Arion - Plzák

Arion - Plzák

Příspěvekod Enter » 27 čer 2015, 17:54

Zakládám téma na celý tento rod - Plzák, je to běžný živočich, tak sem třeba někdo přidá dalšího.. Tahle je z focení po dešti na jaře :)
Přílohy
Enter
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Martin Ertner

Arion - Plzák

Příspěvekod Martina » 27 čer 2015, 19:36

To je tedy kus. Strašně špatně se fotí - tento krasavec se opravdu povedl. :)
Martina
VIP

Arion - Plzák

Příspěvekod Enter » 27 čer 2015, 22:38

Asi to trošku zkresluje, větší byl, ale žádné přerostlé monstrum :) Každopádně děkuji za vlídná slova, od Vás to zvlášť potěší : wink:
Enter
zkušený zimní host

Arion - Plzák

Příspěvekod ladysk » 28 čer 2015, 07:38

že se špatně fotí je pravda, a zrovna tady je to bohužel vidět - co je ostré není dost nasvícené a naopak ...pokud tedy fotka nebyla pojata pouze jako "umění", což se tady dost objevuje ...
ladysk
VIP

Arion - Plzák

Příspěvekod M.Prievalsky » 28 čer 2015, 12:48

@ladysk:

ehm...s týmto komentárom v plnom rozsahu nesúhlasím...pĺž teda nie je nijako estetickým objektom (vyzerá skôr teda ako ...), a zachytiť ho esteticky pekne na fotke nie je vôbec ľahké...no myslím si, že tu sa to celkom podarilo. Nechápem, čo nie je dostatočne nasvietené (možno by som ostrosť dal radšej na oči, ale voľba autora)...mne sa to zdá akurát (kontrast tmavé, lesklé vs. svetlé pozadie+ list vpravo), neni to síce zrovna zbytočne priblysnuté 2 bleskami kde ti často vyjde highlight clipping v niektorých kanáloch alebo zbytočne veľa kontrastu, ale to vo fotke vôbec nepotrebujem. A "pouze jako umění" - z mojej strany by som to formuloval takto - dobre, že to nie je spravené ako obyčajná atlasovka, ktorých ti nájdem na nete hneď pár desiatok : wink:
M.Prievalsky
zkušený protahující

Vlastním jménem: Martin Prievalsky

Arion - Plzák

Příspěvekod MartinP » 28 čer 2015, 12:58

M.Prievalsky píše:@ladysk:

ehm...s týmto komentárom v plnom rozsahu nesúhlasím...pĺž teda nie je nijako estetickým objektom (vyzerá skôr teda ako ...), a zachytiť ho esteticky pekne na fotke nie je vôbec ľahké...no myslím si, že tu sa to celkom podarilo. Nechápem, čo nie je dostatočne nasvietené (možno by som ostrosť dal radšej na oči, ale voľba autora)...mne sa to zdá akurát (kontrast tmavé, lesklé vs. svetlé pozadie+ list vpravo), neni to síce zrovna zbytočne priblysnuté 2 bleskami kde ti často vyjde highlight clipping v niektorých kanáloch alebo zbytočne veľa kontrastu, ale to vo fotke vôbec nepotrebujem. A "pouze jako umění" - z mojej strany by som to formuloval takto - dobre, že to nie je spravené ako obyčajná atlasovka, ktorých ti nájdem na nete hneď pár desiatok : wink:

to podepisuju..
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Arion - Plzák

Příspěvekod Enter » 28 čer 2015, 15:35

Děkuju pánové.. i za kritiku od ladyska, každý na ni má právo..ale zdá se mi že to co je ostré je i nasvícené (přirozeně - blesk nepoužívám), kdyby to bylo nasvícené víc, tak je tam přepal (i tak v obloze patrně bude). Jinak se snažím fotku dělat tak, aby se líbila - čili umění, i když se to ne vždy úplně povede : wink:
Tady jsem zkusil něco pro mě nového, práci s jiným pozadím a druhem. Jsem rád, že fotka nezůstala jen tak ladem a že si mohu přečíst názory!
Enter
zkušený zimní host

Arion - Plzák

Příspěvekod ladysk » 28 čer 2015, 17:56

...já píšu, co vidím ... světlo nešlo zleva a ostrý pruh - je jasně vidět - je právě z té neosvícené strany ...a potom samozřejmě nahoře, ale tam už je světla skoro moc. Nerozumím co myslel Martin tímto: neni to síce zrovna zbytočne priblysnuté 2 bleskami atd... když bychom řešili technicky, jak dostat světlo na neosvícenou stranu, tak třeba zrovna přiblýsknutí i jedním bleskem určitě není zbytečné a je to jedno z řešení, ale proč se o tady o zbytečném blýskání píše, netuším, nikdo o něm nic nepsal ... já to vidím jako klasiku - tmavé proti světlému pozadí a to tmavé je standardně tmavé, a z toho všeho mi plyne - co je ostré, není dost nasvícené - nic víc, nic míň.
ladysk
VIP

Arion - Plzák

Příspěvekod zdenekbrtek » 21 čer 2017, 14:39

Modranka karpatská, v Hostýnkách celkem běžná.
Přílohy
zdenekbrtek
VIP

Vlastním jménem: Zdeněk Kratochvíl

Arion - Plzák

Příspěvekod jirfren » 21 čer 2017, 14:59

tak to vidím poprvé :-)) pořád se člověk učí .-)
jirfren
VIP

Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Arion - Plzák

Příspěvekod zdenekbrtek » 21 čer 2017, 15:29

Jirko, v Beskydech jsou taky, akorát jsem i nafotil v strašně ostrém světle, když to prosvítá mezi stromy, je to horší, než reflektor.
zdenekbrtek
VIP

Arion - Plzák

Příspěvekod jirfren » 21 čer 2017, 22:31

To že jsou i v Beskydech nevylučuje to, že jsem slepej jak patrona :-)))
jirfren
VIP

Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Arion - Plzák

Příspěvekod zdenekbrtek » 22 čer 2017, 18:19

Ony se drží v bukovém lese a hlavně na stinných a vlhkých místech, takže běžně na ně nenarazíš. Ještě jedna s trochu měkčím světlem.
Přílohy
zdenekbrtek
VIP

Arion - Plzák

Příspěvekod RollsRojs » 22 čer 2017, 20:51

Ta je fajn :) Pásl jsem po ní na Slovensku v Karpatech, ale nezadařilo se.
RollsRojs
VIP

Vlastním jménem: Lukáš Pich

Zpět na MĚKKÝŠI