Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

- oblečení, obuv, kamufláž, maskovací sítě, fotovory...

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod XAXAP » 19 pro 2014, 13:00

Přátelé, já nerad vyzývám k bojkotu kohokoliv, ale tak, jak se chová Martin Platil, majitel výše uvedeného obchodu, by nemělo být rozumným milovníkům přírody jedno. Myslivecká psychopatie se u něj rozvinula na plné míře.
Kde může, napadá nevybíravě ochranářské projekty, bez skrupulí LŽE, aby ochranu přírody poškodil.

Ignorujte tuto výzvu, pokud je vám to jedno.
Pokud vám jedno není, zastavte se, zapřemejšlejte, jestli chcete tomuhle člověkovi dávat byznys. Ty věci, co prodává, seženete i jinde a jinak.

Omlouvám se za negativní téma, ale považuji tohle upozornění za důležité!

PS: Použijte google, pokud chcete důkazy. Pro ty, co nemaj čas hledat, link na poslední excesy (byť patří k těm více light, ale kontext je patrný):
http://budejovice.idnes.cz/diskuse.aspx ... zpravy_khr

PPS: Info ke kauze, ke které se váže diskuse, poskytnu osobně. Zdaleka to není tak, jak vypadá článek redaktora, který se nikdy s fakty moc nepáře.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
Uživatelský avatar
XAXAP
VIP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: 15 bře 2013, 17:24
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Martin Tomáš

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Bohus » 19 pro 2014, 22:55

Bojkotovať prečo ? zato že niekto napíše svoj názor.
Ono to stými ochranármi neni zase také čiernobiele, pána Martina Platila nepoznám ale čo robia ochranári okrem toho že je všetkého málo čo im vyhovuje a chránia to len s teplej kancelárie od stola ?
Česť výnimkám a tým čo im naozaj na prírode záleží ale tí ochranári čo sa prezentujú v médiách okrem toho že kritizujú nič nerobia ešte som nevidel že bi išli radšej sadiť stromčeky alebo keď je veľa snehu za vlastné peniaze kúpiť krmivo a ísť prikrmovať zver.
Uživatelský avatar
Bohus
 

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod XAXAP » 19 pro 2014, 23:47

Bohuši, myslíš přikrmovat tu zvěř, u které výše jmenovaný myslivec Platil vyjmenovavá nebohé placení škod za škody způsobené přemnožením? :-)
Otevři oči. Tímhle činíte ekonomický nesmysl, lesnický nesmysl, enviromentální nesmysl. Otevřeně řečeno si v lesním biotopu pěstujete akorát terče.

Názor, i když je jiný, nikomu nevadí. Když ovšem člověk lže jako když tiskne a za situace, kdy se jednou holedbá znalostí ochrany a pak chce poškozovat aktivity, u kterých nemá ani zbla tušení, jak fungují, nic jiného než bojkot si nezaslouží.
Nebo se chceš veřejně prohlásit za podporovatele lhářů?

PS: Že si ještě něco neviděl neznamená, že to neexistuje, Bohuši :-) Občas stačí otevřít oči :-)
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
Uživatelský avatar
XAXAP
VIP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: 15 bře 2013, 17:24
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Martin Tomáš

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Krafra » 20 pro 2014, 08:22

Původně jsem se nechtěl vyjadřovat,ale myslím,že na podobné výlevy jako zde předvádí XAXAP není určeno toto fórum.
Lidé ,kteří v životě něco dokázali se tím většinou moc nechlubí a hlavně okolo sebe neřvou.

Přikláním se k názoru Bohuse.
Martina Platila znám osobně.
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod XAXAP » 20 pro 2014, 08:35

Krafra: já ho znám taky osobně a taky mi dlouho přišel normální, ale poslední dobou nikoliv.
Chceš před tím zavírat oči? Cheš něco nazývat výlevem? Argumentuj proč! Jinak to nemá smysl.

A přidej argumentaci, proč tvůj kamarád psychopatický myslivec Platil ktyje a schovává myslivecké excesy v řídech stovek upytlačených kusů?

Bez argumentace je příspěvek výlev a na prd a nepatří někam. A nestačí to, že se k někomu přidáš. Počet nedělá pravdu ani rozum.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
Uživatelský avatar
XAXAP
VIP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: 15 bře 2013, 17:24
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Martin Tomáš

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Siplace » 20 pro 2014, 08:42

Taky nevidím důvod, proč něco bojkotovat. Martine možná jsi tímto tématem udělal spíš reklamu tomuto e-shopu :-)
Uživatelský avatar
Siplace
 

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod XAXAP » 20 pro 2014, 09:14

Já jsem zvyklý o věcech hovořit otevřeně.

A taky aspoň uvidím, jak vypadá realita mentální a morální integrity lidí tady. Docela si pamatuju na ty křivý a nasraný ksichty, když na srazu Bartošovičtí mluvili o polovině doposud vypuštěných orlech vodprásklejch myslivcema. Tak jsem i zvědavý, jestli to bylo jen tam a nebo to místní fóraře se vztahem přírodě opravdu štve a jsou schopni to veřejně ukázat, nebo to vymění za možnost koupit si maskovačku.

Já už jsem vás nechtěl po zastřelenejch orlech štvát fotkama toho hnoje, co myslivci dělaj s rysama, a co mimochodem Platil maskuje a snaží se zpochybnit práci lidí okolo projektu i okolo vyšetřování. Ale budiž.

Tak pánové, prima myslivci, které chce Platil maskovat, picli mimo pár set jiných i tuto rysí kočku, ani jim nevadilo, že je telemetricky sledovaná. Hrůzou tohohle případu je to, že v době své smrti se starala o tři malá koťata. Chcete poskytnout fotku hrajících si koťat Milky, která uhynula hlady pro umocnění?
Na druhém snímku je další prima myslivecký příběh, kdy se s tím náš lidový a světaznalý myslivec moc nepáral a rysa jenom postřelil. Kolegové ho našli ještě živého po několika dnech umírání, ale už nešlo nic udělat. Mám vás tu štvát dalšíma fotkama? Nebo na mě hodíte klatbu, protože, co oko nevidí, srdce nebolí? A přeci je tohle fórum o hezkejch fotkách, nikoliv hrůzách :-) A Krafra Platila zná, takže mu jistě odpustí fakt, že se snaží maskovat tyhle prasárny. Protože on neřve a kdo neřve, je přeci slušnej :-)
Přílohy
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
Uživatelský avatar
XAXAP
VIP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: 15 bře 2013, 17:24
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Martin Tomáš

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Krafra » 20 pro 2014, 10:07

Trefená husa se vždycky ozve a ještě hlasitěji.

A kdo zastřeli toho rysa?

A co srny ulovené tímto rysem po kterých zůstali malé srnčata a pošli hladem- musela to být pro ty srnčata hrozná smrt.Kdo se postaví na stranu těch nebohých srnčat.
Osobně,kdybych byl hajný a v revíru mi lovili a zabíjeli dravci chovnou zvěř,taky bych hledal příčinu a redukoval stav dravců.
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod michy » 20 pro 2014, 11:31

Počkej, to nemyslíš vážně. Nejsem žádný zapálený ochranáři, ale tohle je i na mne moc. Ve většině případů je potrava šelem něčím oslabená a všude kde se šelmy objevují se zvedá kvalita vysoké.
Uživatelský avatar
michy
VIP
 
Příspěvky: 1782
Registrován: 25 kvě 2009, 17:44
Bydliště: Plzeň-jih
Vlastním jménem: Jiří Míchal

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod RollsRojs » 20 pro 2014, 12:13

Krafra píše:A co srny ulovené tímto rysem po kterých zůstali malé srnčata a pošli hladem- musela to být pro ty srnčata hrozná smrt.Kdo se postaví na stranu těch nebohých srnčat.
Osobně,kdybych byl hajný a v revíru mi lovili a zabíjeli dravci chovnou zvěř,taky bych hledal příčinu a redukoval stav dravců.


Pomóc... : o
Uživatelský avatar
RollsRojs
VIP
 
Příspěvky: 2396
Registrován: 26 říj 2010, 20:20
Vlastním jménem: Lukáš Pich

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Frca » 20 pro 2014, 14:04

Sorry, ale vyčítat rysům, že po nich zůstanou srnčí siroty a srovnávat to se zástřelem krmící rysí matky je alespon podle mě skoro směšné. Kdyby to nebylo smutné....
Canon 600D, Tamron 150-600 Di VC USD,Canon Eos 450d,manuální Exakta 500mm,f8 ,Tamron SP 70-300mm F4-5,6 Di VC USD,
Uživatelský avatar
Frca
VIP
 
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 zář 2010, 11:33
Vlastním jménem: František Kroupa

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Krafra » 20 pro 2014, 14:13

Michy- Frca plně s vámi souhlasím.
Je důležité si přečíst co jsem napsal. :(
Na začátku věty -KDYBY- .... a na konci REDUKOVAL : wink: .


Frca stejně směšné mi připadá, že mrtvá srnčata ti nevadí? Je to zákon silnějšího já to beru.Proto fotím abych si mohl zdokumentovat zážitek
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Frca » 20 pro 2014, 14:20

Nenapsal jsem nic o tom, že mi nevadí mrtvá srnčata, směšné mi přišlo jen to srovnání. Mimochodem redukovat v čí prospěch? Přírody jako takové nebo z pohledu mysliveckého hospodáře??
Canon 600D, Tamron 150-600 Di VC USD,Canon Eos 450d,manuální Exakta 500mm,f8 ,Tamron SP 70-300mm F4-5,6 Di VC USD,
Uživatelský avatar
Frca
VIP
 
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 zář 2010, 11:33
Vlastním jménem: František Kroupa

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod jbenak » 20 pro 2014, 15:44

To už rys není chráněný druh a jeho zástřel v přírodě porušením zákona?
Asi mi něco uniklo.
Uživatelský avatar
jbenak
zkušený běžný
 
Příspěvky: 609
Registrován: 15 črc 2009, 15:02
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Jiří Benák

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod radek » 20 pro 2014, 16:56

Ach jo, marná snaha přesvědčovat myslivce o ochraně šelem a dravců i kriticky ohrožených, budou v nich vidět stále konkurenci , že do přírody patří odjakživa jim je jedno, mají na to svůj špatný názor ovlivněný svými předchůdci a děděný z generace na generaci.
Toho kdo jim řekne, že na to jsou zákony, které vznikly díky dlouholetému výzkumu vědeckých pracovníků pošlou do někam a nazvou ho ekoteroristou, jejich argumentace, že bez nich to nejde padá v okamžiku, kdy takzvanou regulaci zvěře provádí mnohem lépe a šetrněji právě predátoři, rys si vždy vybere slabší kus, než myslivec, který odloví jelena pro trofej na vrcholu sil a zbytek stáda během roku zredukuje na tzv. normovaný stav(proč by to měl dělat rys) a to je ten kámen úrazu - zastřelím rysa - odtraním konkurenci - a můžu bouchat jenom já, protože by se vysoká přemnožila!
Nikon D850 + D500, objektivy NIKKOR AF-S VR 500/4G IF ED,- NIKKOR 300mm f/2.8G ED VR II AF-S + TC-14EII a stativ manfrotto
Uživatelský avatar
radek
VIP
 
Příspěvky: 2990
Registrován: 22 zář 2010, 21:25
Bydliště: Pohorovice-Kloub Vodňany
Vlastním jménem: Radomír Šálek

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Martina » 20 pro 2014, 17:03

Bohus píše:Česť výnimkám a tým čo im naozaj na prírode záleží ale tí ochranári čo sa prezentujú v médiách okrem toho že kritizujú nič nerobia ešte som nevidel že bi išli radšej sadiť stromčeky alebo keď je veľa snehu za vlastné peniaze kúpiť krmivo a ísť prikrmovať zver.

Čistě matematicky jsou z celkového počtu výjimky ti, kteří se prezentují v médiích, protože těch mediálně působících je jen zlomek. A pak asi sotva má někdo dokonalý přehled, jestli nevysadili pár stromků nebo nepřikrmují sýkorky = celé to tvrzení stojí na vodě.
Třeba u nás se ti ekozapálení starají o přírodní památky (kosení, odstraňování náletovek), sázejí aleje, takže konkrétní práce za nimi je.
Uživatelský avatar
Martina
VIP
 
Příspěvky: 2624
Registrován: 07 pro 2009, 23:30

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod XAXAP » 20 pro 2014, 17:05

Jirko, je chráněný druh. Ale myslivecká chátra prostě a jednoduše drží při sobě. Často to od nich i víme. Dokonce jsme měli i několik myslivců se zástřely rysů na kulatým stole o problematice. Když Jára Červený pro výzkum od nich sehnal 69 lebek (to se ještě nebáli, před vstupem ČR do EU), v dotazníku se mu někteří přiznali k více než 5 zástřelům. Kolem týhle kočky je tolik otazníků, kam se vytrácí. My monitorujeme fotopastmi dost pravidelně jednoho rysa, třeba i tři roky a pak nic. Vypaří se. Nikde v okolí není, ani stopa. Přirozený migrační koridor přes Krušné hory nebo z Polska přes severní hory je čistokrevná černá díra.
Bohužel bys musel ty myslivecké lotry chytit na místě činu, nenechat se zastřelit a ještě zavolat někoho aspoň z kraje, aby to místní fízl nestopil (to už se nám taky stalo).

A reakce myslivců? Až na ultravýjimky čteš a slyšíš ty stejný kecy, výpady, často čistokrevné lži a bohorovné sračky jako z úst Martina Platila. Sebereflexe, sebeočista nikde. Jediné, co s problematikou pytláctví na rysech, dravých ptácích atd. dělají, je neustálé napadání ochranářů.

Proto ta žádost o bojkot těchto lumpů a teď konkrétně lumpa Martina Platila.
Na osobní spory prdím, tohle už je ovšem daleko širší a větší trabl, než že bych měl poraněné ego z toho, že mě někdo pojmenoval ekoteroristou. Ti, co mě znají osobně, vědí, že nejsem citlivka.

Ještě na závěr: myslím si, že myslivost má u nás místo, ne ovšem v tomhle stavu.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
Uživatelský avatar
XAXAP
VIP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: 15 bře 2013, 17:24
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Martin Tomáš

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod XAXAP » 20 pro 2014, 17:12

Krafra: já chápu, že máš s Platilem nějaký pozitivní vztah a že je těžké si připustit, že je to vypatlané pako. Už ale nechápu tvou argumentaci. Je k dané věci naprosto irelevantní. Je to jen pokus chaoticky vybočovat z tématu.

A to téma je: Myslivci porušují velmi plošně a velmi často zákony. Nedělají s tím lautr nic. Když se ozveš, přichází útok do protisměru, nikoliv seberflexe. Obranou budiž nevyužívání jejich služeb. Jasný? Máš-li chuť argumentovat, argumentuj fakticky na tato témata. Zaplejtáním se do věcí, o kterých máš ještě mizivé či žádné informace, neprospěješ hlavně sobě.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
Uživatelský avatar
XAXAP
VIP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: 15 bře 2013, 17:24
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Martin Tomáš

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Bohus » 20 pro 2014, 18:37

Njn darmo myslivci sú len obyčajná háveď samozrejme „všetci“ ale ochranári sú tí najlepší čo všetko vedia.
Nech sa páni ochranári nasťahujú na dediny kde po záhradách behajú v noci medvede alebo nech idú vysvetliť chovateľom oviec prečo im vlci v lete zabijú desiatky oviec a nechajú ich tak že by boli až taký hladný keď zabíjali a potom ich hlad prešiel ?
V takom prípade by páni ochranári boli prví ktorí by ich strieľali keby nemohli v kľude večer pustiť deti von aby sa nemuseli báť že sa stretnú z medveďom.
Prípadne nech vysvetlia prečo rybárom požerú kormorány všetky ryby ktoré oni kúpili za svoje peniaze ale už sú pani ochranári neni ochotný zaplatiť spôsobené škody.
Alebo čo vám povedia páni holubári ktorým chodia jastraby na holuby ako na krmítko pritom poštoví holub na závody neni zrovna lacná záležitosť a je zaujímavé že sa to deje všade pritom páni ochranári tvrdia že ich je málo že bi jeden jastrab stíhal obletieť každí deň celú republiku ?
A áno ak si niekto myslí že platenie škôd spôsobené zverou je klamanie tak sa hlásim na podporu toho klamára. Bohužiaľ asi niekto ani netuší ako to je ale škody spôsobené zverou sú povinný myslivci platiť zo zákona a neni to ich výmysel.
Samozrejme zastrelenie rysa ktorí má mladé je svinstvo tak isto ako zastrelenie orla ale to ešte neznamená že to robia všetci myslivci.
Čo robia páni ochranári okrem toho že chránia šelmy ale iná zver ich nezaújma, taký zajac a podobne už neni živý tvor? Áno myslivci túto zver síce podporujú preto aby ju mohli strieľať ale zase len v určitej miere bez tohto podporovania by už v niektorých revíroch dávno nebola a potom by ste mohli fotiť naozaj len tie sýkorky.
Na jednej strane sa bude nadávať na myslivcov že strieľajú ale na druhej strane zase nadávajú poľnohospodári na škody spôsobené zverou a chceli by náhradu. Navyše dosť pochybujem že sa stavy vysokej zlepšujú práve tam kde sa nachádza rys pretože pod pojmom vysoká sa rozumie jelenia zver a tá neni zrovna bežná potrava rysa možno tak mláďa ale nie dospelý kus.
A pokiaľ sa nejaký dravec premnoží ( čo netvrdím že je práve prípad rysa ) ako by ste ho chceli inak regulovať ako odstrelom či počkáme až všetko požerie a pokape hladom?
A mimochodom si tiež myslím že na takéto fórum takáto téma vôbec nepatrí.
Uživatelský avatar
Bohus
 

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod XAXAP » 20 pro 2014, 18:57

Bohuši, spletl sis fórum. Tady jsou docela dost vzdělaní lidé. Tady s hospodskejma mysliveckejma báchorkama neobstojíš.
Ale díky, dal jsi mi štempl na to, o čem píšu.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
Uživatelský avatar
XAXAP
VIP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: 15 bře 2013, 17:24
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Martin Tomáš

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod figi » 20 pro 2014, 19:16

XAXAP - ty tvoje ekofašistické teorie sem ale také vůbec nepatří. Už ta doktrína tady jednou byla . v Německu ve třicátých letech také všude byla hesla - nekupujte u židů.
Uživatelský avatar
figi
běžný
 
Příspěvky: 198
Registrován: 27 pro 2013, 20:05
Bydliště: Česká Lípa
Vlastním jménem: Miloš Fischer

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Indian » 20 pro 2014, 19:17

Přidávat jsme se nechtěl ale neb do bojkotu fotopomucek nevidím ale

Njn darmo myslivci sú len obyčajná háveď samozrejme „všetci“ ale ochranári sú tí najlepší čo všetko vedia.


Nikdo nenapsal, že všichni, včetně MartinaT (ten napsal, že myslivost má i smysl)

Nech sa páni ochranári nasťahujú na dediny kde po záhradách behajú v noci medvede alebo nech idú vysvetliť chovateľom oviec prečo im vlci v lete zabijú desiatky oviec a nechajú ich tak že by boli až taký hladný keď zabíjali a potom ich hlad prešiel ? V takom prípade by páni ochranári boli prví ktorí by ich strieľali keby nemohli v kľude večer pustiť deti von aby sa nemuseli báť že sa stretnú z medveďom.


To je pouze velmi omezený názor (stejně jako že všichni myslivci jsou prasata). Ne všichni ochranáři bydlí ve měste, žerou pouze mrkev a tatry vidějí jen na PC. Chovatelé ovcí (co znám z KRNAPU mají největší problém se psi (ale po jejich totální likvidaci taky nevolají. Ještě je možné přidat případy s krkavcema (jenž zabíjejí jehňata) ale vždy je třeba se nejdříve zamyslet nad příčinou a snažit se ji řešit komplexně než jednoduché a líbivé řešení vybít či správně "tlumit" dravce.


Prípadne nech vysvetlia prečo rybárom požerú kormorány všetky ryby ktoré oni kúpili za svoje peniaze ale už sú pani ochranári neni ochotný zaplatiť spôsobené škody.
Alebo čo vám povedia páni holubári ktorým chodia jastraby na holuby ako na krmítko pritom poštoví holub na závody neni zrovna lacná záležitosť a je zaujímavé že sa to deje všade pritom páni ochranári tvrdia že ich je málo že bi jeden jastrab stíhal obletieť každí deň celú republiku ?


Do nedávna byly škody způsobené kormoránem placeny (za ostatní druhy se stále platí), problém kormorán je dosti specifický jeho ochrana i jeho "přemnožení" či řešení a odpovědnost je samo na dlouhou debatu. Problůémy tipu jestřáb a holubář se řeší jednotlivě dle případů.... stejně tak není pravda, že každý jestřáb žere závodní poštovní holuby. Jestřábu skutečně není málo, avšak jeden to určitě nedělá. Je to stejné jako u lidí "poptávka nabídka"

A áno ak si niekto myslí že platenie škôd spôsobené zverou je klamanie tak sa hlásim na podporu toho klamára. Bohužiaľ asi niekto ani netuší ako to je ale škody spôsobené zverou sú povinný myslivci platiť zo zákona a neni to ich výmysel.


Ano myslivci opravdu mají platit za škody, ale rozhodně nejsou placeny všechny škody (to by myslivost přestala existovat, což nikdo asi nechce), za škody nemohou jen myslivci (i když mají svůj díl viny) ale i ostatní (málo remízů, velká pole málo plodin a pod)

Samozrejme zastrelenie rysa ktorí má mladé je svinstvo tak isto ako zastrelenie orla ale to ešte neznamená že to robia všetci myslivci.


Nikdo netvrdí, že to dělají všichni, ale je jich bohužel dost (vůči rysům), a mnoho jich tuto činnost schvaluje či přímo kryje.

Čo robia páni ochranári okrem toho že chránia šelmy ale iná zver ich nezaújma, taký zajac a podobne už neni živý tvor? Áno myslivci túto zver síce podporujú preto aby ju mohli strieľať ale zase len v určitej miere bez tohto podporovania by už v niektorých revíroch dávno nebola a potom by ste mohli fotiť naozaj len tie sýkorky.


Ochránci (taky ne všichni) toho dělají docela dost, od základního výzkumu, po praktickou ochranu, tvorbu nových biotopů, udržbu a úpravu původních (např kosení luk), Budky pro všechyn dutinové druhy ptáků a mnoho dalšího. Ano zajícům a srnkám prasatům se jich věnuje opravdu málo spíše žádný... každý správný ekoterorista přese ví že srnku a zajíce chrání 65 000 ČR myslivců a tak se věnují dalším druhům.


Na jednej strane sa bude nadávať na myslivcov že strieľajú ale na druhej strane zase nadávajú poľnohospodári na škody spôsobené zverou a chceli by náhradu. Navyše dosť pochybujem že sa stavy vysokej zlepšujú práve tam kde sa nachádza rys pretože pod pojmom vysoká sa rozumie jelenia zver a tá neni zrovna bežná potrava rysa možno tak mláďa ale nie dospelý kus.


Nikdo jim nenadává že střílejí ale spíš co střílejí!. Rys opravdu zlepšuje "kvalitu" Vysoké (ne jejich stavy)

A pokiaľ sa nejaký dravec premnoží ( čo netvrdím že je práve prípad rysa ) ako by ste ho chceli inak regulovať ako odstrelom či počkáme až všetko požerie a pokape hladom?


Který dravec se přemnožil (situaci s kormoránem bych sem nedával..... je to trošku jiný případ a myslivost ho stejně neřeší) tak, že je nutná redukce

A mimochodom si tiež myslím že na takéto fórum takáto téma vôbec nepatrí.


Slušná debata o zvířatech sem dle mého patří:-)

Za mě myslivost má smysl!
---------------------------------------------------------
Nikon D800E; Tamron 150-600 SP, Sigma 150/2,8 macro, blesk SB900, Stativ GITZO, http://www.webnature.cz
Uživatelský avatar
Indian
VIP
 
Příspěvky: 3348
Registrován: 27 kvě 2009, 06:28
Vlastním jménem: Michal Pešata

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Photomecan » 20 pro 2014, 20:32

Kdo fotografuje přírodu, musí ji mít rád. Když mám něco rád, tak mi na tom záleží a pokud cítím / vidím / čtu , že je někde nějaký problém, snažím se o tom zjistit co nejvíc informací. Tato debata sem definitivně patří.

Jak se vůbec stane člověk "myslivcem" ? To se začíná s dobrými úmysly o pomoci přírodě a končí střelbou do všeho se zobákem dolů a trochu delšími zuby ? Kde v tom procesu výchovy okolím dojde k mutaci ? : shock:
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2249
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod Jirka H. » 20 pro 2014, 20:58

Dneska jsem v televizi viděl pořad o pátrání po "Adamovi" resp. po předkovi člověka. Během pořadu byla zmínka o tom, že asi před 100.000 lety byl člověk, jako živočišný druh, na vymření (zbývalo jenom pár tisíc jedinců), ale nějakou genetickou mutací se z toho vyhrabal a dneska si myslí, že všechno zná a vše umí nejlépe. Tady asi příroda udělala chybu, protože se jí evidentně vymkl z pod kontroly. Naštěstí jsou ještě lidé, kteří si nemyslí, že jsou chytřejší než matka příroda a snaží se napravit škody, jež jí člověk působí. Zářným příkladem "neomylného" lidského managmentu je Yellowstonský NP a vlci. Poté, co byli na začátku 20. století vyhubeni, došlo k obrovskému nárůstu jelenů wapiti a už se spustila vlna následných přírodních katastrof (zarůstání vodních toků, vymizení původního druhu pstruha, zánik původních rostlinných společenstev, vymizení bobrů, orlů, nárůst počtu kojotů atd. atd.). V 90. letech byli vlci reintrodukováni zpět a vše se během několika málo let neuvěřitelně zlepšilo a ozdravilo. To jsou prostě holá a vědecky změřená a podložená fakta. A to díky pouze JEDNOMU jedinému druhu.
Jakýkoliv lidský managment v přírodě je prostě pouze pouhá slovní fráze, neboť přírodní vztahy se budují tisíce let a člověk je většinou nezná (ještě v 17. století se upalovalo, když někdo tvrdil, že Země je kulatá, v 21. století si lidé podřezávají krky, protože nevěří v Alláha...). Vše z nevědomosti či fanatismu. Obojí nás žene do záhuby.
Takže z mého pohledu: myslivecký managment = potřebuji divočáky, srnce, muflony a vše, co můžu sníst (ostatní musím zabít, aby mi to nesnědlo to moje), zemědělec = potřebuji vše, co mi vyžene prasata, daňky, srnce z pole, lesák = potřebuji vše, co mi vyžene z lesa jeleny, srnce a ostatní stromoškodiče, ochranář = chce vše všude, běžný občan = líbí se mi vše, ale ať mi to neleze na zahradu. Výsledek? Lidé se mezi sebou jenom hádají a osočují a nehledají kompromis, pouze vydávají "hezká prohlášení", ale pak zabírají další další plochy v "zájmu lidstva". Naprosto bezvýchodná situace pro zvěř - ve svém důsledku jí nikdo nechce tam, kde by ta zvěř chtěla a měla být a na co je od přírody vytvořená.
Ač mám mezi myslivci a lesáky pár kamarádů, tentokrát se musím XAXAPa zastat, protože podle mě každý hlas za ponechání přírody bez lidí má smysl. Amen :speak:
http://www.jirihornek.cz/
Nikon D300, D3s, AFS 500/4, AFS 18-35/3.5-5.6 G, SB800, telekonvertory TC 1.4E a 1.7E, stativ Feisol a Manfrotto 055DB, HDV501
Uživatelský avatar
Jirka H.
běžný
 
Příspěvky: 195
Registrován: 07 srp 2009, 18:09

Stop nakupování krytí od fotopomucky.cz

Příspěvekod figi » 20 pro 2014, 22:56

To jsou jen samé fráze.
Ponechání přírody bez lidí - a jak si to představuješ ?
Jen provoz na našich silnicích vezme ročně stovky tisíc ( a možná o řád víc ) životů naší fauny. Zemědělci přispějí ještě vyššími čísly. A tebou uváděný příběh z USA je jen otázka podání, protože to, jestli někde bobři jsou či ne určitě nejvíc ovlivní přítomnost vlků ( zarostlé vodní toky vlci vyčistí : D ). Nehledě k tomu, že jde o oblast rozlohou větší, než 10% rozlohy ČR. Nejde slepě věřit všemu, co uvádí media, kolikrát jsou údaje a i překlady naprosto mimo, a nebo se to zrovna hodí.

Jak si představuješ přírodu bez lidí v naší civilizované a poměrně hustě osídlené krajině ?
Uživatelský avatar
figi
běžný
 
Příspěvky: 198
Registrován: 27 pro 2013, 20:05
Bydliště: Česká Lípa
Vlastním jménem: Miloš Fischer

Další

Zpět na Výstroj a maskování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník