladuji v uzavřené nádobě, neb si pamatuji kolegu pilota, jak vyhazoval z okna hořící věci z kuchyně...
Jinak před pár dny jsem letěl přes Frankfurt a baterky do foťáku byly v pohodě, jen jsem musel (jako pokaždé) s objektivem na test, zda v něm nejsou výbušniny... takže s accu do foťáku buď v pohodě. Lipolky v dronu by asi taky prošly, ale obávám se, že náhradní volně ložené by už byl problém. Tyto baterky se hodně objednávají v Číně a někteří přepravci je odmítají letecky dopravovat.

Petr
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Dron

Příspěvekod Jean » 31 srp 2015, 19:29

Ohledně powerbanky bych ještě pohledal na stránkách společnosti, případně tam rovnou zavolal a určitě bych ji vezl v příručáku. Alespoň Tě nepřekvapí prohledané zapsané zavazadlo : wink: .

Jinak dříve jsme v báglech vozili plymové kartuše pro vařiče a to už taky nejde...

Petr
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Dron

Příspěvekod Jean » 31 srp 2015, 19:44

Tady jsem našel, jak to je u Tap Portugal. Předpokládám, že jinde to bude podobné: http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=cz

P.
Uživatelský avatar
Jean
VIP
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 20 úno 2012, 13:38
Bydliště: Teplicko, Ústecko
Vlastním jménem: Petr Válek

Dron

Příspěvekod Photomecan » 05 zář 2015, 23:35

Takže dron přežil, já taky. Napíšu pak na web něco informací navíc, ve zkratce:
- video lepší než foto, to je tak na úrovni lepšího kompaktu nebo fotonobilu, ale použitelné to je. 12 Mpix, 20mm ohnisko / 2,8 ekv fullframe. Foto ukládá do rawu, alespoň tak.
Příklad: ale je to zmenšeno a protaženo Photoshopem.
- video to fakt dělá parádní, příklad posléze.
- v parcích po nich opravdu jdou protipytlácké hlídky bo ti idioti drony prý používají k hledání nosorožců. No ten můj by jim moc nepomohl vzhledem k doletu, ale černoch s brokovnicí to moc neřeší. Takže jsem se raději ptal, někde mi to povolili - zavolali z lodge hlídce a lítat se mohlo jen do cca 1 km od lodge, ne do buše. Někde ani náhodou...je to škoda, ale chápu.
- LiPo baterie má obyvkle let.společnost na seznamu zakázaných nebo nebezpečných věcí k přepravě, ale až od určité kapacity, kterou uvádí v Wh. Mám pocit, že Emirates to má od 150Wh, baterie do Phantomu mají 68 Wh (4480mAh), takže OK
- jako doplněk k neobvyklým záběrům krajiny, prostředí apod. bezva
- k natáčení zvířat špatně. Sere i slona. Je dost hlučný a poměrně s jistotou splaší všechno pod 20m výšky letu. Takže jen z větší výšky, okolo 50ti metrů. Na velká stáda OK.
- jinak jsem s ním nikde na letišti problém neměl, nikdo (Vídeň / Dubai / Durban) to neřešil. Je to hračka...ne?
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Dron

Příspěvekod Photomecan » 05 zář 2015, 23:39

ad baterie - ty moje se po vytažení z drona nedají udržet v ruce. Skoro. Schválně je IR teploměrem někdy změřím. Mají v sobě i nějaký řídící chip...
A není to zas taková sranda natáčet, řídit, fotit a chtít, aby to všechno dohromady klaplo. Ještě se dlouho budu učit, snad to Phantom přežije :)
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Další

Zpět na Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků