Kolpík bílý - Platalea leucorodia

Pravidla fóra
JEDNOTLIVÁ TÉMATA PROSÍM ZAKLÁDEJTE VE TVARU: ČESKÝ NÁZEV - VĚDECKÝ NÁZEV

Příspěvekod Petr Muláček » 16 dub 2018, 20:57

Ta druhá atlasovka je supr : good:
Petr Muláček
stálý

Příspěvekod Siplace » 16 dub 2018, 21:47

Celý minulý týden jsem byl na služební cestě v Toulouse a do Camargue jsem zajel jen na víkend. Že jsme se potkali s Petrem byla vlastně milá náhoda. Neměl jsem tolik času, tak aspoň jedno podání ode mne :-)

Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
VIP

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Příspěvekod XAXAP » 16 dub 2018, 21:53

Péťo, no, při pohledu na ty dokola se opakující fotky pták a bokeh to nelze vyloučit 8)

Se nech taky inspirovat, třeba vejletem do Malajsie. Je to levný, docela easy, bezpečný a pokud jsem tam já za dva dny a pár rán nafotil to, co tu teď dávám, jistě se v té biodiverzitě vyřádíš taky a třeba i více, hm?
Nebo mám ještě volná místa na epesní a ještě levnější vejlet do Rodop. Supi, šakali, vlci, kočky divoké, výrečci, sýčci, hromady tamních pěvců. A inspirovat tě nemusím jen já, ale i tamní pohoda a kultura. Přidáš se? Napiš. Fakt je to dobrý. : beer:

Siplace: Lepší! Má to prve lepší světlo a pak je taky vidět, že menší pták dokáže vyniknout mnohem víc, než když se s ním příliš vycpe políčko. Mít k dispozici dostatek rákosí nahoře a čistej prostor vpravo, klidně bych komponoval tohle jen jako jednu čtvrtinu snímku, takže tahle tvoje, ještě jedna voda a rákosí vpravo a nad nimi široširé rákosí (asi by fungoval i proužek nebe). A ukazovalo by to, kde se ti kolpící vlastně vyskytují. Ten pták by z toho zářil ještě více.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Příspěvekod Martina » 16 dub 2018, 22:54

To, co tu proběhlo, mi připomnělo dobu po 89, kdy se otevřely hranice a vtrhli sem různí věrozvěsti, postavili se s mikrofony na náměstí (čímž automaticky zaujali, patřilo to k těm časům) a plamenně vykřikovali jak přinášejí spásu. Lidi na to civěli, apel se stupňoval a vyvrcholilo to výkřiky, že všichni přihlížející musí pokleknout a přijmout Ježíše. Jeden rozrušený člověk tak učinil, zbytek shromážděných dál nevěřícně zíral a frustrovaný věrozvěst davu vyčinil, že už byli s tím představením v Bukurešti a tam padlo na kolena celé náměstí.
Holt je naše kotlina území, kde to měli hlasatelé víry pravé vždy těžké.
Martina
VIP

Příspěvekod XAXAP » 16 dub 2018, 23:08

Martina: stylovej příběh v den "narozenin" LSD : crazy:
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Příspěvekod RollsRojs » 17 dub 2018, 13:50

XAXAP píše:Kde a v čem je úspěch Doležala, Pelánka nebo některých dalších poradců na téma kvality fotky nebo správnosti reakcí?

Pelánek to již zodpověděl: "Podle mě to nevypadá zle, ale kdo jsem já, abych to mohl posoudit.."

Pelánek není nikdo. Doležal není nikdo. Růžek, Šálek ani Dolejšek (a Pich) nejsou nikdo. Mlčme tedy, my nuly. Tady je Tomášovo.
RollsRojs
VIP

Vlastním jménem: Lukáš Pich

Příspěvekod Petr Muláček » 17 dub 2018, 17:25

Supi,šakali a žádná jiná "havěť, to by mi nic nedalo.Rád si hledám co chci vyfotit sám,bez průvodce.Z toho mám radost,s poznávání a objevováním něčeho a potom jsem i s výsledným close-upem spokojen :)
Petr Muláček
stálý

Příspěvekod aqualife » 17 dub 2018, 17:35

Martina píše:To, co tu proběhlo, mi připomnělo dobu po 89, kdy se otevřely hranice a vtrhli sem různí věrozvěsti, postavili se s mikrofony na náměstí (čímž automaticky zaujali, patřilo to k těm časům) a plamenně vykřikovali jak přinášejí spásu. Lidi na to civěli, apel se stupňoval a vyvrcholilo to výkřiky, že všichni přihlížející musí pokleknout a přijmout Ježíše. Jeden rozrušený člověk tak učinil, zbytek shromážděných dál nevěřícně zíral a frustrovaný věrozvěst davu vyčinil, že už byli s tím představením v Bukurešti a tam padlo na kolena celé náměstí.
Holt je naše kotlina území, kde to měli hlasatelé víry pravé vždy těžké.

Hm, já si tenkrát koupil WS mixer a šampon Wash and go. Herbalifu jsem odolal :-)
Všici jste dobrý, všici jste dobrý,všici jste dobrý... :-)
Mám taky pár fotek great shots, really wonderful,beautiful, congrats, a dokonce mě jednou udělali i Sirem :-), ale pro občasné pošimrání ega se musí do zahraničí :-)
Tady to není pro citlivé povahy, taková spíš rakousko-uherská kinderstube, chybí už jen rákoska, ale citlivka naštěstí nejsem, takže dobrý. Foťte, raďte, hádejte se, rejpejte do sebe, je když to je o něčem přínosném co si člověk odnese.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel

Příspěvekod XAXAP » 17 dub 2018, 18:28

Luki, jako Tomášovo Wildlife Fotofórum? Nooo, to není špatnej nápad! Ale radší XAXAPOovo, bo Tomášů je hodně. A počkal bych s tím přejmenováním do čtvrtka. Co kdyby to bylo s velkou parádou, že?

Karle, až se to tu bude na návrh Lukáše jmenovat po mě, tak i tu rákosku pořídím, na ty zlotřilé jenombokehisty : evil:

Petře, špatně čteš, "havětě" je tam plno. Od drobnejch ptáků, různej lezací i lítací hmyz, motýli, plchové a tak. Fotit si může každej podle gusta. Moji účastníci hlavně oceňují znalost reálií. Žil jsem tam, podnikal, mluvím plynně, umím zařídit složitosti i drobnosti, umím poradit jídlo, pití, ukázat to, co jako turista neuvidíš. Jen někteří chtěj radit, co a kde fotit. Всеки имат моменти леки 8)

Jo a Luki, s Radkem si nejsem v tom seznamu jistej. Von normálně fotí, normálně komentuje a obstál s fotkou i venku, vyhrál soutěž Naší přírody. A není z Brna. Do party Levandula ze štatlu nepatří :listen:
XAXAP
VIP

Příspěvekod DusanV » 17 dub 2018, 19:49

XAXAP píše:Luki, jako Tomášovo Wildlife Fotofórum? Nooo, to není špatnej nápad! Ale radší XAXAPOovo, bo Tomášů je hodně. A počkal bych s tím přejmenováním do čtvrtka. Co kdyby to bylo s velkou parádou, že?

Karle, až se to tu bude na návrh Lukáše jmenovat po mě, tak i tu rákosku pořídím, na ty zlotřilé jenombokehisty : evil:

Petře, špatně čteš, "havětě" je tam plno. Od drobnejch ptáků, různej lezací i lítací hmyz, motýli, plchové a tak. Fotit si může každej podle gusta. Moji účastníci hlavně oceňují znalost reálií. Žil jsem tam, podnikal, mluvím plynně, umím zařídit složitosti i drobnosti, umím poradit jídlo, pití, ukázat to, co jako turista neuvidíš. Jen někteří chtěj radit, co a kde fotit. Всеки имат моменти леки 8)

Jo a Luki, s Radkem si nejsem v tom seznamu jistej. Von normálně fotí, normálně komentuje a obstál s fotkou i venku, vyhrál soutěž Naší přírody. A není z Brna. Do party Levandula ze štatlu nepatří :listen:

Helejte, já s Martinem v Bulharsku byl. A jedu zas. Jasně, ten vopravdickej 100% wildlife, kdy si sám najdu lokalitu a sedmkrát z toho nic není a po osmé pořídím leda nějakou atlasovku v blbým světle, ten mám taky rád. Ale být s někým, kdo ví jak to v kraji chodí, má taky něco do sebe. A věřím, že - oproti zimě, kdy se byli víceméně jen v krytech - bude v létě větší stupeň volnosti a bude to ještě trochu víc o náhodě a vrtkavé přízni fotobohů.
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
DusanV
stálý

Vlastním jménem: Dušan Vainer

Předchozí

Zpět na BRODIVÍ, TRUBKONOSÍ, PLAMEŇÁCI