Pipulka dlouhoocasá - Chiroxiphia linearis

Pravidla fóra
JEDNOTLIVÁ TÉMATA PROSÍM ZAKLÁDEJTE VE TVARU: ČESKÝ NÁZEV - VĚDECKÝ NÁZEV

Příspěvekod MartinP » 08 led 2019, 23:07

Nevím, jestli nejvzácnější, každopádně pro nás jeden z cílových druhů, ve které jsme moc nevěřili, jen doufali. Jejich nádherné námluvy, kdy samci před sebou tancují a snaží se zaujmout samičku, jsme sice neviděli (nebyl na to pravý čas), ale samečka v celé jeho kráse naštěstí ano.
Nenechte se mýlit, je to dost drobeček :-)

Pipulka dlouhoocasá - Chiroxiphia linearis - Long-tailed manakin
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Příspěvekod Siplace » 09 led 2019, 21:28

pták je to super, i to prostředí... vyfotit to já, tak mě ser... ta větvička v popředí :-) bez ní by to bylo TOP
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
administrátor

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Příspěvekod MartinP » 09 led 2019, 22:35

Siplace píše:pták je to super, i to prostředí... vyfotit to já, tak mě ser... ta větvička v popředí :-) bez ní by to bylo TOP

Mě ani ne, je to duch pralesa, objeví se naprosto nenápadně, neposedí a zmizí. To, že byla tak blízko, mi docela stačí. Ale chápu, že divákovi to může vadit, jenže tohohle démona na krmítko v lodgi nedostaneš : wink:
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod aqualife » 09 led 2019, 23:50

MartinP píše:
Siplace píše:pták je to super, i to prostředí... vyfotit to já, tak mě ser... ta větvička v popředí :-) bez ní by to bylo TOP

Mě ani ne, je to duch pralesa, objeví se naprosto nenápadně, neposedí a zmizí. To, že byla tak blízko, mi docela stačí. Ale chápu, že divákovi to může vadit, jenže tohohle démona na krmítko v lodgi nedostaneš : wink:

Kdoví jestli bych těch 20 snímků před stisknutím spouště neumožmilo skládačku s ostrou větví :-)
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Příspěvekod MartinP » 10 led 2019, 10:23

aqualife píše:Kdoví jestli bych těch 20 snímků před stisknutím spouště neumožmilo skládačku s ostrou větví :-)

určitě jo - kdybys věděl, na kterou si sedne : D
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod aqualife » 10 led 2019, 10:53

MartinP píše:
aqualife píše:Kdoví jestli bych těch 20 snímků před stisknutím spouště neumožmilo skládačku s ostrou větví :-)

určitě jo - kdybys věděl, na kterou si sedne : D

Možná ten systém špatně chápu. Já to myslel tak, že by se třeba mezi nimi našlo pár obrázků, kde by ta větev byla třeba o něco ostřejší, což by hned vypadalo lépe, kdyby se to složilo s touhle fotkou.
aqualife
VIP

Příspěvekod MartinP » 10 led 2019, 12:50

aqualife píše:Možná ten systém špatně chápu. Já to myslel tak, že by se třeba mezi nimi našlo pár obrázků, kde by ta větev byla třeba o něco ostřejší, což by hned vypadalo lépe, kdyby se to složilo s touhle fotkou.

Měl by sis to, Karle, někdy vyzkoušet. Je to absolutně nepoužitelné na objekty, u kterých nevíš přesně, co udělají. Je to opravdu jen na předem jasné chování, umístěné přesně v prostoru, předvídatelné, jen s nejasným začátkem. Jinak nevyfotíš ani tu statiku, protože jediné zmáčknutí spouště znamená ukládání desítek snímků do paměti a druhý snímek s lepším zaostřením už zkrátka nestihneš..
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod aqualife » 11 led 2019, 14:12

MartinP píše:
aqualife píše:Možná ten systém špatně chápu. Já to myslel tak, že by se třeba mezi nimi našlo pár obrázků, kde by ta větev byla třeba o něco ostřejší, což by hned vypadalo lépe, kdyby se to složilo s touhle fotkou.

Měl by sis to, Karle, někdy vyzkoušet. Je to absolutně nepoužitelné na objekty, u kterých nevíš přesně, co udělají. Je to opravdu jen na předem jasné chování, umístěné přesně v prostoru, předvídatelné, jen s nejasným začátkem. Jinak nevyfotíš ani tu statiku, protože jediné zmáčknutí spouště znamená ukládání desítek snímků do paměti a druhý snímek s lepším zaostřením už zkrátka nestihneš..

Chápu. Někdy se to může stát náhodně, že se "povede" jako odpad fotka s ostrou tou přední větví. Pokud jsou obrázky příliš posunuté, i to jde někdy zkusit zachránit stejně velkými ale jinak situovanými ořezy aby si s nimi pak skládací soft poradil. Potíž bude asi hlavně v tom že jen výjímečně to stojí za tu práci, ale zrovna tady asi jo. Ovšem předpokládám, že tyhle fotky v paměti se na místě mažou, asi dokonce automaticky? Je tam nějaký příkaz který by u konkrétní fotky tu sérii před stiskem spouště uchoval na kartě ?
aqualife
VIP

Příspěvekod ladysk » 11 led 2019, 14:28

Karle, tvoje dotazy vypadají jako, no - jako že jsi loni nevyčerpal kvótu na nákup nové hračky... :-)
ladysk
VIP

Příspěvekod MartinP » 11 led 2019, 15:51

aqualife píše:Chápu. Někdy se to může stát náhodně, že se "povede" jako odpad fotka s ostrou tou přední větví. Pokud jsou obrázky příliš posunuté, i to jde někdy zkusit zachránit stejně velkými ale jinak situovanými ořezy aby si s nimi pak skládací soft poradil. Potíž bude asi hlavně v tom že jen výjímečně to stojí za tu práci, ale zrovna tady asi jo. Ovšem předpokládám, že tyhle fotky v paměti se na místě mažou, asi dokonce automaticky? Je tam nějaký příkaz který by u konkrétní fotky tu sérii před stiskem spouště uchoval na kartě ?

Samozřejmě, že fotky před stiskem spouště jsou uchované - Karle, funguje to takhle: namáčkneš spoušť a od té doby foťák snímá a v bufferu UKLÁDÁ POSLEDNÍCH xx FOTEK (např 18), potom DOMÁČKNEŠ A DRŽÍŠ a foťák uloží těch 18 před zmáčknutím a ty další od zmáčknutí dál. Jenže pokud máš ProH, tak budou všechny zaostřené na stejné místo a pokud máš ProL (pomalejší) bude mezi jednotlivými i ostřit (snažit se ostřit). Takže pokud nebudu nešika, TAK VŠECHNY FOTKY BUDOU STEJNĚ SE ZAOSTŘENOU PIPULKOU a větví mimo HO. No a navíc bych to v tomto případě stejně nepoužil, protože se Ti strašně zpomalí foťák tím ukládáním ohromného počtu snímků a jsi tím zablokovaný (Olík neumožní měnit třeba nastavení, dokud ukládá fotky - jen můžeš fotit dál. Takže nezvýšíš ISO, nezměníš clonu, protože foťák ukládá XXX rawů a Tobě mezitím pipulka uletí. Zkrátka, je to fakt okrajová funkce vhodná na speciální použití.
Když jsem fotil dudka u dutiny, tak super, jenže pak jsem to začal balit, funkci nevypnul a přiletěla před stan kukačka. Rychle jsem rozbalil foťák, nevšiml si, že je to pořád zaplé a začal fotit. Jenže ISO bylo 3200 na letovky, ProCap ukládal a kukačka nečekala a já se mohl bezmocně uvztekat - mám ji na ISO3200, když stačilo 400...
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod aqualife » 11 led 2019, 18:56

MartinP píše:
aqualife píše:Chápu. Někdy se to může stát náhodně, že se "povede" jako odpad fotka s ostrou tou přední větví. Pokud jsou obrázky příliš posunuté, i to jde někdy zkusit zachránit stejně velkými ale jinak situovanými ořezy aby si s nimi pak skládací soft poradil. Potíž bude asi hlavně v tom že jen výjímečně to stojí za tu práci, ale zrovna tady asi jo. Ovšem předpokládám, že tyhle fotky v paměti se na místě mažou, asi dokonce automaticky? Je tam nějaký příkaz který by u konkrétní fotky tu sérii před stiskem spouště uchoval na kartě ?

Samozřejmě, že fotky před stiskem spouště jsou uchované - Karle, funguje to takhle: namáčkneš spoušť a od té doby foťák snímá a v bufferu UKLÁDÁ POSLEDNÍCH xx FOTEK (např 18), potom DOMÁČKNEŠ A DRŽÍŠ a foťák uloží těch 18 před zmáčknutím a ty další od zmáčknutí dál. Jenže pokud máš ProH, tak budou všechny zaostřené na stejné místo a pokud máš ProL (pomalejší) bude mezi jednotlivými i ostřit (snažit se ostřit). Takže pokud nebudu nešika, TAK VŠECHNY FOTKY BUDOU STEJNĚ SE ZAOSTŘENOU PIPULKOU a větví mimo HO. No a navíc bych to v tomto případě stejně nepoužil, protože se Ti strašně zpomalí foťák tím ukládáním ohromného počtu snímků a jsi tím zablokovaný (Olík neumožní měnit třeba nastavení, dokud ukládá fotky - jen můžeš fotit dál. Takže nezvýšíš ISO, nezměníš clonu, protože foťák ukládá XXX rawů a Tobě mezitím pipulka uletí. Zkrátka, je to fakt okrajová funkce vhodná na speciální použití.
Když jsem fotil dudka u dutiny, tak super, jenže pak jsem to začal balit, funkci nevypnul a přiletěla před stan kukačka. Rychle jsem rozbalil foťák, nevšiml si, že je to pořád zaplé a začal fotit. Jenže ISO bylo 3200 na letovky, ProCap ukládal a kukačka nečekala a já se mohl bezmocně uvztekat - mám ji na ISO3200, když stačilo 400...

Dík za vysvětlení. Asi by to šlo při manuálním zaostření, trochu se při focení zakymácet :-)
aqualife
VIP

Zpět na PĚVCI, SVIŠŤOUNI, MĚKKOZOBÍ