Wildlife photographer of the year - diskvalifikace

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

Příspěvekod Ymi » 02 kvě 2018, 09:26

Tak už i v tomto odvětví se fixluje :(
https://www.otechnice.cz/vitez-prestizn ... -internetu
Nikon D750/D700, Nikkor 400/3,5, Nikkor 105/2,8 VR a další udělátka... nově N 200-500
http://theguardstone.blogspot.cz/
Ymi
zkušený běžný

Vlastním jménem: Jaroslav Fojt

Příspěvekod Petr Muláček » 02 kvě 2018, 10:11

Blbec no...
A od teď ať vyfotí cokoliv,tak už to bude pořád "ten podvodník"A dobře mu tak :)
Petr Muláček
zkušený zimní host

Příspěvekod MartinP » 02 kvě 2018, 10:15

Ta fotka by byla fajn i bez mravenečníka, s ním neskutečná pecka, ale jak vidno, touha po dokonalosti bez pravidel byla, alespoň pro jednou, potrestána. I ta výmluva, že je to ze dvou fotek..to samozřejmě také porušuje pravidla WPOTY..
A v zahraničních zprávách ještě proběhlo, že nebyl schopen doložit žádnou jinou fotku (např. v jiné pozici) - když si představím, kolik by jich musel mít nepovedených, kdyby něco takového fotil, v různých pozicích apod., tak se jen usmívám..
Navíc někdo asi věděl, že si vycpaninu vypůjčil :-D
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Příspěvekod Martina » 02 kvě 2018, 11:53

Tedy ta skládačka musela dát práce...
Tuším existuje software, který podobné montáže odhalí, asi by bylo zajímavé, kdyby si ho pořídili a projeli jím fotky.
Martina
VIP

Příspěvekod Jirka H. » 02 kvě 2018, 20:59

Ono to není poprvé, kdy byl vítěz diskvalifikován. Před několika lety to byl např. snímek vlka skákajícího v noci přes ohradu. Zjistilo se, že vlk byl chovaný v zajetí a snímek aranžovaný. Prostě lidé chtějí být oslavováni....
http://www.jirihornek.cz/
Nikon D300, D3s, AFS 500/4, AFS 18-35/3.5-5.6 G, SB800, telekonvertory TC 1.4E a 1.7E, stativ Feisol a Manfrotto 055DB, HDV501
Jirka H.
běžný

Příspěvekod jirfren » 26 čer 2018, 16:22

osobně bych byl tolerantní například k nějaké menší retuši s cílem mít fotku dokonalejší... ale skládačka ze dvou různých fotek je už silný kafe...a použití vycpaniny k presentaci wildlife fotky...tak to už je na pěst :-)))
Naposledy upravil jirfren dne 27 čer 2018, 10:15, celkově upraveno 1
jirfren
VIP

Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Příspěvekod Klaca » 27 čer 2018, 08:12

Vycpanej mravenecnik a aranzovana fotka predkladana jako wildlife ja samozrejme out. Ale drobna retus s cilem napr. eliminovat rusivy prvek na fotce, nebo klidne i slozenina s ruznou expozici (za predpokladu, ze autor dolozi zdrojove fotky a prida smyslupny komentar) mi taky prijde ok. Ty pravidla mi prijdou az prilis striktni. Ale chapu, ze se tezko dela ta pomyslna cara, kde je to jeste drobna retus a kde uz je to digitalni montaz/malba.
N D7100/ D750
Klaca
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Tomáš

Příspěvekod Martina » 27 čer 2018, 12:09

Tady je o tom celém podrobně a není tam napsané, že to měla být skládačka ze 2 fotek:
https://petapixel.com/2018/04/30/a-clos ... t-scandal/
Martina
VIP

Příspěvekod Klaca » 27 čer 2018, 13:44

Zajimavy. Na jednu stranu me bavi predstava, jak nekdo vlaci pres pul parku vycpanyho mravenecnika :) Na druhou stranu absolutne nechapu moralni hodnoty autora. Pak ty fotky dole, na prvni pohled hodne diskutabilni, mravenecnika jsem zivyho videl mozna jednou v zoo, nicmene dle kresby bych rekl, ze se jedna o jiny zvire (at uz vycpany ci nikoli). Ty jizvy na cumaku zas rikaji opak... cert vi, kazdopadne to smrdi :)
Celkove to ale potvrzuje moje dlouhodbe presvedceni, ze pro spoustu "fotografu" je dulezity vysledek - senzace, ale cesta, ktera k nemu vedla, je odsunuta kamsi do pozadi. A pak se divme, ze tu mame vsechny ty mrazice, aranzery, plasice hnizdicich ptaku a nove dokonce fotice vycpanin...
N D7100/ D750
Klaca
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Tomáš

Příspěvekod Martina » 27 čer 2018, 15:49

Klaca píše:Pak ty fotky dole, na prvni pohled hodne diskutabilni, mravenecnika jsem zivyho videl mozna jednou v zoo, nicmene dle kresby bych rekl, ze se jedna o jiny zvire (at uz vycpany ci nikoli).

Víc bych věřila odborníkům, než těm internetovým srovnávačům, kteří nebrali v potaz, že snímky jsou z různého úhlu a kroužkovali jako rozdílné úplně jiné oblasti (bílý flek nad černým a chybějící pracku).
Nehledě na to jaká je asi šance, že se u termitiště objeví živý mravenečník, který vystřihne na jeden jediný snímek téměř shodnou pózu s vycpaninou hned u vstupu do parku...
Martina
VIP

Příspěvekod MartinP » 27 čer 2018, 16:03

Martina píše:
Klaca píše:Pak ty fotky dole, na prvni pohled hodne diskutabilni, mravenecnika jsem zivyho videl mozna jednou v zoo, nicmene dle kresby bych rekl, ze se jedna o jiny zvire (at uz vycpany ci nikoli).

Víc bych věřila odborníkům, než těm internetovým srovnávačům, kteří nebrali v potaz, že snímky jsou z různého úhlu a kroužkovali jako rozdílné úplně jiné oblasti (bílý flek nad černým a chybějící pracku).
Nehledě na to jaká je asi šance, že se u termitiště objeví živý mravenečník, který vystřihne na jeden jediný snímek téměř shodnou pózu s vycpaninou hned u vstupu do parku...

Hlavně to, že nedokázal doložit jakoukoliv jinou fotku z toho focení - to je pro mě dostatečně výmluvné..
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod Martina » 27 čer 2018, 16:24

MartinP píše:Hlavně to, že nedokázal doložit jakoukoliv jinou fotku z toho focení - to je pro mě dostatečně výmluvné..

To fotograf vysvětluje tak, že šlo o 30s expozici s bleskem na závěr, který zvíře vyplašil a zdrhlo. To si myslím, že je ještě celkem uvěřitelné.
Martina
VIP

Příspěvekod Ritchi » 27 čer 2018, 22:44

Klaca píše:Zajimavy. Na jednu stranu me bavi predstava, jak nekdo vlaci pres pul parku vycpanyho mravenecnika :) Na druhou stranu absolutne nechapu moralni hodnoty autora. Pak ty fotky dole, na prvni pohled hodne diskutabilni, mravenecnika jsem zivyho videl mozna jednou v zoo, nicmene dle kresby bych rekl, ze se jedna o jiny zvire (at uz vycpany ci nikoli). Ty jizvy na cumaku zas rikaji opak... cert vi, kazdopadne to smrdi :)
Celkove to ale potvrzuje moje dlouhodbe presvedceni, ze pro spoustu "fotografu" je dulezity vysledek - senzace, ale cesta, ktera k nemu vedla, je odsunuta kamsi do pozadi. A pak se divme, ze tu mame vsechny ty mrazice, aranzery, plasice hnizdicich ptaku a nove dokonce fotice vycpanin...

Pod to bych se podepsal
Nikon D7200, D5100, Nikor 70-300VR, Tamron SP 150-600mm, Sigma 105/2,8 OS
Ritchi
VIP

Vlastním jménem: Ondřej Ryška

Příspěvekod jirfren » 28 čer 2018, 12:28

Martina píše:
MartinP píše:Hlavně to, že nedokázal doložit jakoukoliv jinou fotku z toho focení - to je pro mě dostatečně výmluvné..

To fotograf vysvětluje tak, že šlo o 30s expozici s bleskem na závěr, který zvíře vyplašil a zdrhlo. To si myslím, že je ještě celkem uvěřitelné.

30s expozice je ještě obhajitelná u sedící sovy nebo želvy, krokodýla...ale u mravenečníka na termišti??. tak jasně že se to dá...ale všichni asi tušíme jaký by byl výsledek 30s expozice ŽIVÉHO mravenečníka u termitiště, který se tam krmí (nepředpokládám, že by číhal na termita jako volavka na rybku:-))
jirfren
VIP

Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Příspěvekod Martina » 28 čer 2018, 12:40

On je převážně krajinář, takže fotí rozkvetlé louky s Mléčnou dráhou, světélkující termitiště apod. na dlouhé časy, stačí si ho vygooglit. Může tak tvrdit, že fotil termitiště, připletl se mu tam nečekaně mravenečník a just zrovna na závěrečný blesk ukázkově zapózoval. Je to náhoda blížící se pravděpodobností nule, ale stát se to může.
Martina
VIP

Příspěvekod RollsRojs » 28 čer 2018, 19:40

Martina píše:Je to náhoda blížící se pravděpodobností nule, ale stát se to může.

Ale nemůže, nevěř na duchy : D
RollsRojs
VIP

Vlastním jménem: Lukáš Pich

Příspěvekod Martina » 28 čer 2018, 21:20

Mou víru vem čert, horší bylo, že tomu uvěřila porota. :D
Martina
VIP

Příspěvekod aqualife » 29 čer 2018, 08:13

Martina píše:Mou víru vem čert, horší bylo, že tomu uvěřila porota. :D

Pokud by věděl, že tam mravenečník v nějakou dobu chodí, mohl udělat ze stativu 30 s expocici termitiště a pak si počkat na příchod mravenečníka a doblýsknout ho tam. To teoreticky možné je. Buď přímo do snímku nebo zvlášť a složit to. Pokud by šlo o pravdivé zobrazení reality a fotograf si jen takto technicky pomohl, nevadí mi to. Horší je, pokud to byla vycpanina a nejhorší pak je, že bonzoval anonym. Anonymní udavače nesnáším ze všeho nejvíc.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Příspěvekod XAXAP » 30 čer 2018, 10:41

Kolegové, je docela smutné, že věnujete více pozornosti porušování morálky pro zisk ocenění a uznání, a nevšímáte si nebo dokonce bagatelizujete porušování morálky v souvislosti s týráním zvířat.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Příspěvekod Petr Muláček » 01 črc 2018, 17:38

No konečně se v něčem shodnem.Ano,je to smutné.A ještě se tím bavit jako ty,to je ještě smutnější.
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=129899&kw=xaxap
Přílohy
Petr Muláček
zkušený zimní host

Příspěvekod DusanV » 03 črc 2018, 00:18

Petr Muláček píše:No konečně se v něčem shodnem.Ano,je to smutné.A ještě se tím bavit jako ty,to je ještě smutnější.

4045.
Přesně tolik dní dělí zveřejnění fotky a tvou reakci na WL Fotofóru. To je docela dost, nemyslíš?
Martin tuším někde psal, že rybařil a že už z jistých důvodů nerybaří.
V čem je problém Petře?
V tom příspěvku nevidím nic než otázky na to, co říká bowfishingu rybářská komunita.

Hele, mně přijde, že jsi prostě nedal, že tě Martin urazil. A připadá mi to úplně pochopitelný. A tak se na něj snažíš najít něco v jeho minulosti. Jakkoli lidsky chápu, že Martin volí (i pro mě) nepřijatelnou formu kritiky, přijde mi, že bránit se tím, že ukazuješ na druhého, že "vy zase bijete černochy" je hodně směšný a slabý. Protože tím nepřesvědčíš, že tvůj pohled na rybaření je v pořádku, ale možná někoho přesvědčíš někoho že Martin Tomáš je pokrytec a demagog. Mě například určitě ne.
Pokud ti jde o to, obhájit se, udělej to věcnými argumenty a ne googlením jedenáct let staré historie nebo poukazováním na lidské kvality protivníka.
Pokud ti o to nejde, vyser se na to a mysli si svoje.
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
DusanV
stálý

Vlastním jménem: Dušan Vainer

Příspěvekod Siplace » 03 črc 2018, 08:22

Chlapi když už plevelíte každé vlákno diskusí o Martinovi (chápu, že je teď populární) tak jen jedna reakce. Dušane co myslíš, že by Martin udělal, kdyby někdo z členů WL fóra byl účasten v diskusích o chytání ryb lukem? Myslím, že by googlil historii i víc než jedenáct let starou a pronásledoval by ho, špinil, urážel a prakticky by ho nenechal na tomto fóru v klidu žít. A o to jde! Ta forma jakou to Martin dělá. Já osobně bych s takovou historií v rybářství držel hubu a krok. A Bow Fishing? Sorry tohle je zvrácenost, pokud nejsme někde v pralese, kde si takto kmeny obstarávají potravu...
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
VIP

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Příspěvekod MartinP » 03 črc 2018, 09:09

DusanV píše:
Petr Muláček píše:No konečně se v něčem shodnem.Ano,je to smutné.A ještě se tím bavit jako ty,to je ještě smutnější.

4045.
Přesně tolik dní dělí zveřejnění fotky a tvou reakci na WL Fotofóru. To je docela dost, nemyslíš?
V čem je problém Petře?
V tom příspěvku nevidím nic než otázky na to, co říká bowfishingu rybářská komunita.

Hele, mně přijde, že jsi prostě nedal, že tě Martin urazil. A připadá mi to úplně pochopitelný. A tak se na něj snažíš najít něco v jeho minulosti. Jakkoli lidsky chápu, že Martin volí (i pro mě) nepřijatelnou formu kritiky, přijde mi, že bránit se tím, že ukazuješ na druhého, že "vy zase bijete černochy" je hodně směšný a slabý. Protože tím nepřesvědčíš, že tvůj pohled na rybaření je v pořádku, ale možná někoho přesvědčíš někoho že Martin Tomáš je pokrytec a demagog. Mě například určitě ne.
Pokud ti jde o to, obhájit se, udělej to věcnými argumenty a ne googlením jedenáct let staré historie nebo poukazováním na lidské kvality protivníka.

Dušane, já Tě chápu, prožíváš si své okouzlení tím hrdinným a plamenným bojovníkem za jedinou správnou pravdu a nezdá se Ti možné, že by on.. Zajímavé je, že je to úplně stejné, jako když někdo věří Burešovi, sice byl agentem, sice 25 let korumpoval politiky, ale teď na ně ukáže a zařve, že "všici kradnů" a najednou to 30% voličů bere jako "čo bolo, to bolo". U Bureše to netoleruješ a u jiného ano? Ach jo. Jednou vystřízlivíš. Nebo myslíš, že kdo víc křičí, ten víc pracuje? Většinou je to opačně. Škoda, že je zkušenost nepřenosná a že to dokážeme prohlédnout, až se nás ty lži a nepravdy dotknou osobně. Chachar všechno dělá po určitou dobu intenzivně a naplno, muškaří, střílí ryby lukem, jezdí s kitem, hledá rysy, fotí a vehementně hájí své momentální přesvědčení. Ale jaké bude hájit zítra, to neví asi ani on sám. A za ním zůstávají rozhádaní lidé a poškozené dlouhodobé vztahy. Když na to s nadhledem koukám, tak si už ani nejsem jistý pozitivním přínosem. Čas ukáže.
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Příspěvekod 007 » 03 črc 2018, 11:58

Klíč k tomu, co se děje na tomto fóru, je tady:
https://www.youtube.com/watch?v=03Ycmfb_UvE
007
zatoulanec

Příspěvekod DusanV » 03 črc 2018, 18:33

MartinP píše:
DusanV píše:

4045.
V čem je problém Petře?

Dušane, já Tě chápu, prožíváš si své okouzlení tím hrdinným a plamenným bojovníkem za jedinou správnou pravdu a nezdá se Ti možné, že by on.. Zajímavé je, že je to úplně stejné, jako když někdo věří Burešovi, sice byl agentem, sice 25 let korumpoval politiky, ale teď na ně ukáže a zařve, že "všici kradnů" a najednou to 30% voličů bere jako "čo bolo, to bolo". U Bureše to netoleruješ a u jiného ano? Ach jo. Jednou vystřízlivíš. Nebo myslíš, že kdo víc křičí, ten víc pracuje? Většinou je to opačně. Škoda, že je zkušenost nepřenosná a že to dokážeme prohlédnout, až se nás ty lži a nepravdy dotknou osobně. Chachar všechno dělá po určitou dobu intenzivně a naplno, muškaří, střílí ryby lukem, jezdí s kitem, hledá rysy, fotí a vehementně hájí své momentální přesvědčení. Ale jaké bude hájit zítra, to neví asi ani on sám. A za ním zůstávají rozhádaní lidé a poškozené dlouhodobé vztahy. Když na to s nadhledem koukám, tak si už ani nejsem jistý pozitivním přínosem. Čas ukáže.

Hele, já už párkrát chtěl jet na sraz a pak jsem si přečetl nějakou vyhrocenou diskuzi mezi Martinem a zbytkem světa. A říkal jsem si: na sraz tedy ani náhodou...
A pak jsem Marina poznal na cestě do Bulharska osobně. Je to hulvát, velká držka, neumí moc naslouchat druhým a je dost samolibej. Prostě chachar. Ale rád s ním mluvím o věcech, které s focením souvisí třeba jen okrajově. Má na věci úplně jinej pohled než já a to mě baví. A o přírodě toho ví fakt dost. Tedy rozhodně víc než já.
Nevím, jestli je Martin můj kamarád. Asi spíš ne. ale o nějakém okouzlení nebo nekritickém obdivu bych fakt nemluvil.
Srovnávat Martina Babišem..ufff, to je tedy těžkej kalibr. Každopádně, mezi Babišem a Martinem je jeden rozdíl. Babiš nikdy neřekl, "práskal jsem a stydím se za to". Martin o svém rybaření tohle prohlášuje.
Nikon D500, 300/2.8, 105/2.8 Micro
http://www.dusanovo.cz
DusanV
stálý

Vlastním jménem: Dušan Vainer

Další

Zpět na VOLNÁ DISKUZE