Úprava krmení

- vábení, balabáni, budky, krmítka...

Úprava krmení

Příspěvekod vla » 29 pro 2010, 14:59

Možné je to zbytečné, ale mám pár poznatků, které možná všichni znáte, jen já ně teprve přišel. Máme tady asi 10 kosů, kteří se velmi rádi živí lojem. Dokud visel na drátě ani si ho nevšimli. Jelikož ovšem nebyl moc kvalitní, neboli samá flaksa, umlel jsem ho a dávám vždy hrst do trojrozvětvení svého šeříku-krmítka. Z pokojové teploty ho tam namáčknu, zmrzne, dobře drží a kosové se na něm střídají jeden za druhým. Samozřejmě i sojky, straky strakapoudi, sýkorky atd. A druhý zlepšovák, slunečnici na krmení proženu rotačním drtičem na větve, pytel trvá tak 5-10minut, část se rozbije a pak ji vyzobávají i druhy, které neumí semínko rozlousknout.
vla
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Vladimír Dráb

Úprava krmení

Příspěvekod ptacatko1 » 30 pro 2010, 00:13

Ten první nápad, už prezentoval na prvním setkání ,myslím, že to byl eda, u to toho druhého nápadu, mám obavy, že když se projede pytel slunečnicových semínek drtičem, tak to bude trvat několik týdnů, než se zkrmí a semínka takto narušená budou žluklá a to nebude to pravé, z mého pozorování, už několika desítek hodin u krmítka, nemám pocit, že by z některých naších opeřenců nezvládl vydolovat semínka ze šlupky, jen jsem pozoroval, že třeba mladé sýkory mají menší problémy udržet semínko nožičkou a vydlabat z něj semínko, ale stačí pár pokusů a taky se naučí.Nevím jestli je to správné, ale činnost vydolování semínek je zahřeje, ale to je jen moje domněnka.
Míra

Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
ptacatko1
VIP

Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Úprava krmení

Příspěvekod vla » 30 pro 2010, 19:52

No jo, my co nechodíme na srazy si musíme všechno vymyslet sami. Ad2) drtím vždy tak 10kg, což mám na týden, loni na jaře jsem to zkrmoval asi měsíc a žádné žluknutí se nekonalo. Vrabci např. nedrtí , dříve krmítko celé vyházeli jak hledali zbytky, teď si vyzobou, to samé kosové. Po té co jsem loni začal drtit usadilo se u mě hejno cca 30-40 čížků, předtím zde nebyli, třeba to byla náhoda, nevím. Zápor- začali chodit holubi, na nedrcenou slunečnici nechodili, naštěstí je jich jen pár.
vla
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Vladimír Dráb

Úprava krmení

Příspěvekod ptacatko1 » 30 pro 2010, 20:55

No jo 10 kilo a za týden zkrmený, tak to myslím půjde, já kupuji 40kg pytle a to mně stačí na dva měsíce, když mi tam půjdou čížci, tak to jdu taky do toho, toho jsem na krmítku u nás zatím neměl.
Míra
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
ptacatko1
VIP

Úprava krmení

Příspěvekod Photomecan » 31 pro 2010, 17:20

S tím podrcením, to je zajímavý tip...bohužel, drtičku nemám. Ale ten lůj zkusím. Proti loňsku je tu tak 1/4 ptáků ... nevím co se děje...
Photomecan
administrátor

Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Úprava krmení

Příspěvekod ptacatko1 » 31 pro 2010, 19:22

Ještě jeden aspekt bych přidal. Před pár dní jsem narychlo vytvořil samo sypné krmítko, není to tak pěkné na okrasu, je to určené do volné přírody, tak když to někdo čajzne tak se nic neděje.Bydílko je tak, akorát na jednoho ptáčka, jeden přiletí a ostatní musí čekat, třeba na připravené větvičce a to má výhodu v tom, že, jak musí čekat, tak lze je snadněji zachytit, ne jak u mého jiného většího krmítka, kdy se na bydlo sešli třeba tři a na přichystané větvi se nezdrželi. Když louskají slunečnici, tak jim to déle trvá, než se nafutrují (myslím tím samozřejmě ty ptáky, kteří louskají semínka) , mám obavy, když jim je budu mačkat, tak popadnou rozlousknuté semínko a hajdy pryč.
Míra
PS : taky mám takový pocit, že jich letos o hodně na krmítku míň, než v loni, když u nás napadl sníh, tak ptáků bylo hodně, ale teď se vytratili, ještě není konec zimy, může to zase být jinak.
ptacatko1
VIP

Zpět na Krmítka, návnady, budky