Nefunkční high speed flash sync

Příspěvekod Simonr123 » 23 úno 2019, 23:05

Už delší dobu se zaobírám problémem, že mi nefunguje high speed flash sync. Mám starší nikon D300, na kterém by mělo fungovat AF P (high speed flash sync). Vždy mi však po zapnutí blesku (mám SB-80dx) naskočí pouze 1/320s, ale co jsem tak koukal, měly by jít i kratší časy. Myslíte, že je problém ve stáří blesku nebo v něčem jiném?
Simonr123
zatoulanec

Vlastním jménem: Šimon Vašut

Příspěvekod ladysk » 25 úno 2019, 06:21

... je pravda, že si většinou nepamatuju, co jsem měl minulý den k večeři natož jak se nastavovala D300, když jsem ji svého času vlastnil, ale zaráží mě ten termín AF P ...
obecně se HSS nastavuje u Nikonů na těle fotoaparátu a funguje, když ji blesk podporuje, tam by se už nemělo nastavovat nic ... ale neznám ani ten blesk... plodný příspěvěk, že ... :-)
Co u kamaráda odzkoušet kombinaci s jinými modely navzájem ...
ladysk
VIP

Příspěvekod aqualife » 25 úno 2019, 11:17

ladysk píše:... je pravda, že si většinou nepamatuju, co jsem měl minulý den k večeři natož jak se nastavovala D300, když jsem ji svého času vlastnil, ale zaráží mě ten termín AF P ...
obecně se HSS nastavuje u Nikonů na těle fotoaparátu a funguje, když ji blesk podporuje, tam by se už nemělo nastavovat nic ... ale neznám ani ten blesk... plodný příspěvěk, že ... :-)
Co u kamaráda odzkoušet kombinaci s jinými modely navzájem ...

Nejlepší je to na manuál a nutno zdůraznit, že při velmi krátkých časech uzávěrky se snímek neexponuje "celým bleskem" ale jen částí světla v daném čase, takže síla blesku je samozřejmě slabší. To jsou věci :-) U analogů byl problém, že se v takovém případě nafotil jen proužek na políčku (štěrbina uzávěrky). Teď to skutečně funguje se všemi časy, ale síla použitého světla klesá. Takže jedině vyzkoušet na manuál a pamatovat si nastavení. Na přisvícení je to fajn.
Jinak bych navrhoval vypuštění těch zkratek. AF-p neznám,ale taky HSS nevím co to je, asi něco se směrným číslem ?
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Příspěvekod ladysk » 28 bře 2019, 07:03

AFP neznám, to jsem už napsal, HSS je právě vysokorychlostní synchronizace/ high speed synchro / :-), je to takový řekl bych základní název ve zkratce pro tuto funkci...
Simon se už neozval, k čemu to potřebuje nevíme, těžko tedy dále něco vymýšlet ....
ladysk
VIP

Příspěvekod petrstosek » 14 lis 2019, 10:33

...blesk SB 80 urcite rychlou synchronizaci nema - v ty dobe kdy byl vyroben / je to uz starsi kousek / tohle snad jeste nefungovalo u blesku. Kup si nejakyho Cinana / blesky kolem 80 dolaru to umej vsechny /
petrstosek
zatoulanec

Vlastním jménem: Petr Štosek

Příspěvekod ladysk » 14 lis 2019, 11:29

No - asi jak který čínský blesky ...
Na papíře se toho snese, ale v praxi když nemůžu na displej dostat kontrolku HSS, musím si zákonitě říkat, že někde je chyba / Nissin /...
Ne nadarmo se říká, že je dobrý kupovat original příslušenství, i když nová těla Nikon také nenastaví úplně " svou " SB900 nebo 910ku ...
Ale podle datumu je to bezpředmětné, odpovídáš " mrtvole " ...
ladysk
VIP

Zpět na Blesky, BB, baterie..