Když elektronika vypoví službu

Když elektronika vypoví službu

Příspěvekod aqualife » 18 kvě 2018, 11:21

Před časem jsem napsal, jak mi u Nikonu nefungovalo pomocné světlo AF v situaci, kdy jsem neměl po ruce manuál a až doma jsem zjistil, že pomocné světlo nefunguje když je ostření nastaveno na AF-C. To je málo známá informace a může se hodit.
Dnes mám zase novinku :-). Po půl roce jsem potřeboval blesk. Mám Nikon SB 910. Ani neškrtl. Výměna baterií nepomohla. Servis daleko, odkládal jsem to. Až jsem si konečně na jednom fóru přečetl, že je třeba vyndat baterie, NASTAVIT vypínač do polohy ON a pak vrátit baterie zpět. Drobnost(možná to všichni víte), ale může to zaskočit v nevhodnou dobu a je dobré mít to v hlavě.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3244
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Když elektronika vypoví službu

Příspěvekod aqualife » 15 úno 2022, 17:04

Doplnil bych po 4 letech. Těm bleskům se to asi stává a má to nějakou souvislost s kondensátorem asi. Takže stalo se znova, ležel zase dva roky a návod viz výše nepomohl. Pomůže blesk zapnout, uchopit jej do ruky a pak hodně bouchnou thenarem (dlaňová plocha pod palcem, nevím jak je to česky) této ruky o totéž místo na ruce druhé. S odstupem tří týdnů je stále vše vpořádku.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3244
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Když elektronika vypoví službu

Příspěvekod valsidal » 02 dub 2022, 22:57

..asi zůstanu u Metzu :-)
Nikon Z8; Nikkor 200-500 f5,6 VR; Sigma 150 f2,8 marco + nějaké mikrofotografické vybavení
Saga 8x42 ED
Uživatelský avatar
valsidal
stálý
 
Příspěvky: 233
Registrován: 17 lis 2015, 11:53
Bydliště: Vysočina
Vlastním jménem: Láďa


Zpět na Blesky, BB, baterie..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník