Nový Olympus v prodeji

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod duffa » 08 říj 2017, 21:55

MartinP píše:duffa: Dušane, já myslím, že je hlavně blbost srovnávat 300/4 pro FF a 300/4 pro 4:3. U WL potřebuješ přiblížení, takže spíš srovnávej APS-C+500mm (až 600mm) s Oly+300/4.

Martine tys nečetl co jsem napsal? Dyť to co píšeš, je právě ten argument, který se snažím vyvrátit. Proč bych měl pro APS-C mít větší "přiblížení"? Nechceš mi doufám tvrdit že třístovka na Olympusu "přibližuje" víc než na nějakém APS-C nebo FF? To je fyzika ze základky, dostanu samozřejmě stejný obraz. A ten zachytím nějakým čipem, a protože čip na Olíkovi je menší, tak mám pocit většího "přiblížení", ale to je fakt jen zdánlivé. A já tvrdím, že je teoreticky jedno, jestli ten obraz oříznu "hardwarově", tedy tím že mám menší čip, nebo softwarově. V praxi se samozřejmě snažíme využít celou plochu čipu, a používáme proto na větším čipu delší ohnisko, a tím pádem větší a těžší objektiv, ale nemusel bychom!! Dostali bychom pak plus minus stejný obraz jako z Olympusu a měli bychom stejně velkou a těžkou sestavu. Kapišto?

S tou clonou jsem přehlédl že mluvíš o ohnisku 600mm na APS-C, pak je asi f8 OK, beru zpět.

Že Canon i Nikon vylezou s nějakým skutečným bezzrcadlem je IMHO jisté, podle mně je koncept (D)SLR do budoucna mrtvý. Těch výhod, co to přináší, je příliž moc na to, aby to mohli ignorovat, a nevýhodu pomalu mizí. A tipuju, že to bude na bajonetu F u Nikonu, resp. EF u Canonu, a bude to nejspíš vypadat dost podobně jako současné zrcadlovky, jen tam nebude to zrcadlo. Nevím proč třeba Sony udělalo A9ku tak malou, to profík určitě neocení protože je to neergonomické a s delším sklem nevyvážené, viz recenze Martina Kozáka. A můžou to vesele docela dlouho jet současně se zrcadlovkama, dokud je lidi budou v nějaké rozumné míře kupovat...
duffa
VIP

Vlastním jménem: Dušan Doležal

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod RollsRojs » 08 říj 2017, 23:18

Chlapci zlatí, chtěl jsem vám napsat, ať místo toho rozumbradování radši po půlroce něco vyfotíte nebo se domluvíte na termínu společného piva... ale jestli byste se na něm handrkovali o takovýhle chujoviny, tak s váma asi stejně nikam nejdu : D
RollsRojs
VIP

Vlastním jménem: Lukáš Pich

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod duffa » 08 říj 2017, 23:47

No vzhledem k tomu, že mi tento týden doma možná přistane 400/4,5, tak mi asi nezbyde než tu prdel zvednout a jít něco cvaknout :-) Ale taky ho můžu jenom změřit a zvážit, a pak se u piva trumfovat s Martinem kdo ho má většího, teda vlastně menšího... :-D
duffa
VIP

Vlastním jménem: Dušan Doležal

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod XAXAP » 09 říj 2017, 21:39

MartinP píše:Jo, mám i 300/4. Nejezdím po workshopech, abych fotil čelní letovky ptáků, v přírodě se to moc často neděje, tam letí většinou ode mě :-) , takže jsem tolik příležitostí neměl. Ale Oly má několik typů nastavení konfigurace kontiostření a u Ondry jsem si jistý a u mecana nevím, že to vůbec neřešil. Já sám jsem zaznamenal to, že tracking AF-C funguje lépe u D500. Obyčejné AF-C mi připadá u Olíka taky nepatrně horší (ani ne pomalejší), ale výraz "neuvěřitelně blbě" bych nepoužil ani náhodou. Letovky různými směry (šikmo, kolmo) vyzkoušené mám a jestli je Oly vůbec horší než D500, tak jen nepatrně. Spíš bych řel, že je to nezvyk na elektr. hledáček a větší problém udržet v něm objekt.

Zvířata směřující z dálky k fotografovi jsou docela obvyklé, mluvím o wildlife, proto se ptám. Koukal jsem u Stacha, že k tomu napsal návod jak na setup firewallu :-) To by ani nevadilo, pokud se to dá vrznout na polohu user nastavení. Ale píše tam, že si sejmul frama rate na 5 snímků za sekundu, aby měl dobrej výsledek. A to vypadá jako krutá daň za akční fotku. Tvoje zkušenost?
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 24 říj 2017, 10:23

aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 25 říj 2017, 05:46

zdůvodňuješ si ježíška..? :-)
ladysk
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 25 říj 2017, 09:16

ladysk píše:zdůvodňuješ si ježíška..? :-)

100 % ne. Jenom odkaz na skvělý marketing.
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 25 říj 2017, 14:20

netuším jestli to právě nepůsobí úplně opačně, už se to párkrát řešilo... i když skoro 8 kg je přece rozdíl ... :-)
ladysk
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod valsidal » 25 říj 2017, 18:52

Ono asi hodně záleží, co s sebou člověk táhne a co tam udělá těch zmíněných 8 kg rozdílu a za jakou to je cenu.. ..tím mám na mysli ten zmíněný malý rozdíl v šumu, který je v reálu z mého pohledu ale opravdu zásadní.
Fotit ptáky na 1/50 s díky té lepší stabilizaci, pro snížení ISO, nepovažuju za řešení. Bez problému udržím na 500 mm (750 mm ekviv.) z ruky na 1/80 s téměř 100% výsledkem co se týče stabilizace, nikoliv však co se týče pohybů focených objektů.
Nikon D500
Nikkor 200-500 f5,6E ED VR
valsidal
běžný

Vlastním jménem: Láďa

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 26 říj 2017, 09:11

tak samozřejmě, přístup k tomuto celému vláknu je potřeba chápat velmi citlivě, ne všechny příspěvky jsou jako doporučující, a to ať již mají smajlíka či ne ...
Čili úplně vážně brané technické odpovědi proč ano či ne tu - myslím - nejsou úplně ono. Kolik zdejších tahá nonstop každý celý víkend skoro 20 kg na zádech, aby to řešil... a ten zbytek to uváží pak už vč. té tech. stránky a ev. koupí - jak jednoduché... tady jde i o to nastínit, jak jsme přes články v mediích jemně masírováni, to byl asi smysl posledních příspěvků ...a že masírování se děje po časových vlnách ... :-)
ladysk
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod valsidal » 26 říj 2017, 22:41

Měl bych jednu otázku, jaké dlouhé objektivy se na Olympus dají sehnat a za jakou cenu? Neorientuju se v tom, co je pro Olympus k dostání jak v současné produkci, tak i historicky a co je a co není kompatibilní.

Otázka pak je, s čím co srovnávat. Jestli Olympus + 300mm f4 + TC1.4 vyjde na podobné peníze jako například D500 + 300f4 PF + TC1.7, pak se není o čem bavit a pár set gramů rozdílu hmotností těl neznamená vůbec nic.

Pokud těch 8 kg rozdílu v batohu udělá přechod z FF DSLR + dlouhá světelná skla, na něco výše zmíněného, pak se opravdu porovnává neporovnatelné.
Možná se ale pletu a za rok bude novým hitem "objevování wildlife s 80x ultrazoomem".
Nikon D500
valsidal
běžný

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod uray » 17 srp 2018, 16:11

Ahoj, tak jsem vyhrál na ebay olympusí 300/4, zaplatil a pár dní se třepal co mi přijde.. naštěstí cihla to nebyla. Zatím jsem se na focení zvířat nedostal, ale s ročním klukem v náruči jsem jednou rukou vyfotil bez opory přes LCD pár snímků s naprosto parádní kresbou i na velmi pomalé časy. Největší mazec je ale focení "pro capture", které jde jen s některými olympus objektivy a E-M1 II a 300mm s nejnovějším fw umí vyfotit 35 fotek před domáčknutím spouště. Já jsem skoro vždy ten správný okamžik prošvihl i s 10s/s prostě pozdě jsem exponoval. 2 verze E-M1 má 20mpix a tak o 1ex lepší šum jak předchůdce, takže s F/4 objektivem se už dá fotit za rozumného světla. No abych jen neplácal, moje zkušnosti s teleobjektivy na m4/3:
ZOOMY:
pokusy s 4/3 DSLR objektivy s redukcí:
70-300mm - horší kresba, pomalé ostření
50-200mm f3,5 SWD parádní kresba, dobré ostření, ale krátké...

micro 4/3 (bez redukce):
Olympus 75-300 II.- rychlé ostření kresba na f/8 dobrá
Panasonic 100-300 I. dobré ostření, kresba na f/8 dobrá
Panasonic 100-400 rychlé ostření, dobrá kresba
Pevná skla:
300mm /2,8 (4/3 DSLR) parádní kresba, ostření dobré / přes redukci ale velikost a váha... šlo by použít i telekonvertory
300mm/4 - za stejnou cenu (bazarové) jako 300/2,8 váhal jsem co z nich pořídit ale nakonec vyhrála možnost používat "pro capture", stabilizátor a taky velikost a váha. Kresba fantastická - stejně jako ostatní předražené PRO objektivy.

Manuální Canon FD400mm/4,5> s E-M 5(první rozumná bezzrcadlovka) jsem nafotil prvního ledňáčka s manuálním ostřením to byl trošku porod - jen na statické snímky - kresba na 5,6 parádní

Pokud jde o maximální přiblížení, se zoomy f/6,7 a pod. je menší čip omezující, ale teď se dají pořídit i světelnější teleobjektivy (kvalitní a drahé) no a u mě vyhrála 300/4 v kombinaci s E-M1 (2) - rychlost,, el. závěrka (tiché rychlé focení), přesnost AF, kresba a velikost...

Abych jen nechválil Olympus - naštvalo, že jsem koupil novou baterku za 2200 a vůbec nefunguje... a chtělo by to mít v těle podporu rychlého mazání snímků po desítkách... kdo se v tom má probírat. A je potřeba taky hodně rychlou/drahou kartu, 90MB Sandisk extreme fakt nestíhá a tak jsem dle zkušenosti MartinP (díky Ti) objednal ADATA UHS kartu se zápisem 260MB ať nečekám no je o polovičku levnější než sandisk/sony, snad vydrží. Teď už jen čas na focení... Dnes to jdu otestovat s 4r dcerou na hromadný odlet horkovzdušných balónů z letiště Olomouc... snad tam budou aspoň srnky :-)

K cenám stačí vyfiltrovat bajonet Micro 4/3 např tady https://www.fotoskoda.cz/objektivy/ levné to teda není, ale jednou měly olympus 300/4 za 45 tisíc v megapixelu v bazaru - zmizela hned
uray
stálý

Vlastním jménem: Juraj Matěj

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod valsidal » 19 srp 2018, 17:05

..tak jsem si to nakonec našel, abych pochopil, ale opravdu to nechápu.. : crazy:

Hmotnost Olympus M1-mk2 + Zuiko 300f4 pro = 1844 g
Hmotnost Nikon D500 + Nikkor 300 f4 PF = 1615 g
Cena včetně 1,4 TC pro sestavu Olympus = 127970 Kč
Cena včetně 1,7 TC pro sestavu Nikon = 113830 Kč

..Nikon údajně rychleji a spolehlivěji ostří, má i s TC 1,7 vs 1,4 o téměř 1EV lepší odstup signál šum a také viditelně lepší dynamický rozsah snímače..
Nikon D500
valsidal
běžný

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod MartinP » 19 srp 2018, 19:29

valsidal píše:..tak jsem si to nakonec našel, abych pochopil, ale opravdu to nechápu.. : crazy:

Hmotnost Olympus M1-mk2 + Zuiko 300f4 pro = 1844 g
Hmotnost Nikon D500 + Nikkor 300 f4 PF = 1615 g
Cena včetně 1,4 TC pro sestavu Olympus = 127970 Kč
Cena včetně 1,7 TC pro sestavu Nikon = 113830 Kč

..Nikon údajně rychleji a spolehlivěji ostří, má i s TC 1,7 vs 1,4 o téměř 1EV lepší odstup signál šum a také viditelně lepší dynamický rozsah snímače..

To bys musel mít v ruce, vyzkoušet si o 2 parník lepší stabilizaci (má vůbec ten 300/4 pf VR?) a výslednou kresbu - já už nemůžu promazávat Ondrovy fotky z D500, protože bych všechny smazal, jak mi připadají oproti Olíku neostré :-)
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod Siplace » 19 srp 2018, 20:00

jo a hlavně ten pohled do hledáčku, to je páni něco. Při půl dením focení bych se asi párkrát pozvracel :-) Ale ne vážně Olík je dobrý, jenže FX bezzrcadlovka od Nikonu bude ještě lepší....
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
administrátor

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod valsidal » 19 srp 2018, 21:50

..ta lepší stabilizace je super, ale ty extrémy jsou na willife většinou k ničemu. Nikkor 300/4 PF VR stabilizaci samozřejmě má a velmi slušně fungující. Výrobce udává 4EV. V praxi je velmi dobrá cca 1/30s.
Upřímně, k čemu bych na wildlife potřeboval ustabilizovat časy ještě delší netuším. Možná na spící želvu nebo lenochoda, ale pro cokoliv živého, i v minimálním pohybu, jsou nutností časy výrazně kratší.

Nefotí Ondra na D500 Tamronem? Problém je, že Tamron na dlouhém konci kreslí až na f8 a na extra vysokou spolehlivost zaostření u skel výrobců třetích stran také příliš nevěřím.
Nikon D500
valsidal
běžný

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod MartinP » 19 srp 2018, 22:27

valsidal píše:..
Nefotí Ondra na D500 Tamronem? Problém je, že Tamron na dlouhém konci kreslí až na f8 a na extra vysokou spolehlivost zaostření u skel výrobců třetích stran také příliš nevěřím.

No, řeknu Ti to asi tak, Ondra fotil Tamronem G1, od února Nikonem 200-500 a před měsícem Nikona vyměnil za nového Tamrona 150-600 G2. Rozhodně bych neřekl, že Tamron, zvlášť G2, kreslí až od f/8. Na 600mnm s f/6,3 má kresbu lepší než Nikon 200-500 na 500mm s f/5,6. Ten Nikon byl pro nás trochu zklamání, zvlášť po těch kladných ohlasech..pomalý a kresba na 5,6 slabší, prostě levnější Nikoní řada. Ta G2 je z nich asi nejlepší :-(
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 20 srp 2018, 07:55

Siplace píše:jo a hlavně ten pohled do hledáčku, to je páni něco. Při půl dením focení bych se asi párkrát pozvracel :-) Ale ne vážně Olík je dobrý, jenže FX bezzrcadlovka od Nikonu bude ještě lepší....

Asi jo. Hlavní je, jak dobře bude fungovat adaptér pro objektivy (zpočátku prodeje má být při nákupu s aparátem "skoro" zadarmo). Výdrž baterky bude horší. Bude to stát sto litrů za tělo, tedy o dost víc než Olympus. Tak buď to bude o hodně lepší, nebo Nikon sází na kompatibilitu se zrcadlovkovými objektivy. Za dva dny bude jasno.
Mimochodem-nemám jasno v jedné věci-co je to vlastně bezzrcadlo? Chápu to jako lepší kompakt s výměnnými objektivy a k tomu marketingový název mirrorless. Copak třeba Nikon1 AW1 nebyl bezzrcadlo? Měl i adaptér na F mount objektivy a se speciálně pro něj vyrobenými objektivy se s ním šlo potápět. Podmořské fotky byly skvělé. Přesto se nechytil. Tak proč teď je ten rozruch? Co je tam dnes navíc? Proč se tomu neříká systémový kompakt s výměnnými objektivy?
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod Martina » 20 srp 2018, 10:39

aqualife píše:Mimochodem-nemám jasno v jedné věci-co je to vlastně bezzrcadlo? Chápu to jako lepší kompakt s výměnnými objektivy a k tomu marketingový název mirrorless. Copak třeba Nikon1 AW1 nebyl bezzrcadlo? Měl i adaptér na F mount objektivy a se speciálně pro něj vyrobenými objektivy se s ním šlo potápět. Podmořské fotky byly skvělé. Přesto se nechytil. Tak proč teď je ten rozruch? Co je tam dnes navíc? Proč se tomu neříká systémový kompakt s výměnnými objektivy?

Megapixel nebo třeba Antikfoto mají všechna bezzrcátka v kategorii "Kompakty s výměnným objektivem".

P.S.: A když se nad tím zamýšlím, tak "kompakt s výměnným objektivem" není nejlepší název, protože to, že se na to šroubují objektivy, kompaktnost aparátu poněkud popírá. Bezzrcadlovka či bezzrcátko mi přijdou nejpříhodnější z běžně používaných označení.
Martina
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod uray » 20 srp 2018, 13:05

valsidal píše:..tak jsem si to nakonec našel, abych pochopil, ale opravdu to nechápu.. : crazy:

Měl jsem D500 a 200-500VR a ostření bylo spíš pomalejší (pal jsem měl sigmu 150-600 který na tom s rychlostí AF byla líp) ale 300/4 PF jsme nezkoušel - má rychlejší AF než 200-500. Ale to už se bavíme o jiném úhlu záběru 1,5 x 300mm vs 2 x 300mm při 20Mpix.
1/30s taky není s olympusem problém udržet, ale větší výhodu vidím spíš zmíněnou fci Pro Capture, a taky možnost tichého focení = el. závěrku, kdy můžu fotit 60s/s ... Jasně že každý +EV se hodí, ale pokud jde o rychlost a max "dosah" nebo o problém front/back focus tak u mě Olympus vede. Jo a hledáček je parádní, - není potřeba do něj pořád čučet, když mám "to samé" na výklopném LCD - použídám tak 50/50, navíc třeba kameramani koukají do El. hledáčků dny i noci... v tom problém nevidím, rozlišení a velikost jsou tak akorát. U olympusu je problém cena > já to řešil nákupem z druhé ruky.

Až udělá nikon bezzátko - jeden FF 16Mpix na "normální focení" a CROP 30Mpix kvůli max. přiblížení bude to paráda :-)
dobré světlo všem
uray
stálý

Vlastním jménem: Juraj Matěj

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 20 srp 2018, 17:10

Martina píše:
aqualife píše:Mimochodem-nemám jasno v jedné věci-co je to vlastně bezzrcadlo? Chápu to jako lepší kompakt s výměnnými objektivy a k tomu marketingový název mirrorless. Copak třeba Nikon1 AW1 nebyl bezzrcadlo? Měl i adaptér na F mount objektivy a se speciálně pro něj vyrobenými objektivy se s ním šlo potápět. Podmořské fotky byly skvělé. Přesto se nechytil. Tak proč teď je ten rozruch? Co je tam dnes navíc? Proč se tomu neříká systémový kompakt s výměnnými objektivy?

Megapixel nebo třeba Antikfoto mají všechna bezzrcátka v kategorii "Kompakty s výměnným objektivem".
P.S.: A když se nad tím zamýšlím, tak "kompakt s výměnným objektivem" není nejlepší název, protože to, že se na to šroubují objektivy, kompaktnost aparátu poněkud popírá. Bezzrcadlovka či bezzrcátko mi přijdou nejpříhodnější z běžně používaných označení.

Jo, ale je docela zajímavé, že Nikon 1 AW1 se nechytl, přitom měl všechno a jako bonus šel i pod vodu. Asi měl blbý marketing.
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 20 srp 2018, 18:00

aqualife píše:
Martina píše:

Jo, ale je docela zajímavé, že Nikon 1 AW1 se nechytl, přitom měl všechno a jako bonus šel i pod vodu. Asi měl blbý marketing, neříkali mu mirrorless.
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod Martina » 20 srp 2018, 18:30

aqualife píše:Jo, ale je docela zajímavé, že Nikon 1 AW1 se nechytl, přitom měl všechno a jako bonus šel i pod vodu. Asi měl blbý marketing.

Ono ani Canoní bezzrcátko není nic, co by na sebe strhlo pozornost. Pokud Canon a Nikon nevytáhnou něco, co bude na podobné technické úrovni jako foťáky Sony/Olympus/Panasonic, tak sotva v oblasti bezzrcátek nadchnou davy. Ten zájem o nový Nikon je vyvolaný očekáváním, že přijde něco jako nejlepší modely Sony a půjde na to nasadit většinu starých skel - snad to tak i dopadne.
Martina
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod valsidal » 20 srp 2018, 18:33

No vidíš to, Martine, já na Nikonu 200-500 nepozoroval rozdíl v ostrosti mezi f5,6 a např. f8 ani u 24 Mpix D7100. Byla špičková v obou případech.Tohle jsem o mnou zkoušené Sigmě 150-600 sport říct nedokázal, dlouhý konec docela zklamal a chtěl přiclonit. Tamron je na tom velmi podobně, možná spíš o chlup hůře než Sigma sport. Nikon asi taky umí dělat objektivy s kusovou variabilitou. Přeci jen, tohle sklo ještě není profi segment, ale relativně dostupná spotřebka. Na čem se asi shodneme je, že je Nikon o trochu pomalejší. Když ale uvážím jeho vynikající spolehlivost ostření, ten malý rozdíl v rychlosti mu lehko odpustím, protože jako celek to funguje lépe.
Nikon D500
valsidal
běžný

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 20 srp 2018, 23:28

Martina píše:
aqualife píše:Jo, ale je docela zajímavé, že Nikon 1 AW1 se nechytl, přitom měl všechno a jako bonus šel i pod vodu. Asi měl blbý marketing.

Ono ani Canoní bezzrcátko není nic, co by na sebe strhlo pozornost. Pokud Canon a Nikon nevytáhnou něco, co bude na podobné technické úrovni jako foťáky Sony/Olympus/Panasonic, tak sotva v oblasti bezzrcátek nadchnou davy. Ten zájem o nový Nikon je vyvolaný očekáváním, že přijde něco jako nejlepší modely Sony a půjde na to nasadit většinu starých skel - snad to tak i dopadne.

No doufejme.
aqualife
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Fotoaparáty