Fotokryt

- oblečení, obuv, kamufláž, maskovací sítě, fotovory...

Fotokryt

Příspěvekod stano170 » 06 říj 2017, 21:37

Islo mi hlavne o to ze ked tam ta sietovina nebude na trvalo ci tomu bude zver doverovat. Pretoze narozdiel od statickeho posedu, sietovina bude nieco nove ci tam nebolo.
Nikon D300s
Nikon 300mm f/4 AF-S IF-ED
Nikon 35mm f/1.8G
stano170
zatoulanec

Vlastním jménem: Stanislav Materna

Fotokryt

Příspěvekod RollsRojs » 06 říj 2017, 22:36

Doufal bych, že ta síť už nebude tak velká změna. Rozhodně menší, než když se picne stan někde k lesu, kde předtím nebylo nic.
RollsRojs
VIP

Vlastním jménem: Lukáš Pich

Fotokryt

Příspěvekod Mládek » 03 lis 2017, 13:38

Na jaře bych se chtěl více zaměřit na "bahňáky".

Nemáte někdo zkušenosti například s tímto? Čelo je trochy vyšší ale je to lehké a skladné.

https://www.militarysklad.cz/stan-tunel ... arn-32153v
Nikon D500, Sigma 500/F4, Nikon 200-500mm f/5,6, Nikon 105mm f/2,8 Micro, TC1,4,
Mládek
běžný

Vlastním jménem: Libor Koucký

Fotokryt

Příspěvekod MartinP » 03 lis 2017, 16:18

já fotím bahňáky z tohodle udělátka:

Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Fotokryt

Příspěvekod Mládek » 03 lis 2017, 20:25

To je pěkný, ale já nejsem zrovna moc manuálně zručný :-).
Nikon D500, Sigma 500/F4, Nikon 200-500mm f/5,6, Nikon 105mm f/2,8 Micro, TC1,4,
Mládek
běžný

Vlastním jménem: Libor Koucký

Fotokryt

Příspěvekod radek » 03 lis 2017, 20:42

Martine, to vypadá dobře, jen nevím, jestli se ti to po delší době nebortí, máš mezi těmi oblouky nějakou výztuhu, nebo to drží jen tak zapíchnuté v zemi ?
Nikon D850 + náhradní tělo D7100, objektiv AF-S VR 500/4G IF ED,-AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR + TC-14EII a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Fotokryt

Příspěvekod MartinP » 04 lis 2017, 20:42

zapíchnuté do země, je to z roxoru, takže to jde dobře zapíchnout, ale ne složit.
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Fotokryt

Příspěvekod Petr Muláček » 17 led 2018, 15:04

Ahoj.Myslíte,že by mohlo být tohle ok na bahňáky?Hodil bych na to ješté maskovací 3D síť.Nějaká zkušenost?Zkoušel jsem rybářský vidličky a na sítě,ale dlouho mi to trvá postavit.Tohle by mohlo být rychlejší a skladnější. http://www.fotopomucky.cz/pristresky-a- ... asha-vcam/
Petr Muláček
zkušený zimní host

Fotokryt

Příspěvekod Mouka » 17 led 2018, 15:26

No, Petře, bahňáky sice nefotím (skoro), ale tenhle přístřešek je vlastně jen plachta, kterou stejně musíš nějak vyztužit nebo na něco zavěsit. Takže zase to vyžaduje "něco" dalšího a hromadu práce.
A když už bys chtěl přes to ještě maskovačku, to je fakt jednodušší ten systém od Martina - pružné tyčky, přes to maskovačka ukotvená do země.
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

Fotokryt

Příspěvekod Petr Muláček » 17 led 2018, 15:40

Aha já myslel,že je to nějak vyztužený,že to takhle stojí jako na tom obrázku.To jsem blbě koukal a nedokoukal :) Tak to je mi k ničemu.Jo Martin to má dobře vymyšlený,ale já bych chtěl něco co bude v jednom kuse.Co bych rozbalil tak jako fotostan a jenom doladil maskovačkou.Volavky jsem fotil z malýho Gunneru.Objektiv jsem měl na zemi a ve stanu jsem byl smotanej jak červ.Vzhledem k tomu že mám přes 190cm tak né moc pohodlná záležitost :)
Petr Muláček
zkušený zimní host

Fotokryt

Příspěvekod Petr Muláček » 17 led 2018, 15:47

Hlavně aby to bylo neprůhledný jako ta plachta v odkazu,aby mi stačila jedna 3m síť.Určitě něco takovýho existuje :)
Petr Muláček
zkušený zimní host

Fotokryt

Příspěvekod Mouka » 17 led 2018, 15:52

Mouka
VIP

Fotokryt

Příspěvekod Petr Muláček » 17 led 2018, 16:01

No to už vypadá líp.Tady by stačil vyztužit jenom ten prostor u nohou,abych se pod tím mohl trochu hejbat a šlo by to :) Dík.Budu ještě špekulovat.Do jara času dost.
Petr Muláček
zkušený zimní host

Fotokryt

Příspěvekod Gigerich » 13 čer 2018, 19:52

Při focení ptáků ze stanu většinou docela vadí chvění plachty stanu ve větru. Ptáci si na to většinou zvyknou až tak pátý, šestý den, což už je na mě moc dlouho. Některým druhům je to samozřejmě fuk. Nechával jsem dřív stan zamaskovaný na místě, ale teď jsem kupoval nový, protože někdo mi ten starý "uklidil" i s karimatkou a maskovačkou. Stan stavím i pak bourám až za tmy, případně ve stanu i přespím, proto krytí nechci řešit jen maskovačkou. Zajedno by mě sežrali komáři, což by asi šlo vyřešit moskytiérou, ale ono občas i prší. Takže si chci vyrobit něco jako obytné víko rakve, které by šlo složit a díky tomu mi vejde do boxu na střeše auta. Skoro podobně jako je ten želví krunýř na
http://www.biotope.no/2013/08/stealth-birding-photo-hide-prototyping.html
Jen to chci mít použitelné i pro to přespání a moci si občas sednout, ať to focení nejsou jen obrovská muka.

Poradíte s lehkým a pevným materiálem, který by se na výrobu hodil a dal se v pohodě unést i větší kus od auta?
Galerie fotek

Lokality na focení najdete na webu www.birdarea.com
Osobní (skoronefoto) stránky www.gigerich.cz
Gigerich
zkušený protahující

Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Fotokryt

Příspěvekod Mouka » 13 čer 2018, 20:09

Udělat si kopyto z překližky, na to igelit a pak jedno nebo dvouvrstvý laminát, místo skelné tkaniny použít klidně nějakou látku s maskovacím vzorem. Vytvrzený laminát pak jen sloupneš, přnýtuješ k němu podtřebné pásky, látku, šňůrky nebo co potřebuješ.
Mouka
VIP

Fotokryt

Příspěvekod Gigerich » 13 čer 2018, 23:55

Mouka: Tak to mě vůbec nenapadlo. Kolik může vážit takový laminát na metr čtvereční? Nemám s tím vůbec žádnou zkušenost. Je to hodně lehké? Ta látka se stříhá na proužky nebo se natáhne v kuse a zatře pryskyřicí?
Já jsem teda mezitím v reklamce objevil komůrkový polypropylen a ten má 0,5 kg/m2 a je 3 mm silný. V průřezu je to stejný žebříček jako lexan, co se z něj dělají zimní zahrady. Výhoda je, že by se udělalo to kopyto a laminovat by se už nemuselo. Jedině natírat nebo sprejovat na zeleno, protože je to bílé. Taky to asi chce nějaké výztuhy.
Galerie fotek

Gigerich
zkušený protahující

Fotokryt

Příspěvekod Mouka » 14 čer 2018, 07:41

Tak asi bych si udělal menší zkušební vzorek, klidně bych v první fázi natáhnul jen samotnou látku bez stříhání na proužky, to si myslím, že ani v plné verzi není nutné, vůbec by nevadilo, kdyby to bylo někde třeba přeložené, ale klidně můžeš ty "přeložky" odstřihnout. Jen odhaduji, ale dvě kilovky laminátové pryskyřice by mohly stačit, pokud použiješ i nějaké duralové výztuhy, co se prodávají v Obi nebo Hornbachu atd. Vlastní skořepina i s výztuhami nemůže vážit víc než pět kilo max, ale to je jen můj laický odhad.
Nevím, jak pevný je ten komůrkový polypropylen, ale ten může být dost křehký, náchylný na proražení a asi nesnese moc velký náhodný ohyb. Já ho zatím párkrát použil jen pro rovné plochy bez nějaké zátěže.
Mouka
VIP

Fotokryt

Příspěvekod aqualife » 14 čer 2018, 19:11

Gigerich píše:Při focení ptáků ze stanu většinou docela vadí chvění plachty stanu ve větru. Ptáci si na to většinou zvyknou až tak pátý, šestý den, což už je na mě moc dlouho. Některým druhům je to samozřejmě fuk. Nechával jsem dřív stan zamaskovaný na místě, ale teď jsem kupoval nový, protože někdo mi ten starý "uklidil" i s karimatkou a maskovačkou. Stan stavím i pak bourám až za tmy, případně ve stanu i přespím, proto krytí nechci řešit jen maskovačkou. Zajedno by mě sežrali komáři, což by asi šlo vyřešit moskytiérou, ale ono občas i prší. Takže si chci vyrobit něco jako obytné víko rakve, které by šlo složit a díky tomu mi vejde do boxu na střeše auta. Skoro podobně jako je ten želví krunýř na
Jen to chci mít použitelné i pro to přespání a moci si občas sednout, ať to focení nejsou jen obrovská muka.
Poradíte s lehkým a pevným materiálem, který by se na výrobu hodil a dal se v pohodě unést i větší kus od auta?

Ten kryt na vozíku se mi líbí, i s lahváčem.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Fotokryt

Příspěvekod valsidal » 14 čer 2018, 21:57

Gigerich píše:Při focení ptáků ze stanu většinou docela vadí chvění plachty stanu ve větru. Ptáci si na to většinou zvyknou až tak pátý, šestý den, což už je na mě moc dlouho. Některým druhům je to samozřejmě fuk. Nechával jsem dřív stan zamaskovaný na místě, ale teď jsem kupoval nový, protože někdo mi ten starý "uklidil" i s karimatkou a maskovačkou. Stan stavím i pak bourám až za tmy, případně ve stanu i přespím, proto krytí nechci řešit jen maskovačkou. Zajedno by mě sežrali komáři, což by asi šlo vyřešit moskytiérou, ale ono občas i prší. Takže si chci vyrobit něco jako obytné víko rakve, které by šlo složit a díky tomu mi vejde do boxu na střeše auta. Skoro podobně jako je ten želví krunýř na

Něco podobného a výrazně lehčího by šlo vytobit následujícím způsobem. Vyrobit si pouze lehký dřevěný rám na kterém by byla napnutá a laminovaná pryskyřicí v několika vrstvách například skelná tkanina. Celé by to mohlo být z několika užších dlouhých dílů vzájemně spojených pomocí pantů tak, aby se po jejich rozevření "nadoraz" držel požadovaný tvar a zároveň se kryt dal složit právě do "rakve" na střechu, nebo do kufru auta. To by celé mohlo mít jen pár kilo.
Tím by se vyřešily i ty "mičudy" v uvedeném nápadu z odkazu a celé by to bylo pevné = bez plápolání ve větru a vhodnou konstrukcí a díky materiálu i nepromokavé.
Pokud bych něco podobného potřeboval, nejspíš bych se vydal touto cestou. Zatím mám problém najít trochu času zalézt i do obyčejného fotostanu. Vím ale přesně o místě, kde by se mi takovýto kryt více než hodil..
Nikon D500
Nikkor 200-500 f5,6E ED VR
valsidal
běžný

Vlastním jménem: Láďa

Fotokryt

Příspěvekod asina » 15 čer 2018, 11:55

Třeba něco takového.
Přílohy
asina
zkušený vzácný host

Vlastním jménem: Drahomír Pácl

Fotokryt

Příspěvekod Gigerich » 26 čer 2018, 17:59

asina: Díky za návrh, přesně takové ve větru plápolající věci se chci vyhnout. Ale když se to napatlá tou laminovací pryskyřicí, bude to nehybné :-) Jak navrhnul
Mouka: Ten polotovar stan vynechám a budu se ubírat cestou laminované skládací skořepiny. Maskovací šusťák jsem už objednal, 2 kg pryskyřice taky a teď vymýšlím výztuhy laminované z látky, ale i dřevěné nebo duralové, jak navrhuje
valsidal: Autor v odkazu výše kola nahradil těmi mičudami, které v bahně hezky klouzají. Já plánuji systém želva, tedy nesení skořepiny na hřbetě bez klouzání. Chtělo by to čtyři ruce.
aqualife: Pak zbývá přilaminovat držáček na pivo. U toho krytu na kolech autor uvádí, že to bylo prima na cestě, ale v bahně se to zabořilo a stalo nepohyblivým. Proto viz výše.

Díky moc všem zúčastněným za rady a dalšími nápady samozřejmě nepohrdnu a pokusím se je vlaminovat do krunýře.
Galerie fotek

Gigerich
zkušený protahující

Fotokryt

Příspěvekod Gigerich » 06 srp 2018, 18:11

Ještě jednou děkuji všem zúčastněným za rady.
Doma je všecko zajebané od laminovací pryskyřice. Mám chlupaté prsty, zato jsem si musel ustřihnout vousy. Asi jsem to špatně namíchal, protože se to nevytvrdilo ani za týden. Ptáci by se na něj chytali jak na mucholapku. Nenapadlo mě, že v návodu na pixli uvádějí hmotnostní mísící poměry a ne objemové. Na zahrádce jsem udělal slavnostní požár krytu hořícího za zvuků vábničky na jeleny. Hořel fakt skvěle. Sezvaným dětem se to moc líbilo. Do Pobaltí odjíždím bez vysněného laminovaného krytu, klasicky s vlajícím stanem a maskovačkou. Budu na vás všechny moc vzpomínat.
Galerie fotek

Gigerich
zkušený protahující

Fotokryt

Příspěvekod Mouka » 06 srp 2018, 18:25

:-) tak aspoň k nečemu byl ten nový kryt dobrý! Stejně by na to nebyli ptáci zvyklí, nevlající neplápolající kryt, to není pro ně to pravé ořechové :-), holt zvyk je železná (péřová?) košile.
Takhle jste se na zahradě v těch vedrech trochu ohřáli :-)
Tak hezký lov!
Mouka
VIP

Fotokryt

Příspěvekod Zbyněk.N » 07 srp 2018, 11:46

Já mám k bahňákům tohle.
Přílohy
Zbyněk.N
VIP

Vlastním jménem: Zbyněk Nantl

Předchozí