Nepromokavá bunda

- oblečení, obuv, kamufláž, maskovací sítě, fotovory...

Nepromokavá bunda

Příspěvekod RadoAdo » 12 říj 2009, 12:27

Máme tady deštivý podzim a sháním se po kvalitní nepromokavé maskáčové bundě.
Máte nějaké tipy??
Nikon D800 a D700, Nikkor 50/1,8; 85/1,8; 80-200/2,8; Sigma 28-70/2,8; SB-800; mezikroužky Kenko a plno dalších drobností.
Uživatelský avatar
RadoAdo
běžný
 
Příspěvky: 131
Registrován: 24 kvě 2009, 16:50
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Radovan Adamíček

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod taek » 12 říj 2009, 13:12

Tahle nevypadá špatně:
http://www.rybarskepotreby-shop.cz/inde ... etail=2294

Obrázek

Pak se často všude prodává za tři stovky maskovaná souprava bundy s kalhotami. Bude to ale asi víc šustit a člověk se v tom rychle zpotí, je to jen jako pláštěnka.
Nikon D70 | N 18-70/3,5-4,5 AF-S | N 300/4 AF-S | N TC1,7 | N SB800 + BB | N Monarch 10x42 || LTL Acorn 5210
Uživatelský avatar
taek
moderátor
 
Příspěvky: 1211
Registrován: 24 kvě 2009, 18:00
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa
Vlastním jménem: Martin Švarc

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod jbenak » 12 říj 2009, 13:44

Myslím že je to lepší řešit např. ponchem USA Army (woodland) ("pogumované" orig. z armyshopu za cca 900 Kč). Je skladné, tenké, nepromokavé a víceúčelové. Při chůzi za deště (v lese i po dešti) se pod ním dá držet foťák v pohotovosti nebo to chrání i brašnu.. Když při čekání začne pršet, ta se dá oblečené přehodit i přes stativ a foťák s teleobjektivem. Když neprší, tak se dá "natáhnout" jako maskování před stativ (na rozích mám šňůrky).
To poncho je tak tenké (a přitom pevné, válím se na něm i na strništi), že za deště máte dojem, že Vám po ruce teče voda. Ale ruka je přitom suchá :-)
Uživatelský avatar
jbenak
zkušený běžný
 
Příspěvky: 610
Registrován: 15 črc 2009, 15:02
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jiří Benák

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod taek » 12 říj 2009, 14:12

Na outdoor fóru jsem nedávno zrovna o něčem podobném četl. Na delší chození všichni preferovali kvalitnější bundy, ponča nechávali doma - pocení, zachytávání se, .... Pokud ale člověk tolik nechodí, pončo je určitě super. Já si dávám do batohu lehoučkou zelenou bundu - cyklobunda, jak se rychle nacpe do malého pytlíku. Batoh má svojí pláštěnku, akorát je pak nepříjemné, že ve větším dešti nasáknou trochu záda u batohu. Před deštěm radši utíkám, vždycky mi to zamlží brýle :)
Nikon D70 | N 18-70/3,5-4,5 AF-S | N 300/4 AF-S | N TC1,7 | N SB800 + BB | N Monarch 10x42 || LTL Acorn 5210
Uživatelský avatar
taek
moderátor
 
Příspěvky: 1211
Registrován: 24 kvě 2009, 18:00
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa
Vlastním jménem: Martin Švarc

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Mouka » 12 říj 2009, 15:27

Tak já tohle zrovna včera také řešil. Mám kvalitní bundu, ale rozhodl jsem se pro pončo. Proč? Protože batoh (i malý) na bundě nosit nelze, i když má futrál proti dešti, není to ono. A pod bundu se sice malý batoh vejde, ale zase je bunda našponovaná.
Také se často píše, že odvětrání ponča je mnohem lepší, než bundy, což je asi pravda.
Takže jsem došel na následující:
http://www.hunting-shop.cz/produkty/plastenka-ponco-zelene/117005003/
sice maličko dražší, ale vypadá super. Má jednu velkou výhodu, lze u něj "rozepnout" takový hrb na batoh. Takže je to asi moje volba.
nebo
http://www.army-shop.cz/index.php?action=search
Ale je jich víc, mě se zdají být ponča vhodnější. Ale záleží na každém, žejo .....
Uživatelský avatar
Mouka
VIP
 
Příspěvky: 3554
Registrován: 25 kvě 2009, 19:00
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Jan Moučka

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod taek » 12 říj 2009, 15:55

Mouka: Názghůl je o něco levnější a vejde se pod něj taky ten batoh. Ideální pro jízdu na koni v noci při hledání hobitů : D Ten s tím hrbem ale asi nebude šustit. Ještě občas vytáhnu protiradiační blůzu po tátovi, taky docela drží proti vodě.

http://www.fotopomucky.cz/stealth-gear- ... dukt-1142/
Nikon D70 | N 18-70/3,5-4,5 AF-S | N 300/4 AF-S | N TC1,7 | N SB800 + BB | N Monarch 10x42 || LTL Acorn 5210
Uživatelský avatar
taek
moderátor
 
Příspěvky: 1211
Registrován: 24 kvě 2009, 18:00
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa
Vlastním jménem: Martin Švarc

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Krafra » 12 říj 2009, 18:28

Ponča,jsou za dobrou cenu i na smrtihlav.cz
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Mouka » 12 říj 2009, 19:42

No jo, možná jsou tahle relativně levná, ale podstatný je materiál. Já se byl dneska podívat do jednoho army šopu, ponč tam měli hodně druhů, ale VŠECHNO to bylo z nějaké uměliny a strašně to šustilo. Takže nepoužitelné.
A také jsem se byl podívat na tohle http://www.pro-myslivce.cz/zbozi/panske-myslivecke-a-lovecke-odevy/letni-myslivecke-a-lovecke-odevy/lovecka-plastenka-ponco-433 , mají to u nás za 1450,- a je to fajné, nešustivé, lehké, pod ten lacl vpředu se klidně schovají ruce i s foťákem. Ještě se jidne juknu na to další http://www.hunting-shop.cz/produkty/plastenka-ponco-zelene/117005003/ , ale to je spíš pláštěnka.
Uživatelský avatar
Mouka
VIP
 
Příspěvky: 3554
Registrován: 25 kvě 2009, 19:00
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Jan Moučka

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Krafra » 12 říj 2009, 20:54

Asi máš pravdu,můžu ty u toho smrtihlava vyzkoušet a pak dám vědět.Ale v té pláštěnce se stejně nedá chodit,myslím,že by jsme se uvařili.Je to spíš na čekanou a nějakou šoulačku,protože pokud to nepustí vodu dovnitř tak ven se taky nic nevypaří : ROFL:
Vím o čem mluvím,používám nepromokavé kalhoty do vysoké trávy : wink: .
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Kverk » 12 říj 2009, 22:54

Zdar všem
Poncho určitě není špatné - dá se využít i pro maskování, ale všude se zachytává - takže spíše na sezení a pohyb mimo keře...
Zůstal jsem u bund a kalhot, batoh moc neřeším. Nejvíce jsem si oblíbil Gore materiály. Doporučuji se poohlédnout v armyshopech - nedávno jsem měl v ruce laminovanou 3vrstvou Gore bundu v maskovací úpravě škeble (CZ). Byla nová a jen za 1600Kč, bohužel i na mou drobnější postavu malá. Ale podle informací od prodejce se za tuto ceny pohybují standardně, i když už mírně použité.
Kverk
Kverk
Uživatelský avatar
Kverk
protahující
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30 kvě 2009, 12:24

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod jbenak » 12 říj 2009, 23:51

Měl jsem na mysli orig. poncho (použité, ne levné napodobeniny):
http://www.armyshoppraha.cz/296,poncho- ... uzite.html
Cena je únosná, lze si vybrat co nejméně "ošúchané". Mně nešustí, je tence pogumované. :-)
Za lijáku se s ním trnitým křovím neprodírám, ale v lese s ním chodím a nikde se nezachytává.
Je výhodné při proměnlivém počasí, kdy se střídá slunce s přeháňkami. V lijáku chrání vše, jen od kolen dolů ne.
Nepromokavá bunda je dobrá věc, ale pokud jdu fotit na šoulačku, tak chci mít foťák v pohotovosti a ne v batohu na zádech :-)
Uživatelský avatar
jbenak
zkušený běžný
 
Příspěvky: 610
Registrován: 15 črc 2009, 15:02
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jiří Benák

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Mouka » 13 říj 2009, 09:54

Franto, kalhoty a pončo je něco jiného na pocení. Z kalhot to opravdu ven nejde :-). Ale mám bundu goretexku, ne za levný peníz a potím se v ní taky. Zrovna jsem v ní byl teď o víkendu celý den v dešti a chodím v ní často, vím o čem mluvím. Pončo má podle mne tu výhodu, že větrá alespoň spodem a to docela dost, ten větrací "otvor" dole má snad skoro metr čtvereční a to není vůbec málo. Samozřejmě se v tom člověk zapotí, ale to se zapotí i v tom goretexu.
Prostě při náročnější chůzi třeba do kopců se budeme potit ve všem.
Uživatelský avatar
Mouka
VIP
 
Příspěvky: 3554
Registrován: 25 kvě 2009, 19:00
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Jan Moučka

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Krafra » 13 říj 2009, 13:43

Ahoj Honzo ,plně souhlasím : D
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod kurťa » 22 říj 2009, 14:10

Mouka píše:Tak já tohle zrovna včera také řešil. Mám kvalitní bundu, ale rozhodl jsem se pro pončo. Proč? Protože batoh (i malý) na bundě nosit nelze, i když má futrál proti dešti, není to ono. A pod bundu se sice malý batoh vejde, ale zase je bunda našponovaná.
Také se často píše, že odvětrání ponča je mnohem lepší, než bundy, což je asi pravda.
Takže jsem došel na následující:
http://www.hunting-shop.cz/produkty/plastenka-ponco-zelene/117005003/
sice maličko dražší, ale vypadá super. Má jednu velkou výhodu, lze u něj "rozepnout" takový hrb na batoh. Takže je to asi moje volba.
nebo
http://www.army-shop.cz/index.php?action=search
Ale je jich víc, mě se zdají být ponča vhodnější. Ale záleží na každém, žejo .....



Přidám další alternativy:

http://www.mall.cz/ponca-plastenky/condor-ponco-velbloud-l-xl?v=172864

http://svethor.cz/inshop/textil/%5Bid-509005%5D-jurek-trio-ponco-doprava-zdarma-pri-platbe-predem.html

http://www.obchod.in/outdoor/361-trekker-s-m/

Asi taky vynechám nějaké pláštěnky na batoh+nepromokavá bunda nebo "armyshopové" ponča a půjdu touhle cestou. Nevýhoda pláštěnek na batoh byla zmíněna - promoknutí od zad. Někdo zase přidává + pláštěnkám, že může sloužit i jako ochranná vrstva pro batoh - proti špíně nebo protržení. Pod pončem je sice někdy pařák (vyzkoušeno : D ) - teplo stoupá vzhůru do kapuce a na ramena - ale zato je krytý i batoh a déšť se dá předvídat, popř. nasoukání do pláštěnky a vysvlečení nějaké té vrstvy oblečení = max.20 sec. Pokud se nemůžete zdržovat a někde se skrýt, musí se jít i v dešti. Fotografování v dešti, když je tedy zároveň "pod mrakem", zatím neřeším, můj D80 je na vyšší ISO šumák : pardon: . Proto mi nevadí čistě zelená barva namísto maskování. Nad pláštěnkou uvažuji spíše pro přechody, ne pro nějaké bivakování, sezení na místě.
Z uvedených se mi zatím nejvíc líbí Ferrino Trekker - propínání po celé délce (možnost lépe větrat odshora) kryté légou, rukávy, střih (žádný "obdelník s kapucí") a cena oproti ostatním výrobcům : wink: .
Ať je matroš pláštěnky sebelepší, doporučil bych hned před prvním použitím naimpregnovat.
Uživatelský avatar
kurťa
moderátor
 
Příspěvky: 836
Registrován: 24 kvě 2009, 17:19
Vlastním jménem: David Kurtin

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod RadoAdo » 22 říj 2009, 14:52

Nepromokavá bunda, ale není náhrada ponča. Hlavně na podzim a v zimě se využije nepromokavá bunda v nestálém počasí, kdy chvíli prší (mrholí, sněží, sníh s deštěm apod.) a pak je všechno kolem vlhké a mít na sobě pončo mi přijde trochu extrém (pončo je ideální jako ochrana před pořádným vytrvalým deštěm).
Nyní mám relativně nepromokavou bundu, která má ale pro wildlife foto jednu velkou nevýhodu - je červená :(
Takže hledám bundu, která bude nepromokavá a s nějakým maskovacím vzorem.
Nějaké bundy už jsem našel, ale chybí k nim praktické zkušenosti jejich uživatelů, takže proto jsem vznesl dotaz zde.
Nikon D800 a D700, Nikkor 50/1,8; 85/1,8; 80-200/2,8; Sigma 28-70/2,8; SB-800; mezikroužky Kenko a plno dalších drobností.
Uživatelský avatar
RadoAdo
běžný
 
Příspěvky: 131
Registrován: 24 kvě 2009, 16:50
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Radovan Adamíček

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod kurťa » 22 říj 2009, 15:43

Tak to jo :) . Na tohle by ti stačila i nějaká levnější v zelené barvě a maskování řešit sítí apod. podle terénu - sníh, tráva, les... . Ty odkazy patřily spíš "Moukovi" a ostatním, co koukají po ponču, i když je tvůj dotaz přednější : wink:
Osobně řeším a dál budu řešit déšť a sníh spíš pláštěnkou-pončem a návleky na kalhoty. Ve všech těch membránových věcech nemám moc důvěru z pohledu funkce "zevnitř dýchají, zvenku nepropouští". Určitě jsou na trhu věci, které zaručeně odvádí přebytečné teplo ven, takže se nepotíš a zároveň ti není zima a k tomu ještě nic zevnějšku nepropustí, ale za tu cenu, co to bude stát se raději rozepnu v obyč. oblečení. Já jsem se potil jak v botech tak v memb. bundě :( . Proto dál už jen funkční triko, pro teplo fleeska, navrch lehká bundička a pevné kalhoty, v zimě nějaký obyč teplý kabát, proti většímu dešti pláštěnka, na maskování síť.

Jinak tip na bundu nemám, pro běžné barvy zkus outdoorforum.cz , z těch maskovaných by měla stačit každá o které výrobce uvádí, že má membránu.
Uživatelský avatar
kurťa
moderátor
 
Příspěvky: 836
Registrován: 24 kvě 2009, 17:19
Vlastním jménem: David Kurtin

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Sešívka » 22 říj 2009, 17:11

RadoAdo: s červenou budnou si nelam hlavu. Podle některých studií vysoká zvěř (srnčí, jelení) velice špatně vidí odstíny červené, naopak má velice dobře vyvinuté smysli pro rozeznání odstínů modré a zelené barvy. Takže když si přes sebe hodíš síť něbo nějakého hejkala, tak budeš v pohodě. Nepromokavé bundy na trhu jsou, dokonce speciálně navržené pro fotografy WL.
Uživatelský avatar
Sešívka
 

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Mouka » 22 říj 2009, 17:30

Kolegové, jo jo, pončo budu mít do trvalejšího deště, ono se mi zdá pro tento účel výhodnější než bunda nebo pláštěnka, protože nemá rukávy. Po těch prostě stéká voda na ruce, které pak jsou furt mokré a co do nich vemu, to je mokré taky. Kdežto v ponču jsou ruce pěkně schované v suchu a v teple. Takže pončo bude. A jestli nezapomenu, vezmu jej s sebou na listopadový sraz, ať můžeme porovnat plusy a mínusy.
Uživatelský avatar
Mouka
VIP
 
Příspěvky: 3554
Registrován: 25 kvě 2009, 19:00
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Jan Moučka

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Krafra » 22 říj 2009, 19:59

Ahoj Honzo,ale já zase chci i fotit a když budu mít ruce schované tak nic nevyfotím : Yahoo!:
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Mouka » 23 říj 2009, 10:28

Franto, neříkej, že je musíš mít furt venku :) . V dešti je máš stejně kdesi schované i s foťákem. A pončo má samozřejmě na bocích kryté průchody na prostrčení rukou, není to jen "trubka" s dírou pro hlavu : D
Uživatelský avatar
Mouka
VIP
 
Příspěvky: 3554
Registrován: 25 kvě 2009, 19:00
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Jan Moučka

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod Libor » 01 lis 2009, 21:59

Já mám komplet (kalhoty + bunda) značka DOC model ural, nezatýká do rukávů, má vystélky v kolenech a na zadnici. Na šoulačky ale není, šustí. Jinak mohu vřele doporučit.
Uživatelský avatar
Libor
běžný
 
Příspěvky: 131
Registrován: 29 kvě 2009, 00:25

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod M.H. » 01 lis 2009, 22:38

Přidám jeden odkaz : http://www.tilak.cz/?lang=cz&s=products&cat=2
Česká firma, jedna z mála s licencí od Gore. Není to levné, ale kvalitní to je. Pár jejich věcí jsem již v "civilním" provedení odzkoušel. Kategorie "Do lesa" je u Tilaku nová, snad ji doplní i o kalhoty.

Já jsem vybaven tímto http://www.fotopomucky.cz/stealth-gear- ... dukt-1163/ a spokojenost. Problémem je množství kapes - snadno se ztratíte ve vlastním oblečení : crazy:
Miloš Hrdlička, www.mhfoto.cz
Uživatelský avatar
M.H.
vzácný host
 
Příspěvky: 29
Registrován: 03 čer 2009, 13:20
Bydliště: Teplice, ČR
Vlastním jménem: Miloš Hrdlička

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod ToFa » 03 lis 2009, 12:08

Já jsem si právě objednal tento komplet: http://www.pro-myslivce.cz/zbozi/lovecke-maskovaci-odevy/lovecke-maskovaci-odevy-na-zimu/zimni-maskovaci-oblek-zeleny-dub-covertex-set-173.
Jenom jsem zvědavý, jestli opravdu bude odpovídat popisu prodejce (Toto je špičková lovecká zimní bunda pro myslivce a lovce, vyrobená z materiálu, který je absolutně větru a dešti vzdorný. Při pohybu je naprosto tichá a nešustí.) :)
Uživatelský avatar
ToFa
 

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod RadoAdo » 03 lis 2009, 12:42

ToFa: tak to dej potom vědět co a jak - jestli je to doopravdy tak úžasně nepromokavé, neprofouknutelné a nešustivé. :)
Nikon D800 a D700, Nikkor 50/1,8; 85/1,8; 80-200/2,8; Sigma 28-70/2,8; SB-800; mezikroužky Kenko a plno dalších drobností.
Uživatelský avatar
RadoAdo
běžný
 
Příspěvky: 131
Registrován: 24 kvě 2009, 16:50
Bydliště: Ostrava
Vlastním jménem: Radovan Adamíček

Re: Nepromokavá bunda

Příspěvekod kurťa » 03 lis 2009, 12:42

http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?108074-kdyz-zacne-prset tak nějak všeobecně o oblečení/výstroji do deště.
Uživatelský avatar
kurťa
moderátor
 
Příspěvky: 836
Registrován: 24 kvě 2009, 17:19
Vlastním jménem: David Kurtin

Další

Zpět na Výstroj a maskování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník