Karta

- dalekohledy, batohy, pomůcky a technické vychytávky...

Karta

Příspěvekod aqualife » 02 srp 2018, 08:13

Zdravím. Uměl by někdo najít důvod cenového rozdílu, nebo je to prostě jen volný trh?
Raději bych koupil u osvědčeného Oehlinga, ale rozdíl je velký. Vypadá to na totožnou kartu-128 GB, čtení i zápis 400.
https://www.oehling.cz/sony-xqd-g-128gb-qdg128e-r
http://www.suntech.cz/produkt/402615-so ... 440r-400w/
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Karta

Příspěvekod Gigerich » 02 srp 2018, 09:06

Koupils D5?

Dcera provozuje eshop se zlatými snubními prsteny. Je zajímavé sledovat, jak jsou lidi podezřívaví a jak vyzvídají, zda jde o opravdové zlato, když má tak dobré ceny. A překvapivé je, že někteří lidé pak raději koupí stejné zboží jinde o polovinu dráž, protože to není tak levné a jen proto si myslí, že bude vše v pořádku. Přitom jde o totožné zboží. Chci tím říci, že vysoká cena není zárukou spolehlivosti nebo kvality. Každý prodejce vydělává na něčem jiném. Chytí tě na dobrou cenu za něco jiného nebo na dobré služby či reference a ty tam příště nakoupíš i další věci, které už tak výhodné nejsou.

Osobně se nejdřív vždy podívám na Heureku a když se mi zdá věc až podivně levná, napíšu mail prodejci, proč je to o tolik levnější než třeba u Oehlinga a zda je věc totožná. Mail s odpovědí si archivuji, kdybych později přišel na to, že lhali a chtěl zboží vrátit i mimo obvyklé zákonné možnosti. Jednou mi to pomohlo upgradovat tělo foťáku a úspora byla značná. U dobré ceny může jít třeba jen o nepřevzaté zboží nebo o zboží vrácené zákazníkem. S nepřevzatým nemusíš mít problém, u vráceného rozbaleného už problém být může a je to trochu risk. Většina eshopů funguje tak, že žádné zboží nemá, na rozdíl třeba od Oehlinga. Koupí to pro tebe od distributora až přijmou objednávku zákazníka. Nic nemít přijde levně a někdo to promítne do cen pro zvýšení obratu. Aby si u distributora nekazili podmínky, nepřevzaté zboží mu nevracejí, ale nabídnou s výraznou slevou. Takto mám nakoupené všechny dražší "hračky".

Jinak si vyhledej produktové číslo nebo EAN a uvidíš, jak se ceny liší. Různé výrobky nemívají stejný EAN.
Galerie fotek a také lokality na focení jsou k nalezení na webu www.birdarea.com
Gigerich
zkušený protahující

Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Karta

Příspěvekod Martina » 02 srp 2018, 11:29

Já bych do levnější šla, bude to to samé, protože u této karty je na heureka.cz cenový rozptyl od 5527 do 10810, přičemž ta nejlevnější na itpas.cz má stejný kód výrobce jako ta na Oehlingu. A na ebay se cena té karty pohybuje taky kolem 5000 Kč.
Martina
VIP

Karta

Příspěvekod aqualife » 02 srp 2018, 12:40

Nějak furt nevím. Jistě, Oehling může mít karty naskladněny a mezitím se zlevnily, to je možné. Taky jsou ale možné kopie z Číny. Mám baterky EL15 k nerozeznání od originálu z Číny za pětikilo, po roce odešly 2 z pěti. Já myslel spíš jestli se někdo v těch kartách nevyznáte víc, parametry mají stejné, ale nálepky ne.
Ten Itpas mě taky mate, protože uvádí zápis 350, zatím co jiní mají zápis uvedený 400 (nebo 150 u levnějších).
Každopádně na skládání snímků z ruky rychlou kartu potřebuju, tak se budu muset rozhodnout. Ten Itpas mná dobu dodání týden, takže to sedí i na informace od Gigerich.
aqualife
VIP

Karta

Příspěvekod aqualife » 03 srp 2018, 10:30

Gigerich: ne, nekoupil jsem D5, ale už loni v září D850 a na XQD kartu už tak nějak nezbylo, až teď jsem si řekl že když už mít D850, tak nemít XQD kartu je pakárna:-). Ještě by to chtělo grip, ale tam ujíždí jednak cena a pak taky by přibylo tahat ssebou další nabíječku, takže to asi kvůli jednomu obrázku za vteřinu nedám :-).
aqualife
VIP

Karta

Příspěvekod Gigerich » 03 srp 2018, 11:26

Karle, měl jsem teď D850 možnost vyzkoušet. První překvapení bylo, že ostřila bez korekcí naprosto přesně, ale to je teď vedlejší. Byla s neoriginálním gripem Andoer, který se dá koupit na ebay za 42 USD, uvnitř bylo 8 tužkových baterek z IKEY po 50 Kč, takže celkem do 1400 Kč. Za dva dny hraní to hlásilo pořád plnou baterku. Případně se dá dovnitř použít druhá baterka, jako je v těle nebo využít jen prázdný plast pro focení na výšku. Ke gripu se dá dokoupit adaptér BL-5 na tu D5kovou baterku EN-EL18b, bez něj ji tam nedostaneš. Nevím to jistě, ale 9 foto/s bez té velké baterky neuděláš, přestože budeš mít XQD kartu. Zeptej se borců jako např. Radka Šálka, kteří D850 mají.

Ten adaptér stojí málo přes 200 Kč. Moje zkušenosti s neorigoš ebay baterkama jsou takové, že rovnou do koše letěla jedna z 15ti za ta léty koupených a jinak byly výkyvy v kvalitě od lepších než origoš Nikon až po asi poloviční kapacitu. V globále jsem ušetřil přes půlku nákladů. Ale koukám, že je k mání levně pouze EN-EL18 za 600 Kč a EN-EL18b zatím snad vůbec nikdo nenabízí.

Viděl jsem kdysi podobný adaptér, jako je BL-5, který sloužil zároveň jako nabíječka, stačilo zastrčit kablík s koncovkou do auta nebo s trafem do zásuvky doma. Měl zvenku dírku pro konektor.

Nicméně, doporučoval bych nejdřív ohmatat originální grip a porovnat s neoriginálním.
Galerie fotek a také lokality na focení jsou k nalezení na webu www.birdarea.com
Gigerich
zkušený protahující

Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Karta

Příspěvekod radek » 03 srp 2018, 18:35

Karle, používám 850 bez gripu, počítal jsem s ním, ale po odzkoušení jsem zjistil, že asi nebude potřeba, kartu mám XQD Lexar 64GB cca3500kčs rychlostí zápisu kolem 400, při sekvenčním snímání to prostě jede jako kulomet dokud nepustím spoušť, teď jsem to zkusil a začalo to zpomalovat až po 40cátým snímku, těch 7 či 8 snímků za sekundu je realita, dvacet snímků to načetlo hned a na zbytek jsem čekal asi 10 vteřin, s gripem to musí být rychlejší (sekvence), ale ne o moc, spíš jde o počet snímků
Nikon D850 + náhradní tělo D7100, objektiv AF-S VR 500/4G IF ED,-AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR + TC-14EII a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Karta

Příspěvekod aqualife » 05 srp 2018, 10:11

radek píše:Karle, používám 850 bez gripu, počítal jsem s ním, ale po odzkoušení jsem zjistil, že asi nebude potřeba, kartu mám XQD Lexar 64GB cca3500kčs rychlostí zápisu kolem 400, při sekvenčním snímání to prostě jede jako kulomet dokud nepustím spoušť, teď jsem to zkusil a začalo to zpomalovat až po 40cátým snímku, těch 7 či 8 snímků za sekundu je realita, dvacet snímků to načetlo hned a na zbytek jsem čekal asi 10 vteřin, s gripem to musí být rychlejší (sekvence), ale ne o moc, spíš jde o počet snímků

Radku, děkuju. Také se mi zdá grip zbytečný při porovnání ceny a přínosu. Drahé a na cesty dost přítěž. Při event.prodeji v budoucnu nikoho nezajímá že je to s gripem (i když D850 je stroj, který asi nebude třeba nikdy prodávat, kvalitativní větší pokrok hned tak nebude). Naopak karta asi bude důležitá, na slušné SDXC kartě se zastavím asi při dvacátém snímku a pak už je to cvak-pauza-cvak. Tak doufám, že zítra to už bude jak ta kadence sovětského kulometu co předváděl Donutil v Černých baronech :-).
aqualife
VIP

Karta

Příspěvekod aqualife » 08 srp 2018, 10:04

aqualife píše:
radek píše:Karle, používám 850 bez gripu, počítal jsem s ním, ale po odzkoušení jsem zjistil, že asi nebude potřeba, kartu mám XQD Lexar 64GB cca3500kčs rychlostí zápisu kolem 400, při sekvenčním snímání to prostě jede jako kulomet dokud nepustím spoušť, teď jsem to zkusil a začalo to zpomalovat až po 40cátým snímku, těch 7 či 8 snímků za sekundu je realita, dvacet snímků to načetlo hned a na zbytek jsem čekal asi 10 vteřin, s gripem to musí být rychlejší (sekvence), ale ne o moc, spíš jde o počet snímků

Radku, děkuju. Také se mi zdá grip zbytečný při porovnání ceny a přínosu. Drahé a na cesty dost přítěž. Při event.prodeji v budoucnu nikoho nezajímá že je to s gripem (i když D850 je stroj, který asi nebude třeba nikdy prodávat, kvalitativní větší pokrok hned tak nebude). Naopak karta asi bude důležitá, na slušné SDXC kartě se zastavím asi při dvacátém snímku a pak už je to cvak-pauza-cvak. Tak doufám, že zítra to už bude jak ta kadence sovětského kulometu co předváděl Donutil v Černých baronech :-).

Trochu mi to zpomalí při největších rawech po 31 snímku při AFC, při AFS po 40 snímku. Pokračovat znovu plnou rychlostí lze asi za 10 vteřin a v počítači je 200 největších rawů za rovné dvě minuty (na SSD disku přes USB3).
aqualife
VIP

Karta

Příspěvekod ladysk » 09 srp 2018, 05:02

... a není grip kromě toho že se do něj rve další baterie dobrý na držení sestavy? Tedy pro fotografy nestativáky... Skoro si držení bez gripu neumím představit, i takhle mám problémy ...
ladysk
VIP

Karta

Příspěvekod aqualife » 09 srp 2018, 17:11

ladysk píše:... a není grip kromě toho že se do něj rve další baterie dobrý na držení sestavy? Tedy pro fotografy nestativáky... Skoro si držení bez gripu neumím představit, i takhle mám problémy ...

Nevím. Jak jsem napsal. Drahé, těžké, neskladné. Grip jsem měl jen jednou, u Nikona D100. Kromě větší výdrže a možnosti použití tužkových baterek jsem nepocítil žádný přínos, při prodeji to byl vlastně takový "dárek" pro kupujícího.
aqualife
VIP

Karta

Příspěvekod ladysk » 10 srp 2018, 11:57

... tak pro mě opora do ruky o kus větší, možnost lepšího ovládání ostření a spouště při focení na výšku apod ... já bych ho nezatracoval, ale pokud ty při focení z ruky nepociťuješ s a bez rozdíly, tak ano, proč to tahat, druhá baterie se dá nosit i v kapse ...
ladysk
VIP

Zpět na Příslušenství