Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Pravidla fóra
JEDNOTLIVÁ TÉMATA PROSÍM ZAKLÁDEJTE VE TVARU: ČESKÝ NÁZEV - VĚDECKÝ NÁZEV

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod Photomecan » 14 črc 2009, 21:27

Další ochutnávka z Runde, zbytek bude na webu do konce týdne..:





Už bychom mohli pomalu přejít do GALERIE...
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Ústřičník velký

Příspěvekod ptacatko1 » 14 črc 2009, 21:53

Co k tomu dodat, nádhera.

PS: jen maličkou chybičku bych viděl, u toho prvního ústřičníka bych nevolil tak těsný ořez, jinak barvičky ostrost paráda.
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5458
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Re: Ústřičník velký

Příspěvekod Photomecan » 15 črc 2009, 21:18

ptacatko01: bohužel, je to plný formát, takže je to tak jak to je...


a jedna letovka:


zbytek je na webu. Pěkné nestranné povídání ornitologa k focení papuchalků najdete zde: http://zdeneksoucek.blog.cz/0907/papuchalci-na-ostrove-runde#komentare..byl tam ve stejnou dobu, fotili jsme společně..prima člověk.
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Ústřičník velký

Příspěvekod jirkakdyne » 31 črc 2009, 15:03

Ty jsi jich sem napraskal :) . Taky jsem tam byl, a taky je fotil :) :) (i když jsem tam byl u nich jen dvakrát - poprve chvilku k večeru s Jirkou Míchalem a podruhe s Rudomírem ale to jsem se k nim nedostal, protože hned při focení kachny jsem se málem zabil o šutry :) . Ale většina fotek je hodně podobná těm které jsem fotil na Helgolandu. Ale ta co se mě líbí osobně nejvíce je tahle. Možná jí většina již viděla jinde, ale tady jí dám větší :) . Čus Jirka

Uživatelský avatar
jirkakdyne
 

Re: Ústřičník velký

Příspěvekod michy » 17 srp 2009, 07:53

Tak taky přidám pár ústřičníků.
Další najdete zde: http://www.jmichal.cz/index.php/odkazy/21-ustricnik-velky


Uživatelský avatar
michy
VIP
 
Příspěvky: 1783
Registrován: 25 kvě 2009, 17:44
Bydliště: Plzeň-jih
Vlastním jménem: Jiří Míchal

Re: Ústřičník velký

Příspěvekod Jiří Sláma » 21 srp 2009, 07:24

Ten druhy moc libi!!!!
Uživatelský avatar
Jiří Sláma
stálý
 
Příspěvky: 209
Registrován: 30 čer 2009, 09:32
Bydliště: Norsko, Taborsko

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod vafo » 26 kvě 2010, 00:19

Tak tady je jeden úlovek.V silné konkurenci neobstojí, ale i tak mám z něj radost. Bohužel počasí vůbec nepřálo... :(

Uživatelský avatar
vafo
zkušený běžný
 
Příspěvky: 544
Registrován: 27 kvě 2009, 22:29
Vlastním jménem: Vlasťa Horák

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod ptacatko1 » 26 kvě 2010, 20:55

Nevím jak v silné konkurenci obstojí, ale u mně překrásný záběr i fotka.
Míra
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5458
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod Jan Veber » 03 čer 2010, 22:29

Jen se zeptám, nepatří ústřičník mezi bahňáky? ;-)
Uživatelský avatar
Jan Veber
zkušený protahující
 
Příspěvky: 394
Registrován: 31 kvě 2009, 12:20
Bydliště: Domažlice
Vlastním jménem: Jan Veber

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod Jan Veber » 03 čer 2010, 22:30

Photomecan píše:Další ochutnávka z Runde, zbytek bude na webu do konce týdne..:

Už bychom mohli pomalu přejít do GALERIE...


Martine, nádhera!
Naposledy upravil taek dne 03 čer 2010, 22:51, celkově upraveno 2
Důvod: Při citacích je potřeba odstranit odkazy s fotkami - protože se automaticky pak posílají z daného příspěvku do soutěže měsíce.
Uživatelský avatar
Jan Veber
zkušený protahující
 
Příspěvky: 394
Registrován: 31 kvě 2009, 12:20
Bydliště: Domažlice
Vlastním jménem: Jan Veber

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod MartinP » 03 čer 2010, 22:34

vafo : paráda : good:
Olympus/OMD OM-1 a EM1 mkII + 150-400/4,5 Pro + 300/4 Pro IS + 12-100/4 Pro + Sony A9 + 200-600
dříve: Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
Uživatelský avatar
MartinP
VIP
 
Příspěvky: 7397
Registrován: 15 zář 2009, 09:01
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Martin Pelánek

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod enda » 04 čer 2010, 10:42

vafo: Nádhera, moc líbí : good:
Honzo, taky myslím, že patří mezi bahňáky, ve Svenssonovi ho mám hned na prvním místě v bahňácích : wink:
Panasonic DMC FZ28, stativ velbon C500, maskovací síť, ryb. přístřešek fastman, dalekohled
Uživatelský avatar
enda
VIP
 
Příspěvky: 2379
Registrován: 13 čer 2009, 17:49
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Leo Dvořák

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod Jan Veber » 04 čer 2010, 13:47

Leo, já taky ;-)
hezký víkend všem!
Uživatelský avatar
Jan Veber
zkušený protahující
 
Příspěvky: 394
Registrován: 31 kvě 2009, 12:20
Bydliště: Domažlice
Vlastním jménem: Jan Veber

Ústřičník velký (Haematopus ostralegus)

Příspěvekod peterlovas » 14 črc 2010, 01:53

nejak ho tu nemozem najst medzi bahnakmi tak rozsirujem ponuku ak som sa sekol tak to zmazte...jedna letovka z vikendu nahodou prelietal a bol som pripraveny a druha s rodicmi je rok stara fotka tohto roku som na neho este nemal stastie pri vode...

PIKOSKA jeden ustricnik zije na streche budovy (kde pracujem)v reykjaviku... uz asi 4 roky prilieta na leto som sa dozvedel od personalu... stale sa pozera do chromovanych kolies aut... dokaze tam stat cele hodiny...rodinu nema je to samotar... tak aj take kusy ziju na svete



Naposledy upravil taek dne 14 črc 2010, 16:01, celkově upraveno 1
Důvod: Přemístěno do existujícího tématu.
Uživatelský avatar
peterlovas
 

Ústřičník velký (Haematopus ostralegus)

Příspěvekod enda » 14 črc 2010, 08:58

Fotky jsou skvělé, obě dvě, s tím jedním je to moc zajímavé, už se těším na tvoje další úlovky, tak ať se daří a k fotkám : good:
Panasonic DMC FZ28, stativ velbon C500, maskovací síť, ryb. přístřešek fastman, dalekohled
Uživatelský avatar
enda
VIP
 
Příspěvky: 2379
Registrován: 13 čer 2009, 17:49
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Leo Dvořák

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod peterlovas » 14 črc 2010, 18:44

Photomecan píše:Další ochutnávka z Runde, zbytek bude na webu do konce týdne..:

Už bychom mohli pomalu přejít do GALERIE...


tak toto je bombonik... paradna kolekcia... super kvalita klobuk dolu.... : good:
Naposledy upravil taek dne 14 črc 2010, 20:51, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn odkaz na fotky z citace - kvůli duplicitě v soutěži o Foto měsíce.
Uživatelský avatar
peterlovas
 

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod vafo » 30 črc 2010, 11:44

Počasí tenkrát nepřálo, ale jestli alespoň trochu potěší budu rád. Kritiku uvítám : wink: Nabízím jeden pokus letovky, jednoho ragbyového rozhodčího a pak takovej pokus o minimalizaci :) Tož snad to nebude až takovej propadák : D =@




Uživatelský avatar
vafo
zkušený běžný
 
Příspěvky: 544
Registrován: 27 kvě 2009, 22:29
Vlastním jménem: Vlasťa Horák

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod taek » 30 črc 2010, 12:21

vafo: U první mi přijde uměle rozostřené pozadí - bokeh je neměnný a okolo hlavy je aura asi od velkého prolnutí výřezu. Celkově je to ale pěkná fotka. U letovek se mi líbí delší čas s rozmáchlými křídly, ale zase ne pokaždé se fotka povede a tady bylo stejně hodně světla, tak by to vypadalo asi nepřirozeně. Druhá je pěkná - kompozičně, zpracováním i celkově náladou, možná jen nahoře trochu utekl horizont podle vody, což se dá ještě napravit. Poslední, minimalistická, se mi líbí už o něco míň, ale kompozičně je povedená. Asi je to to taky tou saturovanou trávou. Zkusil jsem to dát do PS, šoupnout vrstvu úprav gradient map - od černé do bílé, hodně stáhnout opacity, pak to vyzmizíkovat od ptáka a líbilo se mi to o něco víc - zmizí barevnost trávy a zvedne se její kontrast. Ale to je jen můj názor, fotky jsou pěkné a s propadákem nemají nic společného. :-)
Nikon D70 | N 18-70/3,5-4,5 AF-S | N 300/4 AF-S | N TC1,7 | N SB800 + BB | N Monarch 10x42 || LTL Acorn 5210
Uživatelský avatar
taek
moderátor
 
Příspěvky: 1211
Registrován: 24 kvě 2009, 18:00
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa
Vlastním jménem: Martin Švarc

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod vafo » 30 črc 2010, 13:00

taek píše:vafo: U první mi přijde uměle rozostřené pozadí - bokeh je neměnný a okolo hlavy je aura asi od velkého prolnutí výřezu. Celkově je to ale pěkná fotka. U letovek se mi líbí delší čas s rozmáchlými křídly, ale zase ne pokaždé se fotka povede a tady bylo stejně hodně světla, tak by to vypadalo asi nepřirozeně. Druhá je pěkná - kompozičně, zpracováním i celkově náladou, možná jen nahoře trochu utekl horizont podle vody, což se dá ještě napravit. Poslední, minimalistická, se mi líbí už o něco míň, ale kompozičně je povedená. Asi je to to taky tou saturovanou trávou. Zkusil jsem to dát do PS, šoupnout vrstvu úprav gradient map - od černé do bílé, hodně stáhnout opacity, pak to vyzmizíkovat od ptáka a líbilo se mi to o něco víc - zmizí barevnost trávy a zvedne se její kontrast. Ale to je jen můj názor, fotky jsou pěkné a s propadákem nemají nic společného. :-)


taek: díky za vyjádřený názor. Jen pro upřesnění k první fotce. Není uměle pozadí rozostřené. Jen odšuměné. Aura je světlý flek v pozadí. Trochu jsem ho odstraňoval, ale jsem v tomto úúúúplně marný... : unknown: Holt mě ty úptavy příliš nejdou. Teď jsem začal v LABu a mám v tom ještě větší guláš :%) : D
Uživatelský avatar
vafo
zkušený běžný
 
Příspěvky: 544
Registrován: 27 kvě 2009, 22:29
Vlastním jménem: Vlasťa Horák

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod ptacatko1 » 30 črc 2010, 20:13

Vlasťiku, nevím, jak se tito ptáci fotí, protože jsem je nikdy v životě neviděl, proto nemohu tak přesně hodnotit , ale ta poslední, ta není tip top, ty první dvě se mi jak záběrově, tak jako fotky líbí barvy i kompozice, ořez osobně dělám trochu jinak, ale jak to máš, to by taky šlo, co trochu degraduje tvoje záběry, je menší ostrost(na mém LCD to tak vidím), ale to se dá dost dobře napravit, jedním šoupětem sem a tam. Je snadné kritizovat, ale může taky dost bolet, vím kolik úsilí dá snímek z WL pořidit, několik hodin čekáním, v zimě, v horku a nebo hodiny ve vodě a někdo šmahem jednoduše odsoudí i když fotka není to pravé ořechové, tak hodnotím doufám s citem.
Míra
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5458
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod peterlovas » 31 črc 2010, 00:20

to s tym cakanim na WL je pravda... clovek sa snazi poskrucany kade tade len aby sa mu podarilo a potom ho ludia na weboch sfuknu ako prach zo snimaca... ja niesom velmi WL fotograf fotim vacsinou za mestom kde je vtactvo zvyknute na ludi lebo nemam auto a po praci sadnem na bus a za pol hodky som na mieste :) no aj tam sa treba casto zasit a vyckat ale je to jednoduchsie....tak prikladam jednu z prilivu je to viac menej nahoda lebo akurat zacal priliv byt o skaly kde stal tento vtak.... cakal som ze ho ta vlna zaleje ale kedze on je pan pobrezia tak vedel kde stoji a urcite tam nestal prvy krat... akurat otocil hlavu z idealnej fotopolohy do tejto... tak prilozim obe jednu z ideal okom a druhu s vlnou... prajem pekny vecer... casovy rozdiel medzi nimi je len minuta a nieco...po par zaberoch som utekal lebo ja som si tymi vlnami nebol isty a nohy som uz mal mokre nerad by som slanu vodu na 400d predsa asi netesni nic no bal som sa tak som to nechal tak... inac tento kus je ako cviceny psik... sam sa ozve ked prechadzate pobrezim kde je tak sa len k nemu priblizite posedite 5 minut ukludni sa a zacne pozovat... minuleho roku cela rodinka ustricnika 2 dospely 2 decka pri mne zaspala... bol to super pocit...dovera nadovsetko...
obe su bez orezu takze sa tesim na zimu ked to dam na papier a darujem niekomu kto do toho nevidi a bude sa tesit : D : Yahoo!:
Uživatelský avatar
peterlovas
 

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod peterlovas » 31 črc 2010, 00:29

PIKOSKA... prvy krat som ho sfotil minuleho roku pri jednom rodinnom dome ako mu pani domaca hodila poobjedat nejake rebro... bol som taky stastny ze z povodneho fotenia pri mestskom jazierku kde som isiel fotit rackov vznikla fotka ako stoji ustricnik pri udenom rebre som sa k jazierku ani nedostal... vlastne v ten den som ho aj prvy krat videl na vlastne oci....
Uživatelský avatar
peterlovas
 

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod vafo » 02 srp 2010, 06:22

ptacatko1 píše:Vlasťiku, nevím, jak se tito ptáci fotí, protože jsem je nikdy v životě neviděl, proto nemohu tak přesně hodnotit , ale ta poslední, ta není tip top, ty první dvě se mi jak záběrově, tak jako fotky líbí barvy i kompozice, ořez osobně dělám trochu jinak, ale jak to máš, to by taky šlo, co trochu degraduje tvoje záběry, je menší ostrost(na mém LCD to tak vidím), ale to se dá dost dobře napravit, jedním šoupětem sem a tam. Je snadné kritizovat, ale může taky dost bolet, vím kolik úsilí dá snímek z WL pořidit, několik hodin čekáním, v zimě, v horku a nebo hodiny ve vodě a někdo šmahem jednoduše odsoudí i když fotka není to pravé ořechové, tak hodnotím doufám s citem.
Míra


Miro, jestli bolí či nebolí je jedna věc, ale vždy je podle mého lepší říci na rovinu jak si fotka stojí. Alespoň já tohle vždy uvítám... Třeba já u poslední fotky si myslel, že bude hodnocena nejlépe : fool: :) a nakonec více Vás mě vyvedlo z omylu : Bravo: Takže i tobě díky za vyjádřený názor. Jinak co se týče ostrosti, tak na mém monitoru i v práci i na papíře problém nevidím, tak nevím : unknown:
Uživatelský avatar
vafo
zkušený běžný
 
Příspěvky: 544
Registrován: 27 kvě 2009, 22:29
Vlastním jménem: Vlasťa Horák

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod karelsimecek » 30 led 2011, 01:05

pár ve střehu poblíž mláďat, které jsem později objevil mezi balvany na pobřeží
Přílohy
Uživatelský avatar
karelsimecek
zkušený protahující
 
Příspěvky: 399
Registrován: 05 led 2011, 08:53

Ústřičník velký - Haematopus ostralegus

Příspěvekod enda » 30 led 2011, 16:34

Moc hezkej páreček : good:
Panasonic DMC FZ28, stativ velbon C500, maskovací síť, ryb. přístřešek fastman, dalekohled
Uživatelský avatar
enda
VIP
 
Příspěvky: 2379
Registrován: 13 čer 2009, 17:49
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Leo Dvořák

Další

Zpět na DLOUHOKŘÍDLÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků