Automatická FOTOSPOUŠŤ pro Wildlife (laser+pohyb)

Pravidla fóra
Kategorie slouží k přednostní nabídce techniky a vybavení pro WL fotografii členům nebo návštěvníkům fóra. Jedná se pouze o oznámení, další komunikace by měla probíhat soukromě, mimo fórum. Kategorie BAZAR neslouží ke komerčnímu využití !

Po prodeji je nutno uvést "PRODÁNO", vlákno následně bude odstraněno.

Automatická FOTOSPOUŠŤ pro Wildlife (laser+pohyb)

Příspěvekod Brdík » 22 bře 2020, 15:51

Laserová fotospoušť s pohybovým snímačem (home-made)
-----------------------------------------
Využití této fotospouště je celkem rozmanité (noční „letovky“ sov / focení zvířatek před norou či na újedi / dynamická makro fotografie a další)….
Fotospoušť (fotopast) je napájena 9 V baterií a umožňuje dva režimy provozu, které volíme příslušným polohovatelným přepínačem:

Režim 1) – laserová spoušť. K tomuto režimu budeme potřebovat laserové ukazovátko, které připevníme do místa A tak, aby paprsek dopadal na fotosnímač přijímače v místě B a paprsek laserové “závory“ současně protínal místo, kde očekáváme fotografovaný Wildlife objekt. Správné nastavení pozice vysílač <–> přijímač indikuje rozsvícená LED dioda na fotospoušti. V okamžiku, kdy fotografovaný objekt protne paprsek svým pohybem, dojde k jeho odfocení a to bez jakékoliv časové prodlevy (oproti většině komerčních spouští). Dosah laserové spouště je za denního světla až 15 m, za tmy i více jak 100 m.

Režim 2) – pohybový PIR snímač, netřeba představovat. V případě zaznamenaného pohybu, dojde ke dvou vteřinovému sepnutí fotospouště (sekvenčnímu fotografování). Dosah snímače pohybu je cca 5-6 m.
-------------------------------------------
Více na: http://www.josefcink.com/blog/sluzby/fo ... -wildlife/
V případě zájmu mohu i vyrobit! ;-)

E-mail: cink.foto(at)seznam.cz
Přílohy
Uživatelský avatar
Brdík
zatoulanec
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22 bře 2020, 14:56
Vlastním jménem: Josef Cink

Zpět na PRODÁM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník