Lesní stráž, myslivci a potíže při fotografování

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

Příspěvekod radek » 11 lis 2018, 10:06

Chlapi, dejte si opravdu pozor viz odkaz níže na nadcházející hony, myslivci obstoupí leč opravdu potichu, na značení příjezdových cest o probíhajícím honu kašlou a pak pálí na vše černé, i do leče, po mě už stříleli dvakrát, když jsem v této době v lese, tak se před každou pasekou a lesní cestou pořádně rozhlídnu. Odkaz níže je spíše o tom, jak se nemá zacházet se zbraní, ale je to každoroční téma a nedělá se s tím nic - jen výmluvy o selhání jedince
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... -zenu.html
Nikon D850 + náhradní tělo D7100, objektiv AF-S VR 500/4G IF ED,-AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR + TC-14EII a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Příspěvekod zdenekbrtek » 11 lis 2018, 10:57

Můžu jenom potvrdit Radku tvoje slova, mi se stalo, sice je to už dost let, že jsem v zimě procházel po chodníku asi 5 metrů vysoké mladé smrčí a když jsem došel na kraj, hleděl jsem do hlavně kulovnice. Myslivec si odplivl a říká:"Ježišmarjá, moc nechybělo a zmáčkl jsem to". Měli to smrčí obstoupené a chlap byl přesvědčený, že po chodníku jde na něj natlačené prase. A jak píšeš, neslyšel jsem nic, obstoupili to, aby prasata nezvedli, úplně potichu.
zdenekbrtek
VIP

Vlastním jménem: Zdeněk Kratochvíl

Příspěvekod Petr Muláček » 11 lis 2018, 13:11

Žena se chtěla účastnit vraždění a byla zavražděna.Jak se říká,karma-je zdarma.Škoda,že nedají někdy do novin něco podobnýho (viz dole)Dokud se střílí mezi sebou,tak je to v pohodě.Chudák by byla třeba paní,co jde na houby,nebo někdo na procházce.
(pán jak ještě nazve zvíře zdrobnělinkou "danělka")Úplně z toho čiší ta láska k myslivosti.Pravej srdcař a v ten den určitě největší king v putyce.
Mi hlava nebere...
Přílohy
Petr Muláček
zkušený běžný

Příspěvekod Petr Muláček » 11 lis 2018, 14:05

U nás už chodí myslivci jen v noci.Noční vidění a hurá.Zvířata už jsou tak naučená,že přes den nevylezou.Pod posedama bordel,hnijící jablka,plesnivý pečivo a pytle ve kterých to bylo přinešeno hned vedle toho.Proč to uklízet,když to neni příroda,ale popraviště.Nedávno jsem našel místo,kde jsou dva posedy,sklad,krmelec,kaliště.Tohle všechno na pár metrech.Šel jsem po čuchu.Nevídanej smrad mě dovedl až tam.Po chvilce se tam objevil zřejmě majitel toho panoptika a abych nevypadal jak zloděj,nebo pytlák,tak jsem se nechtěl rychle vypařit,když už mě viděl a zůstal na místě a dal se s nim do řeči.Kyselej a hnilobnej smrad a do toho otevřel kufr od auta.Vytrhaný zadní sedačky,kupa dalších chlebů,všude možně po kufru krev a srst.Chvilku jsem si připadal,že se tam bude natáčet další díl Texaskýho masakru.Scénu dokreslovala velká sekera u přední sedačky a třičtvrtě prdele vylejzající maníkovi z tepláků.Rozešli jsme se s tím,že už spíš jen krmí a vytáčí ho kolegové,který mu nechtěj říct,kde pálí lišky.(asi je chtěl taky krmit)To jenom takovej můj nedávnej zážitek :)
Petr Muláček
zkušený běžný

Příspěvekod Vlatoman » 11 lis 2018, 23:21

Čerstvé zprávy z tisku. Od platnosti toho nového zákona o myslivosti (možná s rozvojem zpravodajství a internetu) je čím dál víc případů, kdy se mezi sebou postřelí nebo někoho postřelí.
https://www.novinky.cz/krimi/488830-ve- ... prsty.html

Tady v okolí Mostu proběhne několik naháněk na divočáky a už od počátku září o tom informují na webu města a v místním plátku. Oznámili termín a místo konání. Ale jestli je to v terénu vyznačeno alespoň na hlavních přístupech to nevím. Od počátku října marodím, tak se ven nedostanu. Bůh ví, jak to ale proběhne. Dost lidí, hlavně pejskaři tyhle informace ignorují.

www.mesto-most.cz/upozorneni-na-mimorad ... 6/p1=60870

Jen pro informaci, na každém městském úřadu či magistrátu města by měly být nahlášeny termíny všech plánovaných honů a naháněk a lze si o tuto informaci požádat. Bohužel spoustu naháněk či dohledávek se koná bez ohlášení.
Vlatoman
protahující

Vlastním jménem: Vladimír Toman

Příspěvekod Mouka » 12 lis 2018, 00:14

No, tohle je taky pohled, jak to s myslivci vypadá ...
https://www.novinky.cz/krimi/488830-ve- ... prsty.html
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

Příspěvekod Vrapos » 17 lis 2018, 10:55

Používání oranžových "bezpečnostích" prvků.
Máte někdo zkušenosti s označováním fotoúkrytů nebo oblečení? Jak na to reaguje zvěř nebo myslivci či turisté. Stává se mi, že když náhodou lidé zahlédnou můj stan, jdou se podívat zblízka a hlasitě diskutují, co že to je. Uvažuji o nějaké označení typu: "nerušit - pozorování zvěře".
Olympus E520, E30, Olympus OMD EM1 mkII + Sigma 50-500 + Olympus EC-14 , 70-300mm f/4-5,6
http://www.flickr.com/photos/vrapos/
Vrapos
vzácný host

Vlastním jménem: Vláďa Rapoš

Příspěvekod MartinP » 27 lis 2018, 18:11

Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Příspěvekod MartinP » 28 lis 2018, 19:29

A vzhledem k tomu, že mě ta "myslivecká" píseň na pozadí zaujala, tak jsem ji vygooglil :-D
https://www.youtube.com/watch?v=rcCAV7VFcXQ
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Příspěvekod Petr Muláček » 28 lis 2018, 21:02

MartinP píše:A vzhledem k tomu, že mě ta "myslivecká" píseň na pozadí zaujala, tak jsem ji vygooglil :-D
https://www.youtube.com/watch?v=rcCAV7VFcXQ

Ten beat maj ale našláplej...to se musí nechat : evil:
Petr Muláček
zkušený běžný

Předchozí

Zpět na VOLNÁ DISKUZE