Kudlanky

Kudlanky

Příspěvekod Libor K » 07 zář 2016, 22:53

Už jsem měl včera cukání sem něco napsat na ty tvoje výtvory. Jenže včera nějak asi zlobil server a nezobrazoval mi den staré příspěvky a já psal pak tak trochu mimo do vážek. Původně jsem tě chtěl zkritizovat za skládačky, které mi přišly všechny moc tmavé a cvičně jsem si jednu stáhl a předělal. A dnes koukám, že ty's tu samou fotku předělal podobně. Já ji měl jen ještě světlejší a místo pozadí tam nacpal umělý přechod barev původního pozadí.
Dnešní jednocvak kudlanky dobrej, jen bych ji uměle přiostřil. Ale to vše je velice subjektivní, ostatní to asi vidí jinak. Tak ji pořádně krm, ať vidíme, jak se vyvíjí. :)
Canon EOS 700D, objektivy Canon MP-E 65, Canon EF 100 Macro a GF-Planachromat 12,5x/0,25 oo/-
https://www.flickr.com/photos/144909747@N03/
Libor K
zkušený běžný

Vlastním jménem: Libor Kubát

Kudlanky

Příspěvekod ladysk » 08 zář 2016, 05:51

aqualife píše:Fotit s tím je vysloveně radost,to už si musíš rozmyslet sám, já ho prostě miluju,dlouhej krok,přesnost,plynulost,parádní práce.

já tu radost chápu, jen si představuju, jak rychle pomine v reálu na louce... copak naženu 2cm před sklo a to nejsem na plném zvětšení ... : oops:
ladysk
VIP

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 08 zář 2016, 09:01

ladysk: mnozí hmyzáci se většinou opravdu na chvilku zastaví, kluci mají pravdu. Je ale třeba mít u toho pohodlný postoj.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel

Kudlanky

Příspěvekod ladysk » 08 zář 2016, 12:27

no, ale nahánět ho celou dobu 2cm pred sklem a doufat, že zastaví, to má u mě do pohodlného postoje daleko ... :-)
ladysk
VIP

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 08 zář 2016, 12:33

Prostě se musí chtít, samo to do čipu nenaskáče.
aqualife
VIP

Kudlanky

Příspěvekod ladysk » 09 zář 2016, 06:24

chtít ano, ale už to zábavou moc nezavání...a kolena mám taky jen jedny :-)
ladysk
VIP

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 10 zář 2016, 18:43

Neporadili byste někdo jak se zbavit těch map na pozadí? Napadá mě jenom "delete" anebo objekt kudlanku lasem a pak selektivně ztmavit invertovaný výběr,ale trochu pracné, není to unikátní fotka, za moc práce nestojí.Sedmicvak.
A hlavně- jak moc vidíte ty mapy na lepších monitorech? Já je na mém Asusu tak trochu vidím,trochu tuším.
Přílohy
aqualife
VIP

Kudlanky

Příspěvekod kutilka » 10 zář 2016, 20:04

Míval jsem problémy při odšumu větších ploch, kde vznikala posterizace, která se násobila JPEG kompresí.
Dost pomohlo po odšumu přidání jemného ( na snímku neviditelného) monochromatického šumu - zjemnilo to přechody jasu v plochách - plochy nezůstaly bez detailů a posterizace se podstatně zmenšila, případně zmizela. :)
kutilka
běžný

Kudlanky

Příspěvekod Libor K » 10 zář 2016, 21:31

Přidání monochromatického šumu na pozadí slyším poprvé, někdy vyzkouším.
A nyní jak to vidím já. Na mém monitoru fleky vidět jsou a při zvětšení jsou vidět na pozadí proužky po JPEG kompresi. Fleky na pozadí budou asi od skládání, kdy program neví, který snímek pro tu oblast vybrat a tak je tam cpe po kouskách různě a vznikají prapodivné mapy. Jak je to v jiných skládacích programech na skládání nevím, já používám Helicon a tam je možnost retušovat tím způsobem, že se vybere patřičný snímek a tím se překresluje ve vybraných místech výsledný snímek. Takže vyberu většinou poslední snímek ze serie a celé pozadí jím přetáhnu a je po mapách. Zabere to něco času.
Na a když je pozadí nezvladatelné, tak mě napadá podobný postup jaký jsi popsal. Laso, vybrat, invertovat, do kapátka nabrat jednu a druhou barvu a vytvořit na pozadí nějaký barevný přechod. U makra se to snad snese, někdy je pozadí skutečně takové. No a pak všechny ty okraje retušovat, což je piplačka. Když to ale děláš na velkém snímku a pak třeba 4x zmenšuješ, tak se nepřesnosti ztratí.
Samozřejmě to vše zabere dost času. A slovo dost je v tomto případě velice relativní. Někde jsem četl, že někdo retušoval fotku 8 hodin a nyní to už zvládá za 2 hodiny. Pro jiného by bylo 5 minut na úpravu fotky moc. Já výjimečně retušuju skládanou fotku i hodinu.
Zkusmo jsem s tou tvou udělal to, co jsem popsal. Výsledek přikládám.
Přílohy
Canon EOS 700D, objektivy Canon MP-E 65, Canon EF 100 Macro a GF-Planachromat 12,5x/0,25 oo/-
Libor K
zkušený běžný

Kudlanky

Příspěvekod ladysk » 11 zář 2016, 05:43

hmmm, nevím, jak na lepších - to by mě velmi zajímalo, já na svém vidím ty mapy hodně, plus vidím/tuším nějaké další fleky ... po té úpravě je to do hladka, ale od pravého rohu s velkým " tmavým čvrtkruhem " se středem přímo v rohu pak rozbíhají méně tmavé i světlejší další kruhy, končící radiusem za prvním ( stojatým) tykadlem - zřejmě od retuše ... ?
Co na to "eizaři" ? :-)
a upravovat tuhle fotku hodinu bych neupravoval, tolik mě to focení zas nebaví...když si představím, že mám takových třeba ještě půl karty, no potěš ... :-)
ladysk
VIP

Kudlanky

Příspěvekod Blaník » 11 zář 2016, 06:26

Já mám monitor Samsung z roku 2007.Tak to jsem asi úplně "mimo mísu" a měl bych asi modernizovat.
Mně se ty mapy na aqualifově snímku, které vidím i na svém stařičkém monitoru, docela líběj.Já bych s nima nic nedělal.
Snímek upravený LiboremK vidím přesně s tou strukturou kterou popisuje ladysk a nelíbí se mně to.
Canon 7D, C EF-S 15-85/3,5-5,6 IS, C EF 100/2,8 L IS Macro, C 100-400/4,5-5,6 L IS II, stativ Velbon Sherpa, monopod,The Pod
Blaník
zkušený stálý

Vlastním jménem: Martin Růžek

Kudlanky

Příspěvekod Martina » 11 zář 2016, 09:45

Blaník píše:Snímek upravený LiboremK vidím přesně s tou strukturou kterou popisuje ladysk a nelíbí se mně to.

Na ten Liborův snímek se musí člověk dívat jako na ukázku postupu, a tak to určitě zamýšlel. Prováděl to na malém jpg - i kdyby se snažil sebevíc, tak tam ty přechody vidět budou (moc malý obrázek a několikrát uložený s kompresí).
Jakékoliv úpravy je dobré dělat jen na originále a při častém ukládání by to měl být určitě nekompresní formát.

Jinak zrovna u této fotky bych pozadí neretušovala vůbec, je kompozičně špatná.
Martina
VIP

Kudlanky

Příspěvekod Blaník » 11 zář 2016, 11:00

Martina píše:
Blaník píše:Snímek upravený LiboremK vidím přesně s tou strukturou kterou popisuje ladysk a nelíbí se mně to.

Na ten Liborův snímek se musí člověk dívat jako na ukázku postupu, a tak to určitě zamýšlel. Prováděl to na malém jpg - i kdyby se snažil sebevíc, tak tam ty přechody vidět budou (moc malý obrázek a několikrát uložený s kompresí).
Jakékoliv úpravy je dobré dělat jen na originále a při častém ukládání by to měl být určitě nekompresní formát.

Jinak zrovna u této fotky bych pozadí neretušovala vůbec, je kompozičně špatná.

Jo, to jsem si vůbec neuvědomil.Omluva.
Canon 7D, C EF-S 15-85/3,5-5,6 IS, C EF 100/2,8 L IS Macro, C 100-400/4,5-5,6 L IS II, stativ Velbon Sherpa, monopod,The Pod
Blaník
zkušený stálý

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 11 zář 2016, 16:53

aqualife
VIP

Kudlanky

Příspěvekod Libor K » 11 zář 2016, 23:38

Pěkné video. Trochu drastické, dal bych pro mládež nepřístupné. Jen se ještě nějak zbavit toho chvění, minule si to něčím eliminoval.
Blaník : pokud ta omluva byla mířena na mne, tak je naprosto zbytečné se omlouvat. Je to sdělený názor na věc, se kterým docela souhlasím. Mně ty fleky taky nevadily, ale dotaz byl jak se jich zbavit a jak to vidí ostatní na monitoru.

Ta moje úprava s přidáním gradientu trvala tak 5 min. a hned sem to dal sem bez bližšího zkoumání, bohužel s větší kompresí JPEG., která způsobila ty vzory. Monitor mám nový, asi i kvalitní s podrobným kalibračním protokolem z výroby a ani při opakovaném pohledu tam nejsou vidět žádné vzory ( přivolal jsem i bystrozrakou kontrolu). Teprve při zvětšení obrazu tak 2x se tam objeví. Takže monitory máte dobré.
Libor K
zkušený běžný

Kudlanky

Příspěvekod ladysk » 12 zář 2016, 05:54

no - vzory... ono to má takové nepravidelné zubaté okraje
a v práci to teď na tom přiblblým asusu pro autocad ani nevidím, jen rozdíly ve světle...
ladysk
VIP

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 12 zář 2016, 11:35

LiborK: tak už se to neklepe. Chce to prostříhat, to je mi jasné,dát pryč všechna místa kde uklouzla ostrost, ale to až někdy v zimě. Asi by byla prima zábava, točit tahle dramata v přírodě.
Jinak souhlas, podložit to hudbou "Včelka Mája" by moc vhodné nebylo. Ale fakt nekecám že při focení prostě přiletěla a nešťastně si sedla. Prostě nebyla opatrná.
aqualife
VIP

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 12 zář 2016, 19:17

Už s ní dám pokoj, jenom ještě bez kytek, zato snad bez posterizace, bohužel zase bez chodidla.
Přílohy
Naposledy upravil aqualife dne 13 zář 2016, 17:28, celkově upraveno 1
aqualife
VIP

Kudlanky

Příspěvekod Libor K » 12 zář 2016, 22:21

Občas nám toho ukrutnýho a krásnýho predátora ukaž, rád ho uvidím. A zkus taky dloubnout na ten jediný flek na čipu, který tam máš. :) Já vím, detail.
Libor K
zkušený běžný

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 13 zář 2016, 09:21

Libore vždyť je to skvrnečka na jedno razítko, nechce se mi zničit si čip,až budou alespoň 3, dám to profíkům, mám hafo poukazů, ještě nikdy jsem je nevyužil. Jinak to prý stojí pětikilo, tak si říkám proč chvátat. Dělat to sám bych zcela jistě zvládl, ale proč? žejo.
aqualife
VIP

Kudlanky

Příspěvekod Martina » 13 zář 2016, 09:43

Libor určitě myslel právě použití toho razítka. :)
Martina
VIP

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 13 zář 2016, 11:54

Martina píše:Libor určitě myslel právě použití toho razítka. :)

Jasně, už jako projev úcty k učitelům tam to razítko navečer fláknu :-) V práci mám děsnou plečku a připojení jak v Severní Koreji.
aqualife
VIP

Kudlanky

Příspěvekod ladysk » 13 zář 2016, 12:53

zatím je vidět jeden flíček, v podstatě fotky kudlanky byly docela barevně členité, bez jednolitých ploch... také jsem si říkal, že ty u mě dva tři fleky za nějaké ihned čištění nestojí, až když jsem po výletu na Praděd viděl na padesáti či více fotkách ten puntíkatý blankyt nebe ... chce to zkušební snímek ... je pravda, že kvůli jedinému flíčku bych čištění zvažoval...
Zničení čipu se není třeba bát, to by už jó muselo být ... a doma s následným vyzkoušením a jednou dvěma opravama do půl hoďky, zkušenost do smrti :-)
ladysk
VIP

Kudlanky

Příspěvekod Blaník » 13 zář 2016, 13:13

aqualife: tvoje poslední kudlanka je dle mého názoru nejlepší z těch co jsi sem vložil (i přes to uřízlé chodidlo).Líbí se mně ten stín, líbí se mně pozadí a líbí se mně i ten jednoduchý stvol a líbí se mně barevně.Všechny předešlé mně přišly přesaturovaný a s tím jak jsou členitý a jak byly focené na hodně členité rostlině se tam jakoby ztrácely (o což asi kudlance jde především).Takto "odpíchnutá" kudlanka od pozadí i popředí s méně saturvanými barvami mému oku lahodí.Je to hezké.
Blaník
zkušený stálý

Kudlanky

Příspěvekod aqualife » 13 zář 2016, 17:28

Blaník:teď jsi mě tak dojal že okamžitě mažu skvrnu na čipu :-). Dík.
aqualife
VIP

PředchozíDalší

Zpět na HMYZ