První nástřel

První nástřel

Příspěvekod aqualife » 11 čer 2014, 12:07

Zdravím vespolek. Začalo mě bavit focení ptáků, hlavně obdivuju zdejší fotky a došlo mi, že bez stativu nic nenadělám. Zkusil jsem takovou viklavou starou trojnožku co je doma asi 50 let, je to lepší,ale samozřejmě to není ono.
Můžete mi prosím dát pár nástřelů, je v tom obrovský výběr a nevyznám se v něm. Potřebuju stativ s hlavou,do výšky alespoň 170 cm,žádný luxus,ale aby to bylo k unesení a když foťák pustím z ruky, byl bych rád aby se už nepohnul.Tedy něco ne za osm stovek, ale také ne za 30 tisíc.Prostě rozumně. Nevím jak dlouho u téhle činnosti vydržím, ale také nechci za půl roku kupovat nový. Je to pro sestavu N 800 + Tamron 150-600.
Děkuji.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

První nástřel

Příspěvekod aqualife » 11 čer 2014, 12:43

Ještě doplním: diskuzi jsem si přečetl, není to "výkřik do tmy", alespoň doufám, chtěl bych to zrealizovat rychle, takže první dvě tři rady a jdu pro něj, dokud mám trochu čas fotit. Koukám že všichni máte Gitzo nebo Manfroto, jenže ono jde o to jaký typ abych to nekoupil zbytečně draho a bylo to dobré.
aqualife
VIP

Re: První nástřel

Příspěvekod TomasM » 11 čer 2014, 14:09

Pred nedavnem jsem tuto otazku take resil. Manfrotto se necajsteji asi pouziva 55xprob. Osobni zkusenost nemam, ale zkousel jsem si ho v obchode. Pro mne byl az moc tezky, 2.5 kila bez hlavy mi prijde. Osobne pouzivam Vanguard Alta pro 263. Vysoky a stabilni je podobne jako 55-ka, ale je lehci a ma moznost mit stredovy sloupek v jakekoliv pozici (55 jen horizontalne a vertikalne). Pokud by jsi ho pouzival jen s tim Tamronem, tak by jsi asi stredovy sloupek nevyuzil. Potom bych se podival po nejakem Feisolu. Osobni zkusenost nemam, byl mimo muj rozpocet, ale recenze jsou dobre. Gitzo je nekompromisni kvalita tam chce akorat vybirat spravnou serii z duvodu velikosti a prumeru nohou.
Co se tyka hlavy, tam je to hodne o preferencich co komu vyhovuje. To bych si zkusil v nejake prodejne. Ale pro toho Tamrona by se uz pravdepodobne hodil gimball.

Odesláno z mého HTC Desire 601 pomocí Tapatalk
TomasM
protahující

Vlastním jménem: Tomáš Málek

První nástřel

Příspěvekod Jean » 11 čer 2014, 15:11

Já používám Manfrotto 055xprob - ten kovový. Odmontoval jsem středový sloupek, nechal si tam vyrobit takový kus, na který přidělávám hlavu. Existuje i verze z uhlíku, bude lehčí. Pokud chceš fotit jen přírodu, asi bych nebral stativ se středovým sloupkem. Manfrotto není špatná značka, ale jsou i lepší a víc horších... Jednu gimbalovou hlavu mám zrecenzovanou na stránkách, asi ji tu používám jako jediný, ale nemohu si na nic stěžovat.
Petr
Jean
VIP

Vlastním jménem: Petr Válek

První nástřel

Příspěvekod XAXAP » 11 čer 2014, 16:06

mám kovový manfroto 55ku, je těžká jak sviňa, pokud nejdu někde sedět, netahám ho s sebou a buď fotím z ruky, nebo s gorilákem na stromě nebo s monopodem. Sestava N800 a Tamron 150-600 není zas tak moc těžká.
Apropos, kdes ten objektiv, sehnal? Byls šťastný preorderista?
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

První nástřel

Příspěvekod aqualife » 11 čer 2014, 18:52

Děkuju za všechny odpovědi a končím toto téma. Měl jsem dnes cestu okolo spřáteleného fotokina kde mám dobré ceny, proto jsem se potřeboval rozhodnout rychle.
Postál jsem chvilku zjihle u Manfrotta za 7000,-, fakt nádherný stabilní kousek, jenom mi krom ceny trochu vadila váha (zvláště do letadla) a také hlava bez páčky.
Nakonec jsme to vyřešili stativem Verbon Sherpa plus 530 a hlavou PH-157Q. Pro mě je super ovládací páka, použitelná i na video. Za chvíli,jen sy vyčasí, tak makám to vyzkoušet.
Jsem domluvem že do tří dnů mohu vyměnit a doplatit, ale asi si ji nechám. Celkem 2600,- je myslím dobrá cena cena. Vyzkouším a uvidím.
K Tamronu - nejsem preorderista, byl jsem orderista. Ti mají naději za dva měsíce. Měl bych ho sice s 10% slevou, kterou mám u svého dodavatele fototechniky, ale když mi začátkem května zavolal že to vypadá až na červenec a spíše na konec, hledal jsem řešení. Už už jsem chvíli přemýšlel o Sigměn ,ale měl jsem štěstí, že jsem pozorně až do konce četl test na makofoto. Testovaný objektiv byl týden skladem !!!
A ještě jsem se při tom seznámil s majitelem makofoto Ing. Kortusem, se kterým je skvělý pokec.
aqualife
VIP

První nástřel

Příspěvekod Nadzi » 13 čer 2014, 11:25

Ahoj tak ako? Si spokojný stým stativom? Udrží ten tamron?
Predam Nikon D7100 telo zaruka 1,5 rok cena 800 eur + dohoda ziadne znamky pouzivania cca 10 000 cvakov
Nadzi
běžný

První nástřel

Příspěvekod aqualife » 13 čer 2014, 17:40

Jsem spokojený s cenou a váhou. Stabilita je slušná a dá se ještě zlepšit závažím. Asi to bude chtít do budoucna mít ho jako cestovní a na doma ten Manfrotto nebo Gizo. Ohromně mi vyhovuje ta hlava ovládaná jednou pákou.
aqualife
VIP

Zpět na Stativy + hlavy