Nový Olympus v prodeji

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 09 úno 2017, 13:07

https://www.megapixel.cz/olympus-om-d-e-m1-ii-telo

Tak už je v prodeji. Cena těla skousnutelná. To jsem zvědav, kdo tady bude první. Asi většina z nás má doma tolik železa, že nikdo :-)
Lákavé moc, ale ekonomicky mimo mísu.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod DusanV » 09 úno 2017, 13:45

První (nebo skoro první) byli Rosťa Stach a Petr Bambousek.
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
DusanV
stálý

Vlastním jménem: Dušan Vainer

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod uray » 09 úno 2017, 15:29

Mám rád micro4/3 formát, ale je jen pro specifické potřeby. Objektivy jsou většinou velmi kvalitní ale i velmi drahé a to je hlavní "zabiják" rozšíření.
Za takovou cenu bych si ale E-M1II nekoupil dyť i samotný Olympus dává třeba 10%slevu (rep slevový promo kód registrovaným kteří mají narozeniny - takže stačí koupit přes někoho kdo má v tom měsíci narozky).
A cena jde i tak "ukecat" navíc když se kupují i objektivy.
Tady to na mě kouká za cenu o pár tisíc vyšší než megapixel i s objektivem 12-40/2,8 (24-80mm)

Co je masakr - tak že třeba E-M1 se prodává i s gripem a 12-40/2,8 za 40 nové... a to je na světě "chvíli". Teď je ale jistota, že stejný čip jako má PEN-F a E-M1II budou nějakou dobu používat (počítám tak 10 těl) než bude upgrade. Na E-M1 mě štvalo, že jsem si vůbec obrazově nepomohl od malinkého starého Pen E-PM2.
Nechci nikoho odrazovat od koupě, oba zmínění pánové myslím dobře vědí co potřebují a to je základ, nečakat zázraky ale uvědomit si omezení a výhody.
Podle mě kdo chtěl m4/3 tak už má a změní to jen potřeba tahat menší váhu.
uray
stálý

Vlastním jménem: Juraj Matěj

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod XAXAP » 11 úno 2017, 13:24

Má to jen divokého marketéra, co zvedl vlnu. Viktora z Olympusu napsal prvnímu, že je nejlepší fotograf a chtěj ho ve stáji. Zásah, přesný fuk pod koule, ego se tetelí.
Pak to samý dalšímu: "Máme už jednoho, ale ty seš přece nejlepší, že?" Zásah. V tomhle případě to bylo ještě jednodušší, protože když nemáš love na Canon 1DX Mark II a někdo ti řekne, že ten Olympus je stejně dobrej v ostření atd., tak to vypadá jako chytrý, že? 8)
To samý poslal i dalším: "Máme známá jména, ale ty seš přeci taky nejlepší, he?"
Ten koncept je podobnej, jako když Babiš shání volební leadery do krajů a obcí : evil:
Hlad po uznání je ve světě těch, co chtěj bejt uznávaní profíci, velikej a Olyboys to trefili pěkně. Nic nového, tuhle komunikaci používají pro akvizici třeba servery, co pak do médií prodávaj fotky. Myslím, že tuhle mesydž už někteří z vás dostali: "It is a wonderful picture and I believe newspapers would be interested in publishing this image thus I wanted to get in touch with you because I see great potential in this image to get published." ... no koho by to nepotěšilo a pak už stačí bejt disponovanej jen sněním podobným tomu, co vede lidi podávat sportku :o:

Ale konec bulváru. Co dostaneš reálně s tímhle strojem?
- Proklamovanou úsporu hmotnosti pro nebohé wildlifery? Leda tak prd! O fous pro Canonisty, ale Nikon set sfoukne ten Olystajla o půl kila na kombiné tělo+delší sklo.
- obrazovou kvalitu? Olala. Chip, kterej je podle měření horší než některé 10 let staré a je na krásném 68. místě podle DxO mark : crazy:

Tahle bublina pravděpodobně splaskne, oly nachytá na mucholapku pár lidí, kteří budou mít pocit, že když změní svou výbavu podle svých vzorů, tak budou dělat lepší fotky, ale žádná revoluce se nekoná. Bohužel ani velká evoluce.
A pro lidi, co jim přijde technika od Nikonu nebo Canonu příliš obyčejná, nebo chtěj svému okolí vysílat "já nejsem jako ty davy", tak doporučuji přejít na tenhle systém: https://www.schouten-select.com/index.php/products/leica/leica-r-mount/leica-r-mount-lenses/leica-560mm-r-mount-lenses/leica-560mm-f4-apo-telyt-r-module-lens-set-1300.html
A aspoň to nebude mít jméno jak komančská limča : D
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod Blaník » 11 úno 2017, 17:36

I když technice moc nerozumím, nedá mi to abych nenapsal svůj vlastní ryze subjektivní názor.Na Bambouskovy stránky často chodím koukat na fotky a dovzdělávat se v článcích o fototechnice.To co nafotil s C 6D + 300/2,8 IS bylo pro mne z hlediska výstupu naprosto bombastický.Říkal jsem si "jen se tomu maličko přiblížit bych si přál".Tak mně úplně vyrazilo dech když začal tu techniku rozprodávat s tím, že přechází na 4/3 Olympus.A když se teď podívám na to co prezentuje z ostrova Tenerife jako poslední práci už komplet s Olympusem, tak jsem zklamanej.Mně se to nelíbí.Je to ve výstupu takové "syntetické".Možná to vnímám špatně, ale myslím si, že si sice polepšil v nižší hmotnosti "nádobíčka", ale pohoršil s celkovým dojmem z fotky.
Canon 5D III,Canon 100-400 II, Canon TC 1,4 III, Canon 24/2,8 IS,Sigma 150/2,8 OS Macro
Blaník
VIP

Vlastním jménem: Martin Růžek

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod Felineus » 11 úno 2017, 22:58

Potřeba tahat menší váhu bylo to poslední co hrálo pro změnu, hlavní důvod bych viděl nabídku ze strany Olympusu.
Felineus - fotografie kočkovitých šelem
http://felineus.com
Felineus
protahující

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 12 úno 2017, 06:17

Xaxap: asis to vystihl dobře, asi existují nabídky které se neodmítají. Každopádně focusbracketing na makro mě oslovil, i když jenom v teoretické rovině,výstupy jsem neviděl. Snad se nám Nikon letos ke stému výročí "vycajchnuje".
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 13 úno 2017, 18:28

hlavně aby ta funkce šla řídit podle toho kdo to drží v ruce, na rozdíl od Panáka, tedy přesně aspoň u Lumíka FZ300, kde každý výsledek je překvapením, co ti to ve výsledku ke složení nabídne ...
nebudeme se radši držet našich 810tek a vstřebat nějaký systém na skládanky s nima..?
I když s mým mikropřeostřováním z ruky tomu moc nevěřím... :-)
ladysk
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod stugent » 18 úno 2017, 01:20

Musím říct, že mě moc baví sledovat ty změny trendů.

Není to tak dlouho co jsem začínal fotit a začínal jsem právě na olympusu. Postupem času jsem zjistil, že pokud to s focením člověk myslí alespoň trochu vážně, je ta značka patrně nejhorší možná volba (pro příležitostné dovolenkové fotografy ok, ale např. pro fotografa přírody to bylo sebemrskačství). Nejen, že olympus nejprve absolutně pohřbil OM-system (a na uživatele se absolutně vys*** s nějakou snahou o podporu nebo kompatibilitu s novým systémem), po několika letech pohřbil i 4/3 systém (chudáci ti, kteří si nakoupili drahé objektivy a dneska už je nemají na co nasadit) a nahradil ho bezzrcátkovým m4/3. Sice bylo fajn, že olympus měl velmi kvalitní objektivy a v ČR i věrnou fanouškovskou základnu, foťáky jako takové byly celkem průser, nabídka příslušenství (originálního i třetích výrobců) velmi malá a poměr kvalita/výkon v porovnání s jinými značkami dost špatná. Ještě dnes si vzpomínám na ten pocit blaženosti, když jsem olympus prodal a poprvé fotil Canon + 400/5,6. Možná se už olympus posunul o kus dál, ale pořád mají malý šumivý čip s exotickým poměrem stran 4/3 a ve srovnání s C/N asi tak desetinou nabídku objektivů. Ta značka mi trochu připomíná nekonečné snahy Nokie prorazit na trhu smartphonů, přičemž několikrát zařízne své uživatele (zaplatíš za aplikaci a v zápětí přijde update, po kterém aplikace přestane fungovat). Naopak C/N (Dokonce u Sony si udrželo stejný bajonet z Minolty) jsou konzistentní značky, u kterých se člověk nemusí být, že si koupí teleobjektiv za sto klacků a za dva roky mu přestanou vyrábět foťáky.

Věřím, že lidé jako třeba Petr udělají i s Olympusem kvalitní fotky, ale tam to není tolik o technice jako o šikovných rukou.
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
stugent
VIP

Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 18 úno 2017, 19:47

Počáteční nadšení ze mě vyprchalo, ale marketingově to promysleli slušně. Mimochodem - byla doba, kdy byly jejich zrcadlovky na špici, v 70.letech. A měli nejlepší příslušenství - adaptéry k mikroskopům, na kopírování diáků, atd.atd. Velká dvojka se takhle rasantně prosadila až později.
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 15 kvě 2017, 13:33

Tak jsem si při sjíždění internetu všiml, že hodně lidí, kteří dobře fotí wildlife přechází na Olympus. Hmmm, před týdnem jsem koupil Nikon TC 1,7 :-)
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod Martina » 15 kvě 2017, 15:22

Doufám, že Nikon do pár let přijde s podobně vybaveným DX bezzrcátkem, líbila by se mi možnost fotit třeba až 2sekundové expozice z ruky.
I kdyby drtivá většina wildlife fotografů zůstala u C+N, tak taková stabilizace, jaká je v Olympusu, dělá z přístroje dokonalý cestovní foťák, který umožňuje kvalitně fotit třeba interiéry památek, kde je stativ zakázaný.
Martina
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 16 kvě 2017, 09:13

Karel: tak ještě S180ku a to budou zvětšeniny - 1,7:1 na 30cm :-)
ladysk
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 16 kvě 2017, 10:22

ladysk píše:Karel: tak ještě S180ku a to budou zvětšeniny - 1,7:1 na 30cm :-)

???
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 16 kvě 2017, 11:45

... no, jestli máš nově TC 1,7x tak se sklem 1:1 uděláš zvětšení 1,7 :1 ... a s čím víc mm ohniskem, tím větší odstup - pořád při těch 1,7:1. Proto těch 30cm a 180mm sklo...
I když s TC1,7 mi to už moc nejde, já koupil už druhý kus K1,4x, to je tak akorát, i když " nedomíříš ", pořád tam máš min 1:1 ...
ladysk
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 01 zář 2017, 19:05

Přátelé, já za toho půl roku co je Olík na světě ještě neviděl pěknou složenou makrofotku z ruky pořízenou tímto strojem. Ani na internetu. Máte někdo? Nebo alespoň odkaz?
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod smouke » 01 zář 2017, 21:10

smouke
zatoulanec

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 01 zář 2017, 21:18

smouke píše:http://www.fotolovy.cz/files/9048706b2e89131fc553c86494146b91-434.html

Díky, ten jsem znal,to udělás takhle shora i na jednocvak.
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod smouke » 01 zář 2017, 21:30

skládané makro - Olympus OM-D E-M1 Mark II
Přílohy
smouke
zatoulanec

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 03 zář 2017, 13:53

Tohle už je názornější. Co třeba moucha, nebyla by?
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod smouke » 03 zář 2017, 22:34

Nebyla, nemám makro objektiv. Dnes ráno v lese. Zuiko 40-150. Foceno z ruky...program skládané makro. Hřib příživný (Pseudoboletus parasiticus)
Přílohy
smouke
zatoulanec

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 04 zář 2017, 10:10

hmmm, tak nevím, co je na tomhle " skládané makro " ... divná kompozice, ještě divnější světlo, makro žádné, to moc demonstrace možností pro makro skládanku nenabízí ... Karle, to nekupuj :-)
ladysk
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod aqualife » 04 zář 2017, 11:17

ladysk píše:hmmm, tak nevím, co je na tomhle " skládané makro " ... divná kompozice, ještě divnější světlo, makro žádné, to moc demonstrace možností pro makro skládanku nenabízí ... Karle, to nekupuj :-)

ladysk:já nic nekupuju, zůstanu Nikoňáckou "konzervou", jen mě to zajímalo, protože jsem vlastně zdařilé makro z terénu pomocí vestavěné skládací funkce v Olympusu ještě neviděl. Nemyslím jenom tady, myslím nikde. Jinak ale ty houby jsou pěkná ukázka skládačky ta má také smysl, takže dík za její zaslání. Zrovna u hub vidím velký význam skládání.
aqualife
VIP

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod DusanV » 04 zář 2017, 11:21

Já bych chtěl tedy vidět rozdíl mezi jednocvakem a skládačkou. Bylo by to možné?
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
DusanV
stálý

Vlastním jménem: Dušan Vainer

Nový Olympus v prodeji

Příspěvekod ladysk » 04 zář 2017, 12:05

no tak nevím, ale takováhle "skládačka" mě teda neoslovuje ...a proč se to jmenuje makro..?
Možná by smysluplnosti napověděl exif, jestli je to na otevřenou díru...jestli je to nasvícené jen interním bleskem, těžko vyvozovat závěry ...
ladysk
VIP

Další

Zpět na Fotoaparáty