Strakapoud velký - Dendrocopos major

Pravidla fóra
JEDNOTLIVÁ TÉMATA PROSÍM ZAKLÁDEJTE VE TVARU: ČESKÝ NÁZEV - VĚDECKÝ NÁZEV

Příspěvekod zdenekbrtek » 24 srp 2019, 11:23

Karle, to nové nádobíčko ti fakt sedlo, fajn fotky.
zdenekbrtek
VIP

Vlastním jménem: Zdeněk Kratochvíl

Příspěvekod turekm » 25 srp 2019, 10:22

Jen tak pro radost dnešní, drobet maskovaný :-)
Přílohy
Canon 80D + Canon 6D Mark II + Canon EF 50mm f1,8 STM + Canon EF 16-35 f4 L IS USM + Canon EF 24-105 f4 IS L USM II + Canon EF 100-400 f4,5-5,6 L IS USM II + Sigma Sport 500mm f4 DG OS HSM + Sigma TC 1,4 III + stan Tragopan + stativ RT90S Carbon
turekm
zkušený běžný

Vlastním jménem: Milan Turek

Příspěvekod aqualife » 28 srp 2019, 08:19

zdenekbrtek píše:Karle, to nové nádobíčko ti fakt sedlo, fajn fotky.

Zdeňku děkuju. Moc jsem toho letos nenadělal, byl jsem hodně marod a dal jsem tomu korunu když jsem nemocný odletěl na Borneo, nechtěl jsem nechat propadnout letenku.
Ale to Zetko si fakt hodně užívám, to focení je mnohem zábavnější a také mám pocit, že mi ty zrcadlovky nějak neseděly, blbě ostřily nebo co. Vnímám to pořád jako obrovský posun dopředu v technice a je to silně návykové.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Příspěvekod turekm » 06 zář 2019, 07:05

Jeden Znojemský fešák, lokalita Havranické vřesoviště.
Přílohy
Canon 80D + Canon 6D Mark II + Canon EF 50mm f1,8 STM + Canon EF 16-35 f4 L IS USM + Canon EF 24-105 f4 IS L USM II + Canon EF 100-400 f4,5-5,6 L IS USM II + Sigma Sport 500mm f4 DG OS HSM + Sigma TC 1,4 III + stan Tragopan + stativ RT90S Carbon
turekm
zkušený běžný

Příspěvekod Lesochod » 06 zář 2019, 09:43

Pěknej, osobně bych to fotil na výšku, ale to je věc vkusu : wink:
Havranické vřesoviště bývalo plné různých motýlů, kobylek a kudlanek. O Ještěrkách zelených a obecných nemluvě, ale těch je ještě mnohem víc na Šobesu. A taky na Kraví hoře.
Lesochod
zkušený protahující

Vlastním jménem: Jan Okénka

Příspěvekod turekm » 06 zář 2019, 13:00

Lesochod píše:Pěknej, osobně bych to fotil na výšku, ale to je věc vkusu : wink:
Havranické vřesoviště bývalo plné různých motýlů, kobylek a kudlanek. O Ještěrkách zelených a obecných nemluvě, ale těch je ještě mnohem víc na Šobesu. A taky na Kraví hoře.

Focení na výšku není můj šálek čaje, ale někdy by nezaškodilo, budu na to myslet.
Momentálně na Havranické lokalitě toho moc není. Malé kobylky, pár ťuhýků,vlaštovek a nějaký ten strakouš.Ještěrky jsou hojné na Šobesu a docela jsem koukal co je tam užovek (momentálně i docela malinké).
No a Kraví hora je vyschlá na troud ,(jako všechna vřesoviště zde), takže také nic moc. Strakouši,žluny zelené,nějaký ten budníček a hejno mlynaříků, ti mi udělali radost.
Včera jsem si udělal pěší výpravu se zrcadlem na zádech údolím Dyje (Popice-Havraníky,Šobes,Papírenský mlýn,Traunické údolí a dál podle vody do Znojma. Myslel jsem že nedojdu (20km a z toho cca půlka po šutrech,skalách apod.).
Bohužel jsem cestou zahlédl jen veverku,nějaké to káně,strakouše a jednoho bahňáka zdálky.
Takže asi tak :-)
turekm
zkušený běžný

Příspěvekod Lesochod » 06 zář 2019, 14:37

To není moc povzbudivé, co píšeš ( teda až na ty užovky - už vím, kde strávím příští čtvrtek), to sucho dává některým lokalitám evidentně dost zabrat.
Doufám, že to u toho rybníka, co jsem ti doporučil, bude aspoň trochu lepší. Každopádně si Vem s sebou gumáky :)
Lesochod
zkušený protahující

Příspěvekod turekm » 06 zář 2019, 21:01

Lesochod píše:To není moc povzbudivé, co píšeš ( teda až na ty užovky - už vím, kde strávím příští čtvrtek), to sucho dává některým lokalitám evidentně dost zabrat.
Doufám, že to u toho rybníka, co jsem ti doporučil, bude aspoň trochu lepší. Každopádně si Vem s sebou gumáky :)

Tak Honzo, rybník je suchý jako troud :-) Na druhou stranu dobrý tip na jaro.
Ještě jsem se spletl a nachodil cca 5km než jsem k němu došel, to byla tedy akce :-)
Ovšem jsem při zpáteční cestě potkal nějaké velké polní kury, jdu hledat co to je.To víš, hned jsem viděl dropa,jeřábka apod. :-)
Jinak se osvědčilo auto jako nejlepší kryt. Když jsem jel po polňačce a zůstal v autě, dělali že tam nejsem :-)
Ovšem vylézt se nedalo, v tu ránu to byl poprask. Bohužel bylo už takové to šero a zataženo takže ISO cca 1250 a podle toho fotky vypadají.
Jen co je určím tak je sem zkusím dát.
turekm
zkušený běžný

Příspěvekod Lesochod » 06 zář 2019, 21:48

turekm píše: Tak Honzo, rybník je suchý jako troud :-)

Toho jsem se obával. Ještě tak před pěti až osmi lety tam bývala voda celoročně, s kamarády jsme tam jezdívali na pramici, co tam měli rybáři. Bývaly tam mraky kačen, labutí, volavek... Dokonce tam hnízdívali pochopové.
To už asi nebude pravda. Další biotop na odpis. Škoda, poblíž nic podobného není, snad jen Jaroslavické rybníky.
Lesochod
zkušený protahující

Předchozí

Zpět na ŠPLHAVCI, LELKOVÉ, KUKAČKY, SROSTLOPRSTÍ