Servis a opravy

- veškerá technika, její příslušenství a pomůcky fotografa

Servis a opravy

Příspěvekod Petr Muláček » 03 pro 2018, 18:33

Po přečtení odkazu od Martiny,je jasný,že tenhle foťák je prostě rychlokvaška.Ok,něco se asi vyřeší firmwarem,ale co mě nejvíc zarazilo je ten poničenej grip,kterej neni problémem jen u tohohle konkrétního kusu."Hrr,rychle,jedeme bomby ať nejsme pozadu a máme na trhu taky bezzrcátko"
A pak z toho vyleze takovej předraženej paskvil.Ale on to Nikon vychytá.Stejně jak vychytal problémy s olejovýma skvrnama od závěrky na snímači u některých modelů zrcadlovek.Jen to bude zase trošku trvat.Hlavně,že je prodej.Reklamace a náprava se bude řešit až bude dostatečně vyděláno.
Petr Muláček
zkušený běžný

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 04 pro 2018, 12:55

Petr Muláček píše:Po přečtení odkazu od Martiny,je jasný,že tenhle foťák je prostě rychlokvaška.Ok,něco se asi vyřeší firmwarem,ale co mě nejvíc zarazilo je ten poničenej grip,kterej neni problémem jen u tohohle konkrétního kusu."Hrr,rychle,jedeme bomby ať nejsme pozadu a máme na trhu taky bezzrcátko"
A pak z toho vyleze takovej předraženej paskvil.Ale on to Nikon vychytá.Stejně jak vychytal problémy s olejovýma skvrnama od závěrky na snímači u některých modelů zrcadlovek.Jen to bude zase trošku trvat.Hlavně,že je prodej.Reklamace a náprava se bude řešit až bude dostatečně vyděláno.

Nojo, tak nějak to je, ale přesto zůstáváme a nové stroje i objektivy se prodávají "like a hot cakes". Stále nejsou skladem, a to i celosvětově. Všichni si tak nějak myslíme že asi může být lepší Sony, ale Nikon je prostě srdcovka.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Servis a opravy

Příspěvekod Petr Muláček » 04 pro 2018, 15:08

Karle dole jsi na to asi kápnul.Podle mě je v tomhle Sony špička asi a to Sony A9.Sony vyrábí i pro většinu Nikon zrcadlovek senzory.

https://nikonrumors.com/2015/12/16/list ... gner.aspx/

Já to beru z pohledu normálního člověka,kterej musí na foťák šetřit a né zbohatlíka,kterýmu je jedno kolik co stojí a nebude ho bolet zklamání z nepodarku a peníze neřeší.
Šetřim na foťák,vim asi co chci a co od toho čekám.Podle recenzí,videí,přečtení stovky článků a všeho co se dá vygooglit o té věci jsem rozhodnutej pro ten konkrétní model.Po vychválení na megapixelu a nebo fotoškoda o skvělém AF-C mám jasno a jdu do toho.Pak přijde zklamání,že ono to vlastně tak dobře neostří a ve finále se mi po pár dnech začne odlupovat potah gripu,abych ten křáp musel reklamovat a doufat,že už se to nebude opakovat,protože jsem nahlodanej ze zklamání,tak přemýšlím,že se toho foťáku zbavim a prodám a tahle i když jen kosmetická věc srazí cenu dost dolu.Komu by nevadilo,že je poničená rukojeť...To asi firmware neopraví.Ale každej mi přece bude věřit,že jsem se k tomu choval hezky.Jsme přece v ČR a tady nikdo nikomu nelže,kor když jde o peníze.
Když jsem měl kdysi D7000 a po pár sériích fotek byl čip v rozích zastříkanej olejem,byl jsem se v Praze zeptat přímo servisáka,jestli nemám náhodou ten kus ze série,kde se tohle dělo mi řekl s jistotou že ne.Asi spěchal na svačinu,tak se nechtěl zabejvat s něčim,co má na stole každej den.Takže vyčistit čip od "prachu" a ok.První focení po vyčištění,teplo,série fotek a čip jak prase a hurá k panu Morkesovi vyčistit a tak pořád dokola.V Nikonu se prej testoval novej typ oleje.A to zřejmě stylem "tak ten mechanismus závěrky namažem timhle a uvidíme,hlavně to rychle palte na trh,ať nejsme ve skluzu a kdyby to nebylo ono,tak pak to budem řešit"Ostatně jako se všim.

Po tom co tu píše Radek,tak být jím,už bych na Nikon ani neplivnul.Sám ho mám,takže to není nějaká zaujatost(i když ta už pomalu po tomhle jeho příběhu začíná,přiznám)a rejpání do značky,jen mi ten jejich přístup ukrutně vytáčí.Beru to z pohledu,kdy jsem se vžil do jeho situace.Tak drahá věc a jednání přes nějaký debilní formuláře,všechno na dlouhý lokty a ve finále to skončí tim,že to nejde opravit?!
Dávám do servisu top výbavu za hromadu peněz,tak bych čekal,že mi aspoň někdo z vedení servisu bude volat a snažit se to se mnou řešit a né,že mi přijde napsaná odpověď,že to nejde?!!Nestálo to 5 tisíc,tak bych čekal nějakou větší ochotu.Ale chápu...kvůli čištění snímačů,což je větší kšeft,asi servisáci nemají čas na komplikovanější opravu.
Nikon asi pořád ještě nepochopil,že není bezkonkurenčí monopol.Já sám nikdy jinou znáčku těla neměl a jsem na Nikon zvyklej a za sebe bych si ho zase koupil (prověřenou zrcadlovku,co už je na trhu nějakej měsíc) ale když pak čtu tohle,tak to tě prostě nejde nevytočit.

Podle mě Martina negooglila víc jak pět minut a ty díly našla a ze servisu ti napíšou,že se nedají sehnat...

Tak to bych :bad:

Radkovi přeju šťastný a co nejlevnější řešení.
Petr Muláček
zkušený běžný

Servis a opravy

Příspěvekod Petr Muláček » 04 pro 2018, 16:15

Ještě mám svůj příběh se servisem Nikon,ale ten je i trochu pozitivní.
Na D7000 mi strašně vrzal grip.V místě,kde je ukazováček a červený tenký dílek plastu.Bylo to tak nesnesitelný,že jsem jednoho dne ten dílek vyříznul žiletkou : oops: "Tahle "oprava" ten problém samozřejmě nevyřešila a tak jsem to odvezl do Prahy do servisu a řekl jim popravdě co jsem spáchal kvůli tomu vrzání a že chápu,že timhle jsem ztratil záruku a že si to zaplatim,hlavně ať už to nevrže.Za čtrnáct dní mi přišel foťák domu s tim,že byl v rámci reklamace grip vyměněn.Zdarma.To mě fakt potěšilo,ale po pár foceních začlo vrzání znova.
Všechno se vyřešilo tim,že mě napadlo malinko pootočit šroubkem v horním místě v tunelu,kam se strká baterka a kde je grip dotažený k tělu.

Takže jsem si to vlastně vyservisoval sám,ale od nich zase bylo hezký,že jsem to neplatil :)

To jen kdyby někomu vrzal grip,tak rada,jak to odstranit.Žiletkou to nejde : D
Petr Muláček
zkušený běžný

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 04 pro 2018, 16:56

To máš i s autama. Taky dělají raději záruční opravy.
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod Mayk » 15 úno 2019, 15:21

To me mrzi s tou D850.Znamymu se nedavno ulomil roh u SD karty a ten kousek zapadl v tele D500.Poslal to do servisu do Prahy.Za tri dny to mel zpatky .Ten kousek mu z fotaku vyndali ,vycistili cip a nechteli ani korunu.Ono hodne zalezi na lidech co v servisu pracuji...Divim se ze nedokazou opravit D850. Mozna bych zkusil poslat tu D850 do Nemecka a jako posledni moznost sehnat ty poskozene dily a nechat to nekoho sikovneho a zkusenejsiho vymenit. Jinak preju at to dopadne s opravou co nejlip.
Nikon D500 + Nikon 200-500mm f/5,6
Mayk
zkušený běžný

Vlastním jménem: Zdeněk Mayer

Servis a opravy

Příspěvekod Petr Muláček » 15 úno 2019, 15:59

Tak to by mě fakt zajímalo,jak dokázal ulomit roh u karty a ještě ho nechat v těle foťáku.Já taky nejsem extra šikovnej,ale myslim,že tohle by se mi nepovedlo ani kdybych se o to celej den cíleně snažil.
Petr Muláček
zkušený běžný

Servis a opravy

Příspěvekod valsidal » 28 úno 2019, 23:04

Pánové, také jsem si říkal co to je za náhodu poškodit SD kartu ve slotu a ejhle, ono to jde.. D500 má snímač/spínač vložení karty přímo těsmě na jejím rohu a podařilo se mi jí zřejmě o něj nechtěně poškodit. Ten plastový kryt karty je opravdu velmi tenký a poničí ho i špatný pohled na něj. Naštěstí je ve foťáku vše zcela v pořádku. Protože to byl SanDisk ExtremePro 128 GB, proběhla oprava vymodelováním a vybroušením nového rohu z epoxidu. Vše už zase nějakou dobu spolehlivě funguje, bez problému.
Nikon D500
Nikkor 200-500 f5,6E ED VR
valsidal
běžný

Vlastním jménem: Láďa

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 01 bře 2019, 10:35

valsidal píše:Pánové, také jsem si říkal co to je za náhodu poškodit SD kartu ve slotu a ejhle, ono to jde.. D500 má snímač/spínač vložení karty přímo těsmě na jejím rohu a podařilo se mi jí zřejmě o něj nechtěně poškodit. Ten plastový kryt karty je opravdu velmi tenký a poničí ho i špatný pohled na něj. Naštěstí je ve foťáku vše zcela v pořádku. Protože to byl SanDisk ExtremePro 128 GB, proběhla oprava vymodelováním a vybroušením nového rohu z epoxidu. Vše už zase nějakou dobu spolehlivě funguje, bez problému.

Možná ji šlo vyměnit, mají celoživotní záruku u prodejce. Teda, pokud se nestalo násilím.
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod valsidal » 01 bře 2019, 12:01

Vzhledem k tomu, že to v podstatě bylo mechanické poškození, tak bych na úspěšnou reklamaci příliš nevsázel - teda pokud to někdo u takovéhle položky vůbec zkoumá. No každopádně karta je opravená, funkční a poznat to na ní téměř není. Pro jistotu s sebou nosím i nějakou rezervní, kdyby něco. Investovat do XQD karet se mi ještě nechtělo, vhledem k zásobě SD karet doma.
Nikon D500
Nikkor 200-500 f5,6E ED VR
valsidal
běžný

Vlastním jménem: Láďa

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 09 kvě 2019, 16:18

Volně bych navázal na Radkovu D850. Koupil jsem na podzim jednu ze dvou kusů 500 mm/5,6 PF co dostal Megapixel v rámci celosvětového zahájení prodeje.
Od té doby do dneška měli ještě jednou dodávku jednoho kusu.
Minulý týden mi celá foto sestava spadla na zem a v ruce mi zůstala jen patka od objímky. Naštěstí to bylo do měkké trávy a nic se nestalo. alespoň doufám.
Teprve pak jsem zjistil, že zámek patky je neuvěřitelně měkký, prakticky nefunkční, takže je potřeba dost násilně utahovat šroub a furt to kontrolovat.

Nikon ani Megapixel nemají s čím to porovnat, protože nikde není ani kus. Takže je to závada nebo vlastnost ?
Zatím jsem to řešil jen telefonicky a emaily.
Teď řeším jestli to reklamovat anebo si šetřit nervy a koupit toto:

https://www.ebay.co.uk/itm/Lens-Replace ... Swd-xckI6j

Anebo tohle: https://www.amazon.com/gp/offer-listing ... dition=all

Co byste udělali vy ? Každopádně nosit to s prsty přes tělo objektivu napořád nejde.
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod Petr Muláček » 09 kvě 2019, 17:24

Přesně takovou patku jsem měl u toho klumpu 200-500.Nešla na pevno dotáhnout a protáčela se i když byl šroub na krev utaženej.Nevim jak to má tenhle objektiv,ale mě pomohlo trošku povolit šrouby na objektivu co jsou pod tou patkou.Trochu to drhlo,ale drželo to líp i když ne tak,jak by mělo.
Dřív bych se divil,jak je to možný že u objektivu za 100k se tohle může stát,ale teď už to beru jako samozřejmost po tom co se kde různě dočítám.
Petr Muláček
zkušený běžný

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 09 kvě 2019, 17:39

Petr Muláček píše:Přesně takovou patku jsem měl u toho klumpu 200-500.Nešla na pevno dotáhnout a protáčela se i když byl šroub na krev utaženej .Nevim jak to má tenhle objektiv,ale mě pomohlo trošku povolit šrouby na objektivu co jsou pod tou patkou.Trochu to drhlo,ale drželo to líp i když ne tak,jak by mělo.
Dřív bych se divil,jak je to možný že u objektivu za 100k se tohle může stát,ale teď už to beru jako samozřejmost po tom co se kde různě dočítám.

Tady to vypadá spíš na špatnou pružinu v té patce, pokud tam vůbec nějaká je. Asi těch 100 kilo v bohatnoucím světě (např.Čína. ale i jinde) přestávají být pro lidi peníze, zatímco Evropa, byť relativně a pomalu,chudne.
Podle mě by ten "zámek" měl slyšitelně zaklapnout. To teda ani náhodou.
Řešil bys to tou patkou z druhovýroby co jsem poslal odkazy?
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod Petr Muláček » 09 kvě 2019, 18:01

Jestli ti to tak vadí,tak bych zkusil tu z toho odkazu,nestojí zase tolik.U Sigmy mi patka zacvakne a šroub stačí lehce dotáhnout a drží jak přibitá.
Napřed bych se na to ale zeptal u prodejce,jestli je to normální,co na to řeknou.
Petr Muláček
zkušený běžný

Servis a opravy

Příspěvekod Martina » 09 kvě 2019, 21:55

aqualife píše:Co byste udělali vy ? Každopádně nosit to s prsty přes tělo objektivu napořád nejde.

Já bych to šla reklamovat, aspoň bude jasné, jestli je to tak chatrné z výroby nebo došlo k chybě.

Jinak já nosím foťák tak, že mám popruh relativně krátký (nikdy foťák nenosím na krku). Pověsím foťák za popruh na zápěstí, s foťákem na popruhu párkrát zatočím a pak prsty podeberu to zkroucené místo. Přijde mi to tak pohodlné i s větší zátěží a zatím se ani po letech nestalo, že by popruh rupl. Ovšem i tak se toho bojím, to zkroucení přece jen násobí tlak na materiál a ten popruh je jištěný pomocí plastů, které mi přijdou jako nezranitelnější část. Tak jsem to pojistila přišitím konce popruhu nad tím plastem.
Martina
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 10 kvě 2019, 09:51

Martina píše:
aqualife píše:Co byste udělali vy ? Každopádně nosit to s prsty přes tělo objektivu napořád nejde.

Já bych to šla reklamovat, aspoň bude jasné, jestli je to tak chatrné z výroby nebo došlo k chybě.

Reklamovat to budu. Ale vidím to na delší dobu než se dostanu do servisu nebo do Megapixelu. Oba mi sdělili, že to neposoudí, nemají s čím porovnat. Takže tučím že se to bude někam posílat, Jde o to, jestli bude stačit nechat tam jen patku, kdyby chtěli celý objektiv, to by se mi nechtělo.
Takže asi začnu tím (když spočítám dvě cesty do Prahy,už jenom to je 600,-Kč,),že objednám na ebay tu alternativu. Proč ji asi vyrábějí, když objektiv je nový a Nikon se už několikrát omluvil že nestíhá? Nejspíše proto že vědí že lidem nebude vyhovovat originál.
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 21 kvě 2019, 08:25

Martina píše:

Jinak já nosím foťák tak, že mám popruh relativně krátký (nikdy foťák nenosím na krku). Pověsím foťák za popruh na zápěstí, s foťákem na popruhu párkrát zatočím a pak prsty podeberu to zkroucené místo. Přijde mi to tak pohodlné i s větší zátěží a zatím se ani po letech nestalo, že by popruh rupl. Ovšem i tak se toho bojím, to zkroucení přece jen násobí tlak na materiál a ten popruh je jištěný pomocí plastů, které mi přijdou jako nezranitelnější část. Tak jsem to pojistila přišitím konce popruhu nad tím plastem.

Tak jedu do Nikon servisu, budu referovat. Emailová komunikace byla naprosto skvělá, takže věřím že to bude dobré.
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 21 kvě 2019, 13:06

aqualife píše:
Martina píše:

Tak jedu do Nikon servisu, budu referovat. Emailová komunikace byla naprosto skvělá, takže věřím že to bude dobré.

Takže fungl nová patka má zámek také velmi měkký, ale alespoň při nasazení je slyšitelné zacvaknutí. Přístup servisu byl velmi vstřícný, prostě mi ji vyměnili. Alternativní patku mám už někde na celnici (ta stála 600.- Kč.), tak uvidím. Nová Nikoňácká by stála asi 1500,-. V případě potíží je prý patka rozebiratelná a slabou pružinu by asi šlo nahradit nějakou jinou.
Se servisem celkově spokojenost.
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod aqualife » 27 kvě 2019, 13:53

Tak abych patka-story dovyprávěl do konce. V servisu mi vyšli vstříc a vyměnili mi patku za fungl novou. Bylo to lepší jen nepatrně.
Dnes mi dorazila z Číny patka, která je naprosto perfektní, je z ní pocit že bude držet naprosto dokonale. Prostě v tom originále je slabá pružinka.
Stála 600,-Kč., nová originální kdybych ji platil by stále 3x tolik.
Kdyby měl někdo stejný problém, tak tady to je:
https://www.ebay.co.uk/itm/Lens-Collar- ... SwJcdckI6J
Prostě originál patka se nepovedla.
aqualife
VIP

Servis a opravy

Příspěvekod vintorez » 24 lis 2019, 21:42

Zdravím pánové. Kde nechat vyčistit vnitřek objektivu Nikon 200-500?? Lze pouze v servisu Nikon nebo i jinde??
vintorez
protahující

Vlastním jménem: Roman Pícha

Předchozí

Zpět na TECHNIKA A POMŮCKY