ine farby pri TIFF

- raw, grafické editory, pluginy, archivace fotografií ...

ine farby pri TIFF

Příspěvekod w1k » 10 črc 2016, 23:06

Ahojte, ked z RAW fotky urobim TIFF, otepli mi to totalne farby..

pouzivam PS CC 2015.1.2
fotim do ADOBE RGB 1998
TIFF bez kompresie, prokladane, IBM PC

:/
w1k
zkušený vzácný host

Vlastním jménem: viktor čech

ine farby pri TIFF

Příspěvekod Priman » 11 črc 2016, 18:42

To je tak ve většině případů., když colormanagment nemáš úplně pod kontrolou. Focení do aRGB nastavené ve fotoaparátu se ale týká pouze zpracování jpg obrázků . Pokud nacitas raw např. do Lightroomu, na obrazovce vidíš vše v prophotorgb, pak musíš správně exportovat, ale pokud vyberes aRGB, riskujes, že spousta programů ti tvůj snímek nedokáže zobrazit správně barevný. Většinou je právě přesycený .Pokud zpracovávás pouze v Photoshopu, máš možná špatně nastavený výstupní nebo vstupní profil, ale problém se zobrazením v prohlížečích nebo jiných programech fotky v aRGB je i při správném nastavení totožný s výš uvedeným.
Proto jsem už dávno rezignoval na slavné aRGB, vše převádím do sRGB.
Jo, ten slavnej colormanagment je svině, v tom se detailně vyzná jen pár vyvolených.
A praktický mi to nevadí. Můj monitor sice zobrazí 98% aRGB, ale tiskárny si stejně jedou tak nějak podle svého, v závislosti na papíru, inkoustu, dost možná většina z nich ani není schopná sRGB celý pokrýt. Nejsem žádný odborník na toto téma, ale prakticky mi vyšlo nejvhodnější vykašlat se na aRGB a spokojit se s sRGB.
Canon 70D + 40D, C400/5,6, C100/2,8 macro, C17-85IS, C 24-105IS, Kenko MC 1,5x DG, Benro A-268 + BH-1, 430EX II, dálková spoušť phottix a další harampádí. Zejména ale pokora a trpělivost.
Priman
zkušený běžný

Vlastním jménem: Honza Řehák

Zpět na POSTPROCES