kapacita aneb záloha na cestách?

- dalekohledy, batohy, pomůcky a technické vychytávky...

Příspěvekod aqualife » 30 dub 2015, 09:10

Zálohovat abych měl všechny fotky na více místech asi moc nebudu, takový mistr nejsem, šlo mi o to, abych nemusel kupovat drahé karty, ale vždycky vyprázdnit a použít znovu. Nechci jich kupovat moc, protože doma je neužiju.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Příspěvekod P.C. » 30 dub 2015, 09:18

Já bych doporučil malej levnej netbook, nahrát tam Ubuntu a nic jinýho, aby to rychle bootovalo. Pak to jenom zapneš, rychle zkopíruješ a vypneš. Kartu si zformátuješ ve foťáku a fotíš dál, případně zálohovat na USB exterák. Na 14 dní imho uplně v klidu.
Jinak v pralese se to řeší tak, že si přivezeš malej solární panel, na místě si seženeš autobaterii a tu přes den nabíjíš tim panelem. Večer se k baterce připojíš přes měnič na 220V a uděláš si co potřebuješ na plnohodnotným notebooku, dobiješ si všechny baterky a ve dne se to zas nabíjí, když seš na fotolovu.
Nikon D7100, Nikkor 105, Tamron 90, Sigma 70-200, Tokina 10-17, Sea&Sea MDX-D7100, Inon Z-240, Athena glass dome port.
Ne, nezajímá mě tvůj názor na logo :o)
P.C.
zimní host

Příspěvekod aqualife » 30 dub 2015, 09:50

P.C.: Bingo !!! Dík, to bude nejlepší, měnič dokonce mám do auta. A protože budem furt na loďce, nevadí tahat autobaterii.
Akorát ten notebook + exterák je moc krámů,starej levnej notebook aby měl alespoň tera asi neexistuje to je snad ten exterák s portem na kartu lepší a když tak na ně kouknout v mobilu nebo tabletu.
aqualife
VIP

Re: kapacita aneb záloha na cestách?

Příspěvekod Photomecan » 30 dub 2015, 16:38

Jestli budete na těch expedičních parnících, tak máš 110V v každé kajutě, pokud budeš fakt mimo elektřinu (pochybuju, v JA mají kvůli fotbalu všude generátory nebo přípojku) tak na 2 baterie nafotíš kolik, 4x32 GB ? To bych si vzal těch karet víc a dvojil bych zápis. Jednu rychlou a dražší, jednu pomalou. Nic bych sebou netahal..neumí to Nikon poslat přímo z foťáku přes USB na flashdisk?

Sent from my iPad using Tapatalk
Photomecan
administrátor

Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: kapacita aneb záloha na cestách?

Příspěvekod aqualife » 30 dub 2015, 18:22

Photomecan píše:Jestli budete na těch expedičních parnících, tak máš 110V v každé kajutě, pokud budeš fakt mimo elektřinu (pochybuju, v JA mají kvůli fotbalu všude generátory nebo přípojku) tak na 2 baterie nafotíš kolik, 4x32 GB ? To bych si vzal těch karet víc a dvojil bych zápis. Jednu rychlou a dražší, jednu pomalou. Nic bych sebou netahal..neumí to Nikon poslat přímo z foťáku přes USB na flashdisk?
Sent from my iPad using Tapatalk

Kdepak, žádná mastňácká turistika :-). Normálka s rybářem na tom peque-peque ( takovej ten člun se střechou z palmového listí). Byl jsem tam už před třemi roky, tyhle parníčky jsou pro turisty, že jim ukážou prales a pak hurá do jídelny na večeři.
V okolí Iquitos do 150 km jsou lodge pro turisty, ale tam se dostane každý kdo si to koupí u místní cestovky.

Tohle ne, to bude s rybářem, který jezdí lovit ty nejvzácnější akvarijní rybky týden cesty od civilisace. Na zádi jeden motor Honda s kormidlem, zásuvka ani náhodou :-)

Abych to přiblížil, šoupnu sem odkaz na něco podobného, akorát že bohatej Nor si pronajal rychlé čluny a zvládá to za mnohem kratší dobu, ale to vyjde na strašně moc peněz a takhle s rybářem si zastavíme kde se nám zrovna bude líbit.
Takhle nějak to probíhá, ale chceme se dostat o dost dál:
http://apisto.sites.no/page.aspx?PageId=117
aqualife
VIP

Příspěvekod Siplace » 30 dub 2015, 19:19

určitě to bude super dobrodružství. Ty štípance od komárů síla, akorát nevím čím se přikrýt, když jsou tak malí, že proletí i skrz moskytiéru :-)
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
VIP

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Příspěvekod aqualife » 01 kvě 2015, 08:30

Ano, ti komáři jsou strašní a namazat se repelentem sice na chvíli pomůže,problematické je ale pak vzít do ruky foťák.
Poprvé v životě jsem nechal nesmazatelné otisky prstů na tátově Praktice před nějakými padesáti lety a od té doby se tato nepříjemná vlastnost repelentů ve styku s fototechnikou nezměnila.
Nebo znáte někdo repelent, který to nedělá ?
aqualife
VIP

Příspěvekod Jean » 01 kvě 2015, 10:57

Určitě to jeden nedělá (nebo tak moc). Zkus si přečíst něco o repelentu "Predátor", je to tuším CZ výrobek a jestli si dobře vzpomínám, neměl by leptat plasty. Jinak ve Venezuele jsme se natírali nějakýma bobulema a účinkovalo to. Jen ještě v letadle jsme vypadali jako šmoulové, krásně modří v obličeji : D .
Jean
VIP

Vlastním jménem: Petr Válek

Příspěvekod aqualife » 01 kvě 2015, 11:45

Jean píše:Určitě to jeden nedělá (nebo tak moc). Zkus si přečíst něco o repelentu "Predátor", je to tuším CZ výrobek a jestli si dobře vzpomínám, neměl by leptat plasty. Jinak ve Venezuele jsme se natírali nějakýma bobulema a účinkovalo to. Jen ještě v letadle jsme vypadali jako šmoulové, krásně modří v obličeji : D .

Dík, zkusím. Ono bude nejlepší se trochu předávkovat Thiaminem.
aqualife
VIP

Příspěvekod Jean » 01 kvě 2015, 13:35

Karle, tak jsem kecal, našel jsem jednoho predátora doma a je tam napsáno: zabránit styku s plasty.... takže tenhle ne. Ale určitě jsem u nějakého četl, že plastům neškodí. Otázkou je, zda je funguje proti komárům...

P.
Jean
VIP

Vlastním jménem: Petr Válek

Příspěvekod MartinP » 01 kvě 2015, 13:47

Jean píše:Karle, tak jsem kecal, našel jsem jednoho predátora doma a je tam napsáno: zabránit styku s plasty.... takže tenhle ne. Ale určitě jsem u nějakého četl, že plastům neškodí. Otázkou je, zda je funguje proti komárům...

P.

Pokud je v repelentu DEET, tak bude vždy leptat plasty - je to rozpouštědlo.
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Příspěvekod Photomecan » 01 kvě 2015, 16:40

Tak ti Noři jsou taky správní magoři... ale asi jim rozumím, že pokud je to fakt baví, tak chtěli vidět prostředí. To asi byly nejdražší drobnoústky na planetě :)
Ti malí moskyti jsou nechutní, v pralese na Trinidadu mne taky ožrali a na Tobagu to samé. Ne přes den, ale v podvečer to byly nájezdy a hlavně jsou tak drobní, že nebzučí a nejsou ani cítit kousance...až pak to přijde. V Ekvádoru už jsem dával bacha a spíš než repelent (taky jsem si navždy podepsal displej 5DMkIII :), papilární čáry se tam doslova vtavily ) jsem měl kalhoty v ponožkách a dlouhé rukávy. Hlavně sebou antialergika, pomáhá to proti svědění. 80% deet fungoval dobře v Africe, v JA moc ne. Jak tam můžou ti indiáni přežít...

Tohle bude asi mazec, mimochodem, chudák zrcadlovka, v tom 100% vlhku a permanentním mokru dostane pěkně všechno pokouřit. Podle mne o ni přijdeš. Těch pár tangar, co potkáš, by mi za to nestálo...tohle je přesně prostředí na ten dokumentační podvodní foťák...

Zapomeň na solární dobíječku, v pralese to neklapne, tam je tma, na vodě na tom kolmém slunci jo... já bych na takové bahenní akci zálohování neřešil jinak než 1 x rychlou CF alespoň 128Gb, kam bych fotil a večer promazal a 2 x SD 64 GB, kam bych pak přesunul ve foťáku ty nejhezčí fotky jako zálohu (2 x ) a holt bych trnul, že je někde neztratím nebo nenamočím... ale záleží, kde budeš mít základnu a tak.

Každopádně, já asi budu ve stejný čas v Kolumbii. Je ještě jedno volné místo, nechcete někdo do pralesa? :)
Photomecan
administrátor

Příspěvekod aqualife » 01 kvě 2015, 20:17

Mecan: nebude období dešťů. Byl jsem tam už v 2012, akorát že tenkrát jsem nebyl zažranej do focení a jen jsem dokumentoval rybky v malé fotonádržce. I to byla síla je večer nafotit, když jsem měl moskyty až v uších a nose. Většina času je na tom peque-peque, takže by šla ta nabíječka dát na střechu, na řece je slunce dost, ale kašlu na to a vezmu víc akumulátorů.
Nejlacinějc mi vychází fotit jenom na SDXC, kde velmi dobrá Lexarka stojí 128 asi 2200,- a mám vyzkoušeno že je fakt rychlá.
No ale i teď tam jedem hlavně za rybičkama. Nejde jenom o to vidět prostředí, ale také přivézt nové rybky. Profesionální lovci loví jenom staré známé druhy dle objednávky, špeky je nezajímají, protože trh žádá laciné rybičky.
Jenom tak pro srandu přikládám fotku toho expedičního parníku :-) lovce, který nás vezme ssebou. Těm Norům také pomáhá exportní firma, akorát že jiná, ono jich tam je několik.
Přílohy
aqualife
VIP

Příspěvekod Photomecan » 01 kvě 2015, 20:52

Další diskuze na pro mne zajímavé akvatéma už bychom asi měli vést jen soukromě :), tady necháme jen ty fotopodněty. www.aqualife.cz jsi Ty?
Photomecan
administrátor

Příspěvekod aqualife » 02 kvě 2015, 08:25

Dobře, tak do vzkazů. Jenom ještě že to nejsem já, obchodník nejsem, jen mám mezi nimi po světě kamarády, protože někteří nejen rybičkama obchodují, ale dokonce práce je jim koníčkem a občas se vydávají sami do terénu, byť jinak majitelé dost velkých exportních firem. Ale to už je fakt hodně mimo, tak se omlouvám a končím.
aqualife
VIP

Příspěvekod Totmi » 10 pro 2015, 19:39

Ahojte. Prosím o radu.
Protože nás čeká delší cesta a protože tu poslední dobou (některým) lidem nějak moc hoří karty a disky, hledám vhodnou možnost zálohy mimo domov. Dal by se použít malý noťas, externí disk a externí čtečka. Tohle beru jako poslední možnost, protože to zabere hodně místa a něco to váží.
Napadlo mě tedy řešení, kde by čtečka a externí disk zůstali (ono to ani jinak nejde) a noťas byl nahrazen mobilem. Všechny zařízeni by pak spojil napájený USB Hub. Viz obrázek
Mobil používám Sony eperia Z1 compact, aplikaci File Commander, čtečku Transcend USB 3.
Po připojení všeho se v pohodě načetl disk. Listování v něm bylo rychlé a bez problémů. 4tečka svítí, jako,že je napájená, ale nebliká - nečte. Nečte ani po odpojení disku. Nečte vůbec. Zkusil jsem připojit flešku a v pohode načtena. Zkusil jsem připojit disk, odpojila se fleška a načetl se jen disk.
Suma sumárum, čtečka nejede vůbec, a další zarízení fingují vždy jen jedno. Disk primárně.
Poradí někdo co s tím? Má cenu zkoušet jiné čtečky, USB huby, aplikace nebo to na androidu prostě nepojede??
Díky. M.
Přílohy
Technika: Canon 1DX, 5D mk3,16-35/4L is, 50/1,8, 100/2,8L is, 70-200/4L, 400/5,6 L, Extender 1,4x III, Blesk 580EX 2, Stativ + hlava FEISOL, fotovor+neopren, batoh Tamrac,..
Totmi
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Martin Grossman

Příspěvekod XAXAP » 11 pro 2015, 21:42

Mám zkušenost, že jede jedno nebo druhé. Řešil jsem na cesty to samé. A dořešil takhle:
- tablet s dobrým displejem, protože na něm ty fotky rovnou třídím a blbý nebo duplicitní mažu ... nakonec pro odolnost a hmotnost vyhrál na plné čáře Sony Xperia Tablet Z4
- 128GB karta v tabletu ... pokud třídíš, stačí na hodně dlouho
- microUSB čtečka, mám takový pidi hub od ITconnect asi za dvě kila

Jinak jde použít i externí disk se čtečkou, pokud chceš jenom přehodit data, nebo externí disk se čtečkou a wifi, když na ně chceš rovnou sahat. Ale tablet mi přijde fajn. Máš na tom mapy, hledáš info, prostě komunikační zařízení, nejen fotkozáloha.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Příspěvekod MartinP » 11 pro 2015, 23:46

Totmi: Martine, jde to. Já jsem to rozchodil na androidu a s OTP USB hubem značky connect IT, ale musíš mít externí USB zdroj - sám mobil to neutáhne. A myslím, že jsem kvůli tomu musel rootovat telefon. Byla to drbačka, ale nakonec to šlapalo.
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod MartinP » 11 pro 2015, 23:48

Použij na napájení takový ten rozdvojený usb kabel (bývá to na některých ext.discích - jeden USB napájí a druhý datuje a napájí)..
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod aqualife » 12 pro 2015, 10:42

Nemohu si pomoci, ale nejlepší je mít hodně karet a pokud se jedná o foťák na SDXC karty, tak není co řešit. Mrzutá je cena CF karet, ale dá se to ve foťáku přesouvat na záložní SDXC. Nevím kam jedeš, ale čím, méně věcí ssebou, tím je pak vše lepší. Všechno něco váží, všechno může upadnout,kousnout se kvůli vlhkosti ...Už nikdy nepůjdu podobnou cestou, pokud se ještě někdy dostanu do deštného pralesa. Karty a jen karty.
Jiná je situace pokud by se jednalo o pobyt s dlouhými večery v nějakém baráku, pak je s čím si hrát,to jo :-)
aqualife
VIP

Příspěvekod Totmi » 12 pro 2015, 11:53

Kluci díky. Letíme na jaře na 14 dní do ekvádoru. Počítám, že s kolibříkama bude hodně odpadu, tak dude asi nutné i třídit.
USB hub na fotce je napájený zdrojem, který je ve zdi a na fotce není vidět. Zkusím koupit lepší USB Hub a uvidíme.
Tablet doma sice máme, ale je to jen nějaká čína za 2000 - Kuba to má na pohádky na delší cesty v autě.
Ten "Y" kabel doma mám také, ale s tím můžu napájet jen disk a ne celý Hub, ne?? Hub co mám, má na napájení klasický kulatý konektor.
Starou 40gb databanku se čtečkou má Eda, ale to je neuvěřitelně pomalé.
Karty jsem teď koupil 2x 64 lexar, k tomu mám 2x32 SanDisk a pak nějaké drobné. A to bude na fotky, ale na zálohu už asi ne.
Martine, když to běží na tom mobilu, je to použitelné stran rychlosti?
Technika: Canon 1DX, 5D mk3,16-35/4L is, 50/1,8, 100/2,8L is, 70-200/4L, 400/5,6 L, Extender 1,4x III, Blesk 580EX 2, Stativ + hlava FEISOL, fotovor+neopren, batoh Tamrac,..
Totmi
zkušený zimní host

Příspěvekod XAXAP » 12 pro 2015, 20:29

Martin P. a vlastně i druhý Martin: rootovat telefon ani jiný android není potřeba, pokud formátuješ kartu na FAT file system. Android nemá licenci od Microsoftu na NTFS, tak to má SW bloklé. Pro načítání NTFS formátu pak musíš rootovat. Total Comander má nějakou utilitu, která by to měla umět i bez rootu. Ale NTFS na foťák stejně nepotřebuješ.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Příspěvekod MartinP » 12 pro 2015, 23:47

Jo, vlastne jsem to rootoval asi kvuli zalohovacimu ntfs disku..
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod Totmi » 13 úno 2018, 20:32

Ahojte. Na svém webu jsem sepsal pár poznatků o zálohování fotografií během cest. V odkazu najdete několik mnou objevených slepých uliček a dvě funkční řešení. http://www.martin-grossman.cz/clanky.html Třeba to někomu pomůže..
Totmi
zkušený zimní host

Příspěvekod Siplace » 13 úno 2018, 20:48

zajímavé, já jsem to řešil přes mini ntb a čtečku karet do mini USB, HDD do USB 3.0 a systém windows s tím neměl problém. Nicméně docelůa mě oslovil ten 2TB od WD. Nabíjení přes powerbanku a máš vystaráno...
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
VIP

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství