Stativ na makro

Stativ na makro

Příspěvekod David13 » 12 srp 2014, 21:54

Zdravím pánové mohli by jste mi prosím poradit s výběrem stativu na makro a s monopodem nebo stativem který bych používal jen v sedě? Díky za nápady
David13
vzácný host

Vlastním jménem: David

Stativ na makro

Příspěvekod TomasM » 13 srp 2014, 11:58

Na makro bych se určitě po stativu s výklopným středovým sloupkem. Přímo makro teda nefotím, ale i při focení větších detailů se mi to osvědčilo. Používám Alta pro 263, který má třeba oproti stativům Manfrotto výhodu, že náklon sloupku může být libovolný (Manfrotto pouze vodorovně/ svisle). Se stativy Gitzo, RSS, Feisol atd se samozřejmě rovnat nemůže, ale vzhledem k ceně je to výborný stativ. A použití v sedě nic nebrání.

Akorát bych se asi podíval po čtyrsekční verzi (264), skladnost bude lepší a v sedě a na makro trošku menší stabilita vadit nebude (já kupoval 263 jen z důvodu nedostupnosti 264).
TomasM
protahující

Vlastním jménem: Tomáš Málek

Stativ na makro

Příspěvekod ladysk » 13 srp 2014, 16:00

ne úplně je mi jasné, na co je dobrý výklopný sloupek pro focení vsedě pokud to není sedění proti "hromadě" nebo naopak sedění " v díře" ... sloupek je dobrý na to, že se dostaneš níž než s klasickou montáží, spíš to značí se u toho válet, max klečet s hlavou u země ... obecně makro /živého tvorstva / ze stativu je dost na zvážení ... dále bys měl asi uvést svoji fotosestavu, od toho se bude dost odvíjet ... a třeba i ekon. strop ....:-)
ladysk
VIP

Zpět na Stativy + hlavy